دکتر شیرین شمس / بیماری های زنان / کرونا و رابطه جنسی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کرونا و رابطه جنسی

در حال حاضر توصیه به ماندن در منزل می شود و تماس با یکدیگر برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا باید به حداقل برسد. با مقاربت جنسی با شخصی که ناقل کرونا ویروس است، احتمال انتقال وجود دارد.

این ویروس نه تنها از طریق سرفه و عطسه از شخصی که در فاصله 1.5 متری شما است منتقل می شود بلکه ویروس از طریق تماس مستقیم با بزاق یا موکوس هم انتقال می یابد. مطالعات زیادی در این زمینه لازم است انجام گیرد زیرا موضوع نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

کرونا و رابطه جنسی

کرونا و رابطه جنسی

آیا کرونا با رابطه جنسی انتقال می یابد؟

کووید 19 در مدفوع بیماران آلوده به ویروس دیده شده است ولی در مایع منی (semen ( و ترشحات واژن تا به حال رؤیت نشده است. می دانیم که انواع دیگر کرونا ویروس از طریق تماس جنسی انتقال پیدا نمی کند.

ولی در مورد کووید 19 حتماً باید مقاربت با فردی که همسر شماست یا فردی که با یکدیگر تماس نزدیک دارید و با وی زندگی می کنید، وجود داشته باشد. از مقاربت های نا متعارف و شرکای جنسی متعدد و یا گروه های جنسی ابداً پرهیز کنید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با شماره ۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. همچنین می توانید به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراقبت های لازم هنگام رابطه جنسی

  • با بوسیدن به سرعت کووید 19 انتقال می یابد بنابراین به شدت مراقب این نکته باشید.
  • مقاربت مقعدی به شدت پر خطر است و خطر انتشار با کووید 19 حتی تا 10 روز بعد از بهبود شخص مبتلا هنوز وجود دارد و صد در صد از این کار دوری کنید. بهترین روش مقاربت با کاندوم است.
بیشتر بدانیم
 فشار خون در بارداری

از همه چیز مهم تر انکه قبل و بعد از مقاربت کاملاً دستگاه تناسلی با آب و صابون شستشو کامل داده شود. دست ها قبل و بعد از مقاربت به مدت 20 ثانیه با آب و صابون شسته شود. افرادی که از وسایل جنسی استفاده می کنند حتماً آن را با آب ولرم  و صابون کاملاً شست شو دهند.

این موارد از طرف شهرداری نیویورک منتشر شده و احتمال تغییر و اضافه کردن موارد دیگر وجود دارد.

حتی در این ایام در موارد خاص توصیه به خود ارضائی شده است زیرا به این طریق ویروس انتقال نمی یابد. همچنین می توان رابطه جنسی از راه دور و آنلاین برقرار کرد.

توصیه ما این است که در این ایام کاملاً مراقب خود و سلامت خود بوده و اصلاً از انجام رابطه جنسی نا متعادف و چند نفری پرهیز کنید و فقط رابطه جنسی با همسر خود که با یکدیگر زندگی می کنید داشته باشید. در این موارد هم حتماً از کاندوم استفاده شده و شست شوی دست و دستگاه تناسلی هر دو طرف قبل و بعد از مقاربت با آب و صابون یا ژل شوینده مخصوص دستگاه تناسلی توصیه می شود.

برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
اختلالات ارگاسم و بهترین روش های درمان

اختلالات ارگاسم و بهترین روش های درمان

اختلال ارگاسم در خانم ها به صورت ایجاد اشکال یا عدم توانایی آن ها برای رسیدن به ارگاسم حین مقاربت است که می تواند به دنبال استرس یا مشکلات زناشویی باشد. در آقایان این اختلالات به صورت تاخیر نعوذ و...

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

فیبروم رحم عبارت است از رشد غیر طبیعی و بیش از اندازه بافت های رحم در بانوان در بازه های سنی 25 تا 40 سالگی، که امکان باروری وجود دارد.  فیبروم رحم در واقع، غده های غیر سرطانی هستند که بافت های...

دانستنی های لازم دوران یائسگی

دانستنی های لازم دوران یائسگی

این مرحله از سن آدمی که دارای معنای خاصی در علم طب است، در میان عام به دوره یائسگی موسوم است که در آن مرحله زنان از دوره قاعدگی فارغ گشته و تمام حالات دوران نوجوانی از آنها رخت برمی بندد. این مرحله...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *