دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / بهترین و موثرترین روش های جوانسازی واژن
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

بهترین و موثرترین روش های جوانسازی واژن

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات واژن با لیزر و تکنیک های جدید قابل درمان است؟ آیا می دانستید عمل ترمیم واژن در دنیا یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است؟ می دانستید می توان با لیزر حتی در دوران یائسگی جوانی را به ناحیه تناسلی خود بازگردانید؟ آیا جوانسازی واژن با روش خانگی امکان پذیر است ؟ آیا جوانسازی واژن با طب سنتی موثر است؟ جوانسازی واژن عوارض دارد؟ روش های غیر جراحی جوانسازی واژن چیست؟

این جراحی در کشور ما در چند سال اخیر رو به افزایش است و استقبال زیادی می شود. امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم به خصوص خانم ها روش ها و تکنیک های فراوانی برای زیبایی ناحیه تناسلی توسط متخصصین و جراحان استفاده می شود. این موضوع تنها از جهت زیبایی ظاهری مورد توجه قرار نگرفته است، بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس و در نهایت بهبود روابط زناشویی می شود. در برخی موارد این تکنیک ها جنبه درمانی دارد.

جوانسازی ناحیه تناسلی

این روش به دلیل بی درد بودن و موثر بودن نتایج آن بسیار بخصوص در دهه های اخیر مورد استقبال بانوان در دنیا وکشور ما قرار گرفته است. با ما درباره جدیدترین تکنیک های جوانسازی واژن همراه باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا دکتر شیرین شمس متخصص زنان و بهترین جراح زیبایی زنان در تهران به این سوالات پاسخ دهد.

روش های جوانسازی واژن

به طور کلی جوانسازی واژن به دو روش کلی انجام می شود که هدف هر دوی آن ها کند کردن روند پیری در اندام تناسلی و زیباسازی این ناحیه است که تا حد زیادی می تواند در روابط جنسی بین زن و مرد موثر باشد:

  • جوانسازی واژن به روش جراحی
  • جوانسازی واژن به روش غیر جراحی

انواع روش های جراحی جوانسازی واژن

در این روش برای ترمیم واژن نیاز به برش و مواد بی حسی یا بیهوشی می باشد. این جراحی ها خود دارای انواعی است:

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به معنی جمع کردن، کوچک کردن و متقارن کردن لپ های کوچک است. لپ های کوچک در قسمت های آویزان دستگاه تناسلی قرار دارد ،که این ناحیه در قسمت داخل لپ های بزرگ می باشد، اندازه آن ها ممکن است بسیار کوچک تا حدود ۵-۶ سانت باشد. این جراحی می تواند با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند. زمانی که می بایست فرد در رابطه با روند بهبودی این جراحی اختاص دهد ۳ روز می باشد زیرا اندازه گردش خون در این قسمت بسیار می باشد. این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و نیاز به بستری ندارد.

 جراحی واژینوپلاستی و روش های جوانسازی واژن

کانال واژن و عضلات آن ممکن است دچار سستی و شلی شود و استحکام و قوام خود را از دست بدهد. در این موارد هم ورودی کانال واژن، گشاد می شود و بیمار احساس می کند دیگر قدرت قبلی خود را ندارد و هم اینکه ارگان ها و قسمت هایی از بدن که در اطراف این کانال قرار دارند، مانند مثانه، رکتوم یا روده کوچک، ممکن است که به داخل کانال واژن بی افتد. در این موارد می توانید بگوییم که بیمار دچار افتادگی شده است، اگر مثانه به داخل واژن بی افتد، به این شرایط گفته می شود میستوسن، اگر رکتوم به داخل واژن بی افتد می گویند رکتوسل، یا آنتروسل که افتادگی روده کوچک به داخل واژن است.

تمام این موارد درجات مختلف دارد و درمان بیمار بر اساس وضعیت بیمار و درجات افتادگی او صورت می گیرد در مواردی که افتادگی و شلی واژن شدید تر است ،توصیه می شود واژینوپلاستی صورت گیرد که در طی این روند بافت اضافی برداشته می شود و عضلات لگنی بهم نزدیک می شود ،در نتیجه کاملا تنگی واژن صورت می گیرد.

بهترین دستگاه تنگ کردن واژن

دستگاه رادیوفراکانسی فرکشنال یکی از بهترین لیزرها برای تنگ کردن واژن می باشد. این دستگاه طرفداران بسیاری در سطح دنیا و اروپا دارد. به وسیله لیزر این دستگاه انقباض کانال واژن افزایش پیدا می کند و در نتیجه فرد از نتیجه آن رضایت کافی را دارد.

انواع روش های غیرجراحی جوانسازی واژن

به طور کلی تکنیک های که برای ناحیه تناسلی استفاده می شود شامل موارد ذیل می باشد:

انواع روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

روش های جوانسازی واژن با لیزر

در مواردی که درجات افتادگی واژن به مراتب بیشتر است و خانم هایی که سن بالاتری دارند، در حقیقت قبل از یائسگی و یا بعد از یائسگی و از مشکلات ادراری رنج می برند، دکتر شیرین شمس متخصص زنان به این افراد توصیه می کنند از لیزر CO2 استفاده کنند. این روند بهتر است به صورت ماهیانه ،ماهی یکبار در چهار نوبت انجام شود. در این موارد بافت واژن یا لایه سطحی واژن،که بافت خودش را از دست داده است، فرسوده و دچار آتروفی می شود. با انجام لیزر CO2 تمام این لایه ها ضخامت خود را باز می یابند و ضخامت لایه ها طبیعی می شود. این امر سبب می شود مجاری ادرار و تمام نواحی دخیل ،لیفت شوند و به سمت بالا کشیده شوند.

هایفوتراپی و روش های جوانسازی واژن

هایفوتراپی نوعی انرژی است که بر روی لایه های عمقی واژن اثر می گذارد در نتیجه باعث لیفت و تنگ شدن ناحیه تناسلی می شود. این لیزر به قسمت سطحی واژن کاری ندارد و تاثیر آن تنها در عمق می باشد.

آر اف viver

نوع جدیدی از تکنیک جوانسازی واژن امواج RF است که با استفاده از انرژی نه تنها در لایه های عمقی تاثیر دارد بلکه بر روی لایه های سطحی نیز اثرگذار می باشد. در نتیجه علاوه بر از بین بردن مشکلات سطحی واژن منجر به تنگ کردن و لیفت واژن نیز می شود.

تکنیک اوشات برای افزایش میل جنسی

جوانسازی واژن با پی آر پی روشی است که در آن از پلاکت های خون فرد برای جوانسازی ارگان های مختلف بدن استفاده می شود. امروزه ثابت شده است که استفاده از این روش در مبحث زنان برای ارگاسم بهتر استفاده می شود. همچنین این روش به دلیل دارا بودن فاکتورهای رشد زیاد منجر به بهبود عملکرد دستگاه تناسلی نیز می شود. بنابراین امروزه از این روش علاوه بر کاربردهای فراوانی که دارد، برای جوانسازی واژن نیز استفاده می شود.

خانم هایی که بعد از زایمان طبیعی دچار اپیزیوتومی شده اند از تکینیک O-SHOT می توانند استفاده کنند. این تکنیک به صورت کاملا سرپایی و با انجام PRP انجام می شود مشروط بر اینکه پزشک بداند تزریق در چه نواحی از دستگاه تناسلی انجام شود. در روش PRP خون از بیمار گرفته می شود و پلاسمای آن در آزمایشگاه جدا شده و برای تزریق آماده می شود. این پلاسما حاوی فاکتورهای رشد می باشد که می تواند به بهینه سازی و جوانسازی واژن کمک کند.

درمان چین و چروک واژن با مزوتراپی

مزوتراپی کوکتل هایی است که در حال حاضر به صورت آماده وجود دارند و ترکیبی از ویتامین ها، املاح، آنزیم ها، مواد ضروری برای پوست، بدن و مخاط واژن را در بر دارند. 90 درصد مخاط واژن از آب تشکیل شده است و نگهداری فاکتورهای رشد در این ناحیه بسیار لازم است. با توجه به اینکه از دهه سوم زندگی فاکتورهای رشد بدن به شدت کاهش پیدا می کنند و کلاژن سازی بدن نیز کاهش می یابد، روند پیری در بدن تسریع پیدا می کند و نیاز است که املاح، ویتامین ها، مواد مغذی و فاکتورهای رشد به نحو احسن و بیش از پیش به بدن رسانده شود.

زمانی که مقداری از این ترکیبات و مکمل ها از طریق تزریق آمپول یا خوراکی به بدن رسانده می شود، نوسط جریان خون رقیق شده و مقدار کمتری به بافت هدف و ناحیه مورد نظر می رسد. در نتیجه به منظور پیشگیری از تضعیف مواد وارد شده لازم است حجم بسیار زیادی از مواد مورد نیاز از این روش ها وارد بدن شود. ضمن اینکه این روش ها نمی توانند به نگهداری و افزایش فاکتورهای رشد کمک کنند. فاکتورهای رشد نیز با آن حجم و وضعیت نمی توانند بیشتر از این مقاومت کنند و در بدن باقی بمانند.

در مزوتراپی در روش های جوانسازی واژن، تزریق مستقیما روی بافت و سلول های هدف انجام می گیرد. یک متخصص و جراح زیبایی زنان آشنایی کامل از گیرنده های این مواد در نواحی مختلف اندام تناسلی دارد و می تواند به بهترین شکل ممکن تزریق را انجام دهد. پزشک بر اساس نوع اختلالی که تشخیص می دهد در ناحیه پرینه و واژینال وجود دارد از قبیل خشکی ناحیه پرینه، خشکی واژن، چروک خوردگی این نواحی، ریسک عفونت های مکرر، حساسیت های زیاد، شل شدگی و افتادگی بافت و یا تیرگی و لکه های زیاد در ناحیه تناسلی از مزوتراپی برای تزریق این املاح و مواد استفاده می کند.

حتی گاهی اوقات روش درمان به صورت ترکیبی انتخاب می شود. به این صورت که از سوزن های ظریف استفاده می شود و یا گاهی با کمک میکرونیدلینگ که رول های سوزنی هستند، مواد بسیار آهسته به زیر پوست و ناحیه ای که گیرنده ها در آن وجود دارند، رسانیده شده و کم کم جذب می شوند. این روش درمان باعث می شود که فاکتورهای رشد و سایر موارد افزایش پیدا کند. در نتیجه فرآیند بهبود تسریع می یابد و سریع تر می توان به نتیجه دلخواه رسید.

بهترین روش جوانسازی واژن

مزیت مزوتراپی واژن

روش مزوتراپی:

  • بسیار آسان و در مطب انجام پذیر است.
  • عارضه خاصی ندارد.
  • درد زیادی ندارد.
  • روند پیری کند می شود.

تنها نکته مهم در مورد مزوتراپی این است که یک جلسه برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی نیست و حتما باید طی چند جلسه انجام گیرد (گاهی 6 تا 8 جلسه). چرا؟ زیرا به تدریج فاکتورهای رشد، افزایش می یابند و باید به حدی برسد که مورد نیاز بدن است. پس از آن، خود بدن بازسازی و بالا نگه داشتن فاکتورهای رشد را آغاز می کند. سپس فاصله جلسات مزوتراپی به تدریج افزایش می یابد. ممکن است در ابتدا هر دو هفته یک بار مزوتراپی انجام گیرد و سپس به تدریج به ماهی یک بار، 3 ماه یک بار، 6 ماه یک بار و حتی سالی 1 مرتبه برسد که برای شخص، کافی باشد و بتواند اختلالات او را بهبود ببخشد.

اگر شخصی زودتر از این که دچار اختلال شدید شود و با عنوان پیشگیری، از این اقدامات استفاده کند، نتایج بسیار مطلوب تری را مشاهده خواهد کرد.

مزوژل یا مزوفیلر

در مواردی که از مزوفیلر یا مزوژل به جای مزوتراپی استفاده می شود، علاوه بر اینکه ویتامین رسانی انجام می گیرد، کمی پر کنندگی و برجسته سازی نیز انجام می شود. یعنی از مقداری هیالورونیک اسید به صورت غلیظ (در حدی که در جای خود بماند و برجستگی ایجاد کند) ، استفاده می شود.

موارد کاربرد مزوژل

در مواردی که هدف از تزریق تنها جوانسازی نیست؛ مثلا چروک خوردگی های ظریفی که در ناحیه پرینه و دستگاه تناسلی وجود دارد و نیاز است تا علاوه بر جوانسازی، آن ها را نیز تقریبا محو و پر نمود. برای این کار می توان از مزوفیلر استفاده کرد. حتی می توان از مزوتراپی و مزوژل به صورت ترکیبی نیز استفاده کرد که در این صورت ماندگاری مزوفیلر هم بیشتر خواهد بود.

همچنین در مواردی که نیاز به تزریق حجم بیشتری باشد؛ مثل ناحیه لابیاماژور که دارای چروک خوردگی و افتادگی پوست زیادی است، حجم بیشتری از ژل برای تزریق مورد نیاز است. در این شرایط از ژل های مخصوص که معمولا قابل جذب هستند، هیالورونیک هستند و نقش جوانسازی هم دارند، استفاده می شود. در این شرایط یشتر تاکید پزشک بر روی خاصیت پر کنندگی است.

مزوتراپی و مزوفیلر چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

ژل پروفایلو

پروفایلو هم ترکیبی از آبرسان عمیق و شدید است که مرطوب سازی را انجام می دهد. تزریق پروفایلو روشی قوی محسوب می شود که پوست را سریع به حالت قبل بر می گرداند. تنها با دو نوبت تزریق پروفایلو ،به فاصله 1 ماه، می توان جوانسازی پوست را به طور کامل انجام داد. مزیت این روش نسبت به مزوتراپی در تعداد جلسات کمتری است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه مورد نیاز است.

مزوتراپی و مزوفیلر، اقداماتی هستند که جدیدا در FDA مورد تایید قرار گرفته اند و خوشبختانه ما می توانیم از تمام این روش ها برای فرآیند جوانسازی و بازسازی پوست و مخاط استفاده کنیم.

روش های جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن علی رغم اسم بزرگش دستگاه بسیار ساده ای می باشد. در این روش با استفاده از سوزن های بسیار ظریفی دی اکسید کربن را وارد بافت می شود. این کار باعث اکسیژن رسانی بهتر سلول های ناحیه تناسلی شود، رگ ها باز شود. در نتیجه جوانسازی واژن، روشن شدن و رفع چروک های ناحیه تناسلی را خواهیم داشت.

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن

با افزایش سن، لابیاماژور دچار شلی و چروکیدگی می شود که برای جوانسازی این ناحیه از تزریق چربی استفاده می شود. مهم است که برای تزریق از سرنگ های 1 تا 3 سی سی استفاده شود. نکته ای که باید پزشکان متخصص به آن توجه کنند این است که عمق تزریق چربی به واژن باید به گونه ای باشد که بتواند مویرگ ها و عروق خونی را تحریک کند تا نتایج خوبی برای بافت چربی داشته باشد و ماندگار باشد. اگر چربی عمیق تزریق شود عروق خونی به آن قسمت نمی رسد و چربی آتروفی می شود و از بین می رود.

مشاوره پیش از تزریق چربی به واژن

تزریق چربی یا ژل در ناحیه پوست یک عمل نیمه تهاجمی می باشد ولی شایسته است قبل از عمل حتما با پزشک معالج مشورت به عمل آید. با انجام این عمل علاوه بر جوانسازی ، افزایش حجم و آبرسانی تاثیرات قابل توجهی را به لحاظ روحی، روانی بر روی بیمار خواهیم داشت. در این بخش حتما از سوابق حساسیت در بیمار نسبت به ژل ها و فیلر ها سوال شود. سوابق بیمار همچون تب خال تناسلی یا ویروس تناسلی مورد بررسی قرار گرفته که در صورت داشتن چنین سوابقی تزریق ژل توصیه نمی گردد و حتما درمانهای پروفیلاکتیک ( پیشگیرانه) جهت جلوگیری از عفونت ها انجام می گیرد.

سفید کردن واژن

تیرگی دستگاه تناسلی مسئله ای می باشد که بسیاری از بانوان از آن شکایت دارند و علت مراجعه کنندگان می باشد. دستگاه تناسلی در طول دوره بلوغ هم زمان با اینکه موهای زائد در این نواحی رشد می کند با تغییرات هورمون تیره می شوند و حتی تیره تر از قبل می شود.

برای بعضی از افراد ناحیه تناسلی آن ها صورتی رو به قهوه ای می باشد و برای بعضی از افراد روشن تر است لیزر روشی به روز و متد منحصر به فردی می باشد و می توان توسط آن ناحیه تناسلی را روشن کرد. سفید کردن واژن با لیزر موهای زائد تفاوت دارد و برخی بر این باورند که همراه با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی هم روشن می شود اما این نظریه اشتباه می باشد و لیزر موهای زائد کار لیزر وایتنینگ را انجام نمی دهد.

 لیفت واژن با نخ

نخ واژن جهت لیفت و ترمیم قسمت خلفی واژن و پرینه استفاده می شود. نخ های واژن در گذشته جهت لیفت صورت و بدن استفاده می شد و در حال حاضر جهت تمام قسمت های بدن از جمله ناحیه پرینه مورد استفاده قرار می گیرد. نخ های واژینال از جنس قابل جذب می باشد و به صورت دو سورنه با دو نیدل ساخته شده و مخصوص جمع کردن عضله پرینه است. با توجه به قابل جذب بودن و راحتی استفاده یک روش با تهاجم خیلی کم و سریع می باشد که جهت لیفت و تنگ نمودن ورودی ولوVulva, introitus و بهبود وضعیت زیبایی و کیفیت و زیباتر نمودن دستگاه تناسلی خارجی استفاده می شود. این نخ های واژینال دارای تاییدیه Cetificate بوده و توسط تمام شرکتهای ایتالیایی کره، ژاپن، انگلیس تایید شده FDA Approred می باشد.

هزینه جوانسازی وان

آیا جوانسازی واژن عوارض دارد؟

یکی از سوالات شایعی که افراد می پرسند این است که آیا جوانسازی واژن فرد را دچار عوارضی می کند یا خیر؟

در حقیقت استفاده از تکنیک هایی نظیر پی آر پی و کربوکسی تراپی باعث شده است که نه تنها نتایج مطلوب و رضایت بخشی برای فرد به همراه داشته باشد بلکه فرد را دچار عوارض خاصی نمی کند. این روش ها به صورت سرپایی و بدون نیاز به مواد بیهوشی انجام می شود و نیازی به ایجاد برش در پوست ندارد. بنابراین دوره نقاهت کوتاهی دارد و فرد بعد از مدت زمان کوتاهی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

جوانسازی واژن به روش خانگی

یکی از سوالات شایعی که مراجعین از دکتر شیرین شمس می پرسند اینست که آیا جوانسازی به روش خانگی از جمله پودر گیاه ماریانا امکان پذیر است؟ دکتر شیرین شمس در پاسخ به این سوال می گوید: استفاده از جفت، ماریانا و طب سنتی نتایج خوبی در انقباض واژن دارد ولی به عنوان درمان اصلی توصیه نمی شود. بلکه روش کمکی بعد از لیزر و جراحی ها برای ترمیم بافت واژن توصیه می شود.

کلام آخر

اگر به دنبال شناخت یا انجام روش های جوانسازی واژن، نظیر لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، تزریق چربی یا … هستید، همین امروز با مطب دکتر شیرین شمس تماس گرفته و از مشاوره های ایشان برخوردار شوید. شک نداشته باشید که تجربه زیبایی با دکتر شمس فوق العاده است.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درد زایمان سزارین

درد زایمان سزارین

زایمان سزارین زایمانی است که در آن اقدام به برش در شکم مادر و به دنیا آوردن نوزاد می گردد. هر چند که نگرانی در خصوص درد زایمان طبیعی بیشتر است، اما بسیاری از افراد در مورد دوران نقاهت و درد پس از...

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله ها یک روش عقیم سازی زنانه است. این یک روش جراحی است که به انسداد لوله های فالوپ زنانه اشاره دارد. این امر مانع از رسیدن تخمک ها به رحم و لانه گزینی می شود. لوله های فالوپ...

درمان اختلالات قاعدگی

درمان اختلالات قاعدگی

اختلالات قاعدگی مشکلاتی هستند که بر چرخه طبیعی قاعدگی خانم ها تاثیر می گذارند. اختلالات قاعدگی شامل گرفتگی دردناک در هنگام خونریزی، خونریزی غیرطبیعی شدید، خونریزی نامنظم، خونریزی کم یا عدم وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *