دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / 7 مورد از شگفت انگیزترین روش های جراحی زیبایی واژن
مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

7 مورد از شگفت انگیزترین روش های جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان شامل طیف وسیعی از اقدامات انجام شده بر روی دستگاه تناسلی زنان برای تغییر در زیبایی و یا عملکرد آن است و شامل جراحی های واژینوپلاستی (روش های سفت شدن واژن)، پرینوپلاستی، کاهش هود کلیتورال برای هود کلیتورال بیش از حد بزرگ و لابیاپلاستی می باشد.
 

آناتومی دستگاه تناسلی بانوان

باتوجه به اینکه جراحی زیبایی زنان یک عملکردی است که جدیداً معرفی شده و خیلی از افراد ممکن است که اطلاعات کافی از عملکرد واقعی آن نداشته باشند.

به طور کلی دستگاه تناسلی بانوان شامل چند قسمت است یک قسمت مونس پوبيس یا سقف دستگاه تناسلی است. در حقیقت اگر دستگاه تناسلی بانوان مثل یک مثلثی در نظر بگیریم قسمت ضلع فوقانی یا قسمت بالایی رو مونس پوبيس می گویند قسمت دیگر لابیاماژور است دو ضلعی است که این مثلث رو می پوشاند (لب های کوچک به قسمت داخلی دو ضلع می گویند) و غدد بارتولین و کلیتوریس.

دستگاه تناسلی خانم ها در قسمت خارجی سه عملکرد عمده دارد:

  • ورود اسپرم به بدن توسط این قسمت است که می تواند روانسازی و کمک به باروری کند.
  • جلوگیری از عفونت به داخل دستگاه تناسلی بدن مثل رحم ، تخمدان و دیگر قسمت ها
  • در طی مقاربت جنسی باعث می شود خانم ها لذت جنسی کافی و لازم را داشته باشند.

مونس پوبيس

مونس پوبيس ضلع فوقانی مثلث (سقف دستگاه تناسلی) را تشکیل می دهد در حقیقت بافت چربی است که روی استخوان پوبیسم و لگن رو پوشانده و در طی دوره بلوغ هم با موهای زائد پوشیده می شود این قسمت غدد سباسه دارد در نتیجه ترشحات چربی در این قسمت زیاد وجود دارد.

اهمیت مونس پوبيس در جراحی زیبایی زنان

مونس پوبیس از چربی تشکیل شده است که سقف دستگاه تناسلی بدن رو می پوشاند گاهی اوقات در خانم هایی که جراحی زیبایی شکم یا لیزر برای خارج کردن چربی های اضافی شکم انجام داده اند، متاسفانه چربی هایی که داخل مونس پوبیس هست رو برنمی دارند یا اینکه به دنبال چاق شدن چربی ها در آن قسمت انباشته می شود در نتیجه این قسمت برجسته می شود به گونه ای که از روی لباس کاملاً مشخص است و یا اینکه که این قسمت انقدر سنگین می شود که حالت افتادگی پیدا می کند و شکل و زیبایی خود را از دست می دهد و منجر به ناراضی شدن خانم ها می شود  و بهتر است بدانید که خوشبختانه ما می توانیم بر روی قسمت تغییراتی ایجاد کنیم چربی اضافه در این قسمت رو تخلیه کنیم مشابه تخلیه چربی در شکم و بازو و در مواردی که افتادگی زیاد باشد می توان با انجام عمل لیفت واژن، افتادگی این ناحیه را برطرف کرد.

با افزایش سن این قسمت از ناحیه تناسلی چروکیده و یا خیلی استخوانی می شود که می توان با تزریق چربی یا ژل چین و چروک را از بین برد و شادابی و زیبایی از دست رفته را بازگرداند.

لب های بزرگ یا لابیاماژور

دو ضلعی است که دو طرف مثلث رو پوشانده اند. این قسمت نسبتاً بزرگ است چین خوردگی های فراوانی را می توان در این قسمت دید در واقع قسمتی است که در طی بلوغ تیره می شود وخیلی ازخانم ها ناراضی هستند. خوشبختانه با لیزر و دیگر اقدامات می توان این قسمت ها رو روشن و جوانسازی کنیم. از لحاظ آناتومی محل قرار گیری بیضه در آقایان مانند قرار گیری لابیاماژورها در خانم ها است.

لب های بزرگ شامل غدد عرق و غدد سباسه رو شامل می شود که برای روانسازی به هنگام مقاربت جنسی وجود دارد در طی دوران بلوغ می بینیم که این قسمت ها از موهای زائد پر می شود که با لیزر موهای زائد می توانیم موهای زائد رو از بین ببریم.

عملکرد لابیاماژورها در جراحی زیبایی زنان بسیار زیاد است در خانم هایی که خیلی لاغر می شوند و ورزش های سنگین انجام می دهند، دوچرخه سواری می کنند اصطکاک لب ها  و تماس زیاد لب های بزرگ مانند پوشیدن لباس تنگ یا دستگاه های ورزشی یا افرادی که مقاربت های زیاد و غیر متعارف دارند لب های بزرگ چروکیده و بیش از حد سیاه و استخوانی و بسیار کوچک می شود و شکل و زیبایی خود را از دست می دهد در این موارد ما می توانیم از طریق جراحی کوچک کنیم و جمع کنیم و یا با انجام لیزر باعث روشن شدن پوست شویم و یا برای حجم دهی از تزریق فیلر یا تزریق ژل به واژن استفاده نماییم.

 

لب های کوچک یا لابیامینور

دو زائده ای است که در داخل لب های بزرگ قرار دارد ممکن است خیلی کوچک باشد یا  اندازه اش حدود 5 الی 6 سانتیمتر باشد. مواردی که لب های کوچک بزرگ می شود عبارتست از سن بلوغ، نزدیکی زیاد، افزایش سن، زایمان طبیعی و زایمان سزارین و یا ژنتیک که این بزرگی موجب اذیت در خانم ها می شود .

بیشتر بدانیم
همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

اهمیت لب های کوچک این است که در دستگاه تناسلی ورودی واژن و مجاری ادرار را در حقیقت می پوشاند ولی عملکرد عمده و خاصی ندارد. در بیشتر موارد دیده شده که خانم ها می ترسند با جراحی این قسمت رو کوچک کنند زیرا هراس دارند لذت جنسیشان از دست برود در صورتی که به هیچ وجه جراحی تاثیری بر لذت جنسی ندارد فقط بهتر است بدانید این قسمت توسط عروق وسیعی به رنگ صورتی پوشانده شده  که به هنگام مقاربت جنسی ورم پیدا می کنه و به رنگ پررنگ تری تبدیل می شود. هنگامی که لابیاپلاستی انجام می دهیم در واقع این ناحیه رو متقارن می کنیم و اندازه اش رو کوچک تر می نماییم  با این عمل شکل طبیعی و چین خوردگی رو برطرف می کنیم تا خانم ها به هنگام پوشیدن و لباس های تنگ راحت تر باشد و ناحیه جراحی شده زیبا تر شود.

پرینه

ورودی واژن و مقعد است که طول آن حدود 2.5 تا 5.5 است که در افراد مختلف متفاوت است که با افزایش سن، زایمان های مختلف، کاهش و افزایش وزن به صورت پی در پی، مقاربت های زیاد دچار تغییر شکل می شود و چروک خوردگی ایجاد می کند و تیره تر می شود و حالت آویزانی پیدا می کند و تبدیل به پوسته نازک می شود و در حالتی که در زایمان طبیعی بخیه به شکل مناسب زده نشود موجب اذیت شدن بانوان می شود. برای درمان این قسمت می توانیم به کمک جراحی این قسمت را به راحتی جمع کنیم که درمان هایی که در این قسمت می توان انجام داد عبارتست از : نخ واژن، جراحی ها و لیزر که می توانیم در این ناحیه کار کنیم و قسمت های چروک خوردگی و گشادی و باز این قسمت ها رو برطرف نماییم. بهتر است بدانید قسمت های لب ها بزرگ و پرینه از پوست تشکیل شده و لب های کوچک از غشاء مخاطی کوچک تشکیل شده است به همین دلیل خیلی لزج و روان است.

کلیتوریس

در حقیقت یک برجستگی است که در قسمت بالای لب های کوچک قرار دارد در واقع یک چین خوردگی است که در آقایان همان آلت تناسلی است. کلیتوریس نقش بسیار مهمی در هنگام مقاربت دارد زیرا تحریک آن مهم است و در ارگاسم و اوج لذت جنسی خیلی اهمیت دارد. در برخی از خانم ها در کلیتوریس تغییراتی ایجاد می شود که به صورت ژنتیک یا تغییرات هورمونی که بزرگ تر از حد نرمال است و موجب اذیت در بانوان می شود در این ناحیه چین خوردگی هایی ایجاد می شود که می توانید با مراجعه به متخصص زنان و زایمان و بکارگیری روش های درمانی مختلفی این چین خوردگی ها رو برطرف کرد.

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

دستگاه تناسلی به عنوان یکی از مهم ترین ارگان های بدن شناخته شده است که مراقبت از آن دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، در جراحی زیبایی واژن روی معضلاتی که در هر قسمت از ناحیه تناسلی بوجود می آید می پردازیم و سعی می شود که با بکارگیری روش های مختلف تمامی مشکلات برطرف شود و زیبایی از دست رفته واژن را بازگرداند.

جراحی های زیبایی واژن

هدف از جراحی زیبایی واژن تنها زیبا سازی دستگاه تناسلی نیست بلکه با انجام این جراحی می توان به رفع مشکلاتی که در سنین مختلف بروز پیدا می کند پرداخت و تمامی این مشکلات را برطرف کرد.  بعنوان مثال در سنین یائسگی یا بعد از آن  انواع بی اختیاری های ادرار شایع می شود زیرا مجرای ادرار قدرت و استقامت اولیه خود را از دست می دهد یا عضلات واژن و بافت واژن قوام اولیه خود را از دست می دهند و در نتیجه بی اختیاری ادرار به ویژه از نوع استرسی که با افزایش فشار داخل شکمی مانند سرفه، عطسه بوجود می آید  این بیماری در میان خانم ها  بسیار شایع می باشد و اکثر خانم های میانسال درگیر این بیماری می شوند که به هیچ عنوان نباید احساس شرمندگی داشته باشند به راحتی می توان با مراجعه به جراح زیبایی زنان بکارگیری روش های درمانی مختلف این مشکل را برطرف کرد.

همچنین در زمان یائسگی تغییراتی در بافت اپیتلیوم واژن که از 4 لایه تشکیل شده است لايه سوپرفيشيال يا سطحي، لايه اينترمديت يا بينابينی، لايه پارابازاليس و لايه بازاليس ایجاد می شود، به گونه ای که در این دوران لایه های سطحی از بین می روند و فقط لايه پارابازاليس و بازاليس يا فقط بازاليس عمقی باقی می ماند در نتیجه این سطح واژن کاملا شکننده می شود و دچار خونریزی می شود و  بدنبال تماس دچار سوزش و احساس درد می شود.

تمامی این مشکلات کاملا با مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان قابل حل است.  تغییراتی که مربوط به فرسودگی واژن و بی اختیاری ادرار است  به راحتی با استفاد ه از لیزر قابل درمان است حتی در کشور های پیشرفته جهت پیشگیری ازبروز مشکلاتی در واژن لیزر درمانی را انجام می دهند .  یعنی از سنین که یائسگی شروع نشده است و خشکی واژن واضحی وجود ندارد می توان با لیزر درمانی شروع به تحریک کلاژن سازی بافت واژن کرد، این امر تغییراتی را در عضلات واژن ایجاد می کنند که دیگر واژن فرسوده و پیر و آتروفی نمی شود در هر حال به راحتی می توان با 3 تا 4 نوبت انجام لیزر به فاصله ماهی یک بار از بروز مشکلاتی در واژن جلوگیری کرد.

بیشتر بدانیم
انواع تکنیک های لابیاپلاستی

در برخی از موارد که گشادی واژن بسیار شدید می باشد یا نمی توان با سایر روش های دیگر بی اختیاری ادرار را برطرف نمود و لیزر درمانی گزینه مناسبی نباشد می توان این مشکلات را با جراحی های ساده مه دوره ریکاوری طولانی مدتی ندارندبا استفاده از متدهای جدید  به طور کامل برطرف کرد.

در سنین یائسگی میتوان با انجام برخی از جراحی های ساده مشکلاتی مانند چروک خوردگی بافت پرینه، تیرگی لابیا ماژور، افتادگی لابیا و بزرگ بودن لابیا را برطرف کرد.

تزریق چربی در واژن

با افزایش سن، افزایش وزن یا کاهش وزن یا رسیدن به سن یائسگی بافت زیر جلدی از بین رفته و شکل و عملکرد ناحیه واژن دچار تغییر می شود در نتیجه پوست چربی و شفافیت و لطافت خود را از دست می دهد که می توان با بکار گیری روش تزریق چربی به واژن و فیلر های مخصوص چربی  یا ژل در این نواحی زیبایی و لطافت از دست رفته پوست واژن را بازگرداند و یک شکل مطلوب در بافت واژن ایجاد نمود. روش انتقال چربی به Labia majora به صورت سرپایی انجام می شود. لیپوساکشن بر اساس ماهیت عمل و نتایج مورد انتظار، تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. پس از اینکه چربی از ناحیه تعیین شده استخراج شد، سپس خالص می شود تا از آن برای تزریق استفاده شود. اغلب در این شرایط بیماران با جراح زیبایی خود همکاری خواهند کرد تا محل مناسبی برای تزریق انتخاب شود تا نتایج مورد انتظار حاصل شود. معمولا مقداری از چربی در بدن جذب می شود. بنابراین برخی از افراد برای رسیدن به اهداف مورد نظر ممکن است به دو یا چند جلسه نیاز داشته باشند.
  دوره نقاهت تزریق چربی به واژن ممکن است حدود یک هفته طول بکشد و اکثر بیماران در مدت 5 روز یا کمتر به محل کار خود بر می گردند. فعالیت جنسی و ورزش را می توان یک هفته پس از جراحی از سر گرفت. بیماران در هنگام مشاوره اولیه، سابقه پزشکی خود را همراه با لیستی از داروهای مصرفی خود را به پزشک خود ارائه می دهند. توصیه می شود مصرف داروهای حاوی آسپرین، ویتامین E، و سایر مکمل ها را طبق دستور جراح خود قطع کنید. داروهای رقیق کننده خون می توانند باعث کبودی بیش از حد، خونریزی و سایر عوارض شوند. یک هفته قبل از انجام تزریق چربی و پس از آن سیگار را ترک کنید. نیکوتین می تواند در بهبود و گردش خون اختلال ایجاد کند.

لیفت واژن با نخ

در مواردی که دهانه واژن گشاد شده باشد با بکارگیری متدهای جدید که در حال حاضر وجود دارد مانند لیفت واژن با نخ می توان این مشکل را به طور کامل برطرف کرد.

فیلم لیفت واژن با نخ 

 

در مواردی که بیمار خواهان استفاده از لیزر و جراحی نمی باشد این روش درمانی گزینه بسیار مناسبی می باشد که تقریبا به صورت سرپایی زیبایی  انجام می گیرد و گشادی واژن را به طور کامل برطرف می کند. با استفاده از لیفت با نخ می توان عضلات لگنی را به هم نزدیک کرد و دهانه واژن را به اندازه ای که مطلوب است تنگ و جمع کرد.

تنگ کردن و لیفت واژن با نخ

سفید کردن واژن با لیزر

در مواردی که تیرگی دستگاه تناسلی وجود دارد که می تواند بدلیل ورزش های سنگین، پوشیدن لباس های تنگ، افزایش سن، تغییرات هورمونی، پوسیدن لباس های پلاستیکی، دوچرخه سواری و … اتفاق بیافتد می توان به راحتی روشن سازی دستگاه تناسلی را با استفاده از لیزر انجام داد.

بسیاری از خانم ها با افزایش سن دچار خشکی و آتروفی واژن می شوند که به راحتی با لیزر درمانی می توان این مشکل را برطرف کرد.

با لیزر درمانی می توان استریا (ترک پوستی) دستگاه تناسلی را به طور کامل برطرف نمود. در زمان بارداری یا بعد از زایمان احتمال بروز استریا وجود می توان این مشکلات را با استفاده از لیزر برطرف کرد و شکل پوست را زیبا کرد بدین صورت اسکارهایی که در بدن مانند اسکارجراحی، ابدومینوپلاستی و زایمان ایجاد می شود را به راحتی می توان با چند نوبت لیزر از بین برد و وضعیت مناسب تری را در بدن ایجاد نماییم.

عمل هایمنوپلاستی

هایمن غشای نازکی است که در قسمت ورودی واژن قرار دارد و به دنبال مقاربت و برخی ورزش های سنگین ممکن است دچار آسیب شود. هایمنوپلاستی که به آن جراحی ترمیم هایمن نیز گفته می شود، روشی جراحی است که هدف آن بازسازی غشای پوست است که به عنوان هایمن شناخته می شود این ناحیه در نیمه تحتانی واژن قرار دارد. این بافت معمولاً با برقراری اولین رابطه جنسی در زنان پاره می شود، اما این پارگی می تواند پس از بروز یک حادثه نیز دچار پارگی شود. ترمیم هایمن یک روش ساده است که شامل دوختن لبه های پاره شده به همراه بخیه های قابل جذب می باشد.

به طور کلی، این روش تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان جراحی تقریباً سی دقیقه تا یک ساعت است. هایمن تازه شکل گرفته نیز هنگام پاره شدن خونریزی خواهد کرد. هایمن جدید از بافت اصلی هایمن ساخته شده است. در برخی فرهنگ ها و مذاهب، ترمیم آن با اخذ مجوز قانونی تنها امکان پذیر است.

بیشتر بدانیم
جوانسازی واژن با تزریق چربی

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به معنی جمع کردن، کوچک کردن و متقارن کردن لپ های کوچک است. لپ های کوچک در قسمت های آویزان دستگاه تناسلی قرار دارد، که این ناحیه در قسمت داخل لپ های بزرگ می باشد، اندازه آن ها ممکن است بسیار کوچک تا حدود 5-6 سانت باشد. با انجام جراحی لابیاپلاستی که یک جراحی بسیار ساده با دوره ریکاوری کوتاه مدتی می باشد می توان اندازه لابیا های واژن را به اندازه دلخواه تغییر داد و ظاهر زیبایی را در این ناحیه از واژن ایجاد نمود.

تکنیک های لابیاپلاستی

شایع ترین تکنیکی که در جراحی لابیاپلاستی انجام می شود شامل:

  • روش Trimاست که بافت اضافی برداشته می شود و سایر نواحی ترمیم و بازسازی می شود.
  • تکنیکی دیگر که در این جراحی استفاده می شود روش wedge  است. در این روش یک برد مشخص از لپ های کوچک برداشته می شود. در مواردی که کلاهک کیلیتوریس، قسمت بالای لابیا مینور نیز بزرگ باشد، بهترین روش انتخابی روش wedge است که در طی آن چین خوردگی های اضافی ترمیم می شود و شکلی زیبا برای دستگاه تناسلی ایجاد می گردد.
تکنیک های لابیاپلاستی

درمان تیرگی واژن با لیرز

در این موارد توصیه می شود که حتما این موضوع پیگیری شود چون مسئله ای قابل درمان می باشد و نباید فرد اجازه دهد که این مسئله در بدون درمان بماند. اقداماتی که برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی استفاده می شود شامل ژل های گیاهی و کرم هایی است که کمک شایانی به رفع تیرگی ناحیه تناسلی می کند اما این را هم باید در نظر داشت که هر ژل و یا هر کرمی را نباید استفاده کرد . می بایستی حتما از مواد گیاهی باشد و هیچگونه مواد شیمیایی دخیل نباشد چون این مواد شیمیایی موجب خارش ناحیه تناسلی می شود. این را هم باید در نظر داشت که شوینده هایی که شیمیایی هستند و معطر می باشند می توانند علل تیرگی ناحیه تناسلی باشند و حاوی ویتامین های A,C,E باشد آب رسانی و رطوبت کافی را به این ناحیه برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله سفید کردن ناحیه تناسلی مراجعه نمایید.

سفید کردن واژن با لیزر

جراحی واژینوپلاستی

در حالت کلی کانال واژن مهم ترین کانال و ارگان بدن است که در اطرف آن روده بزرگ، روده کوچک و مقعد قرار دارد، کانال واژن، کانالی است که از طریق آن می توان زایمان طبیعی انجام داد و تولد نوزاد صورت گیرد، بنابراین، یک ارگان حیاتی برای بدن است. با توجه به اینکه این کانال قابلیت کشسان و ارتجاعی دارد، به دنبال عواملی مختلف همچون موارد زیر قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد:

  • زایمان طبیعی
  • بارداری
  • چاق و لاغر شدن
  • یائسگی
تنگ کردن واژن یا عمل واژینوپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی واژن می باشد و اغلب در خانم هایی که دچار کشش شدید بافت واژن و عضلات و همچنین در ناحیه واژن شده اند، می تواند باعث تقویت عضلات و کاهش سستی واژن شود و عضلات کف لگن را بازسازی کند. عضلاتی که در دو طرف لگن قرار دارند هنگام زایمان طبیعی کشیده می شوند. برخی از زنان به بیماری سندرم تحرک پذیری خوش خیم مبتلا هستند که می تواند منجر به کشیدگی شدید بافت های واژن شوند. شکایات معمول شامل عدم رضایت از ظاهر واژن و در برخی موارد کاهش حساسیت در این ناحیه است. جراحی واژینوپلاستی

کاندیدای مناسب برای جراحی واژینوپلاستی

کانال واژن و عضلات آن ممکن است دچار سستی و شلی شود و استحکام و قوام خود را از دست بدهد. در این موارد هم ورودی کانال واژن، گشاد می شود و بیمار احساس می کند دیگر قدرت قبلی خود را ندارد  و هم اینکه ارگان ها و قسمت هایی از بدن که در اطراف این کانال قرار دارند، مانند مثانه، رکتوم یا روده کوچک، ممکن است که به داخل کانال واژن بیفتد. در این موارد می توانید بگوییم که بیمار دچار افتادگی شده است، اگر مثانه به داخل واژن بی افتد، به این شرایط گفته می شود میستوسن، اگر رکتوم به داخل واژن بی افتد می گویند رکتوسل، یا آنتروسل که افتادگی روده کوچک به داخل واژن است. تمام این موارد درجات مختلف دارد و درمان بیمار بر اساس وضعیت بیمار و درجات افتادگی او صورت می گیرد.

در موارد مختلف متخصص زنان به بیمار پیشنهاد می دهد که چه اقداماتی انجام شود و بهترین راهکار درمانی را با توجه به شرایط بیمار پیشنهاد می دهد که یکی از این روش ها عمل واژینوپلاستی می باشد. معمولا در خانم ها که  در سنین پایین هستند و به مقدار خیلی کم احساس شلی و افتادگی واژن دارند، می توان با کمک دستگاه های مختلف همانند هایفو تمام این قسسمت هایی که سبب شلی واژن شده اند را به سمت بالا بکشیم و با این روند به سفت شدن عضلات واژن کمک کنیم. در مواردی که درجات افتادگی به مراتب بیشتر است و خانم هایی که سن بالاتری دارند، در حقیقت قبل از یائسگی و یا بعد از یائسگی و از مشکلات ادراری رنج می برند، دکتر شیرین شمس متخصص زنان به این افراد توصیه می کنند از لیزر CO2 استفاده کنند.

برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل لابیاپلاستی انجام دهند برایشان این نکته اهمیت زیادی دارد که اطلاعات خود را در مورد لابیاپلاستی با میل جنسی افزایش دهند. لابیاپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی...

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی...

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

فیبروم رحم عبارت است از رشد غیر طبیعی و بیش از اندازه بافت های رحم در بانوان در بازه های سنی 25 تا 40 سالگی، که امکان باروری وجود دارد.  فیبروم رحم در واقع، غده های غیر سرطانی هستند که بافت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هشت =