دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / عمل زیبایی کلیتوریس (هودوپلاستی) چیست و چه تاثیری در روابط جنسی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عمل زیبایی کلیتوریس (هودوپلاستی) چیست و چه تاثیری در روابط جنسی دارد؟

2/5 - (4 امتیاز)

عمل زیبایی کلیتوریس یکی از روش های جراحی خاص برای افرادی است که از ناحیه تناسلی خود رضایت ندارند. خانم هایی که تمایل دارند بدون نگرانی از لباس های تنگ استفاده کنند، معمولا این روش جراحی را انتخاب می کنند. تا با کوچک کردن کلیتوریس در ناحیه تناسلی، به زیبایی این قسمت از بدن خود کمک کنند.

عمل هودکتومی

عمل زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود؟

خانم ها در ناحیه تناسلی خود دارای بخشی به نام کلیتوریس هستند که در اصل بخش فوقانی و حساس ناحیه تناسلی آن ها را تشکیل می دهد. بسیاری از خانم ها ممکن است درگیر این مسئله باشند که این قسمت از ناحیه تناسلی خود را زیباتر نمایند. به همین دلیل به سراغ عمل زیبایی کلیتوریس می روند تا بتوانند چین های کلیتوریس را برطرف نموده و یا آن را کوچک تر کنند. 

این قسمت از بدن خانم ها ممکن است بزرگ یا کوچک باشد. به همین دلیل زیبایی اندام و مخصوصا ناحیه تناسلی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. می توان به راحتی با جراحی زیبایی، این قسمت از ناحیه تناسلی را زیبا نموده و مشکلات آن را برطرف کرد. به طور کلی بزرگ بودن ناحیه کلیتوریس در بدن، می تواند حساسیت، خارش، درد و مشکلات دیگری را برای خانم ها به همراه داشته باشد.

پس برای آن که از بروز تمام این مشکلات جلوگیری نمایید، ساده ترین روش، انجام جراحی کلیتوریس که به آن هودوپلاستی یا هودکتومی نیز گفته می شود، خواهد بود. این عمل برای کوچک کردن کلیتوریس ناحیه تناسلی و معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد داشت. بد نیست بدانید که همزمان با این جراحی زیبایی می توان لابیاپلاستی را نیز انجام داد. 

ناحیه کلیتوریس در بدن خانم ها، مهم ترین نقطه برای رسیدن به لذت جنسی و ارگاسم محسوب می شود. حتی می توانیم بیان کنیم که بیش از 70 درصد از خانم ها بدون عدم تحریک این ناحیه از بدنشان، به ارگاسم نمی رسند.

نحوه انجام پذیری این عمل جراحی، بدین صورت است که بر روی کلیتوریس توسط تیغ جراحی، یک برش عمودی کوچک و در حد نیم سانتی متر ایجاد می شود. سپس لبه های ایجاد شده در اثر برش برگردانده می شوند و با نخ فرآیند دوختن انجام می گیرد. تمام پروسه عمل کلیتوریس، حدود 10 دقیقه زمان می برد.

مهم ترین دلایل انجام عمل هودوپلاستی

 خانم هایی که تمایل به انجام جراحی کلیتوریس دارند، معمولا به دنبال اهداف خاصی هستند. از جمله مهم ترین دلایل انجام این روش جراحی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی و افزایش اعتماد به نفس
  • بهبود کیفیت روابط جنسی
  • بهبود سرعت و کیفیت رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم
  • سهولت استفاده از لباس های تنگ و پوشیدن آن ها
  • رسیدن به چندین ارگاسم حین در رابطه جنسی 

پس به طور کلی افرادی که این جراحی زیبایی واژن را انجام می دهند، پوست های اضافی ناحیه کلیتوریس را برداشته و سعی می کنند تا توازن و زیبایی ظاهری بیشتری را در ناحیه تناسلی خود ایجاد کنند. خانم هایی که ناحیه کلیتوریس در بدن آن ها بزرگ است و منجر می شود تا حین ورزش کردن یا پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی داشته باشند، تمایل بیشتری برای انجام این جراحی زیبایی دارند.

بهترین دکتر جراحی کلیتوریس

کاندیدای مناسب برای جراحی کلیتوریس

افراد خاصی هستند که می توانند با انجام این جراحی زیبایی، مشکلات خود را از بدن برطرف نمایند. از جمله این افراد باید به خانم هایی که دارای شرایط زیر هستند اشاره کنیم:

  • خانم هایی که در زمان پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی می کنند.
  • خانم هایی که با کاهش لذت جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی مواجه هستند.
  • خانم هایی که در زمان تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم دشواری هایی دارند.
  • خانم هایی که از ظاهر کلاهک کلیتوریس در بدن خود ناراضی هستند.

آیا عمل کلیتورال هود ریداکشن با درد همراه است؟

از آن جایی که این روش جراحی زیبایی به صورت سرپایی انجام می شود و برای انجام آن نیز از بی حسی موضعی استفاده می کنند، بیمار در طی عمل هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. اما در صورتی که بعد از جراحی بیمار با درد مواجه شد، بهترین راهکار استفاده از داروهای مسکنی است که از سوی بهترین جراح زیبایی زنان در تهران برای کنترل درد تجویز می شود. اینگونه تا زمانی که بهبودی کامل کسب شود، میزان درد بیمار به کمترین حد ممکن می رسد.

مراقبت های لازم پس از جراحی زیبایی کلیتوریس

به طور کلی بیمارانی که به مراقبت های بعد از جراحی بسیار توجه می کنند، می توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن احساس درد را از بین برده و یا به حداقل برسانند. مراقبت های قبل و بعد از جراحی برای بیماران بسیار حائز اهمیت است. از این رو لازم است طی 5 روز اول بعد از جراحی، از مراقبت های خاصی برای کسب نتیجه استفاده شود. 

بیمار لازم است در دو روز اول بعد از جراحی کلیتوریس استراحت مطلق داشته باشد. با این کار می تواند از بروز هرگونه آسیب و مشکلی بعد از جراحی جلوگیری نماید.  از جمله دیگر مراقبت هایی که باید بیمار بعد از جراحی کلیتوریس در نظر داشته باشد، عدم انجام ورزش و فعالیت های سنگین به مدت یک ماه است.

بهتر است بیمار بعد از جراحی به مدت یک ماه از حضور در استخر و یا قرار گرفتن در وان حمام نیز خودداری نماید.

از سوی دیگر باید از میوه ها و سبزیجات بیشتری استفاده کند، تا قادر باشد از یبوست خود جلوگیری نموده و روند بهبود محل جراحی در بدن خود را تسریع ببخشد.

همچنین خانم هایی که این جراحی زیبایی را انجام می دهند، باید تا زمان بهبودی کامل (حدودا به مدت یک ماه) از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.

مراقبت پس از هودوپلاستی

آیا بعد از جراحی کلیتوریس یا همان هودکتومی لذت جنسی کاهش می یابد؟ 

بسیاری از بیمارانی که این عمل زیبایی را انجام می دهند، با این سوال درگیر هستند که آیا جراحی کلیتوریس لذت جنسی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ باید بگوییم این عمل جراحی با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. پس در حین جراحی به هیچ یک از عصب های جنسی آسیبی وارد نمی شود. از همین رو هیچ یک از حس های جنسی در بدن خانم ها از بین نخواهد رفت. 

تنها مسئله ای که ممکن است منجر به کاهش حس جنسی در خانم ها بعد از عمل زیبایی کلیتوریس شود، ورم ناحیه جراحی است. این ورم ممکن است بین سه تا شش ماه ادامه داشته باشد. بنابراین می تواند فرد را درگیر مشکل کاهش میل جنسی نماید. پس از آن که این مدت زمان طی شود، بیمار می تواند به حالت عادی خود بازگشته و حتی سریع تر به ارگاسم در رابطه جنسی خود برسد.

حتی باید بگوییم که جراحی زیبایی کلیتوریس برای خانم هایی که با مشکلات جنسی زیادی مواجه هستند، بسیار مناسب است. زیرا این جراحی علاوه بر زیباتر کردن ناحیه تناسلی آن ها، منجر به افزایش ارگاسم و لذت بردن بیشتر از رابطه جنسی می شود.

کلام پایانی

توجه به مراقبت های پس از عمل هودوپلاستی می تواند تا حد زیادی از عوارض پس از عمل مانند درد، تورم، خونریزی، عفونت و … جلوگیری کند. بنابراین نکات ساده مراقبتی را از یاد نبرید تا هر چه سریع تر روند بهبودی را طی نمایید. در این مدت بهتر است با جراحی که این عمل را برای شما انجام داده است، در ارتباط باشید تا از بروز هر گونه مشکل در امان باشید.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درد زایمان سزارین

درد زایمان سزارین

زایمان سزارین زایمانی است که در آن اقدام به برش در شکم مادر و به دنیا آوردن نوزاد می گردد. هر چند که نگرانی در خصوص درد زایمان طبیعی بیشتر است، اما بسیاری از افراد در مورد دوران نقاهت و درد پس از...

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله ها یک روش عقیم سازی زنانه است. این یک روش جراحی است که به انسداد لوله های فالوپ زنانه اشاره دارد. این امر مانع از رسیدن تخمک ها به رحم و لانه گزینی می شود. لوله های فالوپ...

درمان اختلالات قاعدگی

درمان اختلالات قاعدگی

اختلالات قاعدگی مشکلاتی هستند که بر چرخه طبیعی قاعدگی خانم ها تاثیر می گذارند. اختلالات قاعدگی شامل گرفتگی دردناک در هنگام خونریزی، خونریزی غیرطبیعی شدید، خونریزی نامنظم، خونریزی کم یا عدم وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *