دکتر شیرین شمس / بیماری های زنان / درمان کاهش میل جنسی با اوشات یا PRP
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

درمان کاهش میل جنسی با اوشات یا PRP

در نواحی که دارای ضایعه می باشد با انجام PRP ضایعه سریع تر ترمیم پیدا می کند. تقریبا اواسط سال 1990 برای اولین بار از مبحث PRP در دندان پزشکی استفاده شد. PRP مخفف پلیتلت ریچ پلاسما است که غنی از پلاکت نیز می باشد. حال اینکه چرا و به چه دلیلی از این روش استفاده می شود در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد تقویت میل جنسی با اوشات بدانید.

پلاکت خون و نقش آن در بدن

خون از یک سری گلبول های قرمز، سفید، سلول های گلبولی، پلاکت و پلاسما تشکیل شده است. پلاکت تقریبا نقش خیلی مهمی در میان سلول های خونی دارد و نقش اصلی آن تحریک فاکتورهای انعقادی خون می باشد و ناحیه ای که دچار خونریزی شده است فاکتور های ضد انعقاد در آن قسمت تجمع پیدا می کنند و موجب می شوند تا خونریزی به سرعت بند بیاید.

یکی دیگر از کاربردهای مهم پلاکت خون، تحریک فاکتور رشد است. فاکتور رشد در ترمیم و رفع مشکلاتی که در بدن ایجاد می شود تاثیر خوبی دارد اما متاسفانه زمانی که سن به بالای 30 سال می رسد تاثیر کلاژن بر روی ترشح فاکتور رشد کم می شود، در نتیجه با انجام PRP تحریک فاکتور رشد که در کلاژن سازی، جوانسازی، ترمیم و بازسازی کل بدن نقش دارد، صورت می گیرد.

درمان کاهش میل جنسی با اوشات

کاربرد PRP در بدن

 • از این ماده می توان در رفع تیرگی و چروک زیر چشم و صورت
 • درمان ریزش مو
 • درمان دردهای مفاصل و عضلانی
 • درمان اختلالات پوستی
 • رفع پارگی مقعدی بعد از زایمان یا رفع پارگی قسمت مختلف واژن که به صورت نامتعارف بوده یا پارگی که اسکار ایجاد کرده است
 • درمان دردهای مزمن به دلیل مش گذاری یا آندومتریوز در یک ناحیه لگنی، رفع التهاب و مشکل های متعدد سیستیک مزمن ایجاد شده است.
 • رفع اختلالات لیبیدو
 • درمان بی اختیاری ادرار حالت ارج یا اورژانسی که معمولا درمان های خیلی کمی دارد.
 • درمان بی اختیاری ادراری استرسی برای استیبیلیتی کردن و محکم نگهداشتن مجرای ادرار
 • حتی در حال حاضر برای ویروس کووید 19

کاربرد پی آر پی در جوانسازی و تقویت میل جنسی با اوشات

کاربرد پی آر پی در مباحث زیبایی زنان و تزریق چربی به واژن دامنه گسترده ای دارد که شامل:

 • رفع خشکی واژن که به دنبال یائسگی یا در حین شیردهی اتفاق بیفتد که به ارگاسم رسیدن افراد را دچار اختلال می کند.
 • سفت شدن بافت و رفع چین خوردگی های دستگاه تناسلی
 • رفع تیرگی واژن
 • ارگاسم بیشتر در ناحیه کلیتوریس
نقش اوشات در جوانسازی واژن

روش انجام پی آر پی (PRP)

معمولا برای بدست آوردن ماده PRP 3.1 خون بیمار گرفته می شود یعنی اگر بخواهیم 10 سی سی  PRPاز خون بیمار تهیه کنیم باید 30 سی سی خون از بیمار بگیریم سپس آن را سانتریفیوژ کرده و 10 سی سی از ماده گرفته می شود که معمولا 3 سی سی از آن در ناحیه گلندهای کیلیتوریس کفایت می کند و بقیه را در نواحی دیگه بر اساس نیازی تزریق می شود.

در مورد جراحی لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

تزریق پی آر پی در چه نواحی صورت می گیرد؟

اغلب تزریق PRP بسته به اینکه ضایعه در کدام ناحیه قرار دارد و پزشک تشخیص دهد که در چه محلی تزریق باید انجام شود، تزریق می شود، اما در بحث ارگاسم شات این ماده بیشتر در نواحی کیلیتوریس تزریق می شود به جز آن در جاهای دیگر ناحیه تناسلی مانند واژینال و ارگاسم شات می توان استفاده کرد.

تزریق تقویت میل جنسی با اوشات در چند نوبت انجام می شود؟

معمولا تزریق در 3 نوبت و به فاصله یک ماه تا ۵۵ روز یکبار صورت می گیرد. اما یک سری کانتری اندیکاسیون های بسیار مهم وجود دارد.

در چه افرادی نمی توان از تقویت میل جنسی با اوشات کرد؟

 • در افرادی که تعداد پلاکت آنها کم و عملکرد غیر طبیعی هست.
 • افرادی که سرطان فعال یا غیر فعال دارند یا درمان شده اند تا ۵ سال بعد نباید PRP انجام شود.

اقدامات لازم قبل از تقویت میل جنسی با اوشات

 • از بیمار آزمایش خون و تست (ESR ای اس آر) ماموگرافی و سونوگرافی پستان انجام می شودتا اطمینان حاصل شود که بیمار سرطان فعال نداشته باشد. زیرا همان طور که می دانیم فاکتور های رشد اول از همه بر روی سلول های بدخیم یا سرطانی می تواند تاثیر داشته باشه و ممکن است تزریق این ماده موجب شود سلول ها فعالیت های بیشتری پیدا کنند بنابراین قبل از تزریق باید بیمار معاینه شود و فرد از نظر عفونت ها و عفونت های واژینال، تست پاپ اسمیر و ماموگرافی و سونوگرافی پستان عملکرد پلاکت ها بررسی شود
 • در صورتی که فرد داروهایی شامل ویتامین E جنسینگ و آسپرین که رقیق کننده خون و پلاکت ها مصرف می کند باید ۲ هفته قبل از انجام PRP و تا دوره ای که تحت نظر می باشد برای انجام PRP قطع شود.
 • در مناطقی از بدن که PRP انجام می شود، اصلا نباید ماساژ و گرما داده شود زیرا پلاکت ها ظریف هستن و از بین می روند.
 • طرز تهیه و تزریق محلول PRP و کیت مخصوص نیز بسیار اهمیت دارد زیرا پلاکت ها
 • ظریف هستن و زود از بین می روند تا عزیزان نتیجه خوب و مطلوبی از انجام PRP داشته باشند.

سوالات متداول

نتیجه گیری

طی فرآیند PRP میزان پلاکت غلیظ می شود و در نواحی که ضایعه وجود دارد، تزریق این ماده به ترمیم سریع تر و بهتر آن ضایعه کمک می کند و موجب می شود کلاژن سازی بیشتری صورت گیرد که در ترمیم التهابات و ضایعات نقش بسیار موثری دارد.

پلاکت ها سلول های خونی را تشکیل می دهند و میزان و اثر بخشی آن با توجه به اینکه به دلیل افزایش سن کاهش پیدا می کند این پلاسما را با مواد و ترکیباتی که به آن اضافه و در نهایت بر روی آن سانتریفیوژ انجام می شود، می توان استفاده کرد.

یکی از کاربردهای بسیار مهم پی آر پی افزایش میل و لذت جنسی می باشد که این فرآیند حتما باید توسط یک بهترین جراح زیبایی زنان در تهران با تجربه و ماهر صورت گیرد. یکی از روش های کاربردی برای این منظور تقویت میل جنسی با اوشات می باشد. اگرچه این روش کاملا ایمن و کم خطر می باشد اما باید توجه داشته باشید در صورت عدم انتخاب نادرست پزشک می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای شما به ارمغان آورد.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
پی ام اس یا سندرم پیش از قاعدگی

پی ام اس یا سندرم پیش از قاعدگی

پی ام اس یا همان سندرم پیش از قاعدگی انواع مختلفی دارد. برای مثال نوعی از پی ام اس با نام پی ام اس مرطوب شناخته شده است. برخی افراد احساس می کنند که در دوران پیش از قاعدگی افزایش وزن پیدا می کنند،...

واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل

واکسن  گارداسیل واکسنی است که به منظور ایجاد ایمنی در برابر بیماری HPV استفاده می شود. این واکسن می تواند به محافظت در برابر انواع مختلفی از ویروس HPV کمک کند. واکسیناسیون علیه این بیماری به...

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه

سرطان سینه، بیماری  است که به دلیل رشد سلول های بدخیم در غدد پستانی شناخته می شود. سرطان سینه می تواند در مردان و زنان ایجاد شود، اگرچه که زنان حدود 100 برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *