مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

لیفت واژن با نخ

نخ های نازک واژنی در ترمیم نقایص زیبایی و عملکردی پرینئوم کاربرد دارند، این قبیل مشکلات عمدتا در پی زایمان و یا برش و بخیه در این ناحیه ایجاد می شوند. بسیاری از خانم ها به دلیل گشاد شدن واژن و کاهش میل جنسی، خواهان لیفت واژن با نخ هستند.
امکان انجام لیفت واژن با نخ در خانم هایی که سابقه زایمان طبیعی نداشته اند، نیز وجود دارد. بسیاری از خانم هایی که دچار گشادی دهانه واژن می شوند، از افزایش ترشحات واژنی شکایت می کنند. این حالت می تواند منجر به بروز ناراحتی در پرینئوم، آسیب های جزئی پوست و در نهایت افزایش احتمال بروز عفونت در قسمت های خارجی دستگاه تناسلی شود. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این خصوص بدانید.

لیفت واژن با نخ

نخ های لیفت از قدیم در مباحث لیفت صورت، بالا کشیدن صورت، از بین بردن چروک هایی که در قسمت های اطراف چشم و ابرو یا قسمت های مختلف صورت مانند خط خنده یا خط اخم ایجاد می شد، مورد استفاده قرار می گرفت. در حال حاضر از این نخ ها در  مبحث زیبایی زنان نیز استفاده می شود که می توان در قسمت های مختلف واژن و با اهداف گوناگون از آن ها استفاده کرد. در ادامه می خواهیم در مورد لیفت کردن واژن با نخ و تمامی جزئیات مربوط با آن، صحبت کنیم.

بهترین دکتر برای لیفت واژن

انواع نخ های لیفت و نحوه عملکرد آن ها

نخ ها ممکن است به صورت تک سوزنه یا دو سوزنه باشند. نوع نخ ها بر اساس اینکه قرار است برای چه کاری از آن ها استفاده شود، متفاوت است. اینکه لیفت و بالا کشیدن قرار است در ناحیه ای وسیع با ماندگاری بالا انجام شود یا خیر، در ناحیه ای محدود؟

نخ هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، یکسری نخ های لیفت هستند که در ابتدا ساده بوده اند؛ مانند نخ های خیاطی. این نخ ها در قسمت هایی از اپیدرم که دچار چروک خوردگی یا افتادگی بوده، مقداری کشش ایجاد می کردند و باعث لیفت و بالا کشیدن آن ناحیه می شدند. پس از مدتی متوجه شدند که اثر این نخ ها خیلی زود از بین می رود. از همین رو نخ های خاردار ابداع شدند. نخ های خیاطی را در نظر بگیرید که داخل آن برجستگی هایی وجود دارد. این برجستگی ها را خار می گویند. این خارها در قسمت زیر پوست که بافتی نرم وجود دارد، قرار می گیرند و با گیر کردن یا چسبندگی به این قسمت ها، آن ها را به سمت بالا می کشند. در نتیجه لیفت بهتری برای بافت ایجاد شود.

در هر قسمتی از بافت که این نخ ها به آن گیر کند، فیبروزی مثل چسبندگی ایجاد می شود. البته فیبروزی که ایجاد می شود، فیبروز خوبی است. این فیبروز باعث می شود که ماهیچه ها و سلول های التهابی تحریک شوند، در اطراف ناحیه ای که خار وجود دارد، چسبندگی ایجاد می کند، کلاژن سازی را افزایش می دهد و در نتیجه موجب لیفت ناحیه مورد نظر و رفع چروک خوردگی های آن می شود. به همین دلیل است که محبوبیت نخ ها برای لیفتینگ بیشتر شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

نخ های لیفت اسامی مختلفی دارند که بر اساس جنس و نوع بافتی که قرار است در آن قرار داده شوند، متفاوت است. به عنوان مثال ناحیه واژن بیشتر از آب (85 درصد) و مخاط تشکیل شده است و پوست سفتی ندارد. نخی که باید در ناحیه واژن برای لیفت آن استفاده شود، طبیعتا با نخی که در ناحیه اپیدرم و پوست باید استفاده شود، متفاوت است. زیرا این ناحیه سفت است، ضخامت زیادی دارد و از درصد کمتری از آب تشکیل شده است (30 الی 40 درصد).

با افزایش سن، ورزش کردن، بارداری، یائسگی، نوسانات وزنی مکرر و استفاده از داروهای مختلف، بافت واژن حالتی شل پیدا  می کند. پوششی در این ناحیه وجود دارد که واژن را از روده بزرگ یا از مثانه جدا می کند که به اصطلاح به آن فاشیا گفته می شود. این فاشیا به تدریج با عوامل مذکور و کاهش هورمون زنانه شل می شود. با استفاده از نخ می توان از شل شدن این ناحیه جلوگیری کرد و موجب سفتی و بهتر قرار گرفتن آن در محل مربوطه شد. مانند لباسی که چروک و شل شده است، سفتی و استحکام اولیه خود را از دست داده و حالتی کهنه دارد، یعنی تار و پود آن به هم خورده است. تار و پودها باید در جای خود قرار گیرند، سفت شوند و بافت حفظ شود تا جلوی چروک خوردگی و اختلالی که وجود دارد، گرفته شود.

نکته مهم این است که پزشک باید بداند در کدام ناحیه این نخ ها را قرار دهد تا لیفت مناسب تر و بهتری برای بافت ایجاد شود و نیز بداند نخی که استفاده می شود، برای ناحیه انتخابی مناسب است با خیر. همچنین باید آناتومی دستگاه تناسلی و واژن را به خوبی بشناسد. زیرا باید بداند که تعداد و اندازه عروق در این ناحیه چگونه است و رگ های خونی و اعصابی که در این ناحیه قرار گرفته اند را بشناسد تا مبادا دچار آسیب دیدگی شوند.

نکته مهم دیگر این است که در این ناحیه، چندان عروق و اعصاب انتهایی وجود ندارد. در نتیجه ریسک خطرات و آسیب عصبی در این ناحیه با لیفت با نخ ایجاد نخواهد شد و اگر پزشک بداند که در کدام نواحی از نخ استفاده کند، مشکلی ایجاد نشده و با خیال راحت می تواند از نخ های واژینال استفاده کند.

در مورد جراحی لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

لیفت واژن با نخ با بی حسی انجام می شود یا بیهوشی؟

لیفت واژن با نخ معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بیهوشی ندارد. بنابراین امکان انجام آن در مطب یا کلینیک پزشک متخصص وجود دارد. این روش زیبایی واژن کاملا سرپایی بوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود. به طور میانگین 10 دقیقه زمان برای لیفت واژن با نخ کفایت می کند. به طور کلی می توان گفت لیفت واژن با نخ نسبت به روش جراحی واژینوپلاستی، آسان تر است.

انواع نخ های لیفت واژن

کاربرد لیفت واژن با نخ برای زنان

این نخ ها ممکن است در ناحیه واژن قرار گیرند تا:

 • باعث لیفت واژن شود.
 • یبوست و اختلالات دفع مزمن را درمان و پیشگیری کنند.
 • افتادگی ناحیه روده (رکتوسل) را درمان و پیشگیری نمایند.
 • وضعیت واژن را بهتر کند.
 • شل شدگی بافت و عضلات کف مثانه را برطرف کنند. (در این حالت که سیستوسل هم گفته می شود، مجرای ادرار یا مثانه شل شده و استحکام قبلی را ندارد، بافت مثانه افتادگی پیدا کرده و شخص مرتب به سرویس بهداشتی مراجعه می کند یا حین سرفه، عطسه، خنده بلند و حتی گاهی اوقات با حرکت کردن و بلند شدن تراوش ادرار دارد و نمی تواند جلوی ادرار خود را بگیرد.)

ماندگاری نتیجه لیفت با نخ دائمی است یا خیر؟

نخ هایی که در داخل واژن استفاده می شوند، ماندگاری بالایی ندارند. زیرا ناحیه واژن، ناحیه ای است که نزدیکی از این طریق صورت می گیرد، امکان ترشح و عفونت در آن وجود دارد، ناحیه ای است که در تماس با جاهای مختلفی قرار می گیرد، بافتی نسبتا شل دارد که حدود 85 تا 90 درصد آن مایع است و هورمون ها به تدریج و با افزایش سن کمتر می شود. بنابراین نباید انتظار داشت که این نخ ها تا آخر عمر و مدت طولانی ماندگاری داشته باشند.

نخ هایی که در داخل واژن برای رفع افتادگی مثانه، مشکلات روده ای و افتادگی روده بزرگ به داخل واژن، تنگ کردن واژن، رفع گشادی و شلی واژن و عضلات کف لگن به کار گرفته شده اند، معمولا باید هر 12 یا 18 ماه، یک مرتبه و بر اساس شرایط بیمار، ترمیم شده و لیفت تکرار شود.

اینکه تعداد نخ ها به چه ترتیب باشد بر اساس میزان شلی و افتادگی واژن تعیین می شود. پزشک باید تشخیص دهد که درمان این مشکل با گذاشتن نخ برطرف می شود یا نیاز به اقدامات دیگری دارد. حتی نوع نخ نیز از سوی پزشک و بر اساس میزان افتادگی و میزان گشادی واژن، نیاز به تنگی واژن، میزان افتادگی مثانه یا رکتوم تعیین می شود که نخ های خیلی قوی استفاده شود یا معمولی. همچنین طول نخ مورد استفاده بر اساس طول کانال واژن و وضعیت فرد تعیین می گردد.

خارهای نخ ممکن است یک بعدی، دو بعدی، سه بعدی یا چهار بعدی باشد. حتی ممکن است به گونه ای باشند که در طول نخ قابلیت حرکت داشته باشند که در این شرایط نخ ها خیلی قوی هستند و حتی ناحیه درم را هم لیفت می کنند. مسلما اگر پزشک تشخیص دهد که چنین نخ هایی باید مورد استفاده قرار گیرد، استحکام نخ بیشتر است و فواصل گذاشتن آن طولانی تر می شود. مثلا ممکن است تا 3 سال ماندگاری داشته و در نتیجه قدرت و لیفت بهتری داشته باشد.

پس  بر اساس نوع نخ، وضعیت بیمار، طول نخ و استکام و نوع خارها، وضعیت و طول فواصلی که دوباره باید از نخ های لیفت و نخ های واژن استفاده شود، متفاوت است.

به هر حال ­نخ هایی که معمولا در کانال واژن برای تنگ کردن و لیفت استفاده می شود، دائم العمر نیستند و باید تکرار شوند. بر اساس شلی بافت تصمیم گرفته می شود که نخ ها به چه ترتیب، با چه فواصلی و چه انواعی مورد استفاده قرار بگیرند. پس این کار کاملا اختصاصی است و باید بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران بر اساس کانال واژن، میزان شلی، میزان افتادگی، گرید سیستوسل و رکتوسل، سبک زندگی (میزان نزدیکی، میزان چاقی، میزان ورزش کردن) و سن شخص، تشخیص دهد که چه نوع نخی استفاده کند و فواصل آن را هم بر اساس وضعیت او تعیین می کند.

حجم دهی واژن با نخ های لیفت

جالب است بدانید که نخ های واژن که قدرت برجسته سازی دارند و می توانند مناطقی را مانند فیلر برجسته و حجم دهی کنند. لابیاماژور یا ناحیه بالای کلیتوریس (کِلِفت) از جمله این نواحی هستند. کلفت ممکن است حالت باز داشته باشد (open celeft) که نیاز به بسته شدن دارد تا شکل دستگاه تناسلی و لابیاماژور فرم قلبی یا توت فرنگی مانند به خود بگیرد. یعنی قسمت بالا به طور کامل پر و برجسته شود و قسمت پایین، صاف تر باشد. می توان در این موارد از نخ های مخصوصی که حالت پیچشی و گرد دارند، استفاده کرد. این نخ ها در ناحیه لابیاماژور و قسمت هایی که باید برجسته شوند به شکل خاص و به گونه ای که فرم قلبی واژن حفظ شود، قرار داده می شوند. سپس با حالت فیلری که دارد، این قسمت ها را پر کرده و برجسته سازی انجام می شود.

گاهی اوقات از نخ هایی که حالت صاف دارند و بدون خار هستند، مثل مش حالت 7 و 8 روی هم و به شکل های خاص برای برجسته سازی نواحی مورد نظر استفاده می شود. این اقدامات وابسته به مهارت و تجربه پزشک است و تقریبا می توان گفت نیازمند حالت هنری شکل خاص و ظرافت است. طول، اندازه و نوع نخ ها نیز مشخص و خاص است که پزشک بر اساس دستگاه تناسلی، چروک خوردگی آن و اینکه چقدر این ناحیه باید برجسته شود، نخ را انتخاب و استفاده می کند.

در این روش ها فرم ظاهری بسیار زیبا و طبیعی خواهد بود. چروک خوردگی ها به صورت کامل رفع شده و پوست نواحی مربوطه صاف می شود، برجستگی از زیر انجام می شود. ضمن اینکه نخ هایی که در این ناحیه قرار می گیرند، خاصیت کلازن سازی دارند و موجب احیای بافت می شوند. این نخ ها مانع چروک خوردگی بیشتر و فرورفتگی شده و درکنار برجسته سازی، شکل زیبایی هم به دستگاه تناسلی می بخشند. به همین دلیل جاذبه زیادی داشته و مورد استقبال بسیاری از خانم ها قرار دارد.

با توجه به اینکه بیشتر چروک خوردگی ناحیه تناسلی در قسمت پایین لابیاماژور و نزدیک پرینه است، می توان برای لیفت و بالا کشیدن آن از نخ ها استفاده کرد تا این بافت لیفت شود، چروک ها از بین بروند و فرم ظاهری بهتری برای دتگاه تناسلی ایجاد گردد.

نوع نخ هایی که برای برجسته سازی واژن استفاده می شود، چیست؟

تمامی نخ های مذکور، تک سوزنه و مخصوص هستند که برای برجسته سازی یا حجم دهی ها استفاده می شوند. همچنین سوزن این نخ ها نیز ممکن است به صورت نوک تیز باشد، کُند باشد تا آسیبی به بافت نرسد و یا حالتی بین تیز و کند داشته باشد. تصمیم درباره اینکه چه نوع سوزنی برای هر شخص استفاده شود به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • ناحیه ای که قرار است لیفت شود.
 • میزان عروق و اعصاب موجود در ناحیه مورد نظر
 • احتمال آسیب دیدگی ارگان ها و اندام ها مختلف

در یکسری از موارد مانند زمانی که قرار است ترمیم داخل واژن و پرینه به صورت همزمان انجام شود، از نخ های دو سوزنه استفاده می شود. مکانیسم عمل، فیبروزی است که ایجاد می شود. در ابن راستا ناحیه مربوطه را به صورت پروانه ای جمع می کنیم که ممکن است از حالت دو سوزنه یا انواع مختلف نخ استفاده شود. (دو نخ یا انواعی که سوزن های آن ها به صورت دو جهته حرکت می کند.) در واقع بهترین نوع نخ بر اساس شرایط بیمار و از سوی پزشک تعیین می شود.

نکته مهم این است که در زمانی که ناحیه پرینه و قسمت داخل به صورت همزمان با هم لیفت می شوند، (به عنوان تکنیک PPL شناخته می شود) با توجه به فیبروزی که توام با تنگ کردن ایجاد می شود، لیفت واژن معمولا به صورت مادام العمر انجام می شود و تا آخر عمر تنگی باقی می ماند. البته مشروط بر اینکه شخص مراقب باشد و اجازه دهد که دوره ریکاوری به صورت کامل طی شود و فیبروز مورد نظر نیز به میزان کافی ایجاد شود. این فیبروز نهایی خواهد بود و تا آخر عمر باقی می ماند، تنگی و چسبندگی ایجاد می کند و شخص، دیگر دچار شلی نمی شود و معمولا نیاز به گذاشتن نخ مجدد نیز پیدا نمی کند. مگر اینکه زایمان طبیعی داشته باشد، اپیزیوتومی یا جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی انجام دهد. ولی در مواردی که به عنوان برجسته سازی و به عنوان فیلر از نخ ها استفاده می شود، معمولا بر اساس وضعیت بیمار باید حدود 1 الی 2 سال بعد از لیفت اولیه، نخ گذاری تکرار شود. بنابراین تقریبا در تمامی موارد، نخ ها نیاز به تکرار دارند، به جز در مواردی که به عنوان PPL و با نخ های دو سوزنه انجام می شود که تنها یک بار جراحی، برای بیمار کفایت می کند.

مراقبت های لازم قبل و پس از لیفت واژن با نخ

قبل از لیفت واژن با نخ

قبل از لیفت واژن نیاز به نکات خاصی نیست و هر آنچه لازم باشد از سوی پزشک، اعلام می شود. اما مهم ترین مواردی که باید بدانید این است که به مدت 10 روز پیش از موعد لیفت، باید استعمال سیگار را قطع کنید و همچنین از مصرف داروهایی مانند ویتامین E، جینسینگ، امگا3، بروفن و ژلوفن نباید استفاده شود.

بعد از لیفت واژن با نخ

پس از لیفت واژن بدون جراحی و با نخ، معمولا مراقبت خاصی نیاز نیست و شخص می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد.

اما در مورد مقاربت، ورزش و فعالیت های سنگین باید بگوییم که به مدت 40 روز ممنوعیت وجود دارد. زیرا مکانیسم بر اساس فیبروزی است که باید ایجاد شود. پس بافت باید فرصت کافی داشته باشد تا این کار را انجام دهد؛ خواه با تحریک سلول های التهابی، خواه با لیفت.

همچنین باید تا 40 روز از توالت فرنگی استفاده شود. مصرف آنتی بیوتیک ها بر اساس توصیه های پزشک نیز باید انجام گیرد.

در صورت بروز درد می توان از استامینوفن ساده استفاده شود. اما ترکیبات ویتامین c بسیار خوب است و به کلاژن سازی و بهبود اثر نخ بیشتر کمک می کند.

لیفت واژن با نخ در سنین بالا

در افرادی که در یائسگی در زنان یا بعد از یائسگی هستند، دچار خشکی واژن می شوند، در بافت واژن دچار اسکار می شوند، حین نزدیکی به خصوص پس از جراحی احساس درد دارند، دچار عفونت قارچی مکرر می شوند و بافت پوستی خیلی حساسی دارند، بهتر است از نخ استفاده شود. چون نخ خشکی و اسکار ایجاد نمی کند در نتیجه دردهای حین نزدیکی و خشکی واژن کمتر می شود. همچنین موجب ایجاد کلاژن و الاستین در این ناحیه می شود. پس در سنین بالا استفاده از نخ بسیار بهتر از عمل جراحی است.

بارداری و زایمان پس از لیفت واژن با نخ

افرادی که در سنین پایین (20 تا 30 سالگی) قرار دارند و می خواهند مجدد باردار شوند و زایمان طبیعی داشته باشند اما در عین حال می خواهند که گشادی واژن را درمان کنند، بهتر است که از نخ برای لیفت واژن استفاده کنند. زیرا پس از جراحی ترمیمی شخص نمی تواند زایمان طبیعی داشته باشد و حتی اگر بخواهد باردار شود، باید حتما به صورت زایمان سزارین زایمان کند. اما پس از لیفت با نخ می توان زایمان طبیعی و حاملگی نرمال داشت. نهایتا پس از زایمان، استفاده از نخ ادامه پیدا می کند.

چه مدت پس از زایمان طبیعی فرد می تواند از نخ ها استفاده کند؟

معمولا باید 3 ماه از زایمان طبیعی بگذرد که تغییرات عروقی و التهابی انجام شود و سپس، از تکنیک نخ یا اقدامات دیگر استفاده گردد. زودتر از این زمان یا همزمان با زایمان نمی توان از نخ ها استفاده کرد، زیرا التهاب زیاد است و ممکن است عوارضی در پی داشته باشد که مانع تغییرات هدفمندی است که در ذهن شخص وجود دارد.

مزایای لیفت واژن با نخ

پس از لیفت واژن با نخ هیچ منعی برای بارداری وجود ندارد و شخص می تواند بلافاصله بعد از گذاشتن نخ (و البته توجه به فاصله 40 روزه تا اولین مقاربت پس از لیفت) باردار شود و حاملگی پر دردی نخواهد داشت. زایمان می تواند به راحتی انجام گیرد. ریسک سقط یا مشکلات دیگر بعد از بارداری وجود ندارد. نهایتا بعد از زایمان، بر اساس تشخیص پزشک، ممکن است نیاز باشد که دوباره استفاده از نخ تکرار شود. اما از دیگر مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بدون درد
 • جوانسازی واژن
 • تنگ کردن واژن
 • نرم کردن بافت واژن
 • افزایش کلاژن های پوست
 • انجام پذیری در مدتی کوتاه
 • کاربردی برای تغییرات جزئی
 • بازگرداندن بافت به شکل اولیه
 • بازگرداندن بافت به شکل اولیه
 • بی نیاز از مراجعه به بیمارستان
 • بدون نیاز به دوره نقاهت سخت
 • پیشگیری و درمان خشکی واژن
 • بدون بیهوشی و عوارض ناشی از آن
 • پیشگیری از دردهای بعد از جراحی و حین نزدیکی
 • کاربردی برای افراد جوانی که می خواهند نتیجه، چندان مشخص و واضح نباشد.
مزایای لیفت واژن

لیفت واژن با نخ بهتر است یا جراحی؟

در مورد این که لیفت واژن با نخ بهتر است یا جراحی واژینوپلاستی، نمی توان به صورت قطعی اظهار نظر کرد. بر اساس وضعیت بیمار، سبک زندگی او، میزان چروک خوردگی و افتادگی واژن و گشاد شدن آن تشخیص داده می شود که نخ روشی مناسب است یا جراحی. هر کدام از این روش ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

در قسمت قبل مزایای لیفت واژن با جراحی را بیان کردیم اما اگر بخواهیم معایب آن را نیز برشماریم باید بگوییم که:

 • لیفت واژن با نخ مانند جراحی، با ایجاد برش انجام نمی شود و بافتی برداشته نمی شود. بنابراین قدرت تنگ کردن با این روش، در برخی موارد به اندازه جراحی نیست.
 • در یکسری از موارد نیاز به تکرار و گذاشتن مجدد نخ وجود دارد، در حالی که جراحی، یک بار برای همیشه انجام می شود.
 • در افرادی که حساسیت های خیلی شدید پوستی دارند، بهتر است از نخ استفاده نکنند. زیرا مکانیسم بر اساس ایجاد التهاب و تحریک سلول های التهابی است و ممکن است در آن ها واکنش های خیلی شدیدی ایجاد شود. بنابراین قبل از هر اقدامی با پزشکتان مشورت کنید. مطمئنا یک پزشک حاذق بهترین روش را برای شما در نظر می گیرد.

هزینه لیفت واژن با نخ

لیفت واژن با نخ بسته به عوامل زیر می تواند هزینه های متفاوتی را برای افراد داشته باشد:

 • جنس نخ
 • تعداد و اندازه نخ هایی که باید استفاده شوند.
 • نوع مشکل واژن
 • میزان افتادگی و شلی پوست
 • سوزن
 • هدف از لیفتینگ
 • ماندگاری اثر نخ ها
 • و …

بنابراین اگر می خواهید از هزینه دقیق این عمل زیبایی مططلع شوید، لازم است که به صورت حضوری نزد یک جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.

کلام آخر

لیفت واژن با نخ یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی واژن می باشد که امروزه توسط دکتر شیرین شمس با آخرین متد های روز دنیا انجام می شود.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درمان HPV به صورت قطعی

درمان HPV به صورت قطعی

ویروس HPV امروزه ترس و اضطراب بسیار زیادی در جامعه ایجاد کرده است. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید امروزه این ویروس، تا حد بسیار زیادی کنترل شده است. اگر به این ویروس مبتلا هستید، بدانید که امروزه...

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به...

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

 مراقبت‌های بعد از سفید کردن واژن بسیار مهم است تا بهبودی دائمی و حفظ سلامت واژن را تضمین کند. این مقاله به بررسی مراقبت‌ها و اقدامات لازم بعد از سفید کردن واژن می‌پردازیم و راهنمایی‌هایی جامع را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =