دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / کاندید مناسب لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

کاندید مناسب لابیاپلاستی

لابیاپلاستی کمک می کند تا ظاهر زشت و بزرگ لابیاها درمان شوند. لابیاهای بزرگ مانع رعایت بهداشت فردی، بروز عفونت های ادراری، ایجاد تعریق زیاد در ناحیه تناسلی و استشمام بوی آزاردهنده، ایجاد مشکل در زمان ورزش کردن و ممانعت از ورود آلت تناسلی همسر به داخل واژن می گردد. لابیاهای بزرگ در خانم ها باعث دشوار شدن پوشیدن لباس زیر تنگ، مایو و شلوار یوگا می شود. کسانی که این وژگی ها را دارند، مناسب ترین افراد کاندید جراحی لابیاپلاستی هستند.

جراح و متخصص زیبایی در جریان عمل لابیاپلاستی با برداشتن قسمت اضافی لابیاها، موجب جوانسازی و شادابی ناحیه تناسلی خانم ها می شود. این جراحی بر روی لابیاهای ماژور و گاهی اوقات بر روی لابیاهای مینور انجام می شود. بزرگ شدن لابیاها،  بیرون زدگی لابیای مینور از ماژور و یا عدم قرینگی لابیاها مشکلاتی ایجاد می کند که با انجام این روش جراحی درمان می شوند.  در نتیجه انجام این جراحی میل جنسی خانم ها نیز افزایش می یابد. بهترین سن برای انجام این عمل زیبایی 25 الی 40 سالگی می باشد.

کاندید مناسب لابیاپلاستی

آیا من کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی هستم؟

برای پی بردن به این مسئله که یک خانم کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی هست یا خیر،  باید به یک متخصص زنان در ونک با تجربه و متبحر مراجعه کرد.  بیمار با انجام معاینه و مشاوره با پزشک متوجه می شود که  یک گزینه مناسب برای جراحی می باشد یا خیر.

 در جلسات مشاوره پزشک مزایا، معایب و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را برای بیمار بازگو می کند و خانم می تواند تمام سوالاتی که ذهن او را درگیر کرده است، از پزشک بپرسد. این جراحی جزو جراحی زیبایی به شمار می آید و با بیهوشی بسیار سبک و یا با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان انجام این جراحی حدود دو ساعت می باشد و بعد از اتمام جراحی بیمار مرخص می شود.  

مشاوره در مورد کاندید مناسب لابیاپلاستی

چه کسانی برای انجام لابیاپلاستی مناسب هستند؟

 1. کسانی که بعد از انجام فعالیت های بدنی و ورزشی مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری،  دچار سوزش، خارش و درد زیادی در ناحیه تناسلی می شوند.
 2. خانم هایی که در زمان برقراری رابطه جنسی، احساس درد و سوزش زیادی می کنند. این موضوع بر کیفیت رابطه جنسی و رضایت مندی همسر، اثر نامطلوب می گذارد.
 3. خانم هایی که در زمان پوشیدن لباس زیر تنگ، وضعیت نامناسبی دارند و لابیاها از اطراف لباس بیرون می زند.
 4. خانم هایی که به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ، دچار عفونت های ادراری تکرار شونده می شوند که بسیار آزار دهنده است.
 5. خانم های که دارای لابیاهای خیلی تیره و افتاده ای هستند، می توانند  با انجام جراحی لابیاپلاستی و برداشتن قسمت تیره و آویزان لابیاها، جوانسازی واژن را انجام دهند.
 6. برخی از خانم ها به دلیل لابیاهای بزرگ، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و دچار کاهش میل جنسی شده اند. با انجام این جراحی و برطرف کردن مشکل بزرگی لابیاها، وضعیت روحی خانم ها بهبود می یابد.
 7. اگر خانمی دچار عدم قرینگی لابیاها باشد، می تواند با انجام این جراحی مشکل را برطرف کند.
 8. برخی خانم ها در زمان رفتن به باشگاه و یا استخر به دلیل بزرگ بودن لابیاها، احساس شرم می کنند برای کوچکتر کردن لابیاها انجام این جراحی بسیار موثر است.
 9. خانم هایی که به دلیل زایمان طبیعی، دچار پارگی لابیا شده اند، می توانند از روش زیبایی و درمانی لابیاپلاستی استفاده کنند.
 10. برخی از خانم ها به دلیل لابیاهای بزرگ در هنگام نشستن و راه رفتن های طولانی مدت دچار مشکل می شوند.
 11. خانم هایی که به دلیل بزرگ شدن لابیاها دچار چند مسیر در دفع ادرار می شوند.   
 12. خانم هایی که بدون هیچ دلیلی فقط برای ایجاد زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی دوست دارند، این جراحی را انجام دهند.
کاندیدای لابیاپلاستی

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لابیاپلاستی نیستند؟

افرادی کاندید مناسب لابیاپلاستی نیستند که:

 1. دختران زیر 18 سال
 2. خانم های بالای 55 سال
 3. خانم های باردار
 4. خانم هایی که دارای زگیل های تناسلی فعال  و یا تبخال تناسلی هستند.
 5. خانم هایی که قصد دارند، در چند ماه آینده باردار شوند.
 6. کسانی که دچار عفونت های سیستم تناسلی هستند.
 7. خانم هایی که سیگار می کشند و اعتیاد به مصرف الکل دارند.  
 8. خانم هایی که انتظارات غیر واقع بینانه از انجام این جراحی دارند.
 9. خانم هایی که دچار اختلال بد شکلی بدن یا BDD هستند.
 10. خانم هایی که دچار مشکلات عاطفی در برقراری رابطه با همسر خود می باشند.

سخن آخر

افرادی که به دنبال تغییراتی در شکل و ظاهر بینی خود هستند، ممکن است برای انجام لابیاپلاستی مناسب باشند. این عمل جراحی برای افرادی که با اندازه، شکل یا ساختار بینی خود راضی نیستند و یا مشکلات تنفسی به دلیل بینی دارند، مناسب است. افرادی که در سنین مناسبی برای جراحی هستند و به طور کلی وضعیت سلامتی خوبی دارند می‌توانند برای این روش زیبایی مناسب باشند. همچنین، افرادی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج لابیاپلاستی دارند و به دنبال بهبود شکل ظاهری بینی به‌طور کامل هستند، می‌توانند از این روش بهره‌مند شوند. اما برای تعیین مطمئن و مناسبیت جراحی، مشاوره با یک جراح زیبایی و ارزیابی دقیق وضعیت بینی و عوامل شخصی بسیار حیاتی است.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر تکنیکی است که در روند جراحی پیاده سازی می شود و در آن از لیزر استفاده می شود. به همین دلیل در این تکنیک بسیاری از عوارض و پیامدهایی که در نتیجه ی بکار گیری تیغ یا چاقوی جراحی...

آیا باید قبل از لابیاپلاستی اصلاح کنم؟

آیا باید قبل از لابیاپلاستی اصلاح کنم؟

آیا باید قبل از لایاپلاستی شیو کنم؟ آیا اصلاح موهای زائئد لابیاها قبل از انجام جراحی الزامی است؟ بسیاری از بانوانی که قصد دارند برای این جراحی آماده شوند، این سوال را می پرسند . بنابراین در این...

آیا لابیاپلاستی بدون جراحی امکان پذیر است؟

آیا لابیاپلاستی بدون جراحی امکان پذیر است؟

لابیاپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟ آیا می توان بدون جراحی و تنها با چند جلسه لابیاها را اصلاح کرد و آن را کوچک تر کرد؟ دراین مقاله اط سایت دکتر شیرین شمس قصد داریم به این مورد بپردازیم که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =