دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / خارش بعد از لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

خارش بعد از لابیاپلاستی

5/5 - (2 امتیاز)

امروزه توجه به زیبایی تنها در زیبایی ظاهر خلاصه نمی شود. بسیاری از افراد مایل هستند اندام هایی که نمود ظاهری نداشته اند را به کمال زیبایی برسانند. اینکه تا چه اندازه میزان و ترازوی زیبایی شناسی با تغییرات اساسی مواجه شده ست را موکول می کنیم به بحثی در باب همین موضوع، اما آنچه در این میان مهم است تمایل افراد برای این دست از جراحی های بدن نمود خارجی است. یکی از این جراحی ها در حوزه جراحی زیبایی زنان است. شاید تا به این جا موضوع مورد بحث را حدس زده باشید. بله، منظور نظر ما جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی است. این جراحی که در دهه های اخیر جز محبوب ترین جراحی ها در میان بانوان بوده است، با پیشرفت تکنولوژی توانسته میزان رضایت بانوان از خود را به حداکثر برساند. لذا ما در این مقاله از یکی از روش ها در ایجاد جوانسازی واژن صحبت خواهیم کرد، به نام لابیاپلاستی با لیزر. در این بین به عوارض ناشی از آن که دغدغه بانوانی است که به انجام آن تمایل دارند نیز اشاراتی خواهیم کرد.

نگاهی به لابیاپلاستی

انجام این عمل بدین گونه می باشد که دکتر زیبایی زنان دست به تغییر دادن لابیا ها می زند، که بسته به در خواست فرد مراجعه کننده اندازه و یا شکل لابیای مینور و یا لابیای ماژور را تغییر می دهد. این عمل به بانوانی که بر اثر سالخوردگی پوست واژن شان دچار چروک و افتادگی شده است، مادرانی که تحت زایمان های متعدد مخصوصا زایمان طبیعی واژن شان دچار شل شدن لابیا ها شده است و یا زنانی که به طور کلی به دنبال زیبایی و قرینه سازی لابیا ها و افزایش اعتماد به نفس در کنار شریک جنسی شان هستند توصیه می شود.

شاید در نگاه اول اینگونه به نظر می رسد که عمل لابیا فقط برای زیبایی استفاده می شود، اما این باوری درست نیست، بلکه بانوانی هستند که برای درمان بیماری های مادرزادی که دارند برای انجام این جراحی زیبایی به پزشک زنان مراجعه می کنند و نیز در برخی دیگر که به دلیل داشتن لابیا های بزرگ با مشکل در پوشیدن لباس مواجه هستند انجام این جراحی ضروری خواهد شد. لذا با این نگاه نمی توان این جراحی را صرفا جراحی زیبایی دانست. لابیاپلاستی دختران باکره هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کند، پس دختران نیز می توانند با خیالی آسوده برای انجام این عمل اقدام نمایند.

جلوگیری از عفونت بعد از عمل لابیا

عوارض لابیاپلاستی

این عمل هم مانند هر گونه عمل دیگری نیز از داشتن عوارض مستثنی نمی باشد.از عوارض لابیاپلاستی می توان احتمال بروز به درد و خونریزی اشاره کرد، زیرا در ناحیه تناسلی بافت های عصبی متعددی وجود دارد که این عارضه را طبیعی خواهد کرد. از دیگر عوارض احتمالی پس از این عمل ایجاد تورم و کبودی پس از آن است که با رعایت توصیه های پزشک به حداقل خواهد رسید. در مواقعی نیز این عوارض بیشتر می شود به این صورن که فرد همراه با خونریزی دچار عفونت می شود که در این صورت فرد باید برای درمان به پزشک خود مراجعه کند. بنابراین بانوان با مشاهده هر علامت غیر عادی می بایست به پزشک مراجعه کنند.

خارش واژن، عارضه ای شایع بعد از لابیاپلاستی

از شایع ترین عوارض بعد از عمل لابیا خارشی است که بانوان بعد از جراحی آن دچار می شوند، علت این خارش از دو حالت خارج نیست: خارش بر اثر عفونت کردن لابیاها، خارش بر اثر جوش خوردن بخیه ها. شما باید بدانید که این دو عارضه کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. چرا که منشا بروز این مشکل تاثیر مهمی بر روی مدت زمان لازم برای درمان آن و همچنین شدت عارضه خواهد گذاشت.

خارش بر اثر عفونت لابیاها به همراه درد و داشتن ترشحات زرد و یا سبز رنگ خواهد بود، که بوی بد واژن را ایجاد می کند، در صورت مشاهده این عارضه باید به پزشک مراجعه کرد و از آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن عفونت استفاده کرد. خارش بر اثر جوش خوردن بخیه ها بدین گونه است، که بسته به پوست فرد مراجعه کننده ممکن است احساس خارش کم و یا زیاد شود، لذا بانوان می توانند در صورت بروز آن، با استفاده از ترمیم کننده ها، احساس خارش را به حداقل رسانده و روند بهبود را تسریع کنند.

پست مرتبط - عفونت بعد از لابیاپلاستی

راه های درمان خارش واژن بعد از عمل لابیا

یکی از اصلی ترین دلایل احساس خارش واژن بعد از عمل لابیاپلاستی، جوش خوردن بخیه هاست. متخصص و جراح زیبایی زنان می تواند با تجویز داروها و پمادهای مختلف به افزایش سرعت بهبود زخم ها کمک شایانی نماید و در نتیجه به رفع زودتر احساس خارش بعد از لابیاپلاستی کمک کند. نوع بخیه ها هم در میزان خارش بعد از عمل لابیا بی تاثیر نخواهند بود. بخیه های لابیاپلاستی از دو نوع جذبی و کشیدنی هستند که استفاده از هر یک می تواند متفاوت باشد. روش های مختلف درمان مشکل خارش واژن بعد از لابیاپلاستی عبارتند از:

  • رعایت بهداشت و نکات شستشوی واژن
  • بعد از جراحی لابیاپلاستی زیاد ننشینید و سعی کنید فعالیت داشته باشید
  • لباس زیر و شلوارهای تنگ نپوشید چرا که ایجاد اصطکاک در پوست ناحیه تناسلی می تواند باعث افزایش میزان خارش شود
  • رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی را به یک ماه بعد از عمل موکول کنید تا به واژنتان فشار وارد نشود و عفونت، درد و خارش ایجاد نشود
  • درست است که باید بعد از لابیاپلاستی فعالیت داشته باشید اما توجه کنید که انجام فعالیت های ورزشی و حرکتی سنگین ممکن است باعث باز شدن بخیه ها شود.
خانم در حال صحبت

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

رعایت اصول بعد از این جراحی می تواند عوارض احتمالی که در بالا به آن اشاره شد را به میزان زیادی به حداقل برساند، بنابراین داشتن جراحی موفق علاوه بر انجام آن توسط بهترین متخصص زنان به رعایت مراقبت های بعد از لابیالاستی نیز بستگی خواهد داشت. در ادامه برخی اصول را مرور خواهیم کرد:

بعد از این عمل از دارو های تجویزی پزشک باید به طور منظم استفاده شود.
• از انجام فعالیت های سنگین و نشستن طولانی تا دو هفته خودداری شود.
• به دلیل اینکه جای بخیه سریعتر بهبود یابد باید ناحیه تناسلی در معرض گردش هوا قرار گیرد. پس از پوشیدن لباس های جذب باید خودداری کرد.
• متورم شدن نواحی جراحی کاملا طبیعی بوده، اما با کمپرس سرد می توان آن را تا حد زیادی بهبود بخشید.

گرچه لابیاپلاستی به عنوان یک جراحی کم تهاجم شناخته می شود، اما بانوان باید توجه داشته باشند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب می بایست به بهترین متخصص زنان و زیبایی مراجعه کرده و درباره نتیجه جراحی با او گفتگو کنند.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود...

دارو های بعد از لابیاپلاستی

دارو های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام هر عمل جراحی، جراح داروهایی مناسب را برای بهبودی محل جراحی تجویز می کند. مصرف دارو های بعد از لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت و افزایش روند بهبودی محل جراحی لازم است. انجام مراقبت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه

ترک بک ها/پینگ بک ها

  1. عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی | ترشحات بعد از عمل زیبایی واژن - دکتر شیرین شمس - […] از اصلی ترین نشانه های عفونت بعد از عمل لابیا، احساس خارش لابیاهای واژن بعد از عمل است که…
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *