دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / جوانسازی واژن با تزریق چربی
مدت زمان مطالعه ۱۹ دقیقه

جوانسازی واژن با تزریق چربی

بسیاری از بانوان به دنبال کاهش وزن و لاغری، عوامل ژنتیکی و افزایش سن ظاهر زیبای واژن خود را از دست می دهند. این عدم رضایت از ظاهر اندام جنسی، می تواند به طور مستقیم اعتماد به نفس آنها را تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از خانم ها در اثر افزایش سن ممکن است با ناحیه تناسلی لاغر، چروکیده و پیر شده مواجه شوند. یکی از روش های درمانی مناسب برای این دسته از خانم ‌ها، تزریق چربی در قسمت لابیاماژور است. می توان به راحتی چربی در ناحیه تناسلی تزریق نموده و به جوانسازی و زیبایی این قسمت از بدن کمک کرد. گفتنیست شاید تمامی بانوان پس از بارداری، زایمان های طبیعی و سزارین و افزایش سن دفرمگی لابیاماژور را تجربه نمایند. همچنین در برخی افراد ممکن است به طور طبیعی یکی از لابیا ماژورها بیش از دیگری رشد کرده و موجب ایجاد عدم تقارن بین لابیاها شود. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های کم خطر و کم عارضه ای برای درمان مشکلات بشر پا به میان گذاشته اند. یکی از این روش ها تزریق چربی به واژن به منظور بازسازی ظاهر لابیاماژورها می باشد.

تزریق چربی به لابیا ماژور

اتفاقات بسیاری ممکن است رخ دهد که منجر شود دستگاه تناسلی خانم ها در طول زمان تغییر حالت داده و حالت ارتجاعی خودش را از دست بدهد. این مسئله منجر می شود تا خانم ها اعتماد به نفس خود را از دست داده و در برقراری رابطه جنسی خود دچار مشکل شوند. یکی از ساده ترین روش هایی که می تواند این مشکل را برطرف کند، تزریق چربی به لابیا است. علاوه بر آن، این روش به جوانسازی و زیباتر شدن واژن نیز کمک می کند.

تزریق ژل یا تزریق چربی به دستگاه تناسلی در حقیقت روشی است که باعث بولد یا برجسته شدن دستگاه تناسلی می شود و به بهبود شکل ظاهری ناحیه تناسلی منجر می شود. نکته حائز اهمیت این است که برجسته سازی بیشتر در ناحیه لبیا ماژور صورت می گیرد و قسمت های دیگر معمولاً نیازی به تزریق ژل یا چربی و حجیم تر شدن ندارند.

بدون تردید برای تمام خانم ها این سوال پیش می آید که بهتر است ژل تزریق کنند یا چربی؟ زیرا ژل ها ممکن است عوارضی برای بدن داشته باشند که تزریق چربی نداشته باشد. پس به طور کلی لازم است در مورد انواع روش های جوانسازی واژن اطلاعاتی را به دست آورید. در ادامه صحبت های دکتر شیرین شمس درباره تفاوت ژل و چربی را می بینید.

قسمت خارجی پا چربی مناسب و خوبی دارد پس از آن چربی های شکم و پهلو است ولی بیشتر افراد از چربی های شکم و پهلو استفاده میکنند. برای اینکه این نواحی SAFE تر است درد کمتری دارد عروق و اعصاب آنچنانی ندارد و دسترسی به آن آسان است. چربی که ما میخواهیم تزریق کنیم باید در حدی باشد که بیش از حد بافت برجسته نشود و حالت نکروز پیدا نکند. عمق نواحی که ما چربی را تزریق می کنیم تقریباً دو سانتیمتر زیر پوست است جایی که بافت چربی وجود دارد که بتوانیم آنژوژنز و ایجاد عروق جدید را در آنجا افزایش دهیم.

اگر خیلی عمیق تزریق کنیم فایده ای نخواهد داشت و عروق جدید بازسازی نمی شود. اگر هم خیلی سطحی تزریق کنیم بافت دوکالیزه شده دردناک میشود و تزریق چربی اثری نخواهد داشت در مورد تزریق ژل یک مقدار از سطحی تر می توانیم ژل را تزریق کنیم ولی تزریق چربی دقیقاً باید در جای مناسب و درست خودش انجام شود. چنانچه فردی خواهان برجسته سازی بافت است برای جلوگیری از خطر نکروز و ضمن اینکه میدانیم 30 تا 40  درصد چربی که تزریق میکنیم بلافاصله آب می شود و از بین می رود بهتر است تزریق در چند نوبت انجام شود که مشکلی برای بیمار پیش نیاید معمولاً چربی را از بیمار می گیریم.

می توانیم شست و شو دهیم و همان وقت آماده سازی را انجام بدهیم. برخی سانتریفیوژ میکند ولی گفته می شود چون ضربه به چربی وارد می شود و بافت ما دیگر آن بافت زنده و تازه ای که می خواستیم نخواهد بود و در کل به سانتریفیوژ خیلی اعتقادی ندارند و نهایتاً یک دقیقه بافت را سانتریفیوژ می کنیم. ولی ما شستشو چربی را با نرمال سالین انجام می دهیم که چربی های تازه تر و بهتری داشته باشیم.

به این کار اصطلاحاً شستشوی چربی می گویند حدود 5 تا 10 بار با نرمال سالین شستشو می کنیم سپس چربی ها را وارونه و برعکس می کنیم. مایع و آب در قسمت پایین و چربی در قسمت بالاتر قرار می گیرند. مایع را خارج می کنیم و چربی باقی مانده را در محل مناسب تزریق میکنیم و یک مقدار چربی را هم می توانیم ذخیره سازی کنیم و مدت دو هفته در فریزر نگهداریم و برای بازسازی چربی از آن استفاده کنیم البته این کار علمی نیست.

لابیا ماژور چیست و چه اقداماتی برای زیبایی آن انجام می شود؟

آناتومی لابیاماژور

لابیا ماژور به دو غشای پوستی بیرونی فرج گفته می شود که از پته ونوس تا میان دو راه امتداد دارد و از بافت چربی تشکیل شده اند و نقش آن حفاظت از کلیتوریس ، دهانه واژن و مینورا و قسمتهای خارجی دستگاه تناسلی است. در قسمت داخلی مینور یا لب های کوچک قرار دارد. لبیاماژور همچنین از بخش های داخلی واژن مانند مجرای ادرار مخاط واژن و سطوح داخلی آن محافظت فیزیکی و شیمیایی می کند. به طور مثال مانع آسیب ناحیه تناسلی در صورت وارد شدن می شود. به همین دلیل است که در افراد مسن و کسانی که سن بالاتری دارند لبیا ماژور حالت اتروفی پیدا می کند.

در افراد یائسه میبینیم که در اثر EXPOS شدن قسمت های داخلی دستگاه تناسلی محافظت کمتر می شود. در نتیجه حساسیت ،خارش، افزایش میزان عفونت و همچنین افزایش خونریزی ها در اثر مقاربت را در پی دارد. بنابراین یکی از اندیکاسیون های تزریق ژل و چربی به ناحیه تناسلی است و جنبه درمانی دارد. بهبود عملکرد لبیا ماژور در محافظت از بافت های نرم نقش دارد. در کل بافت ها چربی وجود دارد که در این ناحیه و لبیاماژور از ناحیه ماسکوبیس یعنی قسمت بالای دستگاه تناسلی تا ۲ سانتی متر بالا از دو طرف پوشیده شده و یک سری عضلات صاف عروق لنفاوتیک هایعنی در حقیقت اعصاب خیلی ظریف و انتهای شبکه عصبی خیلی وسیع در این ناحیه وجود دارد و همچنین غدد مختلف مثل غدد سباسه یا یک سری غدد اپوکرین را هم می پوشاند و در قسمت زیرین این ناحیه وجود دارد که ترشحات سبابه پوستی یا عرق (سبوم) در این نواحی دارند.

قیمت جوانسازی واژن

قسمت های مختلف لبیا ماژور

به طور کلی لبیا ماژور از سه قسمت تشکیل شده است:

 • قسمت خارجی یا لترال که تیره تر است شامل فولیکول های مو و پوشش مو نیز می شود و بافت حالت پوستی دارد
 • قسمت داخلی که تقریباً حالت مخاطی دارد. پوشش مویی ندارد و جنس آن با قسمت خارجی یک مقدار متفاوت خواهد بود.
 • در قسمت قبل گفتیم از ناحیه ماسکوبیس لبیاماژور شروع می شود که در قسمت بالا به هم اتصال پیدا می کند و از لبیاماژور و بعد یعنی از ناحیه ماسکوبیس ادامه پیدا می کند. در قسمت پایین در دو سانتی متری بالای آنوس امتداد دارد.

نقش لبیا ماژور

یکی از کارهای اساسی و اصلی که لبیا ماژور انجام می دهد این است کیلیتوریس  را پوشش می دهد می دانیم که این قسمت اعصاب زیادی دارد و در تحریکات جنسی خیلی موثر است به این دلیل می بینیم که مقاربت و نزدیکی بهتری دارند کسانی که پوشش لبیاماژور بهتری دارند و همچنین در افرادی که آتروفی این نواحی را دارند ممکن است مقاربت آنها دردناک بشود چون ناحیه کلیتوریس زیاد از حد اکسپوز میشود.

به سمت بیرون اعصاب آن تحت تاثیر قرار میگیرد. بنابراین این نظر هم در درمان می تواند موثر باشد همچنین خود لبیا ماژور وقتی پوشش به اندازه کافی باشد و کاملاً برجسته باشد باعث میشود پاتروژن ها یا باکتری هایی که آسیب رسان هستند زیاد رشد نکنند در این ناحیه و PH ناحیه واژن را به صورت نرمال نگه میدارد. آبرسانی و ترشحات این ناحیه به میزان طبیعی دارد و در نتیجه میبینیم که تزریق چربی یا ژل در این ناحیه علاوه بر جوانسازی واژن نقش درمانی خیلی مهم و موثری هم برای بیماران دارد. بنابراین یکی از مهمترین اندیکاسیون های تزریق ژل یا چربی و برجسته سازی این نواحی برای سلامت وضعیت ناحیه تناسلی و قسمتهای داخلی آن است. همچنین دردناک بودن ناحیه هنگام پوشیدن لباس یا ورزش، خارش ،حساسیت های مکرر عفونت های قارچی و عفونت های باکتریال را در این ناحیه کاهش می دهد.

همچنین لبیاماژور نقش تنظیم درجه حرارت و حالت لوبریکانتی قسمت های داخل دستگاه تناسلی را بر عهده دارد. این مورد نکته بسیار مهمی است به دنبال مقاربت و همچنین در افرادی که نازایی دارند این نکته بسیار حائز اهمیت است که گرما (درجه حرارت مناسب) را ایجاد کرده و از دردهای حین نزدیکی جلوگیری کند.

تاثیر آتروفی در چروک خوردگی لابیا

دیگر فاکتورهای مهم و مختلف (علاوه بر یائسگی) که می تواند در آتروفی یا چروک خوردن لبیاماژور موثر باشد، اختالالت هورمونی، عدم تعادل هورمون کسانیکه ورزش های زیاد و نامنظم انجام میدهند خصوصاً ورزشهایی مثل اسب سواری، دوچرخه سواری و افرادی که ورزش های ایروبیک و هوازی کار می کنند اما در قسمت دستگاه تناسلی ورزش خاصی انجام نمی دهند مانند ورزش کیگل می تواند آتروفی این ناحیه را در پی داشته باشد.

همچنین به دنبال یک سری از داروها مانند تاموکسیفن یا کسانی که شیمی درمانی یا رادیوتراپی شدند ممکن است از بین رفتن و شلی لبیا ماژور را داشته باشیم. پس علل متعدد است و ما باید در ابتدا علت را مشخص کنیم. حتی برخی افراد به صورت ژنتیکی لبیاماژور ضخامت و اندازه بافت زیرین کم است که با برجسته کردن می توانیم وضعیت دستگاه تناسلی بیمار را بهبود ببخشیم و از چروک خوردگی نواحی آن جلوگیری کنیم. کسانی که چاقی یا اضافه وزن دارند، کسانی که تخمدان پلی کیستیک دارند کسانی که داروهای نازایی زیادی استفاده می کنند و همچنین در یائسگی در زنان میبینیم که ممکن است این حالت اتفاق بیفتد و حالت خشکی و آتروفی لبیاماژور رخ دهد. یکی دیگر از علتها کسانی که نزدیکی نامتعارف خیلی زیاد و متعدد دارند که ممکن است چروک خوردگی و آتروفی در این نواحی بیشتر از حد معمول اتفاق بیفتد.

کسانی که درماتیت و حساسیت های متعدد و مکرر دارند عفونت های قارچی دارند و به یک سری سندروم ها نظیر سندروم کویشن ممکن است این اختلال ایجاد شود. بنابراین برجسته سازی لبیاماژور به بسیاری از افراد کمک میکند تا مشکلات آنها رفع شود تزریق چربی یا ژل با بی حسی موضعی انجام می شود. بی حسی به صورت پماد و یا کرم که در ناحیه مورد نظراستعمال می شود اگر تصمیم به تزریق چربی داریم باید ناحیه برای تزریق چربی مناسب باشد.

 لایف استایل بیمار از جمله مواردی است که بسیار اثر گذار است. افرادی که رژیم های مکرر و متعدد می گیرند و مرتب کاهش وزن دارند اولین ناحیه ای که چربی خودش را از دست می دهد چربی ترنسفلند شده و ناحیه لبیا است.

تزریق چربی به واژن چگونه است؟

همه ما می‌دانیم که واژن یکی از بخش های مهم بدن خانم ها است که برای برقراری رابطه جنسی و لذت بردن از این رابطه بسیار نقش مهمی ایفا می کند.  لبه های خارجی واژن که به لابیا ماژور شهرت دارند اصلی ترین قسمت تناسلی خانم ها به شمار می رود. این قسمت از اندام تناسلی در اثر افزایش سن ممکن است دچار تغییر حالت شده و به شکل چروکیده، لاغر و پیر درآید.

 هر یک از این عوامل به نوبه خود می تواند زیبایی اندام خانم ها را دچار اختلال کند و اعتماد به نفس آن ها را برای برقراری رابطه جنسی کاهش دهد. اما امروزه دیگر نیازی به نگرانی برای این مسئله نیست و نباید اعتماد به نفس خود را در این رابطه از دست داد. زیرا می توان به راحتی با تزریق کردن چربی به واژن، جوانی و زیبایی را به ناحیه تناسلی بازگرداند.

تزریق چربی به واژن معمولاً از طریق ترانزیشین چربی صورت می پذیرد. به این صورت که بافت چربی از ناحیه ای از بدن خود شخص برداشته می شود و به واژن انتقال داده می شود. نواحی مناسبی که می توان از آنها بافت چربی برداشت، قسمت های داخلی و پشتی ران ها می باشد.
به این دلیل که بافت چربی در این نواحی مقاوم تر بوده، دیرتر آب شده و جذب می گردد و خارج کردن آن نیز راحت تر می باشد. البته انتخاب ناحیه مورد نظر برای ترانزیشین چربی بسته به وضعیت بیمار و فیزیلوژی وی می تواند متفاوت باشد. به طور مثال برای کیس هایی که ورزشکار هستند، جراح زیبایی زنان بافت چربی مقاوم تر را پیدا کرده و از آن نواحی ترانزیشن چربی را انجام می دهد.
برای انجام پروسه ترانزیشن چربی، بیمار در ابتدا بی حسی دریافت می کند. سپس با دستگاه مخصوصی بافت های چربی مقاوم به مقدار مورد نیاز استخراج می شوند. سیستمی که چربی ها به داخل آن انتقال پیدا می کنند، کاملاً ایزوله و بسته می باشد.

به طوریکه چربی ها به هیچ عنوان هوا نمی خورند و از گزند آلودگی ها به دور می مانند. چربی هایی که با استفاده از این روش استخراج می شوند، کاملاً زنده و سالم می مانند و برای تزریق چربی به واژن آماده می شوند.
تزریق چربی به واژن معمولاً به صورت سرپایی انجام می گیرد. این پروسه به منظور بازسازی هر چه بیش تر ظاهر واژن می تواند با لابیاپلاستی همراه شود. اما در صورتیکه ترمیم لابیاماژور مد نظر باشد، بهتر است این دو پروسه همزمان نشده و لابیاپلاستی به زمان دیگری موکول گردد. شایان ذکر است همزمانی لابیاپلاستی و تزریق چربی در جلسه درمانی که به منظور ترمیم لابیامینورها برگزار می گردد، موردی ندارد.

فیلم تزریق چربی واژن

در این بخش به منظور آشنایی بیش تر شما عزیزان با پروسه ترانزیشن چربی برای انتقال و تزریق چربی به واژن، ویدیویی را از قرار داده ایم.

 نحوه اثربخشی چربی در لابیاها

برای آن که بانوان تزریق چربی در ناحیه لابیای واژن خود را انجام دهند، نیازی به بیهوش شدن ندارند. این تزریق زیبایی می تواند تنها با استفاده از بی حسی های موضعی به مدت ۳۰ دقیقه انجام شود و زنان را از ناحیه تناسلی جوان و زیبا برخوردار سازد. بسیاری از پزشکان متخصص و جراح زیبایی ابتدا ناحیه تناسلی را کاملا ضد عفونی کرده و پس از آن با استفاده از مواد بی حس کننده یا لیدوکائین این ناحیه را برای تزریق چربی آماده می‌کنند.

علاوه بر این موارد لازم به ذکر است که نیاز نیست بیمار بعد از تزریق ژل به واژن خود بستری شود. او می‌تواند به راحتی به سراغ انجام فعالیت های روزانه خود رفته و پس از تزریق چربی ترخیص شود. در نهایت باید بیان نماییم که به سرعت پس از تزریق لابیا، می توان شاهد تغییر حالت و فرم واژن بود.

بهترین دکتر جوانسازی واژن

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به واژن

 به طور کلی افراد خاصی می تواند اقدام به تزریق چربی، ژل یا پروتز واژن نمایند. از جمله این افراد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • خانم های جوانی که لابیای آن ها بیش از اندازه لاغر یا کوچک باشد.
 • خانم های مسنی که در اثر افزایش سن و پیری دچار چروکیدگی ناحیه واژن شده باشند.
 • خانوم هایی که به دلایل ژنتیکی و ارثی از لابیای زیبایی برخوردار نیستند.

مزایای جوانسازی واژن با چربی

هر روش جراحی زیبایی، برای خود مزایا و معایبی دارد. از جمله مزایایی که می توانیم برای تزریق چربی به لابیا بیان کنیم عبارت است از:

 • عدم نیاز به برش و جراحی
 • عدم نیاز به بستری شدن
 • عدم بروز هیچ گونه درد در زمان تزریق
 • جوانسازی واژن
 • کمک به  واژینوپلاستی
 • ایجاد سفتی در ناحیه لابیای واژن
 • بهبود بخشیدن به لبه های لابیا و حجیم شدن آن ها
 • رفع افتادگی لابیا
 • افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی و بهبود ارگاسم
 • کمک به روشن سازی دستگاه تناسلی
 • کمک کردن به درمان آتروفی دستگاه تناسلی

به طور کلی افرادی که اقدام به تزریق چربی به لابیا می نمایند، می تواند از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شده و در زمان برقراری رابطه جنسی لذت بیشتری ببرند. زیرا زیبایی ناحیه تناسلی نه تنها می تواند برای خانم ها جذاب باشد بلکه می‌تواند ارگاسم را نیز بهبود بخشد. با این تفاسیر افرادی که اقدام به تزریق چربی در ناحیه واژن می نمایند، می توانند از مزایای بسیار زیادی بهره مند شوند.

آیا تزریق چربی به لابیاماژور عوارض دارد؟

بلافاصله پس از تزریق ممکن است عوارضی مانند قرمزی، سوزش و خارش ایجاد شود که پس از چند روز برطرف می گردد.

بروز حساسیت پس از تزریق واژن بسیار نادر است اما ممکن است چند ساعت پس از تزریق عوارض حساسیت مشاهده شود.

گاهی حساسیت ها تاثیری به عنوان واکنش های التهابی یا گرانولوما و التهاب مزمن ممکن است ایجاد کنند. تورم شدید در مواردی که تزریق به صورت سطحی انجام گرفته و یا در مواقعی که میزان تزریق زیاد باشد، امکان دارد رخ دهد که این مشکلات در مدت یک یا دو هفته مرتفع می شود.

آیا تزریق چربی به واژن درد دارد؟

در طول پروسه تزریق چربی به واژن، ترکیبی از بیهوشی موضعی و آدرنالین که با نام مایع تاموسنت شناخته می شود به منظور افزایش میزان راحتی شما استفاده می شود. این مایع به ناحیه مورد تزریق می شود. تاموسنت به کنترل درد و خونریزی کمک می نماید.

 نکات مهمی که قبل از تزریق چربی باید بدانید

پیش از آنکه بخواهید اقدام به تزریق چربی در ناحیه واژن نمایید، لازم است برخی از نکات مهم را بدانید. از جمله مهم ترین این نکات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پیش از تزریق چربی لازم است اقدام به انجام آزمایشات مورد نیاز از جمله آزمایشات تست انعقاد خون و آزمایش خون نمایید.
 • پیش از تزریق چربی به هیچ عنوان از داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین و ویتامین ای استفاده نکنید.
 • بهتر است پیش از تزریق در ناحیه واژن از مصرف روغن ماهی به مدت ۳ تا ۵ روز خودداری کنید.
 • در صورتی که  مبتلا به بیماری خاصی هستید، یا از حساسیت خاصی برخوردار هستید، بهتر است پیش از تزریق چربی به ناحیه لابیا، حتماً آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در صورتی که از عفونت واژن رنج می برید بهتر است پیش از تزریق چربی ابتدا این مشکل را برطرف کنید.
 • بهتر است به مدت دو هفته پیش از تزریق چربی در ناحیه لابیا از مصرف سیگار خودداری کنید.
 • حتماً به خاطر داشته باشید که پیش از جراحی، آب زیادی مصرف کنید.
 • به مدت ۶ ساعت قبل از تزریق چربی به لابیا از خوردن هرگونه مواد غذایی خودداری کنید.
 • مصرف الکل پیش از تزریق به مدت ۲ هفته ممنوع است.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به واژن

از آنجائیکه برای ترانزیشن چربی قسمتی از پوست سوراخ شده و پروب دستگاه به زیر پوست فرستاده می شود، بهتر است به دلیل عدم ایجاد اختلال در روند این پروسه از حداقل 2 هفته با مشورت پزشک از داروهایی که انعقاد خون را با مشکل مواجه می کنند (همچون آسپرین) خودداری نمایید.

پس از تزریق چربی به لابیا لازم است، مراقبت‌ های خاصی در نظر گرفته شود تا در کسب نتیجه مطلوب به بیمار کمک کند. از جمله این مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل به مدت یک هفته پس از تزریق کردن چربی از مصرف هرگونه دخانیات یا الکل خودداری کنید.
 • هفته اول پس از تزریق چربی حتماً از رابطه جنسی خودداری نماید.
 • به هیچ عنوان بعد از تزریق چربی رانندگی نکنید.
 • هر گونه انجام تمرینات ورزشی سنگین را به مدت ۲ الی ۳ هفته ترک کنید.
 • به خاطر داشته باشید که محل تزریق چربی را، به مدت یک تا دو هفته از تابش نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد دور نگه دارید.
 • در نهایت برای کسب نتیجه مطلوب بعد از تزریق چربی به لابیا بهتر است همه داروهایی که پزشک تجویز نموده است را مصرف کنید.

تعداد جلسات تزریق چربی به واژن

تجدید تزریق چربی به واژن می بایست حداقل سه ماه پس از اولین جلسه انجام پذیرد. چربی که از بیمار گرفته می شود، معمولاً فریز شده و در جلسات بعدی استفاده می شود. از این چربی می توان برای ترمیم و یا اصلاح تقارن لابیاماژورها استفاده نمود. اما از آنجائیکه تزریق چربی تکنیکی برای جوانسازی واژن می باشد، بهتر است چربی هایی که به واسطه پروسه ترانزیشن به دست آمده اند، در روزهای اولیه مورد استفاده قرار بگیرند.

ماندگاری اثرات تزریق چربی به واژن

با استفاده از روش های معمول تنها می توان به 45-40 درصد سلول های زنده دست پیدا نمود. اما با روش ترانزیشن چربی با احتمال 90-85 درصد دسترسی به سلول های زنده و سالم بافت چربی ممکن می شود. همچنین با بهره گیری از این روش، جراح زیبایی زنان تلاش می کند تا حداقل تروما را به بیمار وارد نماید. در تکنیک انتقال چربی با ترانزیشن، چربی های مورد نظر به وسیله فشار آب جداسازی می شوند. در نتیجه بافت جداشده از چربی سالم مانده و ماندگاری آن بیش تر می شود. ماندگاری اثرات تزریق چربی به واژن حداقل در حدود 20 ماه می باشد.

روش های جوانسازی واژن

هزینه تزریق چربی به واژن

تعیین هزینه برای این روش جوانسازی واژن کمی پیچیده است. به عبارتی لازم است که برا اطلاع از میزان دقیق آن نزد جراح زیبایی زنان مورد نظرتان مراجعه نمایید تا با معاینه و بررسی شرایط شما، هزینه دقیق تزریق چربی به واژن را اعلام نماید.

البته باید بدانید که برخی فاکتورها در تعیین هزینه این روش موثر است که عبارتند از:

 • میزان ژل و چربی که تزریق می شود.
 • نوع مواد تزریقی
 • میزان چروکیدگی و مشکلات واژن
 • نوع و ضخامت پوست واژن
 • نیاز به استفاده از بی حسی باشد یا خیر

کلام پایانی

یکی از تکنیک های جوانسازی واژن، تزریق چربی به ناحیه لابیاماژور می باشد. در صورتیکه ظاهر واژن، عدم تناسب بین لابیاها و کاهش قوام پوست این ناحیه موجب کاهش اعتماد به نفستان شده است، شما می توانید کاندید مناسبی برای انجام تزریق چربی به واژن باشید. علاوه بر روش تزریق لازم است که به یک متخصص و جراح زیبایی زنان خوب مراجعه نمایید تا بتواند میزان دقیقی که برای تزریق و رفع مشکل شما نیاز است را تشخیص دهد. بنابراین سعی کنید در انتخاب جراح برای تزریق چربی به لابیا، بسیار دقت کنید.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
تبخال تناسلی چیست و چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

تبخال تناسلی چیست و چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

یکی از سوالات متداولی که در خصوص زوجین ایجاد می شود، تبخال تناسلی است. آیا می دانید تبخال تناسلی چه علائمی دارد و چگونه منتشر می شود؟ تبخال تناسلی یکی از شایع ترین بیماری ها و اختلالات مقاربتی است...

درمان HPV به صورت قطعی

درمان HPV به صورت قطعی

ویروس HPV امروزه ترس و اضطراب بسیار زیادی در جامعه ایجاد کرده است. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید امروزه این ویروس، تا حد بسیار زیادی کنترل شده است. اگر به این ویروس مبتلا هستید، بدانید که امروزه...

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =