مشکلات دوران بارداری

مشکلات دوران بارداری

مشکلات بارداری زنان چیست ؟ بیماری های دوران حاملگی شامل چه بیماری هایی است؟
سوالات زنان باردار معمولا چیست ؟ عوارض بارداری ناخواسته چیست ؟عوارض دوران بارداری چیست؟ در این مقاله به بیماری های افراد باردار و تاثیر آن بر حاملگی می پردازیم .

مشکلات-دوران-بارداری

مشکلات-دوران-بارداری

بیماری های دوران حاملگی

1. فشار خون
در فشار خون بسیار بالا به لحاظ فشردگی و تنگی رگها ، جریان خون در آنها کاهش می یابد و بنابراین رگی که خون را از جانب شاهرگهای مادر به جنین می رساند ، تنگ شده و مقدار اندکی خون را به بدن جنین می رساند و بدین لحاظ جنین در اثر عدم امکان دریافت مواد غذایی و اکسیژن مورد نیاز از رشد و تکامل خود معذور می ماند و در نتیجه لاغری و عقب ماندگی در رشد جنین مشاهده می شود . علاوه بر موارد یاد شده ، در زنان بارداری که دچار ناراحتی فشار خون زیادی هستند احتمال سقط جنین بیشتر است . از این رو انتظار می رود که زنان باردار در نهایت از حد درجه فشار خونی 100-160 برخوردار باشند . اگر در طی کنترل و مراقبت های مداوم ، باز فشار خون زیادی در وضعیت زن باردار مشاهده شود ، می بایست هر چه سریعتر به پزشک انتقال داده شود.

زنان باردار برای اینکه خودشان را از بیماری شایع و روزمره و فصلی مصون نگهدارند ، می باید قبل از هر اقدامی به نوع تغذیه و نیازهای جسمانی بدن خود توجه کنند .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر شیرین شمس متخصص زنانشماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام مراجعه کنید.

2. بیماری های مسری
در اثنای آبستنی ، مبتلا شدن به بیماری های مسری برای مادر و خود جنین زیان آور است . از این رو محافظت و مراقبت مادر و جنین از بیماری های مسری و عدم دیدار و نزدیک شدن آنها به بیمارانی که دارای ناراحتی و بیماری های سرایت کننده ای دارند ، امری اجتناب ناپذیر است . البته باید گفت که هر بیماری به نسبت شدت و شیوع خود و بر اساس نوع ویروس و باکتری آلوده سازش می تواند مادر و جنین را در مراحل مختلفی مورد تهدید قرار دهد . بنابراین آنچه که باید مورد توجه مادران باردار باشد ، اینکه نهایت سعی خودشان را مبذول نموده و از دیدار بیماران مبتلا به بیماری های شایع احتراز جسته و خود و جنین امانت شده اش را به مهلکه مرگ نیندازد . وگرنه زایمان نارس و سقط جنین ناخواسته و سایر مشکلات غیر منتظره پیش خواهد آمد.
آنچه در این بحث مورد یادآوری است، اینکه زنان باردار برای اینکه خودشان را از بیماری شایع و روزمره و فصلی مصون نگهدارند ، می باید قبل از هر اقدامی به نوع تغذیه و نیازهای جسمانی بدن خود توجه کنند . به طور فرض در فصل زمستان برای مصون ماندن از سرماخوردگی و آنفولانزا نیازی نیست که پیوسته در جای گرمی سکنی بگزینند . رعایت مواد غذایی مناسب و عنایت به دمای معتدلی که سازگاری با بدن انسان داشته باشد ، می تواند زن باردار را از ابتلا به بیماری های روزمره و فصلی نیز مصون نگهدارد .

مطالب مرتبط با این مقاله :

مشاوره قبل از  بارداری

زایمان طبیعی 

زایمان سزارین

دکتر شیرین شمس

داراي بورد تخصصي جراحی (زنان و زایمان) کسب رتبه ممتاز از دانشگاه سراسری از سال 1376 مشغول به کار بوده و بيش از 10000 عـــمل جراحي داشته اند.

مقالات مرتبط

متخصص زنان در ونک

متخصص زنان در ونک

متخصص زنان در ونک زنان به عنوان عضو مهمی در جامعه می باشند که نقش مهمی در خانواده دارد . اهیمت به سلامت آنها نه تنها به سلامت او کمک می کند بلکه منجر به سلامت خانواده و جامعه می شود . در کشور ما...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

Call Now Buttonتماس بگیرید