دکتر شیرین شمس / تنگ کردن واژن / روش های تنگ کردن واژن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

روش های تنگ کردن واژن

روش های تنگ کردن واژن، مواردی هستند که امروزه به منظور، از بین بردن عوارض بارداری و افزایش رضایت از رابطه جنسی استفاده می شود. از آنجائیکه اکثر مشکلات مربوط به زنان مربوط به عضلات کف لگن و واژن می باشد با استفاده از این لیزر می توان عضلات این قسمت را تقویت کرد. به طور کلی می توان گفت که امروزه روش های بسیاری برای تنگ کردن واژن ابداع شده است. انتخاب این روش ها بسته به شرایط بیمار دارد. تا پایان مقاله با ما همراه تا در مورد روش های تنگ کردن واژن بدانید.

تکنیک های تنگ کردن واژن

در ادامه می توانید روش های تنگ کردن واژن را بخوانید. به یاد داشته باشید که برای انتخاب روش ها باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • جراحی پرینورافی: یکی از روش های تنگ کردن واژن، جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی است. پرینورافی نوعی روش تهاجمی (جراحی) است که در بیمارستان انجام می شود. این جراحی تحت بیهوشی انجام می شود و حدود یک ساعت به طول می انجامد. این روش نیاز به آنتی بیوتیک وریدی دارد و در برخی موارد لازم است بیمار تا در بیمارستان بستری شود و ریکاوری طولانی دارد. واقعیت این است که این روش بیشتر با هدف ترمیم ناحیه پرینه انجام می شود اما در صورتی که زنان حساسیت هایی در زمینه میزان حالت ارتجاعی واژن خود داشته باشند، پزشکان می توانند در جنب انجام اقدامات پرینورافی تکنیک هایی برای تنگ کردن واژن بکار گیرند. مثلا در مواردی از لیزر های مختلف برای تنگ کردن واژن استفاده می کنند که تا حد زیادی در این زمینه ثمر بخش خواهد بود.
 • واژینوپلاستی: روند انجام واژینوپلاستی بدین  قرار است که ابتدائا از بی حس کنندهای موضعی استفاده می کنند. بعد از آن که محل بی حس شد با برش هایی که در نواحی خاصی از واژن ایجاد می کنند می توانند دیواره واژن را به هم نزدیک کنند. بعد از این اقدامات باید بخیه هایی زده شود که دیواره به حالت ثابتی باقی بماند.( در اصطلاح جوش بخورد).
 • برای بخیه کردن و جوش دادن محل برش ها از دو روش می توانند کمک بگیرند ابتدا اینکه از نخ های بخیه جاذب استفاده کنند. بعد از مدت زمانی کوتاه این محل بخیه ها بهبود پیدا می کنند و نخ ها جذب بدن می شوند. اما روش دومی که بسیاری از پزشکان از ان کمک می گیرند لیزر درمانی است. لیزر هایی که این رو ها وجود دارد تا جد زیادی در بخش تن گ کردن واژن توانسته است موفق عمل کند. ازاین رو بهترین جراح زیبایی زنان در تهران از این ابزار برای تنگ کردن واژن کمک می گیرد.
 • تنگ کردن واژن با لیزر: لیزر روشی مناسبی برای تنگ کردن واژن می باشد اما هر فردی اندیکاسیون آن را ندارد. لیزرهای مورد استفاده در این روش مخصوص به بخشی از مشکلات واژنی است که با توجه به تشخیص و نیاز پزشک از آنها استفاده می گردد و به دو دسته کلی تقسیم می شوند: یک دسته آنهایی که بر سطح واژن تاثیر می گذارند و باعث می شوند واژن از خشکی و سوزش بیفتد. در واقع تاثیر آنها سطحی بوده و تمام مشکلاتی که در سطح مطرح است را مورد درمان قرار می دهد. دسته دوم آنهایی هستند که در عمق واژن موثر بوده و تاثیر بر عمق باعث می شود تنگی واژن را در پی داشته باشد.
 • تنگ کردن واژن با نخ: ولی سیستم جدید که همان لیفت واژن با استفاده از نخ یا PPL است، نیازی به آنتی بیوتیک ندارد . تنها در برخی موارد نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی می باشد. از بی حسی موضعی در این روش استفاده می شود. نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. دوره ریکاوری کوتاه است . بیمار بعد از یک تا دو هفته بعد از می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد و فعالیت خود را شروع کند. ماندگاری و طول عمر این روش از پرینورافی نیز بیشتر است.
 • تنگ کردن واژن با روش های سنتی: استفاده از روش های خانگی از جمله سرکه، زردچوبه، داروهای گیاهی نه تنها تاثیری در بافت واژن ندارد بلکه ممکن است باعث آسیب بافت های این ناحیه شود. تنگ کردن واژن تنها با روش های علمی و پزشکی از جمله جراحی، لیزر امکان پذیر است. تنگ کردن واژن با لیزر یک پروسه جراحی غیر تهاجمی بوده که به تنگ کردن و مستحکم سازی دیواره های واژن و ناحیه ولو می پردازد. واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن می تواند برای بر طرف کردن اختلال گشادی واژن موروثی مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین روش تنگ کردن واژن

بسیاری از بیماران از دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسند که کدام روش برای تنگ کردن مناسب است؟ دکتر در پاسخ می گوید: الگوی خاصی برای تنگ کردن واژن وجود ندارد که بتوان برای همه افراد آن را اعمال کرد. انتخاب این روش به تشخیص پزشک بستگی دارد. زیرا پزشک باید بیمار را معاینه کند تا مشکل وی را بررسی کند. مشکلات فرد شامل موارد زیر است:

 •     آیا مشکل از شلی واژن است؟
 •     آیا مربوط به سابقه جراحی های قبلی است؟
 •     در اثر زایمان طبیعی است؟
 •     در اثر افزایش یا کاهش وزن متوالی است؟
 •     ناشی از اسکار سایر جراحی ها می باشد؟
 •     در اثر ورزش های سنگینی که بیمار داشته است؟

بنابراین تکنیک را بر اساس شرایط بیمار می توان انتخاب کرد. گاهی فرد نیاز به جراحی، نخ واژن، هایفوتراپی یا آر اف وجود دارد.

بهترین روش تنگ کردن واژن

در مورد لیزر ژولیت و رفع تیرگی ناحیه تناسلی بیشتر بدانید.

جدیدترین روش تنگ کردن واژن

روش های زیادی برای تنگ کردن واژن استفاده می شد اما خوشبختانه دستگاه آر اف روش جدیدی است که برای این موضوع استفاده می شود. در واقع یک موج رادیوفرانسی گرمایی را ایجاد می کند که می توان با کمک آن به صورت عمقی در واژن کار کرد. با این دستگاه می توان ورودی دهانه واژن را تنگ کرد. این دستگاه روی چند بیمار تست شده است و پاسخ دهی خوبی دارد.

در مورد بهترین جراح زیبایی زنان خوب در تهران بیشتر بانید.

تفاوت تنگ کردن واژن با لیزر با سایر روش ها در چیست؟

در تکنیک با لیزر، اشعه های لیزر معمولاً از بافت اپیتلیوم (لایه خارجی یا سطحی) تا لایه ساب موکوزال (لایه داخلی) نفوذ می کند. در روش هایفو از امواج اولتراسوند (امواجی که در سونوگرافی نیز استفاده می شوند) برای تنگ کردن واژن بهره می گیرند. گفتنی است امواج اولتراسوند تنها بر روی لایه عمقی تأثیر گذار است و لایه های سطحی تر را درگیر نمی کند. ولی لیزر RF به طور همزمان بر روی تمامی لایه های واژن اثر مطلوبی می گذارد. لذا از این جهت لیزر RF نسبت به تمامی روش ها، برتری اثبات شده ای در زمینه تنگ کردن و رفع خشکی واژن دارد.

جدیدترین روش تنگ کردن واژن

در مورد جوانسازی واژن با تزریق چربی بیشتر بدانید.

کلام آخر

بسیاری از بانوان علی الخصوص آنهایی که تجربه رابطه جنسی و زایمان طبیعی داشته اند، به دلیل گشاد شدن دیواره های واژن اعتماد به نفس خود را نسبت به برقراری رابطه زناشویی تا حدودی از دست می دهند. برخی اوقات با افتادگی بافت داخلی واژن، احساس عدم کفایت در رابطه جنسی به فرد دست داده و در پی آن رضایت و کیفیت نزدیکی به شدت کاهش می یابد.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درمان های بی اختیاری ادرار در زنان

درمان های بی اختیاری ادرار در زنان

خیلی از خانم ها از بی اختیاری  یا ناتوانی در کنترل ادرار شکایت دارند. بی اختیاری خروج غیر ارادی ادرار است.  بعضی از خانم ها موقع دویدن، خندیدن، یا سرفه کردن با بی اختیاری ادرار در حد چند...

نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن

نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن از جمله محبوب ترین جراحی های زیبایی زنان است که در دهه اخیر با استقبال فراوانی مواجه شده است. بانوان با افزایش سن شاهد تغییر ظاهری و داخلی واژن هستند، این تغییرات گاها موجب کاهش کیفیت...

تنگ کردن واژن 100% تضمینی

تنگ کردن واژن 100% تضمینی

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *