دکتر هلاله خوشبخت 4 مقالات 4 کرونا و رابطه جنسی
1 min read

کرونا و رابطه جنسی

کرونا و رابطه جنسی

در حال حاضر توصیه به ماندن در منزل می شود و تماس با یکدیگر برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا باید به حداقل برسد. با مقاربت جنسی با شخصی که ناقل کرونا ویروس است، احتمال انتقال وجود دارد.

این ویروس نه تنها از طریق سرفه و عطسه از شخصی که در فاصله 1.5 متری شما است منتقل می شود بلکه ویروس از طریق تماس مستقیم با بزاق یا موکوس هم انتقال می یابد. مطالعات زیادی در این زمینه لازم است انجام گیرد زیرا موضوع نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

کرونا و رابطه جنسی

کرونا و رابطه جنسی

آیا کرونا با رابطه جنسی انتقال می یابد؟

کووید 19 در مدفوع بیماران آلوده به ویروس دیده شده است ولی در مایع منی (semen ( و ترشحات واژن تا به حال رؤیت نشده است. می دانیم که انواع دیگر کرونا ویروس از طریق تماس جنسی انتقال پیدا نمی کند.

ولی در مورد کووید 19 حتماً باید مقاربت با فردی که همسر شماست یا فردی که با یکدیگر تماس نزدیک دارید و با وی زندگی می کنید، وجود داشته باشد. از مقاربت های نا متعارف و شرکای جنسی متعدد و یا گروه های جنسی ابداً پرهیز کنید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با شماره ۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. همچنین می توانید به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراقبت های لازم هنگام رابطه جنسی

  • با بوسیدن به سرعت کووید 19 انتقال می یابد بنابراین به شدت مراقب این نکته باشید.
  • مقاربت مقعدی به شدت پر خطر است و خطر انتشار با کووید 19 حتی تا 10 روز بعد از بهبود شخص مبتلا هنوز وجود دارد و صد در صد از این کار دوری کنید. بهترین روش مقاربت با کاندوم است.

از همه چیز مهم تر انکه قبل و بعد از مقاربت کاملاً دستگاه تناسلی با آب و صابون شستشو کامل داده شود. دست ها قبل و بعد از مقاربت به مدت 20 ثانیه با آب و صابون شسته شود. افرادی که از وسایل جنسی استفاده می کنند حتماً آن را با آب ولرم  و صابون کاملاً شست شو دهند.

این موارد از طرف شهرداری نیویورک منتشر شده و احتمال تغییر و اضافه کردن موارد دیگر وجود دارد.

حتی در این ایام در موارد خاص توصیه به خود ارضائی شده است زیرا به این طریق ویروس انتقال نمی یابد. همچنین می توان رابطه جنسی از راه دور و آنلاین برقرار کرد.

توصیه ما این است که در این ایام کاملاً مراقب خود و سلامت خود بوده و اصلاً از انجام رابطه جنسی نا متعادف و چند نفری پرهیز کنید و فقط رابطه جنسی با همسر خود که با یکدیگر زندگی می کنید داشته باشید. در این موارد هم حتماً از کاندوم استفاده شده و شست شوی دست و دستگاه تناسلی هر دو طرف قبل و بعد از مقاربت با آب و صابون یا ژل شوینده مخصوص دستگاه تناسلی توصیه می شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر شیرین شمس

داراي بورد تخصصي جراحی (زنان و زایمان) کسب رتبه ممتاز از دانشگاه سراسری از سال 1376 مشغول به کار بوده و بيش از 10000 عـــمل جراحي داشته اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =

Call Now Buttonتماس بگیرید