مدت زمان مطالعه ۳۵ دقیقه

لابیاپلاستی

عبارت جراحی لابیاپلاستی را این روزها قطعا بسیار شنیده اید. شاید برای بسیاری از خانم ها سوال باشد که به چه معناست و با چه اهدافی انجام می گیرد. با گذشت زمان امکان تغییر رنگ، اندازه و فرم لابیاها به مرور زمان و به دلیل تغییرات هورمونی، زایمان و یا بالا رفتن سن وجود دارد. با این وجود، بسیاری از خانم ها از ظاهر و فرم لابیاهای خود ناراضی هستند و اعتماد به نفس پایینی دارند. در چنین مواردی، لابیاپلاستی می تواند انتخاب مناسبی باشد. کوچک کردن لابیا یا همان لابیاپلاستی می تواند به رفع مشکلات فیزیکی ناشی از بزرگ بودن اندازه لابیاها کمک کند. در حقیقت جراحی لابیاپلاستی به عنوان رایج ترین عمل زیبایی واژن شناخته می شود که هدف اصلی آن اصلاح فرم لابیاها و بهبود روابط جنسی بین زوجین است. در این مقاله می خواهیم در مورد تمام جزئیات مربوط به عمل لابیاپلاستی اعم از مزایا و معایب آن، روش های انتخاب یک جراح لابیاپلاستی خوب و … صحبت کنیم. پس ما را انتها همراهی کنید. لابیاپلاس

تماس با دکتر شمس
فهرست مطالب نمایش

جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی به عملی اشاره دارد که این روزها برای زیبایی بیشتر اندام تناسلی خانم ها انجام می شود. لابیاپلاستی از رایج ترین جراحی های زیبایی در ناحیه واژینال است. این روش درمانی و ترمیمی بسیاری از مشکلات نواحی واژن و نیز لابیا ماژور را از بین می برد.
به عبارت دیگر لابیاپلاستی، یکی از روش های جراحی زیبایی زنان است که با هدف کاهش اندازه و تغییر فرم لابیا مینور و لایبا ماژور انجام می شود و امروزه به یکی از روش های پرطرفدار جراحی تبدیل شده است. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشیم این است که هیچ گونه اندازه، فرم و رنگ استانداردی برای ناحیه تناسلی وجود ندارد و کاملا طبیعی است که لابیاها با هم در تقارن نباشند. لابیاپلاستی به معنی جمع، کوچک و متقارن کردن لب های کوچک است. لابیاپلاستی می تواند بر روی هر دو قسمت لابیا مینور (لب داخلی واژن) و یا لابیا ماژور (لب خارجی واژن) انجام شود. اما در بیشتر موارد، تغییرات بر روی لابیا مینور اعمال می شود.

کوچک کردن لابیا ماژور

شکل لابیا

اندازه لابیاها ممکن است بسیار کوچک تا حدود 5-6 سانت باشد، در برخی موارد ممکن است با افزایش سن و عوامل مختلفی دیگر که که بیان شد مانند زایمان طبیعی، لابیا های کوچک، بزرگ تر از حد نرمال شود، به گونه ای که برای فرد آزار دهنده باشد. این عوامل شامل:

 • علل ژنتیکی و ارثی
 • افرادی که ورزش های سنگین و دوچرخه سواری می کنند.
 • افرادی که از لباس های زیر، تنگ استفاده می کنند.
 • افرادی که مقاربت های مداوم و زیاد دارند.
 • افراد دیابتی و چاق

واژه لابیاپلاستی به عمل کوچک کردن و برش زدن لابیای خارجی واژن خانم ها نسبت داده می شود، زیرا لابیاهای بلند و غیر متعارف می تواند موجبات آزار جسمی و روحی را برای خانم ها فراهم کند. به قدری که حین نشستن، پوشیدن لباس زیر تنگ و جذابی یا هنگام دوچرخه سواری اذیت شده و احساس درد داشته باشند. از همین رو پس برای رفع این عارضه ها به عمل لابیاپلاستی متوسل می شویم که مزایا، معایب و روش های گوناگونی دارد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

با افزایش سن و یا به دلیل عوامل ژنتیکی قسمت خارجی لابیاها گاها دچار چین و چروک شده و یا بزرگ تر از حد معمول می شوند. به هر حال عوامل دیگری ممکن است در عدم تناسب لابیاها موثر باشد مانند افزایش سن، زایمان های مکرر و یا روابط جنسی طولانی مدت. بلندی لبه های ناحیه تناسلی خانم ها می تواند به دلیل مسائل ژنتیکی، وراثتی یا در اثر فعالیت جنسی ایجاد شود. همچنین عواملی مانند بارداری و زایمان نیز می تواند در بروز این عارضه شایع دخیل باشد. افزایش سن عامل دیگری است که خانم ها را برای تصمیم گیری در مورد انجام جراحی لابیاپلاستی مصمم تر می کند. 

متن نوشته درباره مزایای لابیاپلاستی

بالا بردن اعتماد به نفس در رابطه جنسی

اغلب بانوان علاوه بر کاهش اعتماد به نفس به علت بزرگی و تیرگی لابیاها با مشکلات دیگری مانند تعریق و در نتیجه ابتلا به عفونت و یا مشکل در پوشیدن لباس های جذب مواجه می شوند. کشیده شدن لابیا ها اغلب بانوان را برای انجام این جراحی ترغیب می کند. زنانی که از ظاهر و شکل لابیای مینور خود ناراضی هستند، احساس می کنند که نمی توانند درباره این موضوع با کسی صحبت کنند، زیرا این مشکل بسیار شخصی است. این مشکل شاید اعتماد به نفس شخص را تحت تاثیر قرار دهد.

زیبایی ناحیه واژینال با لابیاپلاستی

در طول جراحی لابیاپلاستی نواحی خاصی از لابیاها برش داده می شوند. بافت تیره رنگ و آویزان در لبه داخلی واژن در این جراحی برش داده می شود. مقادیر مناسبی از این ناحیه به آرامی بریده می شود و ظاهری صاف تر، روشن تر و زیباتر برای این ناحیه مهیا می شود. به این ترتیب اصطکاک کمتری بین لابیای مینور و لابیای ماژور وجود خواهد داشت.
در صورتی که لابیای ماژور سایز بیش از حد بزرگی داشته باشد، می توان در طول لابیاپلاستی به کوچک کردن لابیای بزرگ هم اقدام نمود. در برخی موارد می توان پوست اضافه که اطراف ناحیه کولیتوریس را پوشانده است را هم در این جراحی برداشت. این جراحی می تواند به صورت جداگانه هم انجام گیرد که با نام هودکتومی شناخته می شود. با انجام لابیاپلاستی می توان ظاهری کوچک تر، تمیزتر و متقارن تر برای ناحیه واژن به وجود آورد.

در مورد ورم بعد از لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

افزایش راحتی بیمار با لابیاپلاستی

در صورتی که لبه های داخلی و خارجی واژن بیش از حد بزرگ باشند، پوشیدن برخی لباس ها مانند لباس زیر تنگ، شلوار جین، لگ های تنگ و مایو می تواند ناراحت کننده باشد و فشار بیش از حدی به ناحیه ولو وارد کند و در نتیجه باعث اصطکاک، بثورات و مشکلات دیگر شود. با انجام جراحی لابیاپلاستی می توان این مشکلات را رفع نمود و فشار وارده بر این ناحیه را کاهش داد. به این ترتیب اصطکاک وارده بر این ناحیه آزاردهنده نیست و بیمار راحت تر است.

درمان مشکلاتی لابیا های بزرگ

زنانی هستند که به دلایل ژنتیکی و وراثتی لابیاهای اطراف آلت تناسلی آنها بسیار بزرگ است. این لابیاها مشکلاتی چند را برای زنان به وجود می آورند از این رو آنها به لابیا پلاستی روی می آورند. از جمله این مشکلات:

 • ظاهر نازیبای لابیاها آن ها را با بی اعتماد به نفسی روبرو می کند.
 • هنگام ورزش کردن و نیز دوچرخه سواری به دلیل برخورد زیاد لابیاها با زین دوچرخه ونیز گاها وسایل ورزشی درد هایی را برای آنها ایجاد می کند که این عارضه اصلا برایشان خوشایند نیست.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که از سوی اینان گزارش می شود این است که نمی توانند به راحتی لباس های جذب بپوشند. زیرا که لابیاهای بزرگ نمای بدی را از زیر لباس ایجاد می کنند.
 • زنانی که لابیاهای بزرگی دارند بعد از زایمان و نیز افزایش سن، افتادگی، چروکیدگی و شلی لابیاها بیشتر از سایر زنان قابل مشاهده است. این موضوع باعث افزایش حساسیت زنان به ظاهر شان می شود. لابیاپلتیک شیرین شمس
زن هیجان زده

توانایی پوشیدن لباس های تنگ

با انجام لابیاپلاستی می توان لباس های تنگ را بدون احساس ناراحتی و درد پوشید. برخی از مشاغل نیازمند پوشیدن لباس های تنگ هستند که در این صورت می توانند از این جراحی بهره ببرند.

افزایش میل جنسی با لابیاپلاستی

برداشتن پوست های اضافی و غیر ضروری ناحیه واژن می تواند به افزایش توانایی زنان در لذت بردن از رابطه جنسی کمک کند. این مورد مخصوصاً در مواردی که جراحی بر روی کلیتوریس هم انجام می گیرد دیده شده است.اما اگر بخواهیم به طور خلاصه و موردی مزایای عمل لابیاپلاستی را نام ببریم:

 • برداشت میزان بیشتر بافت
 • امکان برداشت بافت از لابیا مینور و لابیا ماژور
 • حفظ لبه خارجی لابیا
 • حفظ فرم ظاهری لابیا
 • پنهان شدن اسکار و بخیه ها
 • بیمار هیچگونه دردی را احساس نمی کند و اگرچه دردی هم وجود داشته باشد بسیار کم است و به شکلی نیست که برای بیمار آزار دهنده باشد.
 • زیبا نمودن دستگاه تناسلی و باعث بیشتر شدن میل جنسی می شود.
 • دوران ریکاوری بسیار کوتاه می باشد و بهبودی در زمانی کوتاه اتفاق می افتد.
 • فرد بعد از دو روز می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • فرد در زمان رابطه جنسی خود رضایت بسیاری دارد.
 • رفع شدن مشکلات و اختلالات زناشویی
 • بیشتر مشکلات جنسی که به علت شکل و فرم بد لابیاها می باشد را می توان به وسیله عمل لابیاپلاستی رفع کرد.
 • در این جراحی هیچگونه نیازی به بخیه نیست.

افرادی که تحت لابیاپلاستی قرار می گیرند، بلافاصله بعد از جراحی تغییرات را احساس خواهند کرد. با این حال، ممکن است مقداری ورم و التهاب در ناحیه جراحی مشاهده شود. به مرور که از میزان ورم کاسته می شود، نتایج نهایی مشخص می گردد.

چهره ناراحت و خوشحال

بزرگ شدن لابیا های کوچک می تواند همراه با عوارضی باشد، از جمله این عوارض: بروز عفونت های مکرر، عفونت های قارچی و یا درد در هنگام  پوشیدن لباس های زیر تنگ و یا درد هنگام ورزش کردن که می تواند ناراحت کننده باشد. همچنین ممکن است لابیا ها با اندازه ای بیش از حد بزرگ، در هنگام نزدیکی سبب ایجاد درد و نوعی نگرانی و استرس در فرد شود. گاهی نیز ممکن است فرد از ظاهر خود ناراضی باشد و تمایل به جراحی لابیاپلاستی داشته باشد.

یاپلاستی

در این موارد دکتر شیرین شمس بهترین جراح زیبایی زنان در تهران، جراحی لابیاپلاستی را برای بیمار به راحتی انجام می دهد، این روش با دو روش بیهوشی عمومی و موضعی انجام می شود. بسته به شرایط بیمار و شدت عمل جراحی، انتخاب روش بیهوشی متفاوت است. لاب

هدف از عمل لابیاپلاستی

 • بالا بردن سطح اعتماد به نفس در خانم هایی که از ظاهر و فرم لابیاهای خود ناراضی هستند.
 • اصلاح نامتقارن بودن لابیاها
 • رفع تیرگی لبه های خارجی لابیا
 • برطرف شدن پارگی ناشی از زایمان طبیعی
 • رفع احساس درد و ناراحتی حین انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن و یا رابطه جنسی

در کل این گونه بگوییم که لایباپلاستی می تواند با اهداف زیر انجام شود:

هدف از عمل لابیاپلاستی

افراد مناسب لابیاپلاستی

در ادامه کاندید مناسب لابیاپلاستی را می خوانید که شامل:

 • زنان مسنی که لابیاهای ماژور آن ها در اثر افزایش سن حالت چروکیدگی دارد.
 • زنانی که به علت زایمان های متعدد لابیاهای افتاده و شلی پیدا کرده اند.
 • زنانی که می خواهند به زیبایی اولیه واژن خود دست یابند و همان کیفیت را در رابطه جنسی شاهد باشند.
 • زنانی که به علت وراثت و ژنتیک لابیاهایی دارند که بسیار بزرگ است و ابتدایی ترین اعمال زندگی شان یعنی ورزش و دوچرخه سواری را برایشان سخت و دردناک کرده است.
 • زنانی که لابیاهای بزرگ مانع از آن می شود که بتوانند شلوار هایی جذب بپوشند.
کاندیدای مناسب جراحی لابیاپلاستی با لیزر

تمامی گزینه هایی که ذکر کردیم می تواند علتی بر اقدام جدی در جهت لابیاپلاستی باشد. بسیاری از زنانی که با این مشکلات مواجه اند متاسفانه سالها با این معضلات سپری می کنند و بعد از مدت ها متوجه می شوند که این امکان برایشان فراهم است که با روش های کاملا پزشکی و درمانی به حل و رفع این مسائل بپردازند تا زندگی شاد تر و با آرامش بیشتری را تجربه کنند.

سن مناسب برای عمل لابیا پلاستی


آیا لابیاپلاستی محدودیت سنی دارد یا خیر؟ بهترین سن لابیاپلاستی چند سال است؟ لابیا ماژور ها امکان دارد که به دلیل ارثی از ابتدا که فرد به دنیا می آید مثل شکل چشم یا شکل بینی یا قسمت های دیگر بدن بزرگتر از حد نرمال باشد یا به نسبت دستگاه تناسلی بزرگ به نظر بیایند. از سوی دیگر احتمال دارد که اندازه آن طبیعی باشد ولی بعدها در اثر افزایش سن یا در اثر چاقی و لاغری یا به دنبال انجام یکسری ورزش ها مثل اسب سواری و دوچرخه سواری، کاهش وزن ناگهانی، اختلالات هورمونی و نیز سبک زندکی نامتناسب و مقاربت های جنسی زیاد نیز موجب تیرگی، سیاهی و تغییر رنگ لابیاها شود. حتی پوشیدن لباس های تنگ و تیره نیز در تیره شدن لابیاها و دستگاه تناسلی تاثیر می گذارد. آیا عمل ترمیم لابیاها محدودیت سنی دارد ؟ خیر ما می توانیم این جراحی را حتی در دخترانی که باکره هستند انجام دهیم. در سنین بالا هم با توجه به این که ممکن است گاهی اوقات افتادگی و سایز لابیاها افزایش پیدا کند و چین و چروک و آتروفی در آن ها ایجاد می شود می توانیم جراحی لابیاپلاستی را انجام دهیم. به شرط این که سبک زندگی متناسبی داشته باشند و خون رسانی مناسب را داشته باشند و افرادی سیگاری نباشند.

مشاوره و اقدامات قبل از لابیاپلاستی

یکی از نکات مهم در خصوص لابیاپلاستی، شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در این جلسات، پزشک به بررسی وضعیت سلامتی و سوابق پزشکی بیمار می پردازد و معاینات فیزیکی را انجام می دهد. هر گونه داروی مصرفی، مکمل و ویتامین باید بررسی گردد. در برخی موارد، نیاز است مصرف برخی داروها از چند روز قبل از جراحی قطع شوند.پزشک لابیاپلاستی با معاینه کامل ناحیه تناسلی به این نتیجه می رسد که کدام روش و تکنیک مناسب تر می باشد.

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در کل، لابیاپلاستی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود. این روش جراحی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بستگی به وضعیت سلامتی بیمار و تکنیک به کار رفته دارد.
روند کار بدین ترتیب است که ابتدا لابیا ها برش داده می شود سپس بعد از آنکه لابیاها به سایز مناسبی رسیدند از طریق نخ بخیه و یا لیزر محل برش بسته می شود. طی این روش جراح یا به وسیله ابزار های متعارف مثل چاقو اقدام به برداشت قسمت های اضافی لابیاها می کند و یا توسط تکنیک جدید تری به نام لیزر نواحی اضافه را بریده و بخیه می کند. هر دو این روش ها به منظور حذف نواحی اضافی لابیا ها صورت می گیرد، با این تفاوت که لابیاپلاستی با لیزر به دلیل کمتر بودن خونریزی و سرعت جراحی، بیشتر مورد اسقبال قرار گرفته است. تمامی این اقدامات در کمتر از یک ربع انجام می شود.

جراحی لابیاپلاستی به روش کلاسیک

جراحی لابیاپلاستی به صورت سرپایی و با بیهوش کردن بیمار انجام می گیرد. کولیتوریس و مجرای ادرار در این جراحی تحت تاثیر قرار نمی گیرند و تنها لابیاها کاهش سایز دارند. پوست های اضافی لابیاها بریده می شوند و بخیه های لازم زده می شود. افتادگی لابیاها از بین می رود. شکلی طبیعی برای لابیاها ایجاد می گردد و حس طبیعی در این ناحیه از بین نمی رود. بخیه های لابیاپلاستی جذب شونده ای در این نوع جراحی استفاده می شوند. بنابراین نیازی به مراجعه به پزشک برای کشیدن بخیه ها نیست.

در مورد بیشتر بدانید.

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

انواع تکنیک های لابیاپلاستی که در جراحی زیبایی زنان (لابیاپلاستی) انجام می شود،

 1. در تکنیک تریم برش هایی به شکل خطی زده می شود که از ساده ترین و یکی از پرکاربردترین روش ها می باشد.
 2. در تکنیک بعدی لابیا ها به شکل Y برش می خورند. درواقع این تکنیک زمانی بکار گرفته می شود که پزشک و بیمار به این تصمیم مشترک رسیده اند برش های زیادی در ناحیه لابیا های واژن نداشته باشند. این روش مزیتی که دارد این است که اعصاب نواحی واژن درگیر جراحی نمی شود و زنان می توانند با اطمینان خاطر بیشتری این اقدام را انجام دهند.
 3. سومین تکنیک این است که جراحی لابیا ها به گونه ای انجام می شود که نتیجه ترمیم به شکل Z می باشد . این تکنیک زمانی انجام می شود که لابیا های مراجعه کننده بسیار بزرگ باشد.
 4. در چهارمین تکنیک درمانی و ترمیمی واژن نتیجه جراحی به شکل و فرم W در می آید.

یک نکته اساسی در خصوص تکنیک های جراحی لابیاپلاستی وجود دارد این است که در جلسات مشاوره پزشک تمامی این تکنیک ها را توضیح می دهد و شرایط بیمار را بررسی می کند ونهایتا پیشنهاد خود را به بیمار اعلام می کند. در همین جلسات نیز مراجعه کننده می تواند درخواست ها و انتظارات خود را از انجام این جراحی بیان کند تا نهایتا به یک جمع بندی نهایی برسند.

در مورد دارو های بعد از لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر منجر به کاهش تورم، کبودی و درد می شود و در نتیجه سرعت بهبود را افزایش می دهد. با استفاده از تکنیک های به روز می توان بافت های اضافی لابیا ها را برید و خونریزی کمتری را موجب شد. لیزر خاصیت مهم و موم کردن رگ های خونی را دارد و همچنان که بافت های اضافی را می برد رگ های خونی را هم می بندد. بنابراین خونریزی کمتری موجب می شود. به این ترتیب درد کمتر، تورم کمتر و کبودی کمتری به وجود می آید.
لابیاپلاستی با لیزر هم به صورت سرپایی انجام می گیرد و با استفاده از بی حسی موضعی هم می تواند انجام گیرد. کلیتوریس و مجرای ادرار در این روش جراحی به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. در این نوع جراحی هم سعی بر این است که شکلی طبیعی برای لابیا ها ایجاد شود و حس طبیعی این قسمت از بین نرود. بخیه هایی که بعد از این جراحی استفاده می شود جذبی هستند و نیازی به کشیده شدن ندارند.
از جمله مزایای لابیاپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیچ احتیاجی به بیهوشی و بی حسی نمی باشد.
 • فرد در زمان و پس از عمل هیچ دردی و خونریزی را احساس نمی کنند.
 • در این روش نیازی به بستری شدن نمی باشد و پس از جراحی فرد می تواند به کارهای روزانه خود رسیدگی کند.
 • همان طور که جراحی بدون بیهوشی صورت می گیرد احتیاجی به تجهیزات اتاق عمل نمی باشد و در مطب هم می توان لابیاپلاستی را انجام داد.
 • سلول های واژن در زمان جراحی ترمیم می شوند.
 • برطرف شدن چین و چروک های لابیاها

ریکاوری بعد از لابیاپلاستی

 • در حالت کلی دوره ریکاوری بعد از لابیاپلاستی یک هفته است، توصیه می شود در طول این زمان بیمار استراحت نسبی داشته باشد. نیاز به استراحت مطلق بیمار نیست اما لازم است تا از کارهای سنگین اجتناب کنند و حتما برای اجابت مزاج  از توالت فرنگی استفاده کنند.
 • رانندگی برای این افراد در مدت یک هفته تا ده روز جایز نیست .با رعایت نکات ذکر شده بیمار می تواند بعد از 6 ماه از جراحی، نتایج کار را مشاهده کند.
 • گاهی ممکن است فرد بعد از لابیاپلاستی دچار عوارضی همچون، درد، خونریزی و تورم شود.
 • توصیه می شود بعد از لابیاپلاستی فرد باسن خود را در زمان استراحت بالاتر از حد طبیعی نگه دارد، استفاده از کیسه یخ تا  سه روز اول نیز در از بین بردن عوارض لابیاپلاستی موثر است. کمپرس یخ سبب می شود که از التهاب و تورم این ناحیه جلوگیری شود.
 • مصرف دارو های تجویز شده طبق دستور پزشک نیز می تواند احتمال وجود این عوارض را از بین ببرد.
لابیاپلاستی بدون درد
لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی چه نتایجی را در بردارد؟

 • افزایش اعتماد به نفس در زنان
 • افزایش میل و لذت جنسی در خانم ها
 • افزایش جذابیت جنسی در آلت جنسی زنان
 • طراوت و شادابی واژن در خانم ها
 • رفع شلی و افتادگی واژن خانم ها
 • افزایش زیبایی در ظاهر واژن خانم ها
 • رفع نقایصی که در لابیا ها وجود دارد.
 • رفع غیر قرینگی لابیاها
 • برطرف شدن مشکل بزرگی لابیاها

شرایط برای انجام جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

این افراد گزینه هایی مناسب برای انجام جراحی لابیاپلاستی یا زیبایی واژن هستند.

 • افرادی که لب های واژن آن ها اندازه ای بیشتر از حد معمول خود دارد و پهنای این اجزا بسیار زیاد است.
 • بانوانی که در گذشته زایمان های بسیاری انجام داده اند و فرم و واژن شکل عادی و طبیعی خود را از دست داده است.
 • افرادی که در حین رابطه جنسی درد زیادی را احساس می کنند.

ممنوعیت جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی جز جراحی هایی می باشد که هیچگونه محدودیتی برای بانوان ندارد و همه افراد می توانند از این روش استفاده کنند. اما در بعضی از مواقع جراح زیبایی زنان تجویز می کند که جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی صورت نگیرد که جز موارد زیر می باشد:

 • افرادی که دچار بیماری سیستمیک هستند.
 • افرادی که دارای بیماری موضعی هستند.

کسانی که وسواس فکری مخصوصا در مبحث زیبایی هستند چون این افراد را اگرچه یک جراح زیبایی زنان خوب هم جراحی کند از جراحی خود رضایت کافی ندارند.

لابیاپلاستی با بی حسی

جراحی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند. زمانی که می بایست فرد در رابطه با روند بهبودی این جراحی اختاص دهد 3 روز می باشد زیرا اندازه گردش خون در این قسمت بسیار می باشد .
واقعیت این است، زنانی که تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرند پیش از روند انجام لابیاپلاستی، در ناحیه واژن از بی حسی استفاده می شود تا اینان بتوانند در آرامش و بدون احساس دردی این مرحله در مانی را پشت سر بگذارند.
به همین جهت بعد از آنکه برایشان لابیاپلاستی انجام شد اینان می توانند با آسودگی خاطر به منزل باز گردند و در انتظار مشاهده نتیجه درمان باشند.
*یک نکته باید در خصوص مراقبت های بعد از انجام لابیاپلاستی گفت اینکه، حتما باید مدت زمانی را جهت بهبودی وضعیت واژن از داشتن رابطه جنسی پرهیز کنید، برای کاهش درد بعد از بازشدن حالت سری واژن می توانید از قرص هایی استفاده کنید. (البته با مشورت و تجویز پزشک)
این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که مراقبت های بعد از لابیاپلاستی در روند بهبودی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به همین جهت نهایت دقت و رعایت را باید داشته باشید.

لابیاپلاستی بدون بخیه

با اینکه لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی واژن محسوب می شود، با این حال می توان آن را بدون هیچگونه برشی انجام داد. در این جراحی از دستگاه منحصر به فردی استفاده می کنند که احتیاجی به بخیه ندارد. لابیاپلاستی بدون بخیه نه تنها به وسیله ظرافت های خاصی که موجب زیبایی ظاهر لابیاها می شود بلکه هیچگونه مشکلی را پس از جراحی برای فرد به وجود نمی آورد. در عصر امروز جراحی زیبایی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و عمل هایی که احتیاجی به برش نداشته باشند بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.این جراحی می تواند با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند. دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان از روش های جدیدی برای این عمل استفاده می کند.

در مورد لیفت واژن با نخ بیشتر بدانید.

نقش جراح  در عمل لابیاپلاستی

جراح می بایست دارای مهارت و تجربه کافی در ارتباط با این موضوع داشته باشد. به وسیله این دستگاه می توان در ترمیم دیگر قسمت های واژن استفاده کرد. به همین دلیل یک جراح لابیاپلاستی می بایست به آناتومی واژن تسلط کافی باشد و از نقاط حساس و عصب هایی که در این قسمت موجود هستند اطلاعات کافی داشته باشد تا صدمه ای به این قسمت در زمان برداشتن بافت های مازاد که حاوی چین هستند به وسیله این دستگاه وارد نشود.

لابیاپلاستی ماژور (لابیا ماژورپلاستی)

لابیا ماژورپلاستی نوعی روش جراحی برای کاهش سایز قسمت بیرونی لابیاها و ناحیه پوشیده از مو در ناحیه تناسلی است. دلایل بسیاری وجود دارد که فردی برای انجام این جراحی اقدام می کند. در برخی بیماران لابیای ماژور بسیار بزرگ است و تقریباً آویزان است که این مورد در بسیاری از فعالیت ها مانند دوچرخه سواری مشکل و درد ایجاد می کند. همچنین افراد از پوشیدن مایو و لباس های تنگ احساس خجالت می کنند. در نتیجه برای انجام این جراحی اقدام می کنند.

نحوه انجام جراحی لابیا ماژورپلاستی

این جراحی با ایجاد دو برش هلالی شکل در پوست داخلی هر لابیا شروع می شود. مقدار بافت مورد نیاز برای برداشتن بستگی به مقدار بافت اضافی دارد. در برخی موارد که آتروفی بافت های چربی وجود دارد می توان مقدار کمی چربی با لیپوساکشن از دیگر نواحی بدن گرفت و به این ناحیه تزریق کرد. معمولا ًبا بخیه های جذب شونده نواحی برش خورده بسته می شوند.

دوران نقاهت بعد از جراحی لابیا ماژوراپلاستی

هر جراحی نیازمند انجام یکسری مراقبت ها و اقدامات است. انجام درست این مراقبت ها دوران نقاهت را کوتاه تر می کند و بهبودی را تسریع می بخشد. اکثر بیماران یک هفته از کار مرخصی می گیرند. در طول این دوره با قرار دادن کمپرس های یخ بر روی موضع می توان به کاهش تورم و درد کمک کرد. از یک گن مخصوص بعد از جراحی استفاده می شود که این مورد نیز باعث کاهش تورم می شود. کمپرس یخ بین دو پا قرار می گیرد.
4 تا 6 هفته بعد از جراحی می توان استفاده از تامپون را از سر گرفت و رابطه جنسی و دخول بلامانع است. تورم بعد از جراحی لابیا ماژور پلاستی تا 6 ماه همراه فرد است و بستگی به ضخامت بافت این مدت زمان می تواند کوتاه تر یا طولانی تر شود. البته میزان زیادی از تورم تا هفته ششم از بین می رود.

ترمیم لابیاها

با افزایش سن میزان چربی زیر بافت پوست کاهش پیدا کرده و مقادیر زیادی از آن از بین می رود. به همین دلیل لابیاها حالت افتادگی پیدا می کنند و شل می شوند. در برخی از افراد با توجه به این که چربی های لوپ های بزرگ از بین می رود لوپ ها حالت صاف پیدا می کند که براساس وضعیت بیمار تصمیم جراح زیبایی این است که یا تزریق چربی انجام شود یا این که از روش ترمیم لوپ های بزرگ کمک بگیرد. این دو روش با هم تفاوت هایی دارند که هر کدام محدودیت ها و مزایای مربوط به خود را دارند. در مواردی اندک و به ندرت نیاز است که برای فرد هر دو عمل همزمان انجام شود.
در ترمیم لابیاماژورها حتما باید میزان برداشت بافت به حدی باشد که اندازه آن کافی باشد و بافت واژن باز نماند. ولی در عین حال برداشت از ناحیه لابیاها به نحوی است که حالت چین خوردگی به طور کامل از بین برود. در غیر این صورت ممکن است فرد به عمل دوم و جراحی لابیاپلاستی ترمیمی نیاز پیدا کند. در ترمیم لابیاها بافت و پوست به طور کلی باز می شود و بخیه هایی که در قسمت بالا و نزدیک کلیتوریس با نوع بخیه سطوح و بخیه هایی که در قسمت های پایینی واژن زده می شود کاملاً متفاوت است. امروزه خوش بختانه تکنیک های جدیدی برای ترمیم لابیاها وجود دارند که متخصصین و جراحان زیبایی زنان امکان استفاده و بکارگیری آن ها را دارند و می توانند با کمک آن ها نتایج مناسب را حاصل کنند.

مراقبت های لازم بعد از جراحی لابیاپلاستی

این نکته حائز اهمیت است که نتیجه جراحی لابیاپلاستی علاوه بر انتخاب یک جراح زیبایی زنان خوب منوط به رعایت مراقبت های بعد از جراحی است. اگر بانوان در رعایت برخی نکات سهل انگای کنند امکان بروز عوارض را بیشتر کرده اند.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

از جمله مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • احساس بوی بد از واژن امری طبیعی می باشد و نیاز است پزشک خود را در رابطه با این موضوع مطلع کنید .
 • اگرچه هر نوع علائم و نشانه ای مانند تورم و ملتهب شدن که غیر طبیعی می باشد و کبودی بیش از حد در قسمت خارجی واژن اتفاق افتاد در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید .
 • اگرچه ترشحات غیر طبیعی که سبز و یا زرد رنگ باشند و از قسمت بخیه مشاهده شود می بایستی به پزشک مراجعه شود.
 • داروهایی که پزشک خود تجویز کرده است را باید در زمان خود استفاده کرد که این امر در روند بهبودی نقش بسزایی دارد.
 • به مدت دو روز از کمپرس یخ استفاده شود. این عمل باعث می شود که تورم قسمت مورد نظر پس از جراحی کاهش یابد.
 • به مدت دو ماه پس از جراحی فرد نباید رابطه جنسی برقرار کند.
 • به مدت 7 روز پس از جراحی می بایست فرد استراحت کامل داشته باشد.
 • خارش بعد از لابیاپلاستی اغلب طبیعی است بهتر است پمادهای ترمیمی را جهت تسریع بخیه ها را استفاده کرد. پس از یک هفته بخیه ها کاملا جوش می خورند و پس از 30 الی 60 روز بخیه ها کاملا جذب می شوند.
 • از مهم ترین نکاتی که زنان پس ازانجام لابیاپلاستی باید انجام دهند این است که حتما در رژیم غذایی خود مراقبت های لازم را داشته باشند تا از بروز هر گونه یبوست جلوگیری شود.
 • استفاده از کمپرس یخ برای بهبودی کبودی و تورم
 • استراحت تا 5 روز بعد از جراحی
 • استفاده مرتب از داروهای تجویز شده
 • زنانی که می خواهند ورم کمتری را در ناحیه واژن داشته باشند بهتر است از بالش زیر باسن خود استفاده کنند. بدین ترتیب که در روز اول بالشی را زیر باسن خود بگذارند تا باسن با پاها در یک سطح نباشد. همین موضوع باعث می شود که تورم کمتری رخ دهد.
 • ضدعفونی کردن محل جراحی و زخم شده که باعث می شود از بروز عفونت های احتمالی جلوگیری شود. برای کمک به این عمل می توانید از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک، استفاده کنید تا از خطر عفونت بعد از عمل لابیا در امان باشید.
 • به منظور تسریع در روند بهبودی تا 6-8 هفته پس از عمل جراحی لابیاپلاستی از برقراری رابطه جنسی اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از اصطکاک پا ها، تا یک ماه از لباس زیر های راحتی استفاده کنید.
 • پرهیز از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و یا ورزش هایی نظیر: دوچرخه و اسب سواری
 • تا مدتی از بلند کردن وسایل سنگین اجتناب کنید.
 • برای کاهش درد و تورم زنان می توانند در ساعات ابتدایی و روز اول بعد از انجام لابیاپلاستی از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • بخیه هایی که استفاده می شود از نوع جذبی هستند و بعد از مدتی خود بخود از بین می روند تا زمانی که بخیه های وجود دارد دقت کنید مشکلی برای آن به وجود نیاید.
 • اجتناب از نشستن در آب و یا استفاده از استخر
 • پرهیز از نشستن های طولانی مدت
 • ضرورت تمیز نگه داشتن ناحیه جراحی شده و تلاش برای خشک نگه داشتن آن
 • سعی کنید تا می توانید پیاده روی نکنید تا از لخته شدن خون یا آمبولی جلوگیری کنید.
 • از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنید تا تمامی پروتئین و ویتامین ها را به طور یکسان دریافت کنید تا بدن بتواند بعد از جراحی توان خود را باز یابد.
 • تا یک ماه پس از جراحی از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • در این دوران حساس باید تلاش کنید بیش از پیش به بهداشت جنسی خود رسیدگی کنید تا دچار عارضه های ناگواری نشوید.
 • بهتر است تا یک هفته بعد از عمل استراحت داشته باشید. اما از آنجاییکه لابیاپلاستی جزء درمان های سرپایی محسوب می شود، در زمان کوتاه انجام می شود و پیش و پس از آن نیازی نیست در محیط بیمارستان بستری شوید، علیرغم این موضوع باید سه روز ابتدایی پس از انجام لابیاپلاستی مطلقا استراحت کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.
 • بعد از انجام لابیاپلاستی پزشک اجازه رانندگی به شما نمی دهد. پس توصیه می شود که همراهی در کنار خود داشته باشید تا منزل شما را یاری کند.
 • درد و تورم و کبودی از جمله عارضه هایی است که کاملا طبیعی است ولی برای کاهش درد باید از مسکن هایی استفاده کنید تا از درد و ناراحتی شما بکاهد. توجه داشته باشید این تورم و کبودی طی هفته اول رو به بهبودی می رود و کم کم محو می شود.
 • اجتناب از پوشیدن لباس های جذب بعد از جراحی

عوارض جراحی لابیاپلاستی

بسیاری از افراد در مورد عوارض لابیاپلاستی سوال می کنند که در پاسخ به آن ها باید گفت این عمل در صورتی که به درستی و توسط جراح و متخصص زنان با تجربه، انجام شود عوارض بسیار اندک و بی خطری به دنبال دارد. همچنین مراجعین باید توجه داشته باشند که در صورت ابتلا به بیماری خاص، حتما با پزشک خود در میان بگذارند.

برخی از عوارض لابیاپلاستی عبارت اند از:

 • بروز خونریزی
 • ابتلا به عفونت واژن (بانوان دقت داشته باشند در صورت تب و یا خروج ترشحات زرد و سبز رنگ از واژن باید فورا به متخصص زنان مراجعه کنند.)
 • از بین رفتن حس در ناحیه تناسلی بعد از لابیاپلاستی
 • بر جای ماندن جای زخم
 • واکنش به مواد بی حسی و بیهوشی
 • کبودی در ناحیه اندام تناسلی و ران پا
 • دردهای عصبی مزمن
 • التهاب
 • تورم
 • پاره شدن بخیه ها
 • ترشحات غیرطبیعی
 • احساس ضعف یا بی حسی در اندام تحتانی بدن

برخی از عوارض ذکر شده، ممکن است پس از جراحی بر اثر سهل انگاری یا عدم رعایت نکات ذکر شده رخ دهد که باید در صورت مشاهده هر کدام از این موارد سریعاٌ به پزشک مراجعه کنید تا درمان را پیش بگیرید. بانوان باید برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی در یافتن جراح زیبایی زنان خوب، دقت لازم را به عمل آورند. البته متخصص جراحی زیبایی زنان قبل از اقدام به جراحی فرد باید او را با مراقبت های بعد از عمل آشنا کرده و توصیه های لازم را به وی ارائه دهد.

در مورد لابیاپلاستی دختران باکره بیشتر بدانید.

یک توصیه بسیار مهم

بانوان به یاد داشته باشند قبل از انجام هرگونه جراحی زیبایی زنان باید به متخصص زنان مراجعه کرده و از سلامت ناحیه تناسلی و عاری بودن از عفونت های زنان اطمینان یابند، چراکه در صورت ابتلا به عفونت باید تا بعد از بهبودی کامل انجام هرگونه جراحی زیبایی زنان به تعویق افتد. در مواقعی ممکن است متخصص زنان برای اطمینان از عدم وجود عفونت و یا بیماری خاص انجام تست پاپ اسمیر را توصیه کند.


نکته دیگر در خصوص دوران قاعدگی است که بانوان نمی توانند در این دوران از جراحی های زیبایی واژن استفاده کنند.

ایجاد اسکار یا زخم پس از لابیاپلاستی

گاهی ممکن است پس از عمل لابیاپلاستی، در نواحی که عمل جراحی صورت گرفت، ضایعاتی تشکیل شود که به مرور باعث ایجاد اسکار در لابیا شود و این معضل حتی می تواند گاهی فرد را ناچار به انجام عمل ترمیمی کند. برای درمان چنین مشکلی و جلوگیری از شدت یافتن آن می توان از کرم و یا لیزر استفاده کرد. معمولا استفاده از لیزر بیشتر توصیه می شود. برای اطلاع از چرایی آن می توانید ویدئوی روبرو را مشاهده نمایید.

در مورد ارتباط لابیاپلاستی و میل جنسی بیشتر بدانید.

علت بروز درد و تورم در عمل لابیاپلاستی

به طور کلی تمام خانم هایی که اقدام به انجام جراحی لابیاپلاستی می نمایند، درد و تورم بعد از عمل را تجربه می کنند. پس این مسئله امری طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. اما علت بروز درد و تورم در عمل لابیاپلاستی چیست؟ آیا شدت آن در خانم های مختلف به یک میزان است؟ یا آن که هر شخصی بسته به دلایل مختلفی این درد را با شدت خاصی تجربه می کند؟

درد بعد از عمل لابیاپلاستی می تواند نشات گرفته از عدم توجه به مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی و حتی قبل از آن باشد. بیماران زیادی هستند که توجهی به توصیه های پزشک برای مراقبت از خود نمی کنند. این مسئله منجر می شود تا آن ها پس از جراحی یا در حین عمل با درد در قسمت واژن خود مواجه شوند. پس یکی از مهم ترین فرآیندهایی که توجه به آن می تواند منجر به کاهش درد و تورم بعد از جراحی شود، دقت به توصیه های پزشک است.

علت تورم بعد از عمل لابیاپلاستی چیست؟ آیا می توان آن را برطرف کرد؟ 

بیماران زیادی با این سوال مواجه می شوند، که آیا حین عمل لابیاپلاستی درد وجود دارد یا خیر؟ باید بگوییم بله. هر عمل جراحی می تواند با درد همراه باشد. اما روش های پیشگیری مناسبی برای جلوگیری از درد و تورم در حین جراحی و بعد از آن وجود دارد که پزشک به بیمار توصیه می کند. 

لابیاپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که می تواند با استفاده از بیهوشی عمومی یا موضعی انجام گیرد. به واسط تغییراتی که در این عمل جراحی بر اندام تناسلی خانم ها اعمال می شود، بروز درد و تورم پس از عمل بدیهی است اما میزان آن بسته به شرایط فرد، میزان پیچیدیگی عمل، میزان تغییرات اعمال شده در لابیا و مواردی این چنینی، متغیر است.

برطرف کردن درد و تورم در روز اول بعد از جراحی لابیاپلاستی

ساده ترین روش درمانی درد و تورم در روز اول بعد از جراحی، استفاده از مسکن و کمپرس آب سرد است. مصرف داروهای مسکن می توانند از بروز درد زیاد در حین جراحی و تورم بعد از جراحی به خوبی جلوگیری کند. از سوی دیگر برطرف کردن ورم واژن بعد از جراحی لابیاپلاستی، تنها با یک کمپرس آب سرد نیز انجام خواهد شد. 

برطرف کردن درد و تورم در روز سوم بعد از لابیاپلاستی

بسیاری از بیماران وجود دارند که پس از گذشت سه روز متوالی از عمل لابیاپلاستی همچنان از تورم ناحیه تحت عمل رنج می برند. اما این دسته از افراد بعد از سه روز، دیگر دردی را احساس نخواهند کرد و تنها باید با استفاده از کمپرس آب سرد به صورت مداوم، به کاهش تورم بر روی بدن خود کمک کنند. 

برطرف کردن درد و تورم یک هفته بعد از جراحی لابیاپلاستی

 بیمارانی که بعد از یک هفته انجام لابیاپلاستی همچنان در محل جراحی درد و تورم احساس می کنند، بهتر است نگران نباشند. زیرا آن ها همچنان می توانند با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک، به کاهش درد خود کمک کنند. اما باید بدانند که تورم بعد از جراحی ممکن است حتی تا 6 هفته بعد از جراحی نیز ادامه یابد. 

بهترین راهکار برای این که بدانیم جهت بهبود ورم های عمل لابیاپلاستی چه اقداماتی باید انجام دهیم، حضور در مطب جراح، پیش از آغاز فرآیند عمل است. ایشان تمام توصیه های لازم را به بیماران خود بیان می کنند تا فرد قادر باشد با داشتن اطلاعات مناسب بعد از جراحی بهترین روش را برای درمان ورم های بعد از لابیاپلاستی در نظر بگیرد. 

البته لازم به ذکر است که برخی از بیماران ممکن است بعد از جراحی لابیاپلاستی، علاوه بر درد و تورم، دچار خارش پس از لابیاپلاستی نیز شوند. در صورتی هم که در محل واژن بوی بدی ایجاد شد، نشان از بروز عفونت پس از عمل لابیاپلاستی دارد که بهتر است در چنین حالتی حتما بیمار به پزشک خود مراجعه کند. تا از آنتی بیوتیک های مناسب برای برطرف کردن عفونت محل زخم استفاده نماید. 

در مورد هزینه جراحی لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

درد و تورم در عمل لابیاپلاستی چه زمان از بین می رود؟

این که تورم بعد از عمل چه زمانی از بین خواهد رفت، بسته به مراقبت هایی که بیمار بعد از جراحی در نظر می گیرد خواهد داشت. اگر بیمار به طور مداوم توصیه های پزشک را رعایت کند، می تواند به نتیجه مطلوب بعد از جراحی دست یابد. حتی می تواند درد و تورم را نیز به میزان قابل توجهی از بدن خود دور نماید. 

اما در واقع باید بیان کنیم که بیماران بعد از سه روز دیگر درد کمتری را در محل جراحی احساس خواهند کرد. اما برای آن که بهبودی کامل خود را به دست آورند، نیاز به دو الی سه هفته استراحت خواهند داشت. این مسئله بدان معنا نخواهد بود که بیمار در روز دهم با درد شدیدی در بدن مواجه شود. این درد می تواند به مراتب کمتر بوده و به مرور زمان و با توجه به مراقبت ها و توصیه های بعد از جراحی، به سرعت برطرف شود. 

تنها بیمارانی ممکن است بعد از گذشت دو الی سه هفته بعد از جراحی همچنان در بدن خود درد و تورم را مشاهده کنند، که پزشک جراح از تخصص و مهارت بالایی برای جراحی برخوردار نبوده و از تکنیک اشتباهی برای انجام جراحی لابیاپلاستی استفاده کرده باشد. این دسته از افراد ممکن است برای مدت های طولانی نیز با درد و تورم روبه رو باشند.

اما افرادی که زیر نظر پزشک متخصص جراحی می شوند، پس از گذشته شش هفته تورم به طور کامل از بدن آن ها رفع شده و دیگر دردی را نیز در محل جراحی احساس نخواهند کرد. پس مراقبت های بعد از جراحی و انتخاب پزشک متخصص و جراح با تجربه، دو فاکتور مهمی هستند که در کسب نتیجه جراحی تاثیر گذار خواهند بود.

دو نکته ضروری در خصوص عمل لابیاپلاستی

 • دقت داشته باشید هزینه این دست جراحی ها به دلیل تقاضای بالا بانوان برای انجام آن از نوسانات بالایی برخوردار است. لذا برای انجام آن ها به سراغ متخصصین بی تجربه و با هزینه پایین نروید. دستگاه تناسلی یگانه عضو لذت جنسی بانوان است، پس برای جلوگیری از بروز عوارض یک جراح زیبایی زنان خوب را انتخاب کنید.

تجربه عمل لابیاپلاستی با دکتر شیرین شمس بهترین حس دنیاست.

نتیجه گیری

در انتها در مقام نتیجه گیری باید بگوییم که لابیاپلاستی جزء اقدامات زیبایی حساس و دقیق ناحیه تناسلی زنان محسوب می شود که باید به اهل آن سپرده شود بدین معنا که در این زمینه از پزشکان و متخصصینی کمک بگیرید که در خصوص سواد و دانش و نیز مهارت و تجربه آن ها یقین دارید. مهارت یکی از مولفه هایی است که جراح زیبایی زنان باید از آن برخوردار باشد وگرنه محکوم به شکست است.

زنانی که از شکل، سایز و ظاهر کلی لابیاها ناراضی هستند می توانند با انجام جراحی لابیاپلاستی راحتی خود را باز یابند و شاهد افزایش اعتماد به نفس خود در روابط جنسی باشند. در صورتی که این جراحی توسط یک جراح زیبایی زنان قابل و متبحر انجام گیرد، نتیجه می تواند حیرت آور باشد. بهتر است که برای انتخاب جراح لابیاپلاستی پرس و جو و تحقیقات لازم را انجام دهید تا درصد خطای خود را در انتخاب دکتر خوب برای عمل لابیاپلاستی به حداقل برسانید.

در انتها امیدواریم که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند روشنگر مسیر درمانی و ترمیمی زنانی باشد که می خواهند در این مسیر گام بردارند. این توفیقی است برای ما که در قالب نوشتار های مختلف توانسته ایم درخدمت عزیزان و همراهان همیشگی مان باشیم تا با اطلاع رسانی در زمینه های پزشکی گامی را در جهت درمان بیماری ها و ترمیم و بازیابی زیبایی زنان برداریم.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
جراح زیبایی زنان خوب در تهران

جراح زیبایی زنان خوب در تهران

امروزه تقاضا برای انواع جراحی های زیبایی در میان زنان بسیار زیاد شده است. یکی از مهم ترین دغدغه زنان انتخاب یک جراح زیبایی زنان خوب و با تجربه در تهران یا هر شهر دیگری که محل سکونت آن ها است، می...

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

100 دیدگاه ها
 1. به نظر من زیبایی طبیعی همه اندامها باید حفظ بشه . من به شخصه احساس خیلی بهتری نسبت به لیپ و لابیای طبیعی دارم و خیلی بیشتر موجب تحریک می‌شوند تا کسانی که عمل زیبایی انجام داده آمد. توصیه من به خانمها اینه که عمل زیبایی رو فقط برای بینی و فک این جور موارد انجام بدن تا اندامهای جنسیشون.

  پاسخ
  • با سلام. بعضی از خانم ها واقعا نیاز به جراحی زیبایی واژن دارند و با انچام این جراحی کیفیت زندگیشان واقعا افزایش می یابد.

 2. سلام دکتر جان من جراحی لابیاپلاستی رو یک ماه و نیم هست که انجام دادم الان احساس میکنم کمی نامتقارن هست. البته خیلی خوب شده ها خیلی کوچیکتر و جمع و جور شده واقعا راحتترم ولی خب از نظر ظاهری حس میکنم اونجوری که باید میشده نشده یعنی یکمی به نظرم میشه خوشگل تر بشه . باید صبر کنم یا بیام پیشتون برای معاینه ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز اجازه بدین ورمش بخوابه یم باید زمان بدید بعد اگر مشکلی وجود داشت حتما مراجعه کنید.

 3. ترمیم بعد لابیاپلاستی انجام میدین؟

  پاسخ
  • باید شرایطتون بررسی بشه عزیزم

 4. عوارض نداره و مشکلی به وجود نمیاد؟؟

  پاسخ
  • اگر توسط جراح و متخصص زنان و به روش اصولی و صحیح انجام بش خیر به هیچ عنوان

 5. سلام دکتر جان این عمل و انجام بدیم بعد زایمان داشته باشیم مسله ای پیش نمیاد ؟؟

  پاسخ
 6. جراحی ترمیمی لابیاپلاستی هم انجام میدید ؟

  پاسخ
 7. من قصد زایمان طبیعی دارم، قبلش این جراحی رو انجام بدم یا بعدش؟

  پاسخ
 8. هزینه لابیاپلاستی به چه صورت هست ؟

  پاسخ
 9. خیلی سایت خوب و مفیدی دارید طراحیش هم خیلی عالیه

  پاسخ
 10. برای افراد مجرد ممنوعیتی نداره این جراحی؟

  پاسخ
 11. هزینه جراحی لابیاپلاستی به چه صورته ؟

  پاسخ
 12. دکتر نتیجه عمل دائمیه؟

  پاسخ
 13. قبل سفید کردن لیزر انجام بدم یا بعدش؟!

  پاسخ
 14. چه خوب که ممنوعیتی نداره.هزینه متفاوته برای هر شخص؟

  پاسخ
 15. لابیاپلاستی با چاقی یا لاغری تغییر میکنه؟

  پاسخ
 16. لابیاپلاستی و سفید کردن واژن همزمان میتونه انجام بشه ؟

  پاسخ
 17. سلام خانم دکتر ماه پیش اومدم برام لابیاپلاستی انجام دادین الان میخوام بیام برای سفید کردن
  باید زمان بیشتری بگذره یا میتونم بیام ؟

  پاسخ
 18. سلام خانم دکتر بعدش درد داره و اذیت میشه ادم ؟ خیلی از بعدش میترم 🙁

  پاسخ
 19. برای دختران انجامش مشکلی نداره؟

  پاسخ
 20. خیلی متشکرم از اطلاعاتی که در سایت گذاشته اید

  پاسخ
 21. چند وقت بعد از پریودی میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

  پاسخ
 22. سلام
  لابیاپلاستی با لیزر ضرری نداره؟

  پاسخ
 23. برگشت پذیره؟

  پاسخ
 24. دوره نقاهت عمل چقدره؟ چقدر درناک میشه بعدش؟

  پاسخ
 25. واقعا روی میا جنسی تاثیر مثبت داره ؟؟

  پاسخ
 26. بسیار سایت زیبا و جذابی دارید ممنون از مطالب مفیدتون که در حوزه زنان یکی از جامع ترین هاست 👏👌🙏🌹

  پاسخ
 27. بعد از لابیاپلاستی کی میشه ورزش کرد؟

  پاسخ
 28. بعد از لابیا پلاستی میشه واژینوپلاستی هم انجام بدیم؟

  پاسخ
 29. دکتر جان تو مطب انجام میشه یا بیمارستان؟

  پاسخ
 30. چه طراحی خوبی داره سایت🤝🔥

  پاسخ
 31. چه مقاله کامل و خوبی بود

  پاسخ
 32. سلام هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر چقدره ؟

  پاسخ
 33. جراحی بصورت بیهوشی انجام میشه یا سرپایی؟

  پاسخ
 34. دکتر چی باعث میشه لابیا ها به این شکل در بیان و نیاز به عمل جراحی بشه؟

  پاسخ
 35. سلام
  وقت بخیر
  با تشکر از مطالب عالیتون
  لطفا هزینه عمل رو میفرمایید؟

  پاسخ
 36. چند وقت بعد از لابیاپلاستی میشه ورزش کرد؟

  پاسخ
 37. بی حسی موضعی انجام میدین یا بیهوشی کامل ؟ بیمار موقع عمل دردی رو حس میکنه ؟

  پاسخ
  • معمولا این عمل با بی حسی انجام میشه و بیمار هیچگونه ناراحتی و دردی رو حین عمل احساس نخواهد کرد. بعد از عمل نیز از داروهای مسکن استفاده می شود.

 38. محتوای ویدیویتون عالی بود،آدم کاملا در جریان این جراحی قرار میگیره

  پاسخ
 39. ترمیم بعد لابیاپلاستی انجام میشه ؟؟

  پاسخ
  • بله ترمیم هم انجام میگیره البته با معاینه و صلاح دید پزشک

 40. نزدیکی بعد از لابیاپلاستی چجوریه ؟ تا چند وقت نمیشه رابطه داشت ؟؟

  پاسخ
 41. دکتر عملش چقدر زمان میبره؟

  پاسخ
 42. من یکی دوساله سایتتونو مطالعه میکنم و از مطالبش استفاده میکنم، خیلی ظاهر سایتتون بهتر از قبل شده و مطالبتون جذاب تر شده مرسی

  پاسخ
  • ممنون از لطف و همراهی شما

 43. بعد لابیاپلاستی بالیزر نیاز به تکرار هست بازم ؟

  پاسخ
  • خیر

 44. سلام لابیاپلاستی درد داره؟

  پاسخ
  • سلام حین عمل دردی احساس نمی کنید پس از جراحی ممکنه به مدت یک تا دو روز درد داشته باشید که قابل کنترل هست

 45. آیا در صورت بارداری نتیجه برگشت پذیره؟

  پاسخ
  • معمولا چنین چیزی پیش نمیاد البته باید مشخص بشه چه مدت بعد از لابیاپلاستی باردار شدید

  • سلام خسته نباشید من بر اثر مصرف استروعید باعث شده کلیتوروسم بزگتر از حد معمول بشه دکتر رفتم با دارو جواب نگرفتم میتواسام بدونم شما عمل کوچک کردن کامل یا برداشتنشو انجام میدین واقعا اعتماد به نفسمو از دس دادم

  • بله عمل هودوپلاستی انجام میدیم اما باید قبلش حتما معاینه بشید

 46. عالی عالی دکتر جان

  پاسخ
 47. چطور میتونم وقت بگیرم؟

  پاسخ
  • با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید لطفا

 48. مطلب کامل و خوبی بودش جواب خیلی از سوالامو گرفتم

  پاسخ
 49. لابیاپلاستی تو دوره مجردی ممکنه زایمان رو با مشکل همراه کنه؟ یا برگرده به حالت قبل از عمل؟

  پاسخ
  • خیر مشکلی ایجاد نمیکنه

 50. Hazine be che sorate?

  پاسخ
  • باید معاینه انجام بشه

 51. ممنون دکتر برای مطالب خوبتون

  پاسخ
 52. مقاله خوبی بود

  پاسخ
 53. بیهوش می کنین؟

  پاسخ
  • اگه نیاز باشه. ممکنه با بی حسی هم انجام بشه

 54. دکتر در خصوص نقاهت پس از عمل لابیاپلاستی لطفا مطلب بزارید ممنون

  پاسخ
 55. اگر اصلاح جزئی در قسمت لابیاها بخواهیم در هزینه و زمان انجام عمل تقاوتی داره؟

  پاسخ
  • بله. اما تشخیص دقیق و مشخص کردن میزان هزینه جراحی در هر فردی حتما باید توسط خود پزشک معالج پس از معاینات لازم قبل از عمل تعیین شود و به اطلاع فرد کاندید جراحی لابیاپلاستی رسانده شود

 56. سلام آیا در هنگام مجردی اگر عمل لابیاپلاستی انجام دهیم بعدها معلوم میشه که این عمل و انجام دادیم؟

  پاسخ
  • از آنجاییکه برش های ایجاد شده در عمل لابیاپلاستی در نواحی ایجاد می شود که قابل دید نیست و بخیه هایی که بعد از جراحی زده می شود جذبی هستند احتمال باقی ماندن جای عمل بسیار کم است و همچنین اگر این جراحی با لیزر انجام شود این احتمال تقریبا به صفر می رسد.

 57. سلام خانم دکتر خواستم بپرسم لابیاپلاستی با لیزر درد داره و اینکه توی یک جلسه انجام میشه و هزینه آن چقدره ممنون میشم جوابمو بدید

  پاسخ
  • سلام انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی ایمن تره و نتایج نسبتا بهتری را در پی دارد. بله طی یک جلسه قابل انجام هست. هزینه این روش از لابیاپلاستی به عوامل مختلفی از جمله مهارت و تجربه کافی جراح، دستگاه لیزر مصرفی بستگی دارد.

 58. خانم دکتر عزیز شما چه سنی رو برای انجام جراحی لابیاپلاستی مناسب می دونید؟

  پاسخ
  • بهترین سن برای عمل لابیاپلاستی بعد از 18 سالگی هست زیرا بعد از این سن لابیاها فرم و شکل بالغین رو به خود میگیره

 59. سلام خانم دکتر من یه هفته اس عمل لابیاپلاستی انجام دادم میخواستم بدونم کی باید مجدد بیام برای معاینه ؟

  پاسخ
  • یک هفته پس از جراحی لابیاپلاستی می توانید برای معاینه نتایج جراحی به پزشک مراجعه کنید

 60. میشه قبل از 18 سالگی عمل کرد؟

  پاسخ
  • توصیه می شود این جراحی بعد از سن هجده سالگی انجام شود

 61. سلام خانم دکتر
  این عمل به لذت جنسی آسیب وارد نمی‌کنه؟

  پاسخ
  • زمان رسیدن به ارگاسم در هر خانمی ممکنه متفاوت باشه از طرف دیگه عوامل مختلفی در این مدت زمان تاثیر میگذاره. در عمل لابیاپلاستی به دلیل برداشتن پوست های چروک و اضافی لابیاها که روی کلیتوریس رو پوشانده اند موجب افزایش میل جنسی در خانم ها می شود.

  • خانوم دکتر چند روز بعد از لابیاپلاستی میشه رابطه جنسی داشت

 62. بسیار عالی و کامل بود مرسی از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین

  پاسخ
  • متشکرم خواهش میکنم

  • عالی عجب طراحی سایت خفنی🔥

 63. میشه بعد لابیاپلاستی زایمان کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
  • در کل توصیه می شود انواع جراحی های زیبایی واژن از جمله لابیاپلاستی بعد از آخرین زایمان انجام شود زیرا قبل از آن امکان تغییر شکل لابیاها وجود خواهد داشت. اما در مورد زمان مناسب برای زایمان بعد از جراحی لابیاپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله اینکه لابیاپلاستی به روش جراحی انجام شده است یا لیزر، با استفاده از چه تکنیکی انجام شده است، برای آگاهی از بهترین زمان برای انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان با پزشک خود مشورت کنید

 64. خانم دکتر بعد از لابیاپلاستی امکان رفتن به سر کار وجود داره؟

  پاسخ
  • از آنجاییکه عمل لابیاپلاستی جز درمان های سرپایی می باشد می توانید یک هفته پس از جراحی به انجام فعالیت های ساده و سبک روزمره خود از جمله رفتن به محل کار بپردازید

 65. دکتر جان من شنیدم تا بعد از دو ماه نمیشه رابطه داشت. درسته؟؟

  پاسخ
  • بله درسته. بسته به نوع تکنیک انتخابی لابیاپلاستی از سوی جراح، توصیه میشود تا دو ماه از برقرار رابطه جنسی خودداری کنید تا نتایج مطلوب مورد نظر از این عمل حاصل شود

 66. چه مقاله جالب و کاملی بود، خیلی خوشم اومد

  پاسخ
  • ممنون از شما

 67. دکتر سلام من میخواستم بدونم چند وقت بعد زایمان میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

  پاسخ
  • توصیه می شود با پزشک معالج خود در این باره مشورت کنید زیرا این زمان برای هر فرد با شرایط بدنی مختلف ممکن است متغییر باشد.

 68. دکتر با لیزر ۳ جلسه ای گشادی و افتادگیه لبه ها رو میشه از بین برد و روشن کرد؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *