دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / بهترین و موثرترین روش های جوانسازی واژن
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

بهترین و موثرترین روش های جوانسازی واژن

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات واژن با لیزر و تکنیک های جدید قابل درمان است؟ آیا می دانستید عمل ترمیم واژن در دنیا یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است؟ می دانستید می توان با لیزر حتی در دوران یائسگی جوانی را به ناحیه تناسلی خود بازگردانید؟ آیا جوانسازی واژن با روش خانگی امکان پذیر است ؟ آیا جوانسازی واژن با طب سنتی موثر است؟ جوانسازی واژن عوارض دارد؟ روش های غیر جراحی جوانسازی واژن چیست؟

این جراحی در کشور ما در چند سال اخیر رو به افزایش است و استقبال زیادی می شود. امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم به خصوص خانم ها روش ها و تکنیک های فراوانی برای زیبایی ناحیه تناسلی توسط متخصصین و جراحان استفاده می شود. این موضوع تنها از جهت زیبایی ظاهری مورد توجه قرار نگرفته است، بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس و در نهایت بهبود روابط زناشویی می شود. در برخی موارد این تکنیک ها جنبه درمانی دارد.

این روش به دلیل بی درد بودن و موثر بودن نتایج آن بسیار بخصوص در دهه های اخیر مورد استقبال بانوان در دنیا وکشور ما قرار گرفته است.  با ما درباره جدیدترین تکنیک های جوانسازی واژن همراه باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان به این سوالات پاسخ دهد.

جوانسازی واژن

به طور کلی جوانسازی واژن به دو روش کلی انجام می شود :

  • جوانسازی واژن به روش جراحی
  • جوانسازی واژن به روش غیر جراحی

انواع روش های جراحی جوانسازی واژن

در این روش برای ترمیم واژن نیاز به برش و مواد بی حسی یا بیهوشی می باشد. این جراحی ها خود دارای انواعی است:

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به معنی جمع کردن،

کوچک کردن و متقارن کردن لپ های کوچک است. لپ های کوچک در قسمت های آویزان دستگاه تناسلی قرار دارد ،که این ناحیه در قسمت داخل لپ های بزرگ می باشد، اندازه آن ها ممکن است بسیار کوچک تا حدود ۵-۶ سانت باشد. این جراحی می تواند با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند. زمانی که می بایست فرد در رابطه با روند بهبودی این جراحی اختاص دهد ۳ روز می باشد زیرا اندازه گردش خون در این قسمت بسیار می باشد. این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و نیاز به بستری ندارد.

 جراحی واژینوپلاستی

کانال واژن و عضلات آن ممکن است دچار سستی و شلی شود و استحکام و قوام خود را از دست بدهد. در این موارد هم ورودی کانال واژن، گشاد می شود و بیمار احساس می کند دیگر قدرت قبلی خود را ندارد و هم اینکه ارگان ها و قسمت هایی از بدن که در اطراف این کانال قرار دارند، مانند مثانه، رکتوم یا روده کوچک، ممکن است که به داخل کانال واژن بی افتد. در این موارد می توانید بگوییم که بیمار دچار افتادگی شده است، اگر مثانه به داخل واژن بی افتد، به این شرایط گفته می شود میستوسن، اگر رکتوم به داخل واژن بی افتد می گویند رکتوسل، یا آنتروسل که افتادگی روده کوچک به داخل واژن است.

بیشتر بدانیم
فاکتورهای موثر در هزینه لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)

تمام این موارد درجات مختلف دارد و درمان بیمار بر اساس وضعیت بیمار و درجات افتادگی او صورت می گیرد در مواردی که افتادگی و شلی واژن شدید تر است ،توصیه می شود جراحی واژینوپلاستی صورت گیرد که در طی این روند بافت اضافی برداشته می شود و عضلات لگنی بهم نزدیک می شود ،در نتیجه کاملا تنگی واژن صورت می گیرد .

انواع روش های غیرجراحی جوانسازی واژن

به طور کلی تکنیک های که برای ناحیه تناسلی استفاده می شود شامل موارد ذیل می باشد:

انواع روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

جوانسازی واژن با لیزر

در مواردی که درجات افتادگی واژن به مراتب بیشتر است و خانم هایی که سن بالاتری دارند، در حقیقت قبل از یائسگی و یا بعد از یائسگی و از مشکلات ادراری رنج می برند، دکتر شیرین شمس متخصص زنان به این افراد توصیه می کنند از لیزر CO2 استفاده کنند. این روند بهتر است به صورت ماهیانه ،ماهی یکبار در چهار نوبت انجام شود. در این موارد بافت واژن یا لایه سطحی واژن،که بافت خودش را از دست داده است، فرسوده و دچار آتروفی می شود. با انجام لیزر CO2 تمام این لایه ها ضخامت خود را باز می یابند و ضخامت لایه ها طبیعی می شود. این امر سبب می شود مجاری ادرار و تمام نواحی دخیل ،لیفت شوند و به سمت بالا کشیده شوند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی نوعی انرژی است که بر روی لایه های عمقی واژن اثر می گذارد در نتیجه باعث لیفت و تنگ شدن ناحیه تناسلی می شود. این لیزر به قسمت سطحی واژن کاری ندارد و تاثیر آن تنها در عمق می باشد.

آر اف  viver

نوع جدیدی ازتکنیک می باشد که با استفاده از انرژی نه تنها در لایه های عمقی تاثیر دارد بلکه بر روی لایه های سطحی نیز اثرگذار می باشد. در نتیجه علاوه بر از بین بردن مشکلات سطحی واژن منجر به تنگ کردن و لیفت واژن نیز می شود.

تکنیک اوشات برای افزایش میل جنسی

جوانسازی واژن با پی آر پیروشی است که در آن از پلاکت های خون فرد برای جوانسازی ارگان های مختلف بدن استفاده می شود. امروزه ثابت شده است که استفاده از این روش در مبحث زنان برای ارگاسم بهتر استفاده می شود. همچنین این روش به دلیل دارا بودن فاکتورهای رشد زیاد منجر به بهبود عملکرد دستگاه تناسلی نیز می شود. بنابراین امروزه از این روش علاوه بر کاربردهای فراوانی که دارد، برای جوانسازی واژن نیز استفاده می شود.

خانم هایی که بعد از زایمان طبیعی دچار اپیزیوتومی شده اند از تکینیک O-SHOT می توانند استفاده کنند. این تکنیک به صورت کاملا سرپایی و با انجام PRP انجام می شود مشروط بر اینکه پزشک بداند تزریق در چه نواحی از دستگاه تناسلی انجام شود. در روش PRP خون از بیمار گرفته می شود و پلاسمای آن در آزمایشگاه جدا شده و برای تزریق آماده می شود. این پلاسما حاوی فاکتورهای رشد می باشد که می تواند به بهینه سازی و جوانسازی واژن کمک کند.

بیشتر بدانیم
همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

درمان چین و چروک واژن با مزوتراپی

مزوتراپی فاکتور رشدی است که در محلول مایعی وجود دارد که حاوی ویتامین هایی است که در ناحیه تناسلی تزریق می شود. این روش به جوانسازی و رفع تیرگی واژن کمک فراوانی می کند.

یکی از بیماران می پرسد: درود بر خانم دکتر زیبا و متبحر چند تا سوال از محضرتون دارم آیا شل و آویزان شدن قسمت روی مونس پوییس که قبلا ساکشن شده و باید پوستش کشیده بشه همزمان با لابیاپلاستی و واژینوپلاستی و پرینو همزمان امکان پذیره؟ سپاس از راهنماییتون .

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی علی رغم اسم بزرگش دستگاه بسیار ساده ای می باشد. در این روش با استفاده از سوزن های بسیار ظریفی دی اکسید کربن را وارد بافت می شود. این کار باعث اکسیژن رسانی بهتر سلول های ناحیه تناسلی شود، رگ ها باز شود. در نتیجه جوانسازی واژن، روشن شدن و رفع چروک های ناحیه تناسلی را خواهیم داشت.

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن

با افزایش سن لابیاماژور دچار شلی و چروکیدگی می شود که برای جوانسازی این ناحیه از تزریق چربی استفاده می شود. مهم است که برای تزریق از سرنگ های 1 تا 3 سی سی استفاده شود. نکته ای که باید پزشکان متخصص به آن توجه کنند اینست که عمق تزریق چربی باید به گونه ای باشد که بتواند مویرگ ها و عروق خونی را تحریک کند تا نتایج خوبی برای بافت چربی داشته باشد و ماندگار باشد. اگر چربی عمیق تزریق شود عروق خونی به آن قسمت نمی رسد و چربی آتروفی می شود و از بین می رود .

سفید کردن واژن

تیرگی دستگاه تناسلی مسئله ای می باشد که بسیاری از بانوان از آن شکایت دارند و علت مراجعه کنندگان می باشد. دستگاه تناسلی در طول دوره بلوغ هم زمان با اینکه موهای زائد در این نواحی رشد می کند با تغییرات هورمون تیره می شوند و حتی تیره تر از قبل می شود.

برای بعضی از افراد ناحیه تناسلی آن ها صورتی رو به قهوه ای می باشد و برای بعضی از افراد روشن تر است لیزر روشی به روز و متد منحصر به فردی می باشد و می توان توسط آن ناحیه تناسلی را روشن کرد. سفید کردن واژن با لیزر موهای زائد تفاوت دارد و برخی بر این باورند که همراه با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی هم روشن می شود اما این نظریه اشتباه می باشد و لیزر موهای زائد کار لیزر وایتنینگ را انجام نمی دهد .

تزریق چربی به واژن

خش خارجی دستگاه تناسلی خانم ها با افزایش سن قدرت الاستیسیشه ( انعطاف پذیری) و حجم خود را از دست می دهد و چروک خوردگی و افتادگی در آن ظاهر می گردد با تزریق هیالورونیک اسید یا چربی در لب های بزرگ می توان باعث جوانسازی و شکیل تر نمودن دستگاه تناسلی خارجی خانم ها گردید که در برخی از بیماران با یک نوبت و در برخی با دو نوبت تزریق نتایج بسیار عالی بدست آمد و هیچ گونه عوارض گزارش نگردید. با این روش می توان با تاثیرات ناشی از افزایش سن و کهولت در بانوان بشکل قابل توجهی مقابله کرد.

بیشتر بدانیم
جراحی واژینوپلاستی ؛ موثرترین روش درمان گشادی واژن

مشاوره پیش از تزریق چربی به واژن

تزریق چربی یا ژل در ناحیه پوست یک عمل نیمه تهاجمی می باشد ولی شایسته است قبل از عمل حتما با پزشک معالج مشورت به عمل آید . با انجام این عمل علاوه بر جوانسازی ، افزایش حجم و آبرسانی تاثیرات قابل توجهی را به لحاظ روحی، روانی بر روی بیمار خواهیم داشت. در این بخش حتما از سوابق حساسیت در بیمار نسبت به ژل ها و فیلر ها سوال شود. سوابق بیمار همچون تب خال تناسلی یا ویروس تناسلی مورد بررسی قرار گرفته که در صورت داشتن چنین سوابقی تزریق ژل توصیه نمی گردد و حتما درمانهای پروفیلاکتیک ( پیشگیرانه) جهت جلوگیری از عفونت ها انجام می گیرد.

 لیفت واژن با نخ

نخ واژن جهت لیفت و ترمیم قسمت خلفی واژن و پرینه صورت می گیرد. نخ های واژن در گذشته جهت لیفت صورت و بدن استفاده می شد و در حال حاضر جهت تمام قسمتهای بدن از جمله ناحیه پرینه مورد استفاده قرار می گیرد. نخ های واژینال از جنس قابل جذب می باشد و به صورت دو سورنه با دو نیدل ساخته شده و مخصوص جمع کردن عضله پرینه است. با توجه به قابل جذب بودن و راحتی استفاده یک روش با تهاجم خیلی کم و سریع می باشد که جهت لیفت و تنگ نمودن ورودی ولوVulva, introitus و بهبود وضعیت زیبایی و کیفیت و زیباتر نمودن دستگاه تناسلی خارجی استفاده می شود . این نخ های واژینال دارای تاییدیه Cetificate بوده و توسط تمام شرکتهای ایتالیایی کره، ژاپن، انگلیس تایید شده FDA Approred می باشد.

بهترین دستگاه تنگ کردن واژن

دستگاه رادیوفراکانسی فرکشنال یکی از بهترین لیزرها برای تنگ کردن واژن می باشد. این دستگاه طرفداران بسیاری در سطح دنیا و اروپا دارد. به وسیله لیزر این دستگاه انقباض کانال واژن افزایش پیدا می کند و در نتیجه فرد از نتیجه آن رضایت کافی را دارد.

عوارض جوانسازی واژن

یکی از سوالات شایعی که افراد می پرسند این است که آیا جوانسازی واژن فرد را دچار عوارضی می کند یا خیر؟

در حقیقت استفاده از تکنیک هایی نظیر پی آر پی و کربوکسی تراپی باعث شده است که نه تنها نتایج مطلوب و رضایت بخشی برای فرد به همراه داشته باشد بلکه فرد را دچار عوارض خاصی نمی کند. این روش ها به صورت سرپایی و بدون نیاز به مواد بیهوشی انجام می شود و نیازی به ایجاد برش در پوست ندارد. بنابراین دوره نقاهت کوتاهی دارد و فرد بعد از مدت زمان کوتاهی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

جوانسازی واژن به روش خانگی

یکی از سوالات شایعی که مراجعین از دکتر شیرین شمس می پرسند اینست که آیا جوانسازی به روش خانگی از جمله پودر گیاه ماریانا امکان پذیر می باشد؟ دکتر شیرین شمس در پاسخ به این سوال  می گوید: استفاده از جفت، ماریانا و طب سنتی نتایج خوبی در انقباض واژن دارد ولی به عنوان درمان اصلی توصیه نمی شود بلکه روش کمکی بعد از لیزر و جراحی ها برای ترمیم بافت واژن توصیه می شود.

برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل لابیاپلاستی انجام دهند برایشان این نکته اهمیت زیادی دارد که اطلاعات خود را در مورد لابیاپلاستی با میل جنسی افزایش دهند. لابیاپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی...

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی...

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

فیبروم رحم عبارت است از رشد غیر طبیعی و بیش از اندازه بافت های رحم در بانوان در بازه های سنی 25 تا 40 سالگی، که امکان باروری وجود دارد.  فیبروم رحم در واقع، غده های غیر سرطانی هستند که بافت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =