دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / انواع تکنیک های لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

در این مطلب برآنیم که به یکی از مهم ترین و شایع ترین اعمال جراحی بپردازیم که برای زیبایی واژن زنان انجام می شود. این جراحی این روزها موفقیت های زیادی را در جهت افزایش کیفیت و زیبایی واژن خانم ها کسب کرده است. بدین منظور این عمل زیبایی خوش بختانه متقاضیان و نیز علاقه مندان زیادی را جلب کرده است. در مقاله همچنین به بررسی انواع تکنیک های لابیاپلاستی پرداخته شده است.

در خصوص لابیاپلاستی یکی از مسائلی که مطرح است این است که تقریبا یکی از روش های نوین در این زمینه محسوب می شود و قاعدتاً سوالات زیادی را برای بانوان ایجاد می کند. سوالاتی که همواره از سوی بسیاری از زنان عزیز پرسیده می شود حول محور چیستی و چگونگی انجام لابیاپلاستی است و نیز آنکه این روش درمانی و زیبایی آیا خطرات و عارضه هایی را به همراه دارد یا خیر.

مشاوره انواع تکنیک های لابیاپلاستی

انواع جراحی های زیبایی زنان

جراحی های زیبایی طیف گسترده ای را از نظر تنوع و روش شامل می شود. در این سالها این روش های جراحی و نیز گاها غیر جراحی بسیار گسترش یافته و نیز مسیر پیشرفت خود را طی کرده است تا به بهترین و کم عارضه ترین روش بینجامد. لابیاپلاستی که از نوین ترین روش های زیبایی واژن محسوب می شود از کم خطر ترین و نیز بهترین روش هایی است که نتایج مثبت و نیز ثمر بخشی را برای بهبود وضعیت آلت زنان و نیز رفع مشکلات آن دارد. جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی، واژینوپلاستی، RF، تزریق ژل، تزریق چربی، و … از انواع روش هایی هستند که برای زیبایی بیشتر و نیز برطرف کردن بسیاری از مشکلات زنانه از آن استفاده می کنند.

روند انجام لابیاپلاستی

روند انجام لابیاپلاستی

واقعیت این است که لابیاپلاستی بیشتر با هدف ترمیم لابیاهایی زنانه بکار گرفته می شود ولی نیز در این مسیر درمانی بسیاری نتایج دیگری را از جمله تنگ کردن واژن را نیز در پی دارد. در این روش ابتدائا پزشک محل لابیا ها و نیز اطراف واژن را با استفاده از بی حسی های موضعی بی حس می کند. این موضوع باعث می شود افرادی که می خواهند تحت این عمل جراحی قرار بگیرند درد و ناراحتی کمتری را متوجه شوند. در ادامه لابیاهای اطراف واژن را برمی دارند. سپس محل زخم و برش ایجاد شده را با روش های خاصی می بندند. روش ها در واقع به تکنیک های لابیا پلاستی اشاره دارد که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

 اولین تکنیک این است که با استفاده از تیغ جراحی یا لیزر لابیاها از تنه اصلی واژن جدا می شوند و با نخ بخیه یا با لیزر برش ایجاد شده بسته می شود. استفاده از نخ بخیه هیچ نوع مشکلی را برای زنان ایجاد نمی کند.  بعد از گذشت زمانی کوتاه نخ های بخیه خود بخود از محل جدا می شوند. البته باید این نکته را توجه داشته باشید که گاها از نخ های بخیه جذبی استفاده می شود و این روش هیچ گونه خطری را برای زنان ایجاد نمی کند.

بکار گیری لابیاپلاستی با لیزر یکی از بهترین روش هایی است که این روزها در اغلب موارد مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد . به علاوه این که این روش درمانی بسیار مورد رضایت و اقبال زنان است. در بسیاری از موارد به درخواست خود زنان از لیزر ها برای بستن محل زخم استفاده می شود.

در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید.

تکنیک برش خطی یا منحنی Trim

در این روش برای برش لبه های خارجی واژن و یکسان سازی آن ها از برش های منحنی استفاده می شود تا حجم مناسبی از لابیای مینور واژن خانم ها برداشته شود و احساس راحتی کنند. البته برخی از خانم ها هم تمایل دارند که فقط قسمت کوچکی از لابیای آن ها برداشته شود که در این روش امکان پذیر می باشد.

تکنیک Z-Plasty Technique

روش بعدی، تکنیک برش به شکل Z که شکل برداشتن لابیا ها شبیه به این حرف است و حتی گاهی دیده شده است که به شکل حرف W تغییر پیدا کرده است. این روش برای مواردی مفید است که بافت لابیا های خارجی بزرگ است و نیاز به برداشتن بخشی از پرینه و پوشش کلیتورس واژن است.

همچینین لابیاپلاستی را نیز می توان با استفاده از روش میکروسکوپی انجام داد و با کمک بیهوشی امکان پذیر است، در این روش کمترین میزان خون ریزی را تجربه خواهید کرد، هم چنین بالطبع آن فشار وارده بر ناحیه تناسلی کاسته می شود. بنابراین به عنوان راه حلی کم دردسر و کم درد می توان آن را معرفی کرد.

و در آخر تمامی این تکنیک ها برش ها زده می شود و بعد با نخ بخیه جذبی محکم می شوند تا زمانی که ترمیم کامل صورت گرفته شود باید از آن ها مراقبت کرد.تفاوت همه این روش ها در چگونگی برش لابیا ها و شکل گیری آن ها است. رعایت هر کدام از اقدامات و مراقبت های ذکر شده بسیار جدی است و در صورت عدم عمل به این نکات می تواند خسارات جبران ناپذیری برای فرد به بار آورد.

در مورد جراحی لابیاپلاستی ترمیمی بیشتر بدانید.

آیا برای همه می توان از یک روش برای لابیاپلاستی استفاده کرد؟

این مساله که برای افراد چه روشی را برای انجام لابیاپلاستی بکار گیریم موضوعی است که نمی توان برای همه افراد نسخه واحدی را داشته باشیم. روش انجام جراحی لابیاپلاستی با توجه به معیارهای زیر تعیین می گردد:

  • اندازه لابیاهای واژن افراد
  • اندازه و سایز دستگاه تناسلی
  • فرم کلی دستگاه تناسلی
  • وضعیت دستگاه تناسلی

در واقع این معیارها به جراح زیبایی زنان کمک می کند که از کدام تکنیک یا روش استفاده کنند. انواع روش ها مثل لیزر یا پیلکسر یا این که روش جراحی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارند.

نکاتی اساسی و ضروری در خصوص لابیاپلاستی

• یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که لابیا پلاستی جزء درمان های سرپایی محسوب می شود. بدین معنا که برای انجام آن نیازی ندارید مدت زمانی را قبل و بعد از انجام لابیاپلاستی بستری باشید. بدین ترتیب روز انجام جراحی حتما همراهی را با خود بیاورید تا در مسیر بازگشت شما را همراهی کند. • داشتن رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی تا مدت زمان کوتاهی متوقف می شود تا محل زخم و بخیه ها بهبود یابد. • لابیا پلاستی تا کنون برای تعداد زیادی از زنان انجام شده است و هیچ گونه عارضه خطرناکی را برای اینان به وجود نیاورده است. این مزیت لابیاپلاستی می تواند مورد توجه کسانی باشد که می خواهند چنین اقدامی را انجام دهند.

در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید.

نکات ضروری در خصوص لابیاپلاستی

نتیجه گیری

در این نوشتار تمامی تلاش مان معطوف به این بود که اطلاعاتی دقیق و درست را در زمینه انواع تکنیک های لابیاپلاستی به عزیزان و همراهان همیشگی مان ارائه کنیم. امید است که به هدف و مقصود خود رسیده باشیم و این مهم رخ داده باشد. در انتها به عنوان نکته تکمیلی این توصیه را داریم که حتما برای انجام انواع خدمات زیبایی و ترمیمی و درمانی از پزشکانی کمک بگیرید که بهترین متخصصین حوزه فعالیت خودشان محسوب می شوند و در خصوص مهارت و تجربه آنان یقین دارید. زیرا که توانمندی پزشک در نتیجه مثبت درمان حرف اول را می زند.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود...

دارو های بعد از لابیاپلاستی

دارو های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام هر عمل جراحی، جراح داروهایی مناسب را برای بهبودی محل جراحی تجویز می کند. مصرف دارو های بعد از لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت و افزایش روند بهبودی محل جراحی لازم است. انجام مراقبت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *