دکتر شیرین شمس / بیماری های زنان / کرونا و رابطه جنسی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کرونا و رابطه جنسی

در حال حاضر توصیه به ماندن در منزل می شود و تماس با یکدیگر برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا باید به حداقل برسد. با مقاربت جنسی با شخصی که ناقل کرونا ویروس است، احتمال انتقال وجود دارد. این ویروس نه تنها از طریق سرفه و عطسه از شخصی که در فاصله 1.5 متری شما است منتقل می شود بلکه ویروس از طریق تماس مستقیم با بزاق یا موکوس هم انتقال می یابد. مطالعات زیادی در این زمینه لازم است انجام گیرد زیرا موضوع نیاز به بررسی های بیشتری دارد. اگر در مورد کرونا و رابطه جنسی سوال دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کرونا و رابطه جنسی
کرونا و رابطه جنسی

آیا کرونا با رابطه جنسی انتقال می یابد؟

کووید 19 در مدفوع بیماران آلوده به ویروس دیده شده است ولی در مایع منی (semen ( و ترشحات واژن تا به حال رؤیت نشده است. می دانیم که انواع دیگر کرونا ویروس از طریق تماس جنسی انتقال پیدا نمی کند.

ولی در مورد کووید 19 حتماً باید مقاربت با فردی که همسر شماست یا فردی که با یکدیگر تماس نزدیک دارید و با وی زندگی می کنید، وجود داشته باشد. از مقاربت های نا متعارف و شرکای جنسی متعدد و یا گروه های جنسی ابداً پرهیز کنید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با شماره ۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. همچنین می توانید به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

در مورد جراحی لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

مراقبت های لازم هنگام رابطه جنسی

  • با بوسیدن به سرعت کووید 19 انتقال می یابد بنابراین به شدت مراقب این نکته باشید.
  • مقاربت مقعدی به شدت پر خطر است و خطر انتشار با کووید 19 حتی تا 10 روز بعد از بهبود شخص مبتلا هنوز وجود دارد و صد در صد از این کار دوری کنید. بهترین روش مقاربت با کاندوم است.

از همه چیز مهم تر انکه قبل و بعد از مقاربت کاملاً دستگاه تناسلی با آب و صابون شستشو کامل داده شود. دست ها قبل و بعد از مقاربت به مدت 20 ثانیه با آب و صابون شسته شود. افرادی که از وسایل جنسی استفاده می کنند حتماً آن را با آب ولرم  و صابون کاملاً شست شو دهند.

این موارد از طرف شهرداری نیویورک منتشر شده و احتمال تغییر و اضافه کردن موارد دیگر وجود دارد.

حتی در این ایام در موارد خاص توصیه به خود ارضائی شده است زیرا به این طریق ویروس انتقال نمی یابد. همچنین می توان رابطه جنسی از راه دور و آنلاین برقرار کرد.

توصیه ما این است که در این ایام کاملاً مراقب خود و سلامت خود بوده و اصلاً از انجام رابطه جنسی نا متعادف و چند نفری پرهیز کنید و فقط رابطه جنسی با همسر خود که با یکدیگر زندگی می کنید داشته باشید. در این موارد هم حتماً از کاندوم استفاده شده و شست شوی دست و دستگاه تناسلی هر دو طرف قبل و بعد از مقاربت با آب و صابون یا ژل شوینده مخصوص دستگاه تناسلی توصیه می شود.

در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
پی ام اس یا سندرم پیش از قاعدگی

پی ام اس یا سندرم پیش از قاعدگی

پی ام اس یا همان سندرم پیش از قاعدگی انواع مختلفی دارد. برای مثال نوعی از پی ام اس با نام پی ام اس مرطوب شناخته شده است. برخی افراد احساس می کنند که در دوران پیش از قاعدگی افزایش وزن پیدا می کنند،...

واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل

واکسن  گارداسیل واکسنی است که به منظور ایجاد ایمنی در برابر بیماری HPV استفاده می شود. این واکسن می تواند به محافظت در برابر انواع مختلفی از ویروس HPV کمک کند. واکسیناسیون علیه این بیماری به...

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه

سرطان سینه، بیماری  است که به دلیل رشد سلول های بدخیم در غدد پستانی شناخته می شود. سرطان سینه می تواند در مردان و زنان ایجاد شود، اگرچه که زنان حدود 100 برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *