دکتر هلاله خوشبخت 4 جراحی زیبایی زنان 4 جوانسازی واژن با تزریق چربی
1 min read

جوانسازی واژن با تزریق چربی

تزریق چربی به واژن

بسیاری از بانوان به دنبال کاهش وزن و لاغری، عوامل ژنتیکی و افزایش سن ظاهر زیبای واژن خود را از دست می دهند. این عدم رضایت از ظاهر اندام جنسی، می تواند به طور مستقیم اعتماد به نفس آنها را تحت تأثیر قرار دهد. بیش تر این افراد به دنبال راهی برای افزایش سایز، افزایش زیبایی ظاهری، تصحیح تقارن بین لابیاها، بهبود قوام و سفتی واژن می گردند.

تزریق-چربی-به-واژن

تزریق-چربی-به-واژن

تزریق-چربی-به-واژن

گفتنیست شاید تمامی بانوان پس از بارداری، زایمان و افزایش سن دفرمگی لابیاماژور را تجربه نمایند. همچنین در برخی افراد ممکن است به طور طبیعی یکی از لابیا ماژورها بیش از دیگری رشد کرده و موجب ایجاد عدم تقارن بین لابیاها شود. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های کم خطر و کم عارضه ای برای درمان مشکلات بشر پا به میان گذاشته اند. یکی از این روش ها تزریق چربی به واژن به منظور بازسازی ظاهر لابیاماژورها می باشد.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به واژن

از آنجائیکه برای ترانزیشن چربی قسمتی از پوست سوراخ شده و پروب دستگاه به زیر پوست فرستاده می شود، بهتر است به دلیل عدم ایجاد اختلال در روند این پروسه از حداقل 2 هفته با مشورت پزشک از داروهایی که انعقاد خون را با مشکل مواجه می کنند (همچون آسپرین) خودداری نمایید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان شماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد.  اینستاگرام

تزریق چربی به واژن چگونه است؟

تزریق چربی به واژن معمولاً از طریق ترانزیشین چربی صورت می پذیرد. به این صورت که بافت چربی از ناحیه ای از بدن خود شخص برداشته می شود و به واژن انتقال داده می شود. بهترین نواحی که می توان از آنها بافت چربی برداشت، قسمت های داخلی و پشتی ران ها می باشد.
به این دلیل که بافت چربی در این نواحی مقاوم تر بوده، دیرتر آب شده و جذب می گردد و خارج کردن آن نیز راحت تر می باشد. البته انتخاب ناحیه مورد نظر برای ترانزیشین چربی بسته به وضعیت بیمار و فیزیلوژی وی می تواند متفاوت باشد. به طور مثال برای کیس هایی که ورزشکار هستند، جراح زیبایی زنان بافت چربی مقاوم تر را پیدا کرده و از آن نواحی ترانزیشن چربی را انجام می دهد.
برای انجام پروسه ترانزیشن چربی، بیمار در ابتدا بی حسی دریافت می کند. سپس با دستگاه مخصوصی بافت های چربی مقاوم به مقدار مورد نیاز استخراج می شوند. سیستمی که چربی ها به داخل آن انتقال پیدا می کنند، کاملاً ایزوله و بسته می باشد.

به طوریکه چربی ها به هیچ عنوان هوا نمی خورند و از گزند آلودگی ها به دور می مانند. چربی هایی که با استفاده از این روش استخراج می شوند، کاملاً زنده و سالم می مانند و برای تزریق چربی به واژن آماده می شوند.
تزریق چربی به واژن معمولاً به صورت سرپایی انجام می گیرد. این پروسه به منظور بازسازی هر چه بیش تر ظاهر واژن می تواند با لابیاپلاستی همراه شود. اما در صورتیکه ترمیم لابیاماژور مد نظر باشد، بهتر است این دو پروسه همزمان نشده و لابیاپلاستی به زمان دیگری موکول گردد. شایان ذکر است همزمانی لابیاپلاستی و تزریق چربی در جلسه درمانی که به منظور ترمیم لابیامینورها برگزار می گردد، موردی ندارد.

فیلم تزریق چربی واژن

در این بخش به منظور آشنایی بیش تر شما عزیزان با پروسه ترانزیشن چربی برای انتقال و تزریق چربی به واژن، ویدیویی را از قرار داده ایم.

تعداد جلسات تزریق چربی به واژن

تجدید تزریق چربی به واژن می بایست حداقل سه ماه پس از اولین جلسه انجام پذیرد. چربی که از بیمار گرفته می شود، معمولاً فریز شده و در جلسات بعدی استفاده می شود. از این چربی می توان برای ترمیم و یا اصلاح تقارن لابیاماژورها استفاده نمود. اما از آنجائیکه تزریق چربی تکنیکی برای جوانسازی واژن می باشد، بهتر است چربی هایی که به واسطه پروسه ترانزیشن به دست آمده اند، در روزهای اولیه مورد استفاده قرار بگیرند.

ماندگاری اثرات تزریق چربی به واژن

با استفاده از روش های معمول تنها می توان به 45-40 درصد سلول های زنده دست پیدا نمود. اما با روش ترانزیشن چربی با احتمال 90-85 درصد دسترسی به سلول های زنده و سالم بافت چربی ممکن می شود. همچنین با بهره گیری از این روش، جراح زیبایی زنان تلاش می کند تا حداقل تروما را به بیمار وارد نماید. در تکنیک انتقال چربی با ترانزیشن، چربی های مورد نظر به وسیله فشار آب جداسازی می شوند. در نتیجه بافت جداشده از چربی سالم مانده و ماندگاری آن بیش تر می شود. ماندگاری اثرات تزریق چربی به واژن حداقل در حدود 20 ماه می باشد.

هزینه تزریق چربی به واژن

تجربه و مهارت جراح زیبایی زنان از جمله مواردی است که در برآورد هزینه تزریق چربی به واژن مد نظر قرار می گیرد. در ذیل به برخی دیگر از این موارد اشاره می نماییم:
• موقعیت جغرافیایی کلینیک
• وسعت و محل تحت تزریق
• تکنیک و روش برداشت چربی
• هزینه وسایل یکبار مصرف
• هزینه داروهای بیهوشی و بی حسی در صورت لزوم

آیا تزریق چربی به واژن درد دارد؟

در طول پروسه تزریق چربی به واژن، ترکیبی از بیهوشی موضعی و آدرنالین که با نام مایع تاموسنت شناخته می شود به منظور افزایش میزان راحتی شما استفاده می شود. این مایع به ناحیه مورد تزریق می شود. تاموسنت به کنترل درد و خونریزی کمک می نماید.

کلام آخر

یکی از تکنیک های جوانسازی واژن، تزریق چربی به ناحیه لابیاماژور می باشد. در صورتیکه ظاهر واژن، عدم تناسب بین لابیاها و کاهش قوام پوست این ناحیه موجب کاهش اعتماد به نفستان شده است، شما می توانید کاندید مناسبی برای انجام تزریق چربی به واژن باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر شیرین شمس

داراي بورد تخصصي جراحی (زنان و زایمان) کسب رتبه ممتاز از دانشگاه سراسری از سال 1376 مشغول به کار بوده و بيش از 10000 عـــمل جراحي داشته اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

Call Now Buttonتماس بگیرید