دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / هزینه لابیاپلاستی و فاکتورهای موثر (جراحی زیبایی واژن)
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

هزینه لابیاپلاستی و فاکتورهای موثر (جراحی زیبایی واژن)

امروزه لابیاپلاستی یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین جراحی زیبایی زنان به شمار می آید. اکثر بانوان از ظاهر واژن خود راضی نیستند و برای اصلاح آن به جراحی لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن روی می آورند. بنابراین هدف اصلی از عمل لابیاپلاستی جوانسازی و زیبایی واژن است. جراحی لابیاپلاستی برای کاهش سایز لابیامینور انجام میگیرد. لابیا مینور به دو لایه ای گفته می شود که در دو طرف واژن قرار دارد. برخی زنان به دلیل نارضایتی از ظاهر لابیاها تمایل به انجام این جراحی دارند. در برخی موارد به دلیل درد و ناراحتی که لابیاهای بزرگ ایجاد می کنند، نیاز به انجام جراحی است. در این موارد نیاز است که به متخصص زنان خوب مراجعه شود. در کنار دغدغه انتخاب یک دکتر خوب برای عمل لابیاپلاستی، هزینه جراحی لابیاپلاستی نیز برای بسیاری از بانوان سوال است. در ادامه می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

هزینه لابیاپلاستی

برای ارتباط با دکتر شیرین شمس می توانید از طریق فرم زیر اقدام کنید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما ارسال شد.
پیام شما ارسال نشد. لطفا دوباره سعی نمایید.

لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن چیست؟

لابیاپلاستی جزو جراحی های پر خطر است و اگر توسط جراح با تجربه ای انجام نشود، ممکن است خطرات بسیاری را در پی داشته باشد. همچنین هیچ تضمینی نیست که دقیقاً نتیجه ای که توقع داشتید را در آخر مشاهده کنید.

به طور کلی لابیاپلاستی جراحی زیبایی است به منظور کوتاه کردن لابیاهای مینور در واژن بانوان انجام می شود. هدف اصلی این عمل، افزایش زیبایی واژن و رضایت افراد از آن است. این روش امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا یافته است و علت این امر رضایت بخش بودن نتایج از این جراحی می باشد.

هزینه چگونه محاسبه می شود؟

هزینه عمل زیبایی لابیاپلاستی را می توان متاثر از عوامل متعددی دانست. از همین رو اغلب اوقات اگر تماس بگیرید با مطب یک بهترین جراح زیبایی زنان در تهران ، به شما هزینه دقیقی اعلام نمی کنند. در بهترین حالت یک حدود قیمت از حداقل تا حداکثر هزینه ای که برای این عمل پرداخت شده است، به شما اعلام می کنند. پس از مراجعه و معاینه توسط پزشک، این رقم یا به صورت نزولی یا صعودی تغییر می کند.

اما در معاینه حضوری چه می گذرد که تا قبل از آن نمی توان هزینه عمل لابیاپلاستی را تعیین کرد؟ در این معاینات حضوری برخی مولفه ها توسط جراح بررسی می شود. بسته به آن ها پروسه جراحی مشخص می شود. در نهایت می توان هزینه نهایی جراحی لابیاپلاستی را تعیین کرد.

هزینه جراحی لابیاپلاستی

برخی از این مولفه های موثر به شرح زیر است:

  • روش لابیاپلاستی
  • تکنیک جراحی
  • ابزار جراحی
  • شرایط سنی افراد
  • پیچیدگی پروسه لابیاپلاستی
  • میزان تغییراتی که باید حین جراحی اعمال شود
  • میزان افتادگی پوست
  • هدف از انجام لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی به روش جراحی کلاسیک

لابیاپلاستی با روش کلاسیک، در اتاق عمل و معمولا با بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود. نوع برش ها، تکنیک های جراحی، ابزار مورد استفاده در این روش، هزینه های بیمارستان یا کلینیک و … همگی در هزینه نهایی این عمل جراحی تاثیر دارد. حتی نوع بیهوشی که در طی روند جراحی استفاده می شود، می تواند هزینه جراحی را برای افراد مختلف، تغییر دهد.

تاثیر تکنیک های برش لابیاپلاستی در هزینه عمل

تکنیک های لابیاپلاستی دارای انواع مختلفی است که برای اطلاع از جزئیات آن ها می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

هر کدام از این تکنیک ها ممکن است ساده تر و یا پیچیده تر از دیگری باشد. همین سادگی ا پیچدگی در ایجاد برش ها می تواند هزینه عمل لابیاپلاستی را تغییر دهد. زیرا نوع برش ها در سهولت جراحی و حساسیت آن تاثیر دارد. طبیعتا جراحی های با حساسیت بالا و ریسک پذیر، هزینه بیشتری خواهد داشت.

هزینه لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر روشی کم تهاجمی است که اثرات بسیار عالی را در پی دارد. در این روش، کبودی و تورم ناشی از لابیاپلاستی بسیار کمتر از جراحی کلاسیک است. همچنین میزان خونریزی ناشی از لابیاپلاستی با لیزر بسیار کمتر از روش جراحی است. لابیاپلاستی با لیزر ممکن است طی چند جلسه انجام شود. از همین رو تعداد جلسات در هزینه آن موثر است.

به علاوه نوع لیزری که با این هدف مورد استفاده قرار می گیرد نیز برای تعیین هزینه مهم است. این روش به صورت سرپگایی و با بی حسی موضعی انجام می شود که طبیعتا هزینه کمتری در برابر بی هوشی دارد. بخیه هایی که در این روش ایجاد می شوند، به صورت جذب هستند و نیاز به کشیدن ندارند.

لابیاپلاستی با لیزر را، به شرطی که پزشک تجهیزات لازم را داشته باشد، می توان در مطب هم انجام داد. بنابراین هزینه های مربوط به بیمارستان را نخواهد داشت. همچنین نیاز به بستری شدن ندارد. هزینه های مربوط به این مسئله نیز برای فرد حذف می شود.

تفاوت هزینه لابیاپلاستی در افراد مسن و جوان

بانوی مسن و جوان هزینه جراحی لابیاپلاستی

آیا شرایط سنی افراد می تواند تاثیری در هزینه لابیاپلاستی داشته باشد؟ هرچه سن افراد بیشتر باشد، احتمال افتادگی و بروز مشکلات متعدد در واژن و لابیاها برای آن ها بیشتر می شود. از همین رو نیاز به تغییرات بیشتر و روش های قطعی تری دارد.

دختران باکره می توانند در دوران مجردی خود اقدام به انجام جراحی لابیاپلاستی کنند. این افراد پس از بارداری و در دوران شیردهی دچار مشکلاتی مانند رشد لابیا و نازک شدن آن ها نمی شوند. در حالی که بانوانی که لابیاپلاستی نکرده و باردار می شوند، چنین مسائلی را تجربه می کنند. در این شرایط معمولا میزان مشکلات لابیاها بیشتر از دوران مجردی است. بنابراین ممکن است هزینه بیشتری نیاز به پرداخت باشد. (البته بسته به روش و نحوه جراحی.)

در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید.

علل جراحی لابیاپلاستی چه تاثیری در هزینه این عمل زیبایی دارد؟

افراد با علل متنوعی اقدام به لابیاپلاستی می کنند. برخی از آن ها با هدف بهبود روابط زناشویی اقدام می کنند، برخی با اهداف زیبایی، کوچک کردن لابیا، بهبود درد ناشی از بزرگی یا افتادگی لابیاها و … همگی از دلایل لابیاپلاستی زنان است. بنابراین اینکه هدف از این اقدام زیبایی چیست، می تواند تا حد زیادی در تعیین هزینه نهایی کمک کننده باشد.

آیا بیمه، هزینه را پوشش می دهد؟

عمل لابیاپلاستی، به عنوان جراحی زیبایی شناخته می شود. همه ما می دانیم که بیمه در قبال اقدامات زیبایی هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند. بنابراین باید بدانید که هزینه این عمل جراحی تمام و کمال به صورت آزاد محاسبه می شود. حتی بیمه های تکمیلی هم هزینه این عمل جراحی را تقبل نمی کند.

تفاوت هزینه جراحی با جراحی ترمیمی

جراحی ترمیم لابیاپلاستی را افرادی انجام می دهند که یک بار این جراحی را انجام داده و به هر دیلیل از نتیجه آن ناراضی اند. در عمل ترمیم نواقص اولیه باید برطرف شود و از طرفی فرصتی برای خطا از سوی پزشک وجود ندارد. بنابراین نیازمند حساسیت های زیادی است.

پزشکی که قصد انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی را دارد باید در مورد جزئیات جراحی اول، اطلاعات کامل داشته باشد و بسته به آن روند جراحی را پیش ببرد. با توجه به میزان حساسیت و ظرافت بالای این جراحی، می توان گفت ممکن هزینه آن با عمل اصلی لابیاپلاستی متفاوت است.

سوالات متداول

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود...

دارو های بعد از لابیاپلاستی

دارو های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام هر عمل جراحی، جراح داروهایی مناسب را برای بهبودی محل جراحی تجویز می کند. مصرف دارو های بعد از لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت و افزایش روند بهبودی محل جراحی لازم است. انجام مراقبت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه

ترک بک ها/پینگ بک ها

  1. تاثیر لابیاپلاستی بر روابط جنسی | کاهش و افزایش میل جنسی با لابیاپلاستی - دکتر شیرین شمس - […] می تواند به راحتی متقاضیان این عمل جراحی را گمراه کند، هزینه عمل لابیاپلاستی است. تفاوت قیمت ها و…
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *