دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / انواع تکنیک‌ها (روش) لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

انواع تکنیک‌ها (روش) لابیاپلاستی

در این مطلب برآنیم که به یکی از مهم ترین و شایع ترین اعمال جراحی بپردازیم که برای زیبایی واژن زنان انجام می شود. این جراحی این روزها موفقیت های زیادی را در جهت افزایش کیفیت و زیبایی واژن خانم ها کسب کرده است. بدین منظور این عمل زیبایی خوش بختانه متقاضیان و نیز علاقه مندان زیادی را جلب کرده است. در مقاله همچنین به بررسی انواع تکنیک های لابیاپلاستی پرداخته شده است. روش های مختلف لابیاپلاستی امروزه به کار گرفته می شود.

این جراحی یکی از مسائلی که مطرح است این است که تقریبا یکی از روش های نوین در این زمینه محسوب می شود و قاعدتاً سوالات زیادی را برای بانوان ایجاد می کند. سوالاتی که همواره از سوی بسیاری از زنان عزیز پرسیده می شود حول محور چیستی و چگونگی انجام لابیاپلاستی است و نیز آنکه این روش درمانی و زیبایی آیا خطرات و عارضه هایی را به همراه دارد یا خیر.

مشاوره انواع تکنیک های لابیاپلاستی

انواع برش های لابیاپلاستی در تکنیک های مختلف

 اولین تکنیک این است که با استفاده از تیغ جراحی یا لیزر لابیاها از تنه اصلی واژن جدا می شوند و با نخ بخیه یا با لیزر برش ایجاد شده بسته می شود. استفاده از نخ بخیه هیچ نوع مشکلی را برای زنان ایجاد نمی کند.  بعد از گذشت زمانی کوتاه نخ های بخیه خود بخود از محل جدا می شوند. البته باید این نکته را توجه داشته باشید که گاها از نخ های بخیه جذبی استفاده می شود و این روش هیچ گونه خطری را برای زنان ایجاد نمی کند.

بکار گیری لابیاپلاستی با لیزر یکی از بهترین روش هایی است که این روزها در اغلب موارد مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد . به علاوه این که این روش درمانی بسیار مورد رضایت و اقبال زنان است. در بسیاری از موارد به درخواست خود زنان از لیزر ها برای بستن محل زخم استفاده می شود.

در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید.

در ادامه می توانید تکنیک های جراحی لابیاپلاستی را بخوانید:

روش Trim یا Edge excision

شایع ترین روش انواع جراحی زیبایی واژن است به صورت خطی انجام می شود و نواحی تیره لبه های کوچک برداشته می شود. در این روش برای برش لبه های خارجی واژن و یکسان سازی آن ها از برش های منحنی استفاده می شود تا حجم مناسبی از لابیای مینور واژن خانم ها برداشته شود و احساس راحتی کنند. البته برخی از خانم ها هم تمایل دارند که فقط قسمت کوچکی از لابیای آن ها برداشته شود که در این روش امکان پذیر می باشد. احتمال کوچک شدن لبه های کوچک و نیاز به جراحی پوشش کلیتوریس در این روش بیشتر است که شایع است. ممکن است اصلاح پوشش کلیتوریس در زمان دیگری انجام شود.

Central wedge resection techniqe (روش Wedge)

در این تکنیک یک مقدار از بافت ضخیم و تیره ضخیم ترین قسمت لبیاماینور برداشته می شود. در این روش ظاهر لبه های کوچک بزرگتر نشان داده می شود و بافت چین خورده بطور کامل برداشته نمی شود. این روش می تواند به صورت Z plasty صورت گیرد که اسکار جراحی در این حالت کمتر است. در مواردی که تمایل به عمل جراحی بصورت طبیعی و natural وجود دارد معمولا از این روش استفاده می شود. چین خوردگی های لبیا و شکل تا حد امکان حفظ می شود. در این تکنیک برش به شکل Z که شکل برداشتن لابیا ها شبیه به این حرف است و حتی گاهی دیده شده است که به شکل حرف W تغییر پیدا کرده است. این روش برای مواردی مفید است که بافت لابیا های خارجی بزرگ است و نیاز به برداشتن بخشی از پرینه و پوشش کلیتورس واژن است.

تکنیک De-epithelization

در یکی دیگر از انواع تکنیک های لابیاپلاستی، اپی تلیوم قسمت مرکزی در حاشیه داخلی و خارجی لبه های کوچک برداشته می شود که ممکن است توسط چاقو و یا لیزر انجام شود. در این روش خاصیت erectile و حساسیت لبیامانیور تا حد امکان حفظ می شود و میزان بافت برداشته شده به حداقل می رسد. برای افرادی که می خواهند اندازه لبیا خیلی طبیعی بماند و حساسیت و تحریک پذیری لبه های کوچک به خوبی حفظ شود.

لابیاپلاستی همراه با برداشتن کلیتوریس

در حقیقت کوچک کردن لبیا همراه با برداشتن (prepuce) کلاهک نامیده می شود. در مواردیکه پوشش کلیتوریس بزرگ بوده و باعث کاهش تحریک جنسی در خانم ها می شود یا از نظر ظاهری نامتقارن است انجام می گیرد.

برداشتن پوشش کلیتوریس به صورتهای به صورت های V تا Y انجام می گیرد. این روش باید با تکنیک بسیار قوی و زیبا انجام شود که بخیه های ظریف از پوشش کلیتوریس به استخوان نروما (عصبی که به صورت مزمن تحریک شده است) زده می شود که آسیبی به عصب پودندال نداشته باشیم. به این صورت اندازه لبیامانیور نیز جمع تر و کوچک تر می شود.

دستگاه تناسلی خارجی بانوان ولوو نامیده می شود که شامل لبهای خارجی یا لب های بزرگ و در قسمت داخل تر لبه های کوچک یا داخلی پوشیده می شود، کلیتوریس ulthraو واژن می باشد پس ولوو شامل :

  • لبیا ماژور
  • لبیا مینور
  • Urethra یا مجرای ادرار
  • واژن
  • کلیتوریس
00:42
truncate dir-rtl

باز بودن بخیه ها بعد از لابیا پلاستی و عفونت بعد از عمل | دکتر شیرین شمس

همچینین لابیاپلاستی را نیز می توان با استفاده از روش میکروسکوپی انجام داد و با کمک بیهوشی امکان پذیر است، در این روش کمترین میزان خون ریزی را تجربه خواهید کرد، هم چنین بالطبع آن فشار وارده بر ناحیه تناسلی کاسته می شود. بنابراین به عنوان راه حلی کم دردسر و کم درد می توان آن را معرفی کرد.

و در آخر تمامی این تکنیک ها برش ها زده می شود و بعد با نخ بخیه جذبی محکم می شوند تا زمانی که ترمیم کامل صورت گرفته شود باید از آن ها مراقبت کرد.تفاوت همه این روش ها در چگونگی برش لابیا ها و شکل گیری آن ها است. رعایت هر کدام از اقدامات و مراقبت های ذکر شده بسیار جدی است و در صورت عدم عمل به این نکات می تواند خسارات جبران ناپذیری برای فرد به بار آورد.

در مورد جراحی لابیاپلاستی ترمیمی بیشتر بدانید.

روند انجام لابیاپلاستی

بهترین روش جراحی لابیاپلاستی کدام است؟

این مساله که برای افراد چه روشی را برای انجام لابیاپلاستی بکار گیریم موضوعی است که نمی توان برای همه افراد نسخه واحدی را داشته باشیم. روش انجام جراحی لابیاپلاستی با توجه به معیارهای زیر تعیین می گردد:

  • اندازه لابیاهای واژن افراد
  • اندازه و سایز دستگاه تناسلی
  • فرم کلی دستگاه تناسلی
  • وضعیت دستگاه تناسلی

در واقع این معیارها به جراح زیبایی زنان کمک می کند که از کدام تکنیک یا روش استفاده کنند. انواع روش ها مثل لیزر یا پیلکسر یا این که روش جراحی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارند.

نکات ضروری در خصوص لابیاپلاستی

نتیجه گیری

در این نوشتار تمامی تلاش مان معطوف به این بود که اطلاعاتی دقیق و درست را در زمینه انواع تکنیک های لابیاپلاستی به عزیزان و همراهان همیشگی مان ارائه کنیم. امید است که به هدف و مقصود خود رسیده باشیم و این مهم رخ داده باشد. در انتها به عنوان نکته تکمیلی این توصیه را داریم که حتما برای انجام انواع خدمات زیبایی و ترمیمی و درمانی از پزشکانی کمک بگیرید که بهترین متخصصین حوزه فعالیت خودشان محسوب می شوند و در خصوص مهارت و تجربه آنان یقین دارید. زیرا که توانمندی پزشک در نتیجه مثبت درمان حرف اول را می زند.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر تکنیکی است که در روند جراحی پیاده سازی می شود و در آن از لیزر استفاده می شود. به همین دلیل در این تکنیک بسیاری از عوارض و پیامدهایی که در نتیجه ی بکار گیری تیغ یا چاقوی جراحی...

آیا باید قبل از لابیاپلاستی اصلاح کنم؟

آیا باید قبل از لابیاپلاستی اصلاح کنم؟

آیا باید قبل از لایاپلاستی شیو کنم؟ آیا اصلاح موهای زائئد لابیاها قبل از انجام جراحی الزامی است؟ بسیاری از بانوانی که قصد دارند برای این جراحی آماده شوند، این سوال را می پرسند . بنابراین در این...

آیا لابیاپلاستی بدون جراحی امکان پذیر است؟

آیا لابیاپلاستی بدون جراحی امکان پذیر است؟

لابیاپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟ آیا می توان بدون جراحی و تنها با چند جلسه لابیاها را اصلاح کرد و آن را کوچک تر کرد؟ دراین مقاله اط سایت دکتر شیرین شمس قصد داریم به این مورد بپردازیم که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + بیست =