دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / بهترین سن لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود هنگام موجب می شود، نتیجه عمل ماندگار نباشد و با رشد بدن، لابیاها هم تغییر سایز داشته باشند.

هزینه لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی ناحیه تناسلی خانم ها می باشد که با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان این عمل حدود 45 دقیقه طول می کشد. بسیاری خانم ها به دلیل کوتاه بودن زمان عمل و عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان، از این روش جراحی برای زیبایی ناحیه تناسلی، استقبال زیادی می کنند.

پزشک متخصص زنان در معاینات اولیه با بررسی سابقه پزشکی بیمار و تجویز آزمایشات مختلف، تشخیص می دهد که فرد، کاندید مناسب عمل لابیاپلاستی می باشد یا خیر؟ همچنین با اندازه گیری دقیق مشخص می کند که چه مقدار از لابیاها باید برداشته شود و بهترین سن لابیاپلاستی چه زمانی است تا شکل ظاهری لابیاها بهبود یابد. با انجام لابیاپلاستی علاوه بر بهبود شکل ظاهری ناحیه تناسلی، اصطکاک دردناک و آزاردهنده لابیاها هم،  برطرف می شود.

مشاوره در مورد بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی و حل مشکلات ناحیه تناسلی دختران

انجام عمل در سن مناسب لابیاپلاستی موجب بهبود مشکلات و ایرادات لابیاهای ماژور و مینور می شود. با انجام لابیاپلاستی مشکلاتی مانند افتادگی لابیاها، عدم تقارن لابیاها، بزرگی بیش از اندازه لابیاها و تیرگی زیاد لابیاها درمان می شود. در برخی موارد بزرگی لابیاها موجب می شود تا دختران جوان نتوانند، لباس های ورزشی جذب، لباس یوگا و  مایو بپوشند. این دختران به دلیل مشخص شدن ناحیه تناسلی در زمان پوشیدن این نوع لباس ها، احساس شرم و خجالت می کنند.  همچنین بزرگی لابیاها باعث می شود که در زمان انجام حرکات ورزشی، دوچرخه سواری، اسب سواری و یا پیاده روی، احساس درد و سوزش داشته باشند.

سن مناسب لابیاپلاستی در دختران

دختران جوان با رسیدن به بهترین سن لابیاپلاستی یعنی حدود 18 سالگی، می توانند ایرادات ناحیه تناسلی خود را برطرف کنند. در این سن،  تقریبا تمام دختران به بلوغ کامل رسیده اند و می توانند با انجام لابیاپلاستی بهترین نتیجه را کسب کنند. دختران جوانی که بلوغ دیررس دارند، بهتر است با مشاوره با متخصص زنان در ونک تا زمان مناسب، صبر کنند.

آیا دختران جوان می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

برخی از مشکلات ظاهری لابیاها مربوط به عوامل ژنتیکی و وراثتی می باشد. دختران جوان که به مشکلاتی مانند بدشکلی لابیاها، بزرگی بیش از حد لابیاها، تیرگی لابیاها و عدم قرینگی لابیاها، دچار هستند، می توانند قبل از ازدواج این جراحی را انجام دهند.

داشتن لابیاهای تیره و بزرگ موجب درد در زمان برقراری رابطه جنسی و نارضایتی همسر می شود. همچنین ظاهر نازیبای ناحیه تناسلی، موجب کاهش اعتماد به نفس می شود. با انجام لابیاپلاستی،  مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی برطرف شده و دختران جوان با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس بالا ازدواج می کنند. تقویت عزت نفس دختران جوان، بر زندگی زناشویی و روابط عاطفی بین زوجین هم تاثیر مثبتی دارد.

برخی از افراد تصور می کنند که سن مناسب لابیاپلاستی بعد از ازدواج دختران می باشد. زیرا ممکن است در جریان عمل، به پرده بکارت دختران آسیب وارد شود. این تصور کاملا اشتباه است. چون عمل لابیاپلاستی با داخل واژن ارتباطی ندارد و فقط مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی و لابیاها را برطرف می کند. در نتیجه دختران جوان هم با خیال راحت می توانند این جراحی را انجام دهند.

سن مناسب لابیاپلاستی چه زمانی است؟

یکی از سوالاتی که اکثر خانم ها در جلسه مشاوره، از پزشک می پرسند، این است که سن مناسب لابیاپلاستی چه زمانی می باشد؟

به طور کلی بهترین سن لابیاپلاستی، سن 18 الی 55 سالگی می باشد. مدت زمان این عمل بسیار کوتاه بوده و نیازی به بیهوشی کامل ندارد به همین دلیل اکثر خانم ها می توانند برای برطرف شدن مشکلات ظاهری واژن، این جراحی را انجام دهند.

لابیاپلاستی یک جراحی ایمن و بی خطر است، در صورتی که توسط یک جراح متخصص با تجربه و ماهر انجام شده باشد. این جراحی بر روی بافت نرم سطحی لابیاها انجام می شود و نیاز به دوره نقاهت طولانی ندارد.

دختران جوان بالاتر از 18 سال دارای سن مناسب لابیاپلاستی هستند. دخترانی که قبل از رسیدن به سن بلوغ، این جراحی را انجام می دهند، دچار تغییرات زیادی در ناحیه تناسلی خواهند شد.

افراد مسن بالاتر از 55 سال، دارای سن مناسب لابیاپلاستی نمی باشند. به دلیل بالا رفتن سن و کاهش سطح کلاژن بدن، روند  بهبودی زخم های جراحی، به کندی انجام می شود در نتیجه، احتمال بروز عفونت وجود دارد. در اثر طولانی شدن روند ترمیم زخم، جای بخیه های جراحی و اسکار بر روی پوست محل جراحی باقی می ماند. همچنین  احتمال ابتلا به بیماری های زمینه ای مانند افزایش فشار خون، افزایش قند خون، افزایش چربی خون و … در سنین بالا بیشتر است که بر نتیجه عمل تاثیر منفی می گذارد.

در مورد ورم بعد از لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

لابیاپلاستی در زمان یائسگی

خانم های زیر 55 سال واجد سن مناسب لابیاپلاستی هستند. اما در برخی مواقع، زمان یائسگی خانم ها قبل از 55 سالگی رخ داده است.  خانم هایی که در دوره یائسه شدن قرار دارند، نباید لابیاپلاستی را انجام دهند. برای انجام این جراحی زیبایی باید حدود یک سال بعد از یائسگی، صبر کرد. با انجام لابیاپلاستی در دوران یائسه شدن، نتیجه مطلوب و رضایت بخشی عاید فرد نخواهد شد.

دختران جوانی که در بهترین سن لابیاپلاستی، اقدام به جراحی زیبایی کرده اند، باید به نحو صحیح و دقیق مراقبتهای بعد از عمل را انجام دهند تا نتیجه مطلوب به دست آید.

  • دختران جوان باید تا مدت 72 ساعت بعد از عمل، استحمام نکنند.
  • دختران بعد از عمل تا بهبودی کامل، نباید از لباس های تنگ و جذب استفاده کنند. بیمار در این دوره می تواند از لباس های نخی و گشاد بپوشند.
  • انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا بهبودی کامل ممنوع است زیرا ممکن است به ناحیه عمل فشار وارد شود، در نتیجه تورم و پارگی محل عمل ایجاد شود. همچنین احتمال باز شدن بخیه ها لابیاپلاستی به دلیل انجام فعالیت های سنگین وجود دارد.
  • توجه داشته باشید بعد از رفتن به سرویس بهداشتی و حمام کردن ناحیه عمل را خشک کنید. رطوبت ناحیه عمل، موجب بروز عفونت می شود. برای خشک کردن می توانید از سشوار استفاده کنید.
  • رعایت نکات بهداشتی برای کسب نتیجه دلخواه الزامی می باشد.
مزایای لابیاپلاستی

کلام آخر

اکثر پزشکان و متخصصین مجرب بر این عقیده هستند که بهترین سن لابیاپلاستی بالاتر از 18 سال می باشد. در این سن اکثر دختران به سن بلوغ رسیده اند و روند رشد بدن  آنها کامل شده است. دختران جوانی که ازدواج نکرده اند هم می توانند، با اطمینان خاطر نزد یک پزشک متخصص باتجربه، این جراحی زیبایی را انجام دهند.  

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

دارو های بعد از لابیاپلاستی

دارو های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام هر عمل جراحی، جراح داروهایی مناسب را برای بهبودی محل جراحی تجویز می کند. مصرف دارو های بعد از لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت و افزایش روند بهبودی محل جراحی لازم است. انجام مراقبت های...

ورم بعد از لابیاپلاستی

ورم بعد از لابیاپلاستی

ایجاد ورم و کبودی بعد از لابیاپلاستی،  امری کاملا طبیعی  می باشد. بروز اینگونه عوارض بعد از هر جراحی به میزان کم یا زیاد وجود دارد. با رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی می توانید از شدت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *