دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / کاندید مناسب لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

کاندید مناسب لابیاپلاستی

در برخی مواقع خانم ها به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ، اقدام به انجام لابیاپلاستی می کنند. برخی از خانم ها به صورت مادرزادی دارای لابیاهای بزرگ هستند ولی برخی دیگر به دلیل انجام زایمان های متعدد، تغییرات هورمونی،  داشتن فعالیت جنسی زیاد، ابتلا به برخی بیماری ها و افزایش سن دچار این مشکل می شوند.  داشتن لابیاهای بزرگ مضرات زیادی دارد که از مهمترین آنها می توان به کاهش روحیه اعتماد به نفس خانم ها در زمان برقراری رابطه جنسی اشاره کرد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر از کاندید مناسب لابیاپلاستی بدانید.

مشاوره در مورد کاندید مناسب لابیاپلاستی

لابیاپلاستی کمک می کند تا ظاهر زشت و بزرگ لابیاها درمان شوند. لابیاهای بزرگ مانع رعایت بهداشت فردی،  بروز عفونت های ادراری، ایجاد تعریق زیاد در ناحیه تناسلی و استشمام بوی آزاردهنده، ایجاد مشکل در زمان ورزش کردن و ممانعت از ورود آلت تناسلی همسر به داخل واژن می گردد. لابیاهای بزرگ در خانم ها باعث دشوار شدن پوشیدن لباس زیر تنگ، مایو و شلوار یوگا می شود.

جراح و متخصص زیبایی در جریان عمل لابیاپلاستی با برداشتن قسمت اضافی لابیاها، موجب جوانسازی و شادابی ناحیه تناسلی خانم ها می شود. این جراحی بر روی لابیاهای ماژور و گاهی اوقات بر روی لابیاهای مینور انجام می شود. بزرگ شدن لابیاها،  بیرون زدگی لابیای مینور از ماژور و یا عدم قرینگی لابیاها مشکلاتی ایجاد می کند که با انجام این روش جراحی درمان می شوند.  در نتیجه انجام این جراحی میل جنسی خانم ها نیز افزایش می یابد. بهترین سن برای انجام این عمل زیبایی 25 الی 40 سالگی می باشد.

کاندید مناسب لابیاپلاستی

مزایای جراحی زیبایی ناحیه تناسلی خانم ها

 1. بهبود شکل لابیاها
 2. افزایش میل جنسی
 3. افزایش اعتماد به نفس خانم ها در زمان برقراری رابطه جنسی
 4. درمان نامتقارن بودن لابیاها
 5. افزایش حس جنسی در قسمت کلیتوریس
 6. جوانسازی واژن

آیا من کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی هستم؟

برای پی بردن به این مسئله که یک خانم کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی هست یا خیر،  باید به یک متخصص زنان در ونک با تجربه و متبحر مراجعه کرد.  بیمار با انجام معاینه و مشاوره با پزشک متوجه می شود که  یک گزینه مناسب برای جراحی می باشد یا خیر.

 در جلسات مشاوره پزشک مزایا، معایب و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را برای بیمار بازگو می کند و خانم می تواند تمام سوالاتی که ذهن او را درگیر کرده است، از پزشک بپرسد. این جراحی جزو جراحی زیبایی به شمار می آید و با بیهوشی بسیار سبک و یا با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان انجام این جراحی حدود دو ساعت می باشد و بعد از اتمام جراحی بیمار مرخص می شود.  

چه کسانی برای انجام لابیاپلاستی مناسب هستند؟

 1. کسانی که بعد از انجام فعالیت های بدنی و ورزشی مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری،  دچار سوزش، خارش و درد زیادی در ناحیه تناسلی می شوند.
 2. خانم هایی که در زمان برقراری رابطه جنسی، احساس درد و سوزش زیادی می کنند. این موضوع بر کیفیت رابطه جنسی و رضایت مندی همسر، اثر نامطلوب می گذارد.
 3. خانم هایی که در زمان پوشیدن لباس زیر تنگ، وضعیت نامناسبی دارند و لابیاها از اطراف لباس بیرون می زند.
 4. خانم هایی که به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ، دچار عفونت های ادراری تکرار شونده می شوند که بسیار آزار دهنده است.
 5. خانم های که دارای لابیاهای خیلی تیره و افتاده ای هستند، می توانند  با انجام جراحی لابیاپلاستی و برداشتن قسمت تیره و آویزان لابیاها، جوانسازی واژن را انجام دهند.
 6. برخی از خانم ها به دلیل لابیاهای بزرگ، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و دچار کاهش میل جنسی شده اند. با انجام این جراحی و برطرف کردن مشکل بزرگی لابیاها، وضعیت روحی خانم ها بهبود می یابد.
 7. اگر خانمی دچار عدم قرینگی لابیاها باشد، می تواند با انجام این جراحی مشکل را برطرف کند.
 8. برخی خانم ها در زمان رفتن به باشگاه و یا استخر به دلیل بزرگ بودن لابیاها، احساس شرم می کنند برای کوچکتر کردن لابیاها انجام این جراحی بسیار موثر است.
 9. خانم هایی که به دلیل زایمان طبیعی، دچار پارگی لابیا شده اند، می توانند از روش زیبایی و درمانی لابیاپلاستی استفاده کنند.
 10. برخی از خانم ها به دلیل لابیاهای بزرگ در هنگام نشستن و راه رفتن های طولانی مدت دچار مشکل می شوند.
 11. خانم هایی که به دلیل بزرگ شدن لابیاها دچار چند مسیر در دفع ادرار می شوند.   
 12. خانم هایی که بدون هیچ دلیلی فقط برای ایجاد زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی دوست دارند، این جراحی را انجام دهند.
کاندیدای لابیاپلاستی

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لابیاپلاستی نیستند؟

افرادی کاندید مناسب لابیاپلاستی نیستند که:

 1. دختران زیر 18 سال
 2. خانم های بالای 55 سال
 3. خانم های باردار
 4. خانم هایی که دارای زگیل های تناسلی فعال  و یا تبخال تناسلی هستند.
 5. خانم هایی که قصد دارند، در چند ماه آینده باردار شوند.
 6. کسانی که دچار عفونت های سیستم تناسلی هستند.
 7. خانم هایی که سیگار می کشند و اعتیاد به مصرف الکل دارند.  
 8. خانم هایی که انتظارات غیر واقع بینانه از انجام این جراحی دارند.
 9. خانم هایی که دچار اختلال بد شکلی بدن یا BDD هستند.
 10. خانم هایی که دچار مشکلات عاطفی در برقراری رابطه با همسر خود می باشند.

مراقبت های بعد از انجام جراحی زیبایی ناحیه تناسلی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی شامل موارد زیر است:

 1. اگر جراحی لابیاپلاستی با بیهوشی کامل در بیمارستان انجام شده است،  باید تا چند ساعت بعد از جراحی بیمار آب زیادی مصرف کند تا مواد بیهوشی از بدنش خارج شود.
 2. بعد از جراحی همراه با بیهوشی، باید در زمان بلند شدن و راه رفتن همراه داشته باشید.
 3. 2 الی 3 روز بعد از جراحی، درد در ناحیه عمل وجود دارد که با مصرف مسکن کاهش می یابد.
 4. تا 3 روز بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید تا از بروز تورم ناحیه تناسلی کاسته شود.
 5. بعد از جراحی تا دو روز به حمام نروید. بعد از گذشت این زمان می توانید به صورت سرپایی دوش بگیرید و مراقب باشید به بخیه ها ضربه ای وارد نشود.
 6. از رفتن به استخر و جکوزی تا  بهبودی محل جراحی و اجازه پزشک اجتناب کنید.
 7.  مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک برای جلوگیری از بروز عفونت، الزامی می باشد.
 8. برای شستشوی محل جراحی از آب ولرم و صابون بدون عطر استفاده کنید و سپس با استفاده از سشوار محل جراحی را کاملا خشک کنید.
 9. انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت برای مدت یک ماه ممنوع است.
 10. از ایجاد یبوست جلوگیری کنید. ابتلا به یبوست موجب وارد شدن فشار به بخیه ها می شود. خوردن غذاهای آبکی، ملین و سبک و استفاده از سبزیجات برای درمان یبوست موثر می باشد.
 11. برقراری رابطه جنسی به مدت دو ماه ممنوع است. رابطه جنسی باعث وارد شدن فشار به بخیه ها می شود.

در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود...

دارو های بعد از لابیاپلاستی

دارو های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام هر عمل جراحی، جراح داروهایی مناسب را برای بهبودی محل جراحی تجویز می کند. مصرف دارو های بعد از لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت و افزایش روند بهبودی محل جراحی لازم است. انجام مراقبت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *