دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

آیا جوانسازی واژن با طب سنتی امکان پذیر است ؟ مراقبت های بعد از ترمیم واژن چگونه است ؟ هزینه عمل جوانسازی واژن چقدر است ؟ آیا جوانسازی واژن به روش خانگی امکان پذیر است؟ رفتار جنسی را بین خانم های خانه دار و خانم های شاغل مورد ارزیابی قرار داده اند که متوجه شده اند که با توجه به اینکه آرامش بیشتری دارند و زمان بیشتری را می توانند برای بهبود ظاهر خود داشته باشند معمولا از نظر رفتارهای جنسی قوی تر هستند و مشکلات کمتری دارند و دیرتر یائسه می شوند. ولی خانم های شاغل به دلیل مشغله زیادی که دارند، فعالیت جنسی ضعیفی دارند. سنین یائسگی در این افراد زودتر می باشد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد کربوکسی تراپی واژن بدانید.

علت کاهش میل جنسی در خانم ها

اغلب خانم ها با مشکلات زیادی مواجه می شوند و افت و خیزهای زیادی را درباره مسائل جنسی مطرح می کنند. اگرچه تحقیقات نشان داده است بیشترین میل جنسی در سنین 27 تا 40 سال می باشد ولی در مسائل مختلف از قبیل تغذیه، سبک زندگی، روحیه، شریک جنسی بسیار در این تمایلات تاثیر می گذارد.

مواردی دیگر به شرح ذیل باعث کاهش میل جنسی می شود:
داشتن مشکل با شریک جنسی باعث کاهش میل جنسی می شود. برای زنان مهم ترین احساس نزدیکی مهم ترین بخش برای داشتن میل جنسی است. برای هر دو جنس داشتن مشاجره، ارتباط ضعیف، احساس خیانت یا هر مشکلی که با اعتماد در ارتباط باشد میل جنسی را از بین می برد.
مصرف الکل میل جنسی را از بین می برد. نوشیدنی های الکلی می تواند میل جنسی را سرکوب کند. همچنین مست بودن می تواند باعث از بین رفتن میل جنسی شریک جنسی می شود.
خواب کم می تواند میل جنسی را از بین ببرد. همچنین خستگی احساسات جنسی را سرکوب می کند.
بچه دار شدن می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. زیرا توجه زیاد به نوزاد می تواند والدین را از توجه به میل جنسی خود دور کند. بهتر است زمانی که فرزندتان به خواب می رود نزدیکی داشته باشید.
مصرف برخی از داروها مانند داروی ضد افسردگی و فشارخون، قرص های ضد بارداری، شیمی درمانی، داروهای درمان ایدز می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. می توانید با تغییر دوز داروها یا جایگزین کردن آن ها با نظر یک بهترین جراح زیبایی زنان در تهران این مشکل را برطرف کنید.
عدم رضایت از ظاهریتان نیز یکی دیگر از مسائلی است که می تواند باعث کاهش یا حتی از بین رفتن میل جنسی شود. روی پذیرش خودتان کار کنید.
چاقی : زمانی که اضافه وزن دارید اغلب میل جنسی کمتر شود. این مسئله باعث می شود از رابطه جنسی لذت نبرید.

کربوکسی تراپی چیست؟

در این مقاله قصد داریم درباره کربوکسی تراپی صحبت کنیم و ببینیم که در چه مواردی اندیکاسیون دارد. کربوکسی تراپی در حقیقت دی اکسید کربن یا co2 درمانی است و روشی سنتی برای درمان است و از سال 1932 تا به امروز این کار انجام می شود. دی اکسید کربن در اتمسفر گازی کمیاب است که به مقدار سی و هشت هزارم درصد در اتمسفر یافت می شود.

در غلظت های کم قابلیت اشتعال ندارد و غیر سمی است. این گاز کاملاً بی خطر است. در گذشته باور بر این بوده است که این گاز مسدود کننده رگ هاست ولی امروزه متوجه شدند که اینگونه نیست و غیر آمبولیک است. در یافته های آنژیوگرافی متوجه شدند که این گاز کاملاً بی خطر است. حتی با تزریق 30سی سی  از این گاز با جریان 20 تا 30 سی سی در ثانیه باعث هیچ گونه واکنش غیر معمولی در بدن نمی شود. در طی یک تنفس معمولی 6 لیتر هوا جابه جا می شود که در این بین 250 سی سی اکسیژن در هر دقیقه مصرف می شود و 200 سی سی دی اکسید کربن در هر دقیقه بازدم می شود.

به طور طبیعی ما اکسیژن را می گیریم و دی اکسید کربن را بیرون می دهیم. این گاز به طور طبیعی در اتمسفر و هوا وجود دارد و بدن نیاز دارد که آن را دفع کند.

تاریخچه بکار گیری

تاریخچه استفاده از کربوکسی تراپی به زمان های قبل از 1600 میلادی بر می گردد. در آن زمان با استفاده از آب یخ زده و گاز برای درمان مسمومیت های حاصل از خوردن سگاله (که با علائم تشنج و قانقاریای خشک روی اندام ها ظاهر می شود) اقدام می شد. از آب یخ زده و گاز co2 استفاده می کردند و در آن زمان با نام اتش آنتونی مقدس شناخته می شد و برای درمان مشکلات قانقاریا استفاده می شد. در سال 1624 پزشک متخصصی متوجه شد که این گاز همان دی اکسید کربن است. از سال 1700 به بعد خواص ضد عفونی کنندگی این گاز کشف شد. در 1777 یک سری تحقیقات روی گاز دی اکسید کربن انجام شد و متوجه شدند که یک سری آسیب های پوستی مزمن را می توان با آن درمان کرد. بعد از آن در قرن 19 از چشمه های غنی شده از گاز دی اکسید کربن برای بیمارانی که به بیماری های قلبی یا بیماری های دیگر مبتلا بودند، استفاده شد.

در سال 1845 یک پزشک در آلمان متوجه شد که یک سری التهابات و قرمزی که ممکن است روی پوست ایجاد شود، بعد از اینکه حمام گرم با گاز دی اکسید کربن می گیرند، برطرف می شود. بعد در سال 1911 متوجه شدند که این گاز باعث انبساط عروق و رگ ها می شود و پدیده ای به نام وازوموشن ایجاد می کند. از 1928 نشان دادند که به جای حمام آب گرم می توان تزریق دی اکسید کربن داشت. در سال 1992 برای اولین بار به عنوان زیبایی در بدن از گاز دی اکسید کربن استفاده شد. از سال 2000 به بعد کربوکسی تراپی یا استفاده از دی اکسید کربن در زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه کربوکسی تراپی واژن

طریقه کارکرد کربوکسی تراپی

مکانیسم اثر این گاز در بدن به صورت طبیعی و بیولوژیک در بدن است. همیشه در بدن تعادلی بین دی اکسید کربن و اکسیژن وجود دارد. هموگلوبین پیوندی کوالانسی به اکسیژن و دی اکسید کربن دارد. بر اساس قانونی به نام وه در صورتی که دی اکسید کربن در بدن بالا برود، میزان اسیدیته خون کاهش می یابد و PH بالا می رود. هموگلوبین اکسیژن خود را آزاد می کند. حالا با آزادسازی این اکسیژن، عروق با گشاد شدن اکسیژن رسانی می شوند. متابولیسم به صورت موضعی بهتر می شود.

این کل پروسه استفاده از دی اکسید کربن است. این پدیده به صورت طبیعی انجام می شود و ما به عنوان کربوکسی تراپی می شناسیم.

کاربردهای مختلف کربوکسی تراپی

اینکه ما چه اقداماتی را با این لیزر انجام می دهیم مهم است. برای مثال برای برطرف کردن چربی های اضافی یا زیر پوست به عنوان جوانسازی استفاده شود، یا به عنوان کربوکسی تراپی واژن، روش کار تفاوت می کند. ما دی اکسید کربن را از سوزن های خیلی ظریف و مخصوص در زیر پوست تزریق می کنیم. مکانیسم راحت است و به این صورت است که دی اکسید کربن به صورت یخ زده را به صور گاز درآورده و از تیوپ های کاملاً بسته که آرام گرم می شود و از سوزن های مخصوصی عبور می کند. روی دستگاه کاربردهای مختلف آن تعبیه شده است.

در نواحی مختلف تزریق انجام می گیرد. اگر برای جوانسازی یا سفید کردن واژن باشد، یا هر قسمتی که قصد داریم رگ ها باز شود و وضعیت خون رسانی و اکسیژن رسانی بهتر شود، با زاویه 15 درجه در ناحیه درمیس و زیر پوست تزریق دی اکسید کربن صورت می گیرد. اگر در ناحیه ای چربی اضافی یا سلولیت داشته باشیم، و قصد داشته باشیم که تجمع چربی در ناحیه کاهش یابد، با زاویه 45 تا 90 درجه یا عمقی تر وارد بافت چربی شده و دی اکسید کربن را تزریق می کنیم. به این ترتیب متابولیسم بالا می رود و باعث می شود تا خون رسانی و متابولیسم بهتر شده و باعث از بین رفتن چربی های موضعی شود.

اندیکاسیون های درمانی مختلفی برای این روش درمانی وجود دارد:

 • اسکارهایی که ناشی از سوختگی هستند.
 • اسکارهای ناشی از جراحی ها (برای از بین بردن محل زخم یا اسکار هرگونه جراحی که در بدن ایجاد شده می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد).
 • استرچ مارک ها که به دنبال کشش پوست در پی چاق و لاغر شدن ایجاد شده است.
 • به دنبال پسوریازیس که با التهاب و قرمزی همراه است می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد.
 • برای درمان زخم های عروقی که ممکن است در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شود.
 • درمان پدیده رینول
 • یک سری اختلالات لنف ادم و بیماری های لنفاوی برای از بین بردن چربی های موضعی و سلولیت که در یک منطقه تجمع می یابد.
 • در مواردی که چربی در یک ناحیه موضعی جمع می شود (لوکالایزر فت) می توان از دی اکسید کربن یا کربوکسی تراپی استفاده کرد.
 • برطرف کردن چروک های صورت و کنار دور چشم برای افرادی که تیرگی دور چشم دارند یا تیرگی دور چشم یا افتادگی نواحی مختلف بدن
 • مردانی که مشکلات نعوظ و اختلالات عروقی دارند می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد.
 • درمان ریزش مو (زیرا باعث خون رسانی بهتر و وضعیت بهتر رگ ها می شود).
 • افرادی که ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن شده اند و چربی های شکمی به صورت ناصاف است و یکنواخت نیست، می توان با کربوکسی تراپی این مورد را رفع کرد.
 • حتی برای برطرف کردن چروک های صورت می توان از این روش استفاده کرد.

کربوکسی تراپی در بحث جوانسازی واژن

تا به حال از کربوکسی تراپی برای رفع مشکلات پوست و مو استفاده می شده است. اما امروزه از این روش در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • در کربوکسی تراپی واژن با استفاده از انرژی co2 و آزاد کردن اکسیژن و باز کردن عروق مشکلات دستگاه تناسلی مانند تیرگی های ناحیه تناسلی، خشکی واژن، چروک های ناحیه تناسلی و چربی هایی که در یک ناحیه تجمع یافته اند را استفاده کنیم .
 • کربوکسی تراپی در دستگاه تناسلی هم برای روشن کردن دستگاه تناسلی و هم برای رفع کردن چروک های پوستی به کار می رود. برای رفع شلی و افتادگی دستگاه تناسلی و بهبود ارگاسم در خانم ها و برطرف کردن خشکی و آتروفی های ناحیه دستگاه تناسلی می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد.
 • برای خانم های باردار می توان از دو تا سه هفته بعد از بارداری برای خطوط استرچ مارک به خصوص زمانی که بنفش رنگ هستند، می توان با کربوکسی تراپی این مشکلات را برطرف کرد.
 • سلولیت های موضعی در بخش های مختلف بدن را نیز می توان با این روش برطرف کرد.
 • کربوکسی تراپی همراه با دیگر روش های درمانی مانند میکرونیدلینگ، پلاسما تراپی، مزوتراپی، آر اف، کویتیشن، ورزش های منظم و رژیم های غذایی سالم، می توانند به ما کمک کنند. پزشکی که اقدامات زیبایی انجام می دهد، نیاز است که از کربوکسی تراپی هم استفاده کند. به این ترتیب سرعت به نتیجه رسیدن روش های درمانی افزایش می یابد. به این ترتیب به نتیجه ای که می خواهند می رسند.
 • در افرادی که از مسدودکننده هایی مانند استوزولامین استفاده می کنند، چون مسیر انتقال دی اکسید کربن مسدود می شود، نباید از کربوکسی تراپی نباید استفاده شود چون تاثیری ندارد.

در مورد لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در زنان به چه منظوری انجام می گیرد؟

 • در روش های درمانی که با لیزر و آر اف یا دستگاه هایی که با انرژی و سونوگرافی هستند، در حقیقت تحریک بافتی انجام می گیرد و باعث می شود که بافت شروع به تغییرات کند. ولی در این روش چون دی اکسید کربن به طور طبیعی در بدن وجود دارند، ما بافت را مجبور می کنیم از این قوانین پیروی کند و خون رسانی به نواحی را افزایش دهد و جوانسازی ناحیه انجام گیرد.
 • برای جوانسازی واژن و افزایش گردش خون در ناحیه دستگاه تناسلی و ایجاد عروق جدید و بازسازی و ترمیم رگ های جدید و اکسیژن رسانی به بافت واژن می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد. به این ترتیب مواد غذایی و خون به بافت واژن می رسد و در نتیجه از خشکی واژن، چروک خوردن واژن و ایجاد عفونت های مکرر واژن جلوگیری می کند و کلاژن سازی را در ناحیه تحریک کرده و باعث جوانسازی ناحیه می شود.
 • افرادی که به دنبال یائسگی یا عفونت های مکرر قارچی، دچار خشکی و سوزش هستند و یا افرادی که با رسیدن به ارگاسم مشکل دارند، با رسیدن اکسیژن بهتر و مواد مغذی کیفیت ناحیه بهبود می یابد. حالت لوبریکیشن و آب رسانی و ترشحات در ناحیه واژن را می توان با کربوکسی تراپی بهبود داد.
 • کار دیگری که کربوکسی تراپی انجام می دهد القای ترشح فاکتور رشد اند و تلیایی عروق یا فاکتورهای رشد مربوط به اندوتریال عروق را افزایش می دهد و باعث می شود کلاژن سازی در بافت های هدف افزایش یافته و خون رسانی افزایش یافته و بنابراین الاستیسیته افزایش می یابد. به این ترتیب خاصیت ارتجاعی پوست بهبود یافته و تغییرات رنگ و مشکلات بهبود می یابد و کلاژن سازی افزایش می یابد.
 • از کربوکسی تراپی برای درمان اسکار های ناشی از زایمان طبیعی یا ناشی از جراحت یا زخم یا خط ناشی از سزارین باعث می شود که سریع تر ترمیم شود و باعث بازسازی نواحی می شود.
 • همچنین شل شدگی و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست واژن که به دنبال افزایش سن ایجاد می شود، برطرف می شود. به این ترتیب بافت ناحیه تناسلی روشن می شود. با رسیدن مواد مغذی به ناحیه به این ترتیب پوست ناحیه شفاف تر می شود و تورم و وضعیت بافت بهبود می یابد. عملکرد ظاهری و فیزیکی دستگاه تناسلی و واژن بهبود می یابد.
 • آنژیوژنو یا رشد مویرگ های جدید در بافتی که کربوکسی تراپی انجام می گیرد، با تزریق 5 تا 6 واحد دی اکسید کربن به ناحیه مورد نظر می توان تحریک و افزایش مویرگ های جدید را داشته باشیم. این روش سریع و بدون درد انجام می گیرد و کاملاً غیر تهاجمی است.
 • در کیفیت رابطه تاثیر خوبی می گذارد و باعث بازسازی بافت های واژن می شود. روی ارگاسم می تواند تاثیر خیلی خوبی داشته باشد. در خط های ناشی از زایمان با نام استرچ مارک می تواند تاثیر داشته باشد. چون کلاژن های ناحیه دچار شکستگی شده اند و می تواند باعث ترمیم ناحیه شود. خون رسانی ایجاد می کند و کلاژن سازی را تحریک می کند و باعث می شود که استرچ مارک ها از بین بروند.

بنابراین به طور خلاصه می توانیم بگوییم که کربوکسی تراپی واژن باعث بهبود موارد زیر می شود:

 • بهبود گردش خون
 • بهبود عملکرد در هر ناحیه که مورد استفاده قرار می گیرد
 • باعث از بین بردن ترک های پوستی و استرچ مارک ها می شود

عوارض روش

 • این روش درمانی عوارض خاصی ندارد. احساس درد خفیفی وجود دارد که تا نصف روز بیشتر دوام ندارد و برطرف می شود.
 • احساس کبودی و تورم و قرمزی و گرما در ناحیه تحت درمان در نصف روز برطرف می شود.
 • احساس وجود گاز زیر پوست امده است، بعد از 4 تا 6 ساعت برطرف می شود.
 • بیمار بعد از 4 ساعت می تواند حمام کند و شنا کند و فعالیت های روتین را انجام دهد.
 • این روش درمانی هر هفته یا هر دو هفته یک بار انجام می گیرد.

تعداد جلسات درمانی کربوکسی تراپی

6 تا 8 جلسه نیاز به انجام این روش است. البته این مورد بستگی به شرایط فرد دارد. اگر بخواهیم به عنوان روش های مکمل درمان از این روش استفاده کنیم، نیاز به تعداد جلسات مشخصی است.

مزایای استفاده از روش کربوکسی تراپی واژن

یکی از مزایای دستگاه های کربوکسی تراپی واژن که وجود دارد این است که همه موارد آماده است و اینکه چه میزان از دی اکسید کربن بخواهید استفاده کنید و میزان فشار چقدر است، همگی قابل تنظیم هستند. اینکه چند سی سی در دقیقه فشار دی اکسید کربن وجود داشته باشد، خود پزشک تنظیم می کند.

در نهایت به 0.6 بار یا 100 سی سی در دقیقه فشار را می توان بالا برد. مقداری حجم تزریقی داریم که دستگاه و پنلی که دارد، آن را تنظیم می کند. بنابراین تنظیمات انجام می گیرد. فقط فشار دستگاه را با توجه به تعداد جلسات و مشکل بیمار می توان تنظیم کرد. این روش تقریباً می توان گفت که بدون درد است و ضرری ندارد.

کاملاً سریع و غیر تهاجمی است. در روش های دیگر می توان این تعداد جلسات را تعیین کرد. برنامه ای می توان به دستگاه داد که هر جلسه چه میزان تزریق دی اکسید کربن صورت گیرد و فشار دستگاه به چه صورت باشد. تا زمانی که بیمار تحمل کند و وضعیت خوبی داشته باشد می توان از این دستگاه استفاده کرد.

نتیجه گیری

دستگاه کربوکسی تراپی واژن در زمینه های مختلفی به کار می رود مانند پوست، مو، صورت، بدن و … . ولی ما بیشتر در بحث جراحی های زیبایی واژن از این روش استفاده می کنیم که خوشبختانه اثرات خیلی خوبی داشته است. اگر بخواهیم چربی های موضعی ناحیه بالا برود باید به صورت ناحیه ای از کربوکسی تراپی استفاده شود و از فشار و مقدار دی اکسید کربن مناسبی استفاده شود و نیاز به آموزش های لازم است.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درد زایمان سزارین

درد زایمان سزارین

زایمان سزارین زایمانی است که در آن اقدام به برش در شکم مادر و به دنیا آوردن نوزاد می گردد. هر چند که نگرانی در خصوص درد زایمان طبیعی بیشتر است، اما بسیاری از افراد در مورد دوران نقاهت و درد پس از...

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله ها یک روش عقیم سازی زنانه است. این یک روش جراحی است که به انسداد لوله های فالوپ زنانه اشاره دارد. این امر مانع از رسیدن تخمک ها به رحم و لانه گزینی می شود. لوله های فالوپ...

درمان اختلالات قاعدگی

درمان اختلالات قاعدگی

اختلالات قاعدگی مشکلاتی هستند که بر چرخه طبیعی قاعدگی خانم ها تاثیر می گذارند. اختلالات قاعدگی شامل گرفتگی دردناک در هنگام خونریزی، خونریزی غیرطبیعی شدید، خونریزی نامنظم، خونریزی کم یا عدم وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *