دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / فاکتورهای موثر در هزینه لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

فاکتورهای موثر در هزینه لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)

امروزه لابیاپلاستی یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین جراحی زیبایی زنان به شمار می آید. اکثر بانوان از ظاهر واژن خود راضی نیستند و برای اصلاح آن به جراحی لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن روی می آورند. بنابراین هدف اصلی از عمل لابیاپلاستی جوانسازی و زیبایی واژن می باشد.

جراحی لابیاپلاستی برای کاهش سایز لابیای مینور انجام می گیرد. لابیاهای مینور به دو لایه ای گفته می شوند که در دو طرف واژن قرار دارند. برخی زنان به دلیل نارضایتی از ظاهر لابیاها تمایل به انجام این جراحی دارند. در برخی موارد به دلیل درد و ناراحتی که لابیاهای بزرگ ایجاد می کنند، نیاز به انجام جراحی است. در این موارد نیاز است که به متخصص و بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه شود.

لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن چیست؟

لابیاپلاستی جزء جراحی های پر خطر است و اگر توسط جراح با تجربه ای انجام نگیرد می تواند خطرات بسیاری را در پی داشته باشد. همچنین هیچ تضمینی نیست که دقیقاً نتیجه ای که توقع داشتید را در آخر مشاهده کنید.در این مقاله سعی برآن است که اطلاعاتی نظیر فواید و مزایای عمل لابیاپلاستی و فاکتورهای موثر بر هزینه عمل لابیاپلاستی را در اختیار شما قرار دهیم. برای آشنایی بیشتر با این روش نوین توصیه می شود این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

به طور کلی لابیاپلاستی جراحی به منظور کوتاه کردن لابیاهای مینور در واژن بانوان می باشد. هدف اصلی، افزایش زیبایی و رضایت در واژن افراد است. این روش امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا یافته است و علت این امر رضایت بخش بودن نتایج از این جراحی می باشد.

چه کسانی به عمل لابیاپلاستی احتیاج دارند؟

دو دیدگاه در لزوم یا عدم لزوم جراحی لابیاپلاستی وجود دارد. برای اینکه بدانیم به جراحی لابیاپلاستی احتیاج دارید یا نه بایستی دلایل پزشکی یا زیبایی داشته باشید. در ادامه برخی از دلایل زیبایی و پزشکی که سبب می شوند افراد به جراحی لابیاپلاستی روی آورند می پردازیم.

دلایل پزشکی که در صورت عدم اصلاح باعث آسیب های جدی به افراد می شوند عبارتند از:

 • درد در زمان رابطه جنسی
 • دوری کردن از رابطه جنسی به دلیل دردهای ناشی از مقاربت
 • اجتناب کردن از رابطه جنسی به دلیل خجالت یا ترس از مورد تمسخر قرار گرفتن توسط همسر
 • احساس درد هنگام سوارکاری یا دوچرخه سواری
 • احساس درد هنگام استفاده از لباس های تنگ به دلیل وجود لبه های بزرگ

عمل لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • بانوانی که کمتر از 18 سال سن دارند بهتر است تا کامل شدن رشد بدنشان تا 18 سالگی صبر کنند.
  افرادی که به زگیل تناسلی یا عفونت مبتلا شده اند بهتر است تا درمان کامل صبر کنند بعد به جراحی لابیاپلاستی اقدام کنند.
  همچنین جراحی لابیاپلاستی مناسب زنان باردار نمی باشد.

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

ازجمله دلایل زیبایی عمل لابیاپلاستی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • لبه های آویزان لابیا
 • عدم تقارن در لبه لابیاها
 • بزرگ بودن اندازه لابیا
 • عدم رضایت فرد از ظاهر لابیا
 • پیر و چروک بودن واژن
 • تلاش برای داشتن رابطه جنسی بهتر و با کیفیت تر

عمل لابیاپلاستی به چند روش انجام می شود؟

لابیاپلاستی به روش جراحی

بیشتر بدانیم
از عفونت بعد از لابیاپلاستی پیشگیری کنید

یک روش قدیمی جراحی لابیاپلاستی می باشد که درآن بافت های اضافی با استفاده از تیغ جراحی جدا می شوند.
لابیاپلاستی با لیزر: در این روش نیازی به برش با استفاده از چاقو نیست.

لابیاپلاستی با بی حسی یا بیهوشی

لابیاپلاستی می تواند با بیهوشی یا بی حسی و آرام بخش انجام گیرد. لابیاپلاستی شامل بریدن و تغییر شکل دادن لبه های واژن است. در طول این جراحی بافت های اضافی با تیغه مخصوص و یا لیزر بریده می شوند. سپس لبه های شل با نخ بخیه جذب شوند و باریکی بخیه زده می شود. این جراحی حدوداً یک تا دو ساعت زمان می برد و اغلب بیماران همان روز جراحی مرخص می شوند و می توانند به منزل بازگردند.

فاکتورهای مهم در انتخاب یک جراح زیبایی خوب کدامند؟

فاکتورهای مهم در انتخاب جراح زیبایی زنان

اگر به دنبال یک جراح لابیاپلاستی خوب می گردید توصیه می شود در ابتدا تمامی تحقیقات لازم را در مورد جراح خود انجام دهید. از پزشک خود می توانید سوالات زیر را بپرسید:

 • جراح چه تعداد جراحی انجام داده است؟
 • در صورتی که مشکلی بعد از جراحی اتفاق بیفتد باید چه اقدامی صورت گیرد؟
 • نرخ رضایت بیماران از جراحی چقدر است؟

به طور کلی توجه به برخی موارد قبل از هر اقدامی به منظور انجام جراحی لابیاپلاستی الزامی می باشد که این موارد شامل:

میزان مهارت جراح

با استفاده از تصاویر نمونه کارهایی که قبلا انجام داده اند می توانید اطلاعاتی دریاره تبحر جراحتان دریافت کنید.

تجربه دیگران ازعمل لابیاپلاستی

برای یافتن دیدک لی از جراحی می توانید از نتایج عمل دیگران بهره بگیرید.صحبت کردن با دیگر مراجعه کنندگان در مطب و شنیدن تجربه لابیاپلاستی آنها می تواند تصمیم گیری را بریا شما راحتتر کند

دستگاه ها و تکنولوژی های جدید

اگر هزینه برایتان اهمیت زیادی ندارد بهتر است جراحی را انتخاب کنید که از تکنولوژی های جدید استفاده می کند.

تضمین نتیجه عمل زیبایی

مطمئن شوید که پزشکتان به شما اطمینان می دهد در صورت عدم رضایت شما را نتیجه نهایی آن را اصلاح کند.

هزینه عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) و فاکتورهای تاثیرگذار بر آن

بهتر است قبل از جراحی یک جلسه مشورتی با پزشک خود داشته باشید و در آن جلسه در مورد مبلغ هزینه عمل با جراح خودتان صحبت کنید.

هزینه جراحی زیبایی واژن شامل موارد زیر است:

 • دستمزد جراح
 • هزینه های بی حسی و بیهوشی
 • هزینه مواد و پانسمان ها و پمادهای لازم برای بعد از جراحی
 • هزینه تجهیزات اتاق عمل و …

تکنیک جراحی

جهت راحت تر شدن شرایط جراحی، کم کردن عوارض ناشی از عمل لابیا و کوتاه شدن دوره نقاهت روزبروز تکنیک های جدیدی برای جراحی زیبایی واژن پدید می آیند. براساس تکنیک انتخابی با توجه به نظر پزشک هزینه های جراحی متفاوت می باشد.

فرم وشکل لابیاهای مینور

به لبه های داخلی و کوچک واژن لابیا می گویند که در عمل لابیاپلاستی با کوتاه وخوش فرم کردن اصلاح می شوند. لذا ظاهر لابیاها وضخامت، فرم و اندازه آنها عواملی موثر بر تعیین هزینه جراحی می باشد.

میزان برش های مورد نیاز در جراحی

عدم وجود تقارن در لابیاها، اندازه کلیتوریس و مقدار چروک لابیاها باعث می شوند که پزشک علاوه بر کوتاه کردن لابیاها یکسری اصلاحات اضافه را نیز انجام دهد. این امر سبب افزایش هزینه ها در جراحی لابیاپلاستی می شود.

همراه شدن سایر عمل ها با لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یکی از چند عمل زیبایی واژن محسوب می شود. هرگاه عمل لابیاپلاستی با دیگر عمل های زیبایی واژن نظیر تزریق چربی یا ژل به واژن، روشن سازی واژن، تنگ کردن واژن و پرینورافی همراه باشد، هزینه عمل ترکیبی از مجموع عمل های زیبایی بصورت مجزا کمتر محاسبه می شود.

مواد و ابزار مصرفی در جراحی

جایگزین کردن لیزر بجای چاقوهای جراحی برای ایجاد برش سبب افزایش هزینه در جراحی خواهد شد. از دیگر موادهایی که در جراحی استفاده می شود، نخ بخیه می باشد . مقدار مصرفی نخ بخیه به میزان برش و بسته به وضعیت واژن بیمار متفاوت است.هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر می تواند با عمل معمولی متفاوت باشد که تنها توسط جراح می تواند مشخص شود.

محل انجام جراحی

جراحی می تواند در بیمارستان یا کلینیک انجام گیرد. در صورت انجام شده عمل در بیمارستان هزینه این مکان ها هم به سایر هزینه ها اضافه خواهد شد.

تعداد جلسات قبل و بعد از جراحی لابیا

بطور کلی برای انجام عمل لابیاپلاستی نیاز به سه جلسه با پزشک می باشد.
جلسه اول: مربوط به مشاوره، معاینه و تجویز تست انعقاد خون ختم می شود.
جلسه دوم: بعد از یک هفته از عمل انجام می شود و در آن پزشک نتایج عمل را پس از خوابیدن ورم معاینه می کند ودر صورت نارضایتی بیمار اصلاحات لازم انجام می گیرد.
جلسه سوم: یک ماه پس از جراحی است که در صورت دور بودن و مسافت زیاد می توان از این جلسه چشم پوشی کرد.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب فوق بهتر است در انتخاب پزشک جهت انجام جراحی لابیاپلاستی دقت فراوانی شود. زیرا با وجود مزایایی که این روش دارد در صورت انتخاب نادرست جراح فرد مجبور به عمل مجدد و جراحی ترمیمی خواهد داشت. لذا در مورد انتخاب یک جراح زیبایی زنان خوب تحقیق کرده سپس به جراحی بپردازید.

اگر تصمیم به انجام این جراحی دارید لازم است که تمامی موارد را با جراح لابیاپلاستی در شهر خود را با وی در میان بگذارید. در برخی موارد پس از اینکه پزشک معاینات لازم را انجام دهد متوجه می شود که نیازی به جراحی نیست و شاید علت دیگری برای ناراحتی و درد وجود داشته باشد.

اگر جراح تشخیص دهد که لابیاها کاملاً نرمال هستند احتمالاً با بیمار صحبت می کند و هدف اش از جراحی را خواستار می شود. حتی در برخی موارد شاید نیاز باشد که در ابتدا با یک روانشناس و مشاور صحبت شود و بعد از آن برای جراحی اقدام گردد.

برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل لابیاپلاستی انجام دهند برایشان این نکته اهمیت زیادی دارد که اطلاعات خود را در مورد لابیاپلاستی با میل جنسی افزایش دهند. لابیاپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی...

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی...

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

فیبروم رحم عبارت است از رشد غیر طبیعی و بیش از اندازه بافت های رحم در بانوان در بازه های سنی 25 تا 40 سالگی، که امکان باروری وجود دارد.  فیبروم رحم در واقع، غده های غیر سرطانی هستند که بافت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =