دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / خارش بعد از لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

خارش بعد از لابیاپلاستی

امروزه توجه به زیبایی تنها در زیبایی ظاهر خلاصه نمی شود. بسیاری از افراد مایل هستند اندام هایی که نمود ظاهری نداشته اند را به کمال زیبایی برسانند. اینکه تا چه اندازه میزان و ترازوی زیبایی شناسی با تغییرات اساسی مواجه شده ست را موکول می کنیم به بحثی در باب همین موضوع، اما آنچه در این میان مهم است تمایل افراد برای این دست از جراحی های بدن نمود خارجی است.

یکی از این جراحی ها در حوزه جراحی زیبایی زنان است. شاید تا به این جا موضوع مورد بحث را حدس زده باشید. بله ، منظور نظر ما جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی است. این جراحی که در دهه های اخیر جز محبوب ترین جراحی ها در میان بانوان بوده است، با پیشرفت تکنولوژی توانسته میزان رضایت بانوان از خود را به حداکثر برساند. لذا ما در این مقاله از یکی از روش ها در ایجاد جوانسازی واژن صحبت خواهیم کرد، به نام جراحی لابیاپلاستی با لیزر. در این بین به عوارض ناشی از آن که دغدغه بانوانی است که به انجام آن تمایل دارند نیز اشاراتی خواهیم کرد.

اگر شما نیز متقاضی این جراحی محبوب هستید، پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

خارش بعد از لابیاپلاستی

خارش بعد از لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

انجام این عمل بدین گونه می باشد که دکتر زیبایی زنان دست به تغییر دادن لابیا ها می زند، که بسته به در خواست فرد مراجعه کننده اندازه و یا شکل لابیای مینور و یا لابیای ماژور را تغییر می دهد.

این عمل به بانوانی که بر اثر سالخوردگی پوست واژن شان دچار چروک و افتادگی شده است، مادرانی که تحت زایمان های متعدد مخصوصا زایمان طبیعی واژن شان دچار شل شدن لابیا ها شده است و یا زنانی که به طور کلی به دنبال زیبایی و قرینه سازی لابیا ها و افزایش اعتماد به نفس در کنار شریک جنسی شان هستند توصیه می شود.

شاید در نگاه اول اینگونه به نظر می رسد که عمل لابیا فقط برای زیبایی استفاده می شود، اما این باوری درست نیست، بلکه بانوانی هستند که برای درمان بیماری های مادرزادی که دارند برای انجام این جراحی زیبایی به پزشک زنان مراجعه می کنند و نیز در برخی دیگر که به دلیل داشتن لابیا های بزرگ با مشکل در پوشیدن لباس مواجه هستند انجام این جراحی ضروری خواهد شد. لذا با این نگاه نمی توان این جراحی را صرفا جراحی زیبایی دانست.

این عمل نیز برای دختران باکره هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کند، پس دختران نیز می توانند با خیالی آسوده برای انجام این عمل اقدام نمایند.

انجام لابیاپلاستی با لیزر

عمل لابیاپلاستی روش های مختلفی دارد که از پر طرفدارترین روش های آن می توان به لیزر لابیا اشاره کرد. لیزرلابیا مانند لیزر بقیه اندام های بدن عملی بدون تهاجم به شمار می رود، زیرا بدون هیچ گونه زخم و برشی انجام می پذیرد و همچنین به سبب زمان کوتاه دوران نقاهت محبوبیت بیشتری دارد. از دیگر عواملی که باعث می شود بانوان لیزر را به انجام عمل ترجیح دهند، می توان به بدون درد و خونریزی بودن،نداشتن جای اسکار بخیه، تسریع در روند بهبودی و از همه مهم تر نداشتن هیچ گونه استرس برای انجام عمل اشاره کرد.

عوارض لابیاپلاستی

این عمل هم مانند هر گونه عمل دیگری نیز از داشتن عوارض مستثنی نمی باشد.از مهم ترین عوارض عمل لابیاپلاستی می توان احتمال بروز به درد و خونریزی اشاره کرد، زیرا در ناحیه تناسلی بافت های عصبی متعددی وجود دارد که این عارضه را طبیعی خواهد کرد. از دیگر عوارض احتمالی پس از این عمل ایجاد تورم و کبودی پس از آن است که با رعایت توصیه های پزشک به حداقل خواهد رسید.

گاهی در مواقعی نیز این عوارض بیشتر می شود به این صورن که فرد همراه با خونریزی دچار عفونت می شود که در این صورت فرد باید برای درمان به پزشک خود مراجعه کند. بنابراین بانوان با مشاهده هر علامت غیر عادی می بایست به پزشک مراجعه کنند.

خارش، عارضه ای شایع بعد از لابیاپلاستی

از شایع ترین عوارض بعد از عمل لابیا خارشی است که بانوان بعد از جراحی آن دچار می شوند، علت این خارش از دو حالت خارج نیست:

  1. خارش بر اثر عفونت کردن لابیاها
  2. خارش بر اثر جوش خوردن بخیه ها

این دو عارضه کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

خارش بر اثر عفونت لابیاها به همراه درد و داشتن ترشحات زرد و یا سبز رنگ خواهد بود، که بوی بدی را ایجاد می کند، در صورت مشاهده این عارضه باید به پزشک مراجعه کرد و از آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن عفونت استفاده کرد.

خارش بر اثر جوش خوردن بخیه ها بدین گونه است، که بسته به پوست فرد مراجعه کننده ممکن است احساس خارش کم و یا زیاد شود، لذا بانوان می توانند در صورت بروز آن، با استفاده از ترمیم کننده ها، احساس خارش را به حداقل رسانده و روند بهبود را تسریع کنند.

مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی

رعایت اصول بعد از این جراحی می تواند عوارض احتمالی که در بالا به آن اشاره شد را به میزان زیادی به حداقل برساند، بنابراین داشتن جراحی موفق علاوه بر انجام آن توسط بهترین متخصص زنان به رعایت نکات مراقبتی بعد از لابیالاستی نیز بستگی خواهد داشت. در ادامه برخی اصول را مرور خواهیم کرد:

بعد از این عمل از دارو های تجویزی پزشک باید به طور منظم استفاده شود.
• از انجام فعالیت های سنگین و نشستن طولانی تا دو هفته خودداری شود.
• به دلیل اینکه جای بخیه سریعتر بهبود یابد باید ناحیه تناسلی در معرض گردش هوا قرار گیرد. پس از پوشیدن لباس های جذب باید خودداری کرد.
• متورم شدن نواحی جراحی کاملا طبیعی بوده، اما با کمپرس سرد می توان آن را تا حد زیادی بهبود بخشید.

نکته پایانی

گرچه این جراحی به عنوان جراحی کم تهاجم شناخته می شود، اما بانوان باید توجه داشته باشند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب می بایست به بهترین متخصص زنان و زیبایی مراجعه کرده و درباره نتیجه جراحی با او گفتگو کنند.

بیشتر بدانیم
جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی
برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی در دختران باکره چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی در دختران باکره چگونه انجام می شود؟

می دانیم که عمل لابیاپلاستی روشی پر طرفدار در میان انواع جراحی های زیبایی زنان است که بر روی لابیاها انجام می شود. اما یکی از بیشترین سوالاتی که ممکن است در حوزه جراحی لابیاپلاستی مطرح شود این است...

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل لابیاپلاستی انجام دهند برایشان این نکته اهمیت زیادی دارد که اطلاعات خود را در مورد لابیاپلاستی با میل جنسی افزایش دهند. لابیاپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی...

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =