دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / تنگ کردن واژن 100% تضمینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

تنگ کردن واژن 100% تضمینی

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به شرایط هر فرد، بهترین آن از سوی پزشک متخصص اننتخاب می شود. در این مقاله می خواهیم در مورد علل گشادی واژن و راه های درمان این مشکل، صحبت کنیم. با ما تا انتها همراه باشید.

تنگ کردن واژن چیست؟

افزایش حالت ارتجاعی واژن (گشاد شدن واژن) یکی از مهم ترین و اساسی ترین دغدغه هایی است که زنان زیادی را به خود مشغول داشته است. از این رو به روش هایی در جهت تنگ کردن واژن دست می زنند. در طول یک دهه اخیر روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف بکار گرفته شده است که هر کدام از آنها مزایا و محدویت های خود را داشته است. این روزها نیز شیوه های مختلف پزشکی و نیز خانگی وجود دارد که از سوی زنان مورد استقبال قرار می گیرد. در نوشتاری که در پیش رو دارید روش هایی که در حوزه پزشکی وجود دارد و نیز برخی از روش هایی که زیر مجموعه روش های خانگی محسوب می شود را معرفی خواهیم کرد. با افزایش سن، زایمان های مکرر و یائسگی، واژن دچار افتادگی و شلی می شود که نیاز به درمان دارد. زیرا در غیر این صورت عوارضی از قبیل عفونت، بی اختیاری ادرار و.. برای فرد ایجاد می کند. درمان شلی واژن بر اساس میزان آن انجام می شود. در صورتی که شدید باشد، نیاز به جراحی دارد.

درمورد لیفت واژن بدون جراحی بیشتر بدانید.

هزینه تنگ کردن واژن

دلایل انجام جراحی تنگ کردن واژن 

افزایش سن، عوامل موروثی، بارداری و زایمان طبیعی می توانند در گشاد شدن واژن و افتادگی بافت های داخلی آن نقش موثری بازی کنند اما خاصیت کشسانی خود را به طور دائمی از دست نمی دهد. از آنجا که بافت پوست واژن حاوی کلاژن می باشد، با گذشت زمان و از دست دادن سلول های کلاژن ساز نیز کاهش یافته و افتادگی بافت داخلی واژن آغاز می گردد. با افزایش سن بانوان، پوست واژن همچون سایر نقاط بدن کیفیت و شادابی خود را به مرور زمان از دست می دهد.

برخی بر این باورند که در صورتی که واژن شل شود تا ابد شل باقی می ماند و راهی برای بازگرداندن به حالت قبلی نیست. این مورد حقیقت ندارد و راه های بسیار زیادی برای بازگرداندن سفتی و تنگ کردن واژن وجود دارد. واژن خاصیت کشسانی دارد. بدین معنا که می تواند کشیده شود تا قابلیت دخول و یا خارج شدن جنین را داشته باشد. ولی زمان زیادی برای بازگشتن به حالت قبلی واژن مورد نیاز نیست. احتمال دارد که با بالا رفتن سن و سال یا زایمان کردن، واژن تا حدودی گشاد تر شود ولی به طور کلی واژن همانند یک آکاردئون و یا باند لاستیکی به حالت اولیه باز می گردد.

نزدیکی های بیش از حد هم می تواند باعث گشاد شدن واژن شوند. به خصوص قسمت مدخل ورودی واژن و پرینه دچار گشاد شدگی و شل شدن می شود و حالت سفتی عضلات را از دست می دهد.

خلاصه علل گشاد شدن واژن و اقدام به انجام جراحی تنگ کردن واژن به شرح زیر است:

 • افزایش سن
 • تغییرات هورمونی
 • بارداری
 • زایمان های طبیعی
 • بارداری های متعدد
 • چاقی و لاغری مزمن
 • تغییر وزن ناگهانی
 • ورزش های سنگین و مکرر به خصوص وزنه برداری، دوچرخه سواری، پرش، پرتاب، دویدن های زیادی باعث شل شدن و افتادگی لگن و از دست دادن قدرت و استحکام لگن می شود.
 • همچنین افرادی که حساسیت های مکرر و عفونت های مکرر دارند این مورد می تواند باعث تغییر خاصیت کشسانی و خشکی واژن شود.
 • زنانی که بیشتر از یک بار زایمان به صورت طبیعی داشته اند به احتمال بیشتری به گشاد شدن واژن مبتلا می شوند.

همچنین با بالا رفتن سن و سال و با شروع 40 سالگی معمولاً به دلیل کاهش هورمون استروژن در بدن، زنان موارد زیر را تجربه می کنند که با آغاز یائسگی در زنان این علائم تشدید می یابند. وجود یائسگی و ایجاد موارد زیر از دلایل اصلی اقدام به انجام جراحی تنگ کردن واژن است.

 • باریک شدن دیواره واژن
 • اسیدیته کمتر
 • خاصیت کشسانی کمتر
 • خشکی واژن

در مورد جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی بیشتر بدانید.

بهترین دکتر تنگ کردن واژن
تنگ-کردن-واژن-با-لیزر

تنگ کردن واژن چگونه انجام می شود؟

لیزر یکی از روش های بدون جراحی و غیرتهاجمی برای تنگ کردن واژن می باشد. لیزر امواج نوری است. این لیزر دارای طول موج مناسبی است که بر روی لایه های واژن بخصوص لایه های سطحی واژن تاثیر می گذارد و علاوه بر تنگ کردن واژن منجر به جوانسازی واژن می شود. یکی از بهترین لیزر در این مورد آر اف فرکشنال می باشد که با دارا بودن امواج رادیوفراکانسی می تواند به صورت عمقی تری در لایه های واژن نفوذ پیدا کند و می توان ورودی واژن را نیز تنگ کرد. یکی دیگر از لیزرهایی که برای این منظور استفاده می شود لیزر اربیوم یاگ می باشد. این لیزر به دلیل اینکه جذب بالای آب دارد، می تواند در لایه های واژن تاثیر بسیاری خوبی داشته باشد. اما دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان استفاده از آر اف را برای تنگ کردن ناحیه تناسلی توصیه می کند.

برای تنگ کردن واژن به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

از آنجائیکه تنگ کردن واژن نوعی زیبایی تلقی می شود باید توسط فردی انجام شود که دوره های آموزشی و تخصصی را گذرانده باشد. بنابراین باید به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید.

در مورد لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

نتیجه گیری

تنگ کردن واژن تنها از طریق روش های علمی باید انجام شود و نیاز به تخصص دارد که تنها توسط جراح زیبایی زنان قابل انجام می باشد. استفاده از روش های خانگی نه تنها تاثیری در زیبایی ناحیه تناسلی ندارد بلکه ممکن است باعث ایجاد آسیب می شود.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
روش های تنگ کردن واژن

روش های تنگ کردن واژن

روش های تنگ کردن واژن، مواردی هستند که امروزه به منظور، از بین بردن عوارض بارداری و افزایش رضایت از رابطه جنسی استفاده می شود. از آنجائیکه اکثر مشکلات مربوط به زنان مربوط به عضلات کف لگن و واژن می...

درد زایمان سزارین

درد زایمان سزارین

زایمان سزارین زایمانی است که در آن اقدام به برش در شکم مادر و به دنیا آوردن نوزاد می گردد. هر چند که نگرانی در خصوص درد زایمان طبیعی بیشتر است، اما بسیاری از افراد در مورد دوران نقاهت و درد پس از...

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله ها یک روش عقیم سازی زنانه است. این یک روش جراحی است که به انسداد لوله های فالوپ زنانه اشاره دارد. این امر مانع از رسیدن تخمک ها به رحم و لانه گزینی می شود. لوله های فالوپ...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. خانم دکتر چی باعث گشادی واژن میشه؟

  پاسخ
  • با سلام. زایمان طبیعی و افزایش سن

ترک بک ها/پینگ بک ها

 1. نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن | تاثیر تنگ کردن واژن بر روابط جنسی - […] تنگ کردن واژن به منظور تنگ کردن دهانه واژن و یا قسمت های عمیق تر آن […]
 2. بهترین دکتر زنان برای درمان بی اختیاری ادرار | درمان خانگی بی اختیاری ادرار زنان - دکتر شیرین شمس - […] درمان بی اختیاری شدید باید جراحی تنگ کردن واژن صورت بگیرد. در بیشتر بیماران موقع عمل جراحی فقط […]
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *