مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

لیزر ژولیت چیست؟

لیزر ژولیت واژینال برای درمان مشکلاتی مانند رفع خشکی واژن و اختلالات ادراری کاربرد دارد. در این نوع لیزر از دو لیزر اربیوم و CO2 استفاده می شود که با طول موج های مختلف و عمق نفوذپذیری مطلوب، می توانند بهترین نتیجه را حاصل سازند. در ادامه می خواهیم به شرح کاملی از این نوع لیزر و کاربردهای آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر ژولیت چیست

لیزر ژولیت چیست و چه تفاوتی با لیزر CO2 دارد؟

در مورد انواع لیزرها در مقاله لیزر واژینال تقریبا صحبت کردیم که لیزرها ممکن است به صورت لیزر co2 باشند که معمولا از نور در آن استفاده می شود. این نورها در صورتی که پخش شوند و نتوانند به صورت هدفمند تاثیری روی ناحیه مورد نظر داشته باشند، تجمع پیدا می کنند، طول موج ها همسان سازی می شود و به صورت متمرکز و هدفمند می توانند روی نواحی مورد نظر تاثیر بگذارند. در حقیقت در این نوع لیزر از انرژی نور استفاده می شود. برای این کار ممکن است از طول موج های مختلف استفاده شده و از انرژی آن ها کمک گرفته شود. طول موج های مختلف از این جهت اهمیت دارند که عمق نفوذ و نفوذپذیری آن ها با یکدیگر متفاوت است.

لیزر co2 تا ناحیه ساب موکوزال نفوذ می کند. در نتیجه بهترین روش برای درمان خشکی واژن و آتروفی آن است. زیرا لایه های اپیتلیوم، سوپرفیشیال، میانی (intermediate)، پاراگویزالیس و بیضالیس به دنبال آتروفی و خشکی واژن، تخریب و ریزش پیدا می کنند. در آتروفی واژن ممکن است فقط لایه بیضالیس یا پاراگویزالیس را داشته باشیم. با کمک لیزر co2 که قابل نفوذ در اعماق این لایه ها است، هر 4 لایه بازسازی می شود و در نتیجه خشکی واژن برطرف می گردد. در حالی که اگر از کرم یا پمادها با هدف درمان خشکی واژن استفاده شود، تنها یک لایه سوپرفیشیال بازسازی می شود و بازسازی لایه ها و ضخامت کامل آن ها حاصل نخواهد شد.

تفاوت لیزر ژولیت با لیزر co2 فرکشنال خالص این است که در ژولیت ترکیبی از لیزر اربیوم و co2 وجود دارد. در نتیجه می توان گفت چون طول موج های مختلف در این دستگاه وجود دارد و از دو نوع لیزر استفاده می شود، می تواند با هدفمندی بیشتری بر روی نقاط مختلف تاثیر بگذارد و خشکی واژن یا مشکلات ادراری را خیلی بهتر و کامل تر درمان کند.

سرعت درمان با لیزر ژولیت نسبتا سریع تر است. زیرا از از دو نوع انرژی با طول موج های متفاوت استفاده می شود. عمق نفوذ پذیری اربیوم کمتر از co2 است و در نتیجه نحوه اثرگذاری بر روی بافت مورد نظر توسط پزشک، بیشتر به صورت انتخابی خواهد بود.

در مواردی که تیرگی و تجمع ملانین ها وجود دارد و رنگدانه ها نیز باعث ایجاد لک یا تیرگی ناحیه پرینه شده اند، با کمک لیزر ژولیت (ترکیب لیزر co2 و اربیوم) می توان در لایه های مختلف، ملانین ها را پراکنده کرد. در نتیجه می توان مانع تیرگی دستگاه تناسلی شد و به سفید کردن واژن بیشتر کمک کرد.

ژولیت معمولا با فاصله زمانی 1 ماهه مورد استفاده قرار می گیرد. کارکرد آن 3 الی 4 نوبت است که در همان 3 نوبت نیز می توان پاسخ مطلوبی از آن دریافت نمود. سرعت تاثیر لیزر ژولیت معمولا بیشتر از لیزر co2 است. حدود 90 درصد مخاط واژن از مایع و آب تشکیل شده است و اربیوم نیز بیشتر در نقاطی که از جنس آب هستند، تاثیرگذار است. بنابراین در این مواقع اربیوم کمک می کند و می تواند تاثیر بیشتری را در انقباض و جمع سازی لایه های مختلف اعمال کند.

دکتر شیرین شمس متخصص زنان

لیزر ژولیت برای چه افرادی مناسب است؟

 • درمان خشکی و آتروفی واژن
 • رفع شلی عضلات واژن
 • درمان ترشحات غیر ارادای و غیرعادی
 • رفع مشکلات ادراری مانند انواع بی اختیاری های ادراری به ویژه بی اختیاری استرسی
 • رفع تیرگی دستگاه تناسلی، لابیاماژور و پرینه
 • برطرف کردن لکه ها، حساسیت ها و وضعیت پوست که ممکن است ضخیم و یا دارای جوش های ناخوشایند باشد.

به افرادی که دچار عفونت های حاد، عفونت های لگنی، کاندیدیاز حاد و ترشحات غیر عادی هستند که درمان نشده اند و یا همچنین بانوانی که باردار هستند، توصیه می شود که نسبت به انجام لیزر ژولیت اقدام نکنند. در باقی موارد منعی وجود ندارد.

کاربردهای لیزر ژولیت

شکل ظاهری لیزر ژولیت اینگونه است که لیزر ها خود در یک محفظه شیشه ای قرار دارند. از همین رو پوشش بهتری دارد، مقاوم تر است، تحت حفاظت بیشتری قرار دارد و احتمال اینکه میزان انرژی کاهش پیدا کند یا آسیب ببیند بسیار کمتر است. بنابراین مراجعین با خیال آسوده تری می توانند این نوع لیزر را برای مشکل خود انتخاب کنند. لیزر ژولیت هیچ عارضه ای ندارد و حتی می تواند به صورت همزمان با لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار بگیرد.

لیزر ژولیت در زمان شیردهی تاثیر بسیار خوبی دارد و عملکرد بسیار سریعی دارد اما در دوران بارداری، همانطور که اشاره کردیم، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در مورد لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

رویه لیزر ژولیت واژینال

زایمان و یائسگی تنها دو مورد از رویدادهایی هستند که باعث تغییراتی می شوند که اغلب به عنوان یک پیامد اجتناب ناپذیر در نظر گرفته می شوند. علائم آزاردهنده ای مانند خارش واژن، سوزش، خشکی واژن و حتی درد در حین مقاربت بیشتر از آنچه تصور می شود شایع است و میلیون ها زن در سراسر جهان روزانه از آن رنج می برند. ژولیت یک لیزر درمانی است که بهداشت شخصی زنانه را بهبود می بخشد.

 • کمتر از 15 دقیقه طول می کشد.
 • نیازی به بیهوشی ندارد.
 • این یک روش غیر جراحی سرپایی است.
 • عوارض جانبی ندارد.
 • حتی پس از اولین درمان علائم را تسکین می دهد.

ژولیت با استفاده از لیزر به آرامی به دیواره‌های واژن را تابانده می شود و می‌تواند به لایه‌های زیر مخاط برسد و آن را الاستیک و غنی از کلاژن کند. بنابراین مخاط داخلی واژن خاصیت ارتجاعی، روان کنندگی، ضخامت و نرمی را به دست می آورد. علائمی مانند خارش، سوزش، درد در حین رابطه جنسی و علائمی مانند از دست دادن اراده در دفع ادرار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اکثر زنان پس از اولین درمان، به طور کامل درمان می شوند.

لیزر ژولیت

در مورد واکسن گارداسیل بیشتر بدانید.

عوارض لیزر ژولیت

اگر بتوانیم لیزر را خیلی سریع، قبل از اینکه دچار عوارض و خشکی، چروک خوردگی و آتروفی واژن یا مشکلات ادراری شویم، مورد استفاده قرار دهیم، می توان تا حد زیادی از بروز عوارض این چنینی در آینده پیشگیری کرد.

ضمن اینکه استفاده از لیزر ژولیت عوارض خاصی ندارد و خیلی راحت می توان با آنتی بیوتیک موضعی یا کپسول ویتامین E که توسط پزشک متخصص تجویز می شود، اقدامات نهایی و پس از لیزر را انجام داد. در صورتی که نکات لازم به درستی رعایت شود، بدون اهیچ گونه مشکلی در ناحیه لگن و واژن می توانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

کلام آخر

اگر مشکلاتی نظیر خشکی واژن و اختلالات ادراری دارید، لازم نیست نگران باشید، کافی است که به یک متخصص زنان حرفه ایی مراجعه کنید و در خصوص انجام لیزر ژولیت واژینال مشاوره بگیرید. این درمان بسیار بهتر و موثرتر از سایر درمان ها می باشد و در زمان کوتاهی مشکلات بیماران را بر طرف می کند.این درمان همچنین منجر به جوانسازی واژن نیز می گردد.

سوالات متداول

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درمان HPV به صورت قطعی

درمان HPV به صورت قطعی

ویروس HPV امروزه ترس و اضطراب بسیار زیادی در جامعه ایجاد کرده است. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید امروزه این ویروس، تا حد بسیار زیادی کنترل شده است. اگر به این ویروس مبتلا هستید، بدانید که امروزه...

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به...

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

 مراقبت‌های بعد از سفید کردن واژن بسیار مهم است تا بهبودی دائمی و حفظ سلامت واژن را تضمین کند. این مقاله به بررسی مراقبت‌ها و اقدامات لازم بعد از سفید کردن واژن می‌پردازیم و راهنمایی‌هایی جامع را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =