دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / قطعی ترین روش سفت کردن و تنگ کردن واژن
مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

قطعی ترین روش سفت کردن و تنگ کردن واژن

3.7/5 - (49 امتیاز)

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به شرایط هر فرد، بهترین آن از سوی پزشک متخصص اننتخاب می شود. در این مقاله می خواهیم در مورد علل گشادی واژن و راه های درمان این مشکل، صحبت کنیم. با ما تا انتها همراه باشید.

تنگ کردن واژن 

افزایش حالت ارتجاعی واژن (گشاد شدن واژن) یکی از مهم ترین و اساسی ترین دغدغه هایی است که زنان زیادی را به خود مشغول داشته است. از این رو به روش هایی در جهت تنگ کردن واژن دست می زنند.

در طول یک دهه اخیر روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف بکار گرفته شده است که هر کدام از آنها مزایا و محدویت های خود را داشته است.

این روزها نیز شیوه های مختلف پزشکی و نیز خانگی وجود دارد که از سوی زنان مورد استقبال قرار می گیرد.

در نوشتاری که در پیش رو دارید روش هایی که در حوزه پزشکی وجود دارد و نیز برخی از روش هایی که زیر مجموعه روش های خانگی محسوب می شود را معرفی خواهیم کرد.

هزینه تنگ کردن واژن

علت گشاد شدن واژن

افزایش سن، عوامل موروثی، بارداری و زایمان طبیعی می توانند در گشاد شدن واژن و افتادگی بافت های داخلی آن نقش موثری بازی کنند اما خاصیت کشسانی خود را به طور دائمی از دست نمی دهد. از آنجا که بافت پوست واژن حاوی کلاژن می باشد، با گذشت زمان و از دست دادن سلول های کلاژن ساز نیز کاهش یافته و افتادگی بافت داخلی واژن آغاز می گردد. با افزایش سن بانوان، پوست واژن همچون سایر نقاط بدن کیفیت و شادابی خود را به مرور زمان از دست می دهد.

برخی بر این باورند که در صورتی که واژن شل شود تا ابد شل باقی می ماند و راهی برای بازگرداندن به حالت قبلی نیست. این مورد حقیقت ندارد و راه های بسیار زیادی برای بازگرداندن سفتی و تنگ کردن واژن وجود دارد.

واژن خاصیت کشسانی دارد. بدین معنا که می تواند کشیده شود تا قابلیت دخول و یا خارج شدن جنین را داشته باشد. ولی زمان زیادی برای بازگشتن به حالت قبلی واژن مورد نیاز نیست. احتمال دارد که با بالا رفتن سن و سال یا زایمان کردن، واژن تا حدودی گشاد تر شود ولی به طور کلی واژن همانند یک آکاردئون و یا باند لاستیکی به حالت اولیه باز می گردد.

نزدیکی های بیش از حد هم می تواند باعث گشاد شدن واژن شوند. به خصوص قسمت مدخل ورودی واژن و پرینه دچار گشاد شدگی و شل شدن می شود و حالت سفتی عضلات را از دست می دهد.

خلاصه علل گشاد شدن واژن به شرح زیر است:

 • افزایش سن
 • تغییرات هورمونی
 • بارداری
 • زایمان های طبیعی
 • بارداری های متعدد
 • چاقی و لاغری مزمن
 • تغییر وزن ناگهانی
 • ورزش های سنگین و مکرر به خصوص وزنه برداری، دوچرخه سواری، پرش، پرتاب، دویدن های زیادی باعث شل شدن و افتادگی لگن و از دست دادن قدرت و استحکام لگن می شود.
 • همچنین افرادی که حساسیت های مکرر و عفونت های مکرر دارند این مورد می تواند باعث تغییر خاصیت کشسانی و خشکی واژن شود.
 • زنانی که بیشتر از یک بار زایمان به صورت طبیعی داشته اند به احتمال بیشتری به گشاد شدن واژن مبتلا می شوند.

همچنین با بالا رفتن سن و سال و با شروع 40 سالگی معمولاً به دلیل کاهش هورمون استروژن در بدن، زنان موارد زیر را تجربه می کنند که با آغاز یائسگی در زنان این علائم تشدید می یابند.

 • باریک شدن دیواره واژن
 • اسیدیته کمتر
 • خاصیت کشسانی کمتر
 • خشکی واژن

درمان شلی واژن

با افزایش سن، زایمان های مکرر و یائسگی، واژن دچار افتادگی و شلی می شود که نیاز به درمان دارد. زیرا در غیر این صورت عوارضی از قبیل عفونت، بی اختیاری ادرار و.. برای فرد ایجاد می کند. درمان شلی واژن بر اساس میزان آن انجام می شود. در صورتی که شدید باشد، نیاز به جراحی دارد.

تکنیک های تنگ کردن واژن

در ادامه تکنیک های جراحی تنگ کردن واژن آورده شده است:

جراحی پرینورافی 

یکی از روش های تنگ کردن واژن، جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی است. پرینورافی نوعی روش تهاجمی (جراحی) است که در بیمارستان انجام می شود. این جراحی تحت بیهوشی انجام می شود و حدود یک ساعت به طول می انجامد. نیاز به آنتی بیوتیک وریدی دارد و در برخی موارد لازم است بیمار تا در بیمارستان بستری شود و ریکاوری طولانی دارد.

واقعیت این است که این روش بیشتر با هدف ترمیم ناحیه پرینه انجام می شود اما در صورتی که زنان حساسیت هایی در زمینه میزان حالت ارتجاعی واژن خود داشته باشند، پزشکان می توانند در جنب انجام اقدامات پرینورافی تکنیک هایی برای تنگ کردن واژن بکار گیرند.

مثلا در مواردی از لیزر های مختلف برای تنگ کردن واژن استفاده می کنند که تا حد زیادی در این زمینه ثمر بخش خواهد بود.

واژینوپلاستی

روند انجام واژینوپلاستی بدین  قرار است که ابتدائا از بی حس کنندهای موضعی استفاده می کنند. بعد از آن که محل بی حس شد با برش هایی که در نواحی خاصی از واژن ایجاد می کنند می توانند دیواره واژن را به هم نزدیک کنند. بعد از این اقدامات باید بخیه هایی زده شود که دیواره به حالت ثابتی باقی بماند.( در اصطلاح جوش بخورد).

برای بخیه کردن و جوش دادن محل برش ها از دو روش می توانند کمک بگیرند ابتدا اینکه از نخ های بخیه جاذب استفاده کنند. بعد از مدت زمانی کوتاه این محل بخیه ها بهبود پیدا می کنند و نخ ها جذب بدن می شوند. اما روش دومی که بسیاری از پزشکان از ان کمک می گیرند لیزر درمانی است. لیزر هایی که این رو ها وجود دارد تا جد زیادی در بخش تن گ کردن واژن توانسته است موفق عمل کند. ازاین رو بهترین جراح زیبایی زنان در تهران از این ابزار برای تنگ کردن واژن کمک می گیرد.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر روشی مناسبی برای تنگ کردن واژن می باشد اما هر فردی اندیکاسیون آن را ندارد. لیزرهای مورد استفاده در این روش مخصوص به بخشی از مشکلات واژنی است که با توجه به تشخیص و نیاز پزشک از آنها استفاده می گردد و به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 • یک دسته آنهایی که بر سطح واژن تاثیر می گذارند و باعث می شوند واژن از خشکی و سوزش بیفتد. در واقع تاثیر آنها سطحی بوده و تمام مشکلاتی که در سطح مطرح است را مورد درمان قرار می دهد.
 • دسته دوم آنهایی هستند که در عمق واژن موثر بوده و تاثیر بر عمق باعث می شود تنگی واژن را در پی داشته باشد.

البته باید به خدمت عزیزان عرض کنیم که دسته ای جدید و نوین از انواع لیزرها ایجاد شده است که در هر دو قسمت یعنی هم بر قسمت های داخلی واژن و هم بر قسمت های خارجی آن تاثیر گذاشته و باعث می شود در هر دو قسمت هر نوع مشکلی که به وجود آمده است حل شود. عده ای از مراجعین برای اینکه تمام معضلات نواحی داخلی و خارجی را یکجا برطرف نمایند با مشورت پزشک خود همین نسل جدید از لیزرها را برای درمان خود استفاده می کنند.

بسیاری از بانوان علی الخصوص آنهایی که تجربه رابطه جنسی و زایمان طبیعی داشته اند، به دلیل گشاد شدن دیواره های واژن اعتماد به نفس خود را نسبت به برقراری رابطه زناشویی تا حدودی از دست می دهند. برخی اوقات با افتادگی بافت داخلی واژن، احساس عدم کفایت در رابطه جنسی به فرد دست داده و در پی آن رضایت و کیفیت نزدیکی به شدت کاهش می یابد.

لیزر یکی از روش های بدون جراحی و غیرتهاجمی برای تنگ کردن واژن می باشد. لیزر امواج نوری است. این لیزر دارای طول موج مناسبی است که بر روی لایه های واژن بخصوص لایه های سطحی واژن تاثیر می گذارد و علاوه بر تنگ کردن واژن منجر به جوانسازی واژن می شود. یکی از بهترین لیزر در این مورد آر اف فرکشنال می باشد که با دارا بودن امواج رادیوفراکانسی می تواند به صورت عمقی تری در لایه های واژن نفوذ پیدا کند و می توان ورودی واژن را نیز تنگ کرد. یکی دیگر از لیزرهایی که برای این منظور استفاده می شود لیزر اربیوم یاگ می باشد. این لیزر به دلیل اینکه جذب بالای آب دارد، می تواند در لایه های واژن تاثیر بسیاری خوبی داشته باشد. اما دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان استفاده از آر اف را برای تنگ کردن ناحیه تناسلی توصیه می کند.

تنگ کردن واژن با لیزر یک پروسه جراحی غیر تهاجمی بوده که به تنگ کردن و مستحکم سازی دیواره های واژن و ناحیه ولو می پردازد. واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن می تواند برای بر طرف کردن اختلال گشادی واژن موروثی مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان یک جراحی زیبایی کم عارضه، تنگ کردن واژن با لیزر به وسیله سفت کردن بافت های نرم و ماهیچه ای محیط داخلی واژن به بهبود روابط جنسی زوجین کمک شایانی می نماید.

با دخالت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی، امروزه روش های نوینی برای درمان مشکلات و بیماری های مختلف انسان پدید آمده است. عمل های تهاجمی با عوارض جانبی و دوران نقاهت طولانی امروزه جای خود را به لیزرهای موثر داده اند. جالب آنکه برای گشادی واژن نیز در دنیای امروزی راهکارهای کاربردی و ایمنی به وجود آمده است.

با لیزرتراپی در زمینه تنگ کردن واژن، می توان تأثیر بسزایی در افزایش قوام بافت واژن ایجاد نمود. این در حالی است که با انجام برخی از ورزش های روتینی که توسط بسیاری از متخصصین زنان و زایمان توصیه می گردد، تنها می توان از گشاد شدن واژن به میزان اندکی پیشگیری کرد.

تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

در پروسه تنگ کردن واژن با لیزر، پروپ مخصوص لیزر داخل واژن شده و با تابش اشعه های بی ضرر لیزر به داخل محیط واژن به افزایش قوام ماهیچه های این ناحیه می پردازد. تابش لیزر بر روی بافت واژن به افزایش کلاژن سازی سلول های پوستی کمک شایانی می نماید.

در این پروسه جراح زیبایی زنان به منظور افزایش راحتی شما ممکن است از بی حسی های موضعی استفاده نماید. تنگ کردن واژن با لیزر نیازی به بستری و مراقبت های ویژه ندارد. شما می توانید بلافاصله پس از انجام این عمل به منزل بازگردید.

به دلیل آنکه بافت واژن از مقدار زیادی آب تشکیل شده است، روش های جدیدی که بر پایه استفاده از امواج رادیوفرکوئنسی یا RF هستند می توانند تأثیر زیادی بر لایه های داخلی و خارجی واژن داشته باشند. استفاده از لیزرها برای درمان مشکلات بانوان امروزه در سراسر دنیا بسیار فراگیر شده است. لیزرهای یادشده می توانند عضلات کف لگن و واژن را تقویت نمایند.

تنگ کردن واژن با لیزر عملکردی همانند فیزیوتراپی دارد. به این معنا که بدون فعالیت ماهیچه ای در بخش هایی از بدن، به افزایش عملکرد ماهیچه در این نقاط یاری رسانده و سفتی عضلات را در پی دارد.

هدف اصلی و اساسی برای استفاده از لیزر RF رفع آتروفی یا خشکی واژن بوده که در کنار آن و با وارد شدن اشعه های لیزر تا حد زیادی ماهیچه های این ناحیه سفت شده و به تنگی استاندارد کانال واژن منجر می شود.

تعداد جلسات تنگ کردن واژن با لیزر

تعداد جلسات تنگ کردن با لیزر بستگی به میزان گشادی واژن دارد. در صورتی که شلی و گشادی واژن کم باشد تنها نیاز به یک جلسه دارد. اما به طور معمول در 3 جلسه می توان لیزر را به طور کامل انجام داد.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

در ذیل به برخی از مزایای تنگ کرد واژن با لیزر اشاره می نماییم:

 • لیزر تنگ کردن واژن پروسه ای بدون درد است. بانوانی که تجربه تنگ کردن واژن با لیزر را داشته اند، تنها اندکی از گرم شدن پوست واژن خود خبر داده اند.
 • تنگ کردن واژن با لیزر بدون دوران نقاهت بوده و شما می توانید بلافاصله پس از انجام این پروسه به زندگی روزمره خود باز گردید.
 • پروسه تنگ کردن واژن حدود 20 الی 30 دقیقه به طول می انجامد و نسبت به درمان های مشابه بسیار کوتاه است.
 • دستگاه هایی که برای تنگ کردن واژن با لیزر استفاده می شوند، مورد تأیید سازمان غذا و دارو (FDA) بوده و کاملاً ایمن می باشند.

هزینه تنگ کردن واژن با لیزر

از آنجائیکه تنگ کردن واژن با لیزر نیازی به بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل ندارد هزینه آن از روش جراحی پایین تر می باشد. هزینه این روش بستگی به تعداد جلسات مراجعه به مطب دارد.

تنگ کردن واژن با نخ

ولی سیستم جدید که همان لیفت واژن با استفاده از نخ یا PPL است، نیازی به آنتی بیوتیک ندارد . تنها در برخی موارد نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی می باشد. از بی حسی موضعی در این روش استفاده می شود. نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. دوره ریکاوری کوتاه است . بیمار بعد از یک تا دو هفته بعد از می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد و فعالیت خود را شروع کند. ماندگاری و طول عمر این روش از پرینورافی نیز بیشتر است.

تنگ کردن واژن با روش های سنتی

بسیاری از خانم ها درباره تنگ کردن واژن با روش های خانگی از دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسند که آیا تاثیری در تنگ کردن ناحیه تناسلی دارد و چه میزان ماندگاری دارد ؟

دکتر در پاسخ می گوید: استفاده از روش های خانگی از جمله سرکه، زردچوبه، داروهای گیاهی نه تنها تاثیری در بافت واژن ندارد بلکه ممکن است باعث آسیب بافت های این ناحیه شود. تنگ کردن واژن تنها با روش های علمی و پزشکی از جمله جراحی، لیزر امکان پذیر است.

بهترین دکتر تنگ کردن واژن
تنگ-کردن-واژن-با-لیزر

کدام تکنیک تنگ کردن واژن را انتخاب کنیم؟

بسیاری از بیماران از دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسند که کدام روش برای تنگ کردن مناسب است؟ دکتر در پاسخ می گوید: الگوی خاصی برای تنگ کردن واژن وجود ندارد که بتوان برای همه افراد آن را اعمال کرد. انتخاب این روش به تشخیص پزشک بستگی دارد. زیرا پزشک باید بیمار را معاینه کند تا مشکل را بررسی کند :

 • آیا مشکل از شلی واژن است؟
 • آیا مربوط به سابقه جراحی های قبلی است؟
 • در اثر زایمان طبیعی است؟
 • در اثر افزایش یا کاهش وزن متوالی است؟
 • ناشی از اسکار سایر جراحی ها می باشد؟
 • در اثر ورزش های سنگینی که بیمار داشته است؟

بنابراین تکنیک را بر اساس شرایط بیمار می توان انتخاب کرد. گاهی فرد نیاز به جراحی، نخ واژن، هایفوتراپی یا آر اف وجود دارد .

جدیدترین روش تنگ کردن واژن

روش های زیادی برای تنگ کردن واژن استفاده می شد اما خوشبختانه دستگاه آر اف روش جدیدی برای این موضوع استفاده می شود. در واقع یک موج رادیوفرانسی گرمایی را ایجاد می کند که می توان به صورت عمقی در واژن کار کرد. با این دستگاه می توان ورودی دهانه واژن تنگ کرد کاری که تا به امروز انجام نشده است. این دستگاه روی چند بیمار انجام شده است و پاسخ دهی خوبی دارد. با توجه به اینکه خانم ها مخصوصا خانم های جوان بیشترین مشکل را در عضلات لگن و واژن دارد که با این وجود مشکل برطرف شد. کاری که با جراحی نمی توان مشکل را برطرف کرد.

برای تنگ کردن واژن به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

از آنجائیکه تنگ کردن واژن نوعی زیبایی تلقی می شود باید توسط فردی انجام شود که دوره های آموزشی و تخصصی را گذرانده باشد. بنابراین باید به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید.

بهترین روش تنگ کننده واژن چیست؟

بعد از سالیان بالاخره روشی جدید و غیرتهاجمی برای زیبایی واژن وارد کشور ما شد که با استفاده از آن می توان برای اولین بار واژن را تنگ کرد. این تکنیک استفاده از لیزر آر اف فرکشنال می باشد که نیازی به بیهوشی نداشته و بدون درد انجام می شود. طبق نظر دکتر شیرین شمس متخصص زنان از آنجائیکه اکثر مشکلات مربوط به زنان مربوط به عضلات کف لگن و واژن می باشد با استفاده از این لیزر می توان عضلات این قسمت را تقویت کرد که با استفاده از جراحی نمی توان این کار را انجام داد.

هزینه انجام جراحی تنگ کردن واژن چقدر است؟

در واقع نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که این جراحی از آن جهت که جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. از این رو تمامی هزینه های این جراحی باید از سوی خود اشخاص پرداخت شود.

اما نکاتی که در زمینه هزینه جراحی تنگ کردن واژن می توان مطرح کرد این است که هزینه جراحی تنگ کردن واژن در مراکز مختلف و بسته به اینکه کدام متخصص و جراح برای شما این جراحی را انجام می دهد متغیر است.

در بسیاری از موارد پزشکان در زمینه مورد نظر از تخصص بالایی برخوردارند و طبیعتا هزینه های بیشتر نسبت به سایر پزشکان دریافت می کنند. البته این مساله با تضمینی که تجربه و تخصص آنها در زمینه موفقیت نتیجه جراحی دارد کاملا قابل توجیه است.

در مواردی نیز ابزار آلات و تکنیک هایی که برای انجام تنگ کردن کردن واژن بکار می برند نیز در هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود.

مهم ترین روش های خانگی برای تنگ کردن واژن از این قرار است:

تنگ کردن واژن با سرکه

در این روش زنان می توانند با مخلوط کردن سرکه با آب و نشستن در این محلول به بهبود وضعیت واژن خود کمک کنند.

درواقع این روش بدین نحو انجام می شود: شما وان حمام را پر از اب کنید. البته میزان اب باید قدری باشد که زمانیکه داخل آب می نشینید اب به واژن شما برسد و واژن مرطوب از آب شود. در این آب باید چهار قاشق سرکه بریزید و با اب مخلوط کنید. دکتر شیرین شمس متخصص زنان و زایمان به هیچ عنوان این روش های خانگی را توصیه نمی کنند.

تنگ کردن واژن با زرد چوبه

در رابطه با تنگ کردن واژن با زردچوبه بین عموم مردم به این گونه بیان شده است که این ماده غذایی نیز می تواند درتنگ کردن واژن نقش داشته باشد. یعنی با استفاده از زرد چوبه در ناحیه مورد نظر می توان در بافت های بیرونی و داخل واژن اثر گذاشت و موجب جمع شدن آنها شد.

تنگ کردن واژن با آلوئه ورا

گفته می شود استفاده از الوئه ورا تا حدی میتواند در بهبود وضعیت واژن خانم ها اثر گذار باشد.

آب انار تنگ کننده واژن

استفاده ازآب انار برای تنگ کردن واژن بین خانم ها شایع شده است. باید گفت این میوه باعث انقباض موقت ناحیه واژن می شود که  فرد احساس تنگ شدن واژن می کند.

قرص تنگ کننده واژن

تبلیغاتی درباره قرص تنگ کننده واژن وجود دارد که تاثیرات دائمی برای آن ذکر می شود. در حقیقت تاثیر این قرص موقتی است و ممکن است فرد را دچار عوارضی کند.

در مورد لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

تفاوت تنگ کردن واژن با لیزر با سایر روش ها در چیست؟

در تکنیک با لیزر، اشعه های لیزر معمولاً از بافت اپیتلیوم (لایه خارجی یا سطحی) تا لایه ساب موکوزال (لایه داخلی) نفوذ می کند. در روش هایفو از امواج اولتراسوند (امواجی که در سونوگرافی نیز استفاده می شوند) برای تنگ کردن واژ« بهره می گیرند. گفتنی است امواج اولتراسوند تنها بر روی لایه عمقی تأثیر گذار است و لایه های سطحی تر را درگیر نمی کند. ولی لیزر RF به طور همزمان بر روی تمامی لایه های واژن اثر مطلوبی می گذارد. لذا از این جهت لیزر RF نسبت به تمامی روش های برتری اثبات شده ای در زمینه تنگ کردن و رفع خشکی واژن دارد.

نتیجه گیری

تنگ کردن واژن تنها از طریق روش های علمی باید انجام شود و نیاز به تخصص دارد که تنها توسط جراح زیبایی زنان قابل انجام می باشد. استفاده از روش های خانگی نه تنها تاثیری در زیبایی ناحیه تناسلی ندارد بلکه ممکن است باعث ایجاد آسیب می شود.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درد زایمان سزارین

درد زایمان سزارین

زایمان سزارین زایمانی است که در آن اقدام به برش در شکم مادر و به دنیا آوردن نوزاد می گردد. هر چند که نگرانی در خصوص درد زایمان طبیعی بیشتر است، اما بسیاری از افراد در مورد دوران نقاهت و درد پس از...

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله ها یک روش عقیم سازی زنانه است. این یک روش جراحی است که به انسداد لوله های فالوپ زنانه اشاره دارد. این امر مانع از رسیدن تخمک ها به رحم و لانه گزینی می شود. لوله های فالوپ...

درمان اختلالات قاعدگی

درمان اختلالات قاعدگی

اختلالات قاعدگی مشکلاتی هستند که بر چرخه طبیعی قاعدگی خانم ها تاثیر می گذارند. اختلالات قاعدگی شامل گرفتگی دردناک در هنگام خونریزی، خونریزی غیرطبیعی شدید، خونریزی نامنظم، خونریزی کم یا عدم وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. خانم دکتر چی باعث گشادی واژن میشه؟

  پاسخ
  • با سلام. زایمان طبیعی و افزایش سن

ترک بک ها/پینگ بک ها

 1. نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن | تاثیر تنگ کردن واژن بر روابط جنسی - […] تنگ کردن واژن به منظور تنگ کردن دهانه واژن و یا قسمت های عمیق تر آن […]
 2. بهترین دکتر زنان برای درمان بی اختیاری ادرار | درمان خانگی بی اختیاری ادرار زنان - دکتر شیرین شمس - […] درمان بی اختیاری شدید باید جراحی تنگ کردن واژن صورت بگیرد. در بیشتر بیماران موقع عمل جراحی فقط […]
Average
5 Based On 3
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *