برجسته کردن جی اسپات

برجسته کردن جی اسپات

جی اسپات چیست و در کجا قرار دارد؟ چرا بسیاری از خانم ها در حین دخول به ارگاسم نمی رسند؟ این سوالات ذهن بسیاری از خانم ها را درگیر می کند. در این مقاله قصد داریم درباره تکنیک های نوین جوانسازی دستگاه تناسلی صحبت کنیم که یکی از این تکنیک ها جی اسپات هست. ما می خواهیم بدانیم که جی اسپات چیست و به چه منظور از آن استفاده می شود.

مزایای رسیدن به ارگاسم در خانم ها

در کل ما می دانیم که رسیدن به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی بسیار مساله مهمی است. به خصوص در تحقیقات جدید به این نتیجه رسیدند که در خانم ها این مساله بیشتر از آقایان اهمیت دارد و باعث می شود که استرس آن ها کاهش یافته و وضعیت پوست و وضعیت فیزیکی بدن آن ها بهتر شود. همچنین از نظر احساس و خلق و خو تغییرات مثبتی حاصل شود. حتی در جلوگیری از یائسگی زودرس می تواند تاثیر داشته باشد.

متاسفانه بسیاری از خانم ها در حالت دخول به ارگاسم و اوج لذت جنسی نمی رسند. طبق تحقیقاتی که انجام دادند در سال 2017 به این نتیجه رسیدند که فقط 18 درصد از خانم ها در حین دخول به ارگاسم می رسند. البته این تحقیقات در کشورهای اروپایی بوده است و در کشورهای آسیایی و ایران این مقدار کمتر است. و این مورد ایجاد اشکال می کند و بسیاری از خانم ها تا پایان عمر ارگاسم را تجربه نمی کنند و نمی دانند که به چه صورت است. این مورد به خصوص در حین دخول مدنظر است.

برجسته کردن جی اسپات

برجسته کردن جی اسپات

بعد از آن با تحقیقات به این نتیجه رسیدند که بسیاری از خانم ها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسیدند ولی حین دخول به ارگاسم نمی رسیدند. تا مدتی فکر می کردند که این مورد طبیعی است و با دخول خانم ها نباید به ارگاسم برسند. تا اینکه در نهایت در بررسی هایی که انجام شد دیدند که ناحیه ای در داخل واژن به نام نقطه جی یا جی اسپات وجود دارد. دکتر ارنست گرفنبرگ این نقطه را کشف کرده و این اسم بر این اساس گذاشته شده است. جی اسپات یا گرفنبرگ اسپات ناحیه ای است که مشابهت اعصاب با کلیتوریس دارد و با تحریک این ناحیه خانم ها به راحتی به ارگاسم می رسند.

بعد از آن دکتر دیگری به این نتیجه رسید که این ناحیه در برخی افراد، به دلایل چروک خوردگی، یائسگی و انجام برخی ورزش ها، جراحی ها و … ممکن است با دخول، به این ناحیه تماسی ایجاد نشود و ناحیه جی برجستگی لازم را نداشته باشد. این مورد را متوجه شد و گفت که با برجسته سازی این ناحیه به این نتیجه رسیدند که می توانند به ارگاسم برسند.

محل دقیق جی اسپات

جی اسپات در یک سوم فوقانی و بالای واژن در اطراف مجرای ادرار قرار دارد. همچنین یکسری غدد پوستی هم در اطراف آن وجود دارد و این ناحیه را کشف کردند و به این نتیجه رسیدند که در بسیاری از موارد لازم است این ناحیه برجسته تر شود تا در حین مقاربت در تماس قرار بگیرد. به این ترتیب خانم ها و آقایان همزمان به ارگاسم می رسند و این مساله در درمان ناباروری هم در بسیاری از موارد می تواند کمک کند. دکتر گرافنبرگ یک اورولوژیست بود که این ناحیه جی اسپات را کشف کرد و بعد دید که این ناحیه اعصاب فودندال هست که مشابه اعصاب کلیتوریس است.

این ناحیه را مشابه پروستات در آقایان قلمداد کردند و به آن female prostate یا پروستات زنان می نامند. ترشحات و عملکرد آن مشابه پروستات در آقایان هست. این ترشحات اندازه های متفاوتی دارد و می تواند به اندازه نصف قاشق چایخوری تا حتی نصف یک فنجان قهوه خوری باشد و حتی ممکن است قابل پرش و زیاد باشد. معمولاً ترشحات، مقداری در واژن تخلیه می شود ولی مقدار زیادی از آن خارج می شود و این ترشحات به مجرای ادرار می ریزد.

به همین دلیل بعد از آن زنان نیاز به تخلیه ادرار پیدا می کنند. حتی به زنان گفته می شود که بعد از به ارگاسم رسیدن ادرار کنند که احتمال عفونت در ان ها پایین بیاید. ناحیه جی اسپارت ناحیه ای انگوری شکل است که در اطراف کانال مجرای ادرار قرار دارد و اندازه آن یک چهارم اندازه پروستات در آقایان است. ولی غدد و داکت های مجرایی مختلفی را دارد که مشابه آقایان است.

برجسته سازی جی اسپات

بسیاری از زنان ممکن است در پیدا کردن جی اسپات مشکل داشته باشند که این به راحتی توسط پزشک پیدا می شود و خود فرد می تواند به آن کمک کند. زیرا نسج آن با قسمت های دیگر واژن متفاوت است و به راحتی قابل پیدا شدن است. بعد از پیدا شدن و برجسته سازی شدن به راحتی می تواند به خانم ها در رسیدن به ارگاسم در مقاربت جنسی کمک کند. تماس خیلی کوچک با آن در صورتی که برجسته سازی بشود مانند کلیتوریس می تواند باعث تحریک شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با شماره ۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. همچنین می توانید به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

برای برجسته سازی جی اسپات از سوزن های بلند تر استفاده می شود که ممکن است باعث خونریزی خفیف و لکه بینی شود که بعداً از بین می رود. معمولاً این روش برجسته سازی دردناک نیست و با کرم های بی حسی یا بی حسی خفیف و موضعی می توان این روش را انجام داد. ریسک عفونت را با استریل کردن شرایط پایین می آورند. عوارض آلرژیک یا حساسیت ممکن است وجود داشته باشد و توصیه می شود که از ترکیبات و ژل هایی مشابه ترکیبات مورد استفاده برای برجسته سازی لب، استفاده شود. زیرا جنس این ناحیه، مشابه لب دارد.

تزریق مجدد به جی اسپات

تزریق مجدد هم می تواند انجام گیرد و مقدار دو سی سی ژل یا چربی ( در صورت استفاده از چربی این مقدار باید بیشتر باشد و تا 10 سی سی هم می تواند باشد ) استفاده می شود. مقدار استفاده از ژل یا چربی باید مورد کفایت باشد. در صورتی که نیاز باشد می توان 6 ماه بعد یا یک سال بعد تزریق مجدد انجام می گیرد. حتی در مواردی که برای بار اول برجسته سازی به مقدار کافی نیست، می توان تزریق مجدد را انجام داد و منعی برای تزریق وجود ندارد. پزشک مراحل استریل را کاملاً انجام می دهد تا خطر عفونت از بین برود و سپس تزریق را انجام می دهد.

دکتر شیرین شمس

داراي بورد تخصصي جراحی (زنان و زایمان) کسب رتبه ممتاز از دانشگاه سراسری از سال 1376 مشغول به کار بوده و بيش از 10000 عـــمل جراحي داشته اند.

مقالات مرتبط

کرونا ویروس و بارداری

کرونا ویروس و بارداری

برای اطلاعات لازم برای خانم های باردار و خانوده های شان، مقاله ترجمه از guidance for healthcare که توسط بخش زنان و مامایی و اطفال و کالج پزشکان بیهوشی در انگلیس تهیه شده است. حتماً در این دوره اگر...

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست؟

در این مقاله قصد داریم درباره کربوکسی تراپی صحبت کنیم و ببینیم که در چه مواردی اندیکاسیون دارد. کربوکسی تراپی در حقیقت دی اکسید کربن یا co2 درمانی است و روشی سنتی برای درمان است و از سال 1932 تا به...

تکنیک lady lift چیست؟

تکنیک lady lift چیست؟

تکنیک lady lift تکنیک جدیدی است که از ترکیب امواج اینفرارد ( مادون قرمز ) لیزر اینفرارد و هندپیس lady lift استفاده کرده است. به منظور تحریک بیشتر و بهتر کلاژن سازی در واژن و دستگاه تناسلی نتایج...

انواع فیبروم رحمی

انواع فیبروم رحمی

انواع فیبروم رحمی در این مقاله انواع فیبروم ها را قصد داریم خدمت تان توضیح دهیم. فیبروم ها تومورهای خوش خیم حساس به هورمون هستند و به انواع مختلف ساب موکوس، که زیر اندومتر قرار دارد، اینترامورال که...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Call Now Buttonتماس بگیرید