دکتر شیرین شمس / لابیاپلاستی / بخیه های لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بخیه های لابیاپلاستی

آیا شما درباره بخیه های لابیاپلاستی اطلاعات کافی دارید؟ در جریان این عمل قسمت هایی از لابیاها به وسیله لیزر و یا روش جراحی اصلاح می شوند و سپس با دقت و ظرافت خاصی بخیه زده می شوند. داشتن اطلاعات درست درباره بخیه های لابیاپلاستی و گرفتن پاسخ مناسب برای سوالاتی از قبیل «چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها میوفته؟» یا «بخیه های لابیاپلاستی جذبی هستند یا کشیدنی؟» می تواند به شما در انجام عمل لابیا پلاستی با خیال راحت کمک کند.

بخیه های لابیاپلاستی
مشاوره در مورد بخیه های لابیاپلاستی

بخیه های لابیاپلاستی باید جذبی باشند!

عمل لابیا با بیهوشی عمومی انجام می شود و نوع بخیه هایی که در روند این جراحی بر روی لابیاها قرار داده می شوند، باید به صورت جذبی باشد تا از بروز ناراحتی و درد در هنگام کشیدن بخیه ها جلوگیری شود. نخ های بخیه که در طی عمل استفاده می شود، بیشتر از جنس کرومیک، پلی پروپیلن و … است. پزشک با توجه به قیمت نخ و بودجه شما از نخ بخیه استفاده می کند.

آیا لابیاپلاستی با لیزر هم بخیه نیاز دارد؟

بله؛ بسیاری از افراد فکر می کنند در صورت انجام لابیاپلاستی با لیزر، دیگر نیازی به ایجاد برش بر روی لابیاهای واژن و بخیه زدن نیست، در صورتی که باید بدانید چه در صورت انجام لابیاپلاستی با جراحی و چه با لیزر، لابیاهای واژن برش می خورند و بستن این برش ها نیازمند ایجاد بخیه می باشد. بنا بر این می توانیم بگوییم که در تمامی انواع تکنیک های لابیاپلاستی بخیه ایجاد می شود.

بهبود بخیه ها چه مدت طول می کشد؟

خانم هایی که جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهند، باید در دوره بعد از عمل به تغذیه خود، توجه خاصی داشته باشند و مراقبت های بعد از عمل را به خوبی رعایت کنند. اگر خانم ها در رژیم غذایی خود پروتئین بیشتری مصرف کنند، بهبود زخم سریع تر انجام می شود و بخیه های جذبی لابیاپلاستی سریع تر جذب می شوند. استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین A و ویتامین C هم به افزایش سرعت روند بهبود زخم ها کمک می کند.

مدت زمان جوش خوردن بخیه ها، در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد ولی به طور متوسط یک هفته به طول خواهد انجامید. یکی دیگر از عوامل موثر بر بهبود سریع تر زخم ها، نوع بخیه زدن می باشد که بستگی به مهارت و تجربه پزشک دارد. هر چه پزشک بخیه ها را اصولی و دقیق تر زده باشد،بهبودی سریع تر انجام می شوند و بخیه ها زودتر می افتند. مراقبت درست از این بخیه ها می تواند از بروز عفونت بعد از لابیاپلاستی جلوگیری کند.

به همین دلیل است که تاکید داریم برای انجام عمل لابیا به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه کنید.

در زمان جراحی لابیاپلاستی، بخیه ها طوری زده می شوند که هیچ کشیدگی در محل بریدگی ایجاد نشود. بهبود محل بخیه ها به عوامل مهمی مانند سن فرد، وضعیت جسمی و روحی فرد، وضعیت واژن، نوع عمل و رژیم غذایی فرد متفاوت می باشد. هر چه سن فرد بالاتر باشد، بهبود زخم ها آرام تر انجام می شود.

مراقبت های بخیه های لابیاپلاستی

 1. بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی نباید راه بروید چون راه رفتن باعث ساییده شدن محل عمل شده و در نتیجه تورم و سوزش بیشتری در ناحیه تناسلی ایجاد می شود.
 2. در هفته اول بعد از عمل، در منزل استراحت کنید و هنگام نشستن و خوابیدن به محل عمل فشار وارد نکنید. بهتر است بیشتر اوقات در حالت نیمه نشسته و یا خوابیده به پهلو باشید تا ورم کمتر شود و بهبودی زخم جراحی سریع تر انجام شود.
 3. ایستادن برای مدت زمان طولانی، به بخیه ها فشار وارد می کند و ممکن است باز شوند.
 4. در هفته اول بعد از جراحی، پیاده روی و رانندگی نکنید تا فشاری به محل عمل وارد نشود.
 5. داروهای آنتی بیوتیک و پماد های موضعی را طبق دستور پزشک استفاده کنید.
 6. از پماد زینک تجویز شده توسط پزشک، برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم ها استفاده کنید.
 7. تا 48 ساعت بعد از انجام جراحی، از کمپرس سرد بر روی محل عمل استفاده کنید زیرا به کاهش درد، ورم و بهبودی سریع تر بخیه ها کمک می کند.
 8. بعد از جراحی برای مدت 3 تا 4 روز حمام نکنید زیرا ایستادن طولانی و حمام کردن موجب وارد شدن فشار به بخیه ها می شود. همچنین نشستن بر روی صندلی حمام و یا نشستن بر روی زمین، ممکن است باعث ایجاد عفونت در ناحیه عمل شود.
 9. استفاده از توالت فرنگی به خانم هایی که عمل لابیا انجام داده اند، توصیه می شود زیر استفاده از توالت ایرانی باعث وارد آمدن فشار زیادی به محل عمل و در نتیجه بخیه های لابیاپلاستی خواهد شد.
 10. شستشوی محل جراحی و خشک کردن آن با پارچه نخی و یا سشوار توصیه شده است.
 11. در زمان ترمیم زخم، محل بخیه ها دچار خارش می شود که امری طبیعی می باشد. دقت کنید که اصلا محل بخیه ها را نخارانید. بهتر است که از کرم های ضد خارش مانند کرم آلوئه ورا استفاده کنید.
 12. در زمان شستشوی خود در سرویس بهداشتی، از آب ولرم با شدت کم استفاده کنید.
 1.  بهتر است برای دو ماه، شیو ناحیه تناسلی به وسیله تیغ انجام شود. اپیلاسیون و بند انداختن موهای واژن به دلیل ایجاد کشش خطرناک است و ممکن است بخیه های قسمت زیرین آسیب ببینند. استفاده از موبر نیز به علت ایجاد سوزش ممنوع است.
 2. پریدن و دویدن بعد از جراحی لابیاپلاستی برای مراقبت از بخیه ها تا بهبودی کامل ممنوع است.
 3. تا دو ماه بعد از جراحی  لابیاپلاستی نباید رابطه جنسی داشته باشید.
 4. بعد از جذب شدن بخیه های لابیاپلاستی از کرم های ترمیم کننده برای از بین رفتن جای زخم های تیغ جراحی استفاده کنید.
 5. بعد از کشیدن بخیه ها برای مدت 40 روز تمام نکات مراقبتی را رعایت کنید زیرا سطح رویی عمل بهبود یافته و قسمت زیرین بخیه ها، هنوز نیاز به فرصت برای ترمیم دارند.
 6. مصرف آسپرین و ایبوپروفن قبل و بعد از عمل ممنوع است زیرا احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 7. قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی از استعمال سیگار و الکل خودداری کنید زیرا مواد موجود در این فرآورده ها سرعت جریان خون را کم می کنند و در نتیجه بهبود زخم به کندی انجام می شود.
 8. به هیچ وجه به بخیه ها فشار وارد نکنید و مراقب باشید که ناحیه عمل کشیده نشود زیرا این اتفاق موجب وارد شدن آسیب به بخیه ها شده و عفونت ایجاد می شود.
 9. نجام ورزش هایی مانند اسب سواری و دوچرخه سواری مطلقا ممنوع است چون فشار زیادی به بخیه ها می آورد  و ممکن است بخیه ها باز شوند.
خانم در حال صحبت

مراقبت های ویژه در زمان باز شدن بخیه های لابیاپلاستی

یکی از عوارض لابیاپلاستی، باز شدن بخیه های جراحی زیبایی واژن می باشد. در این گونه مواقع باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. متخصص زنان و زایمانی که برای انجام عمل لابیاپلاستی به وی مراجعه کرده اید، دارویی خاص و یا پماد مخصوص جوش خوردن را تجویز می کند. اگر خونریزی وجود داشته باشد، از روش بخیه زدن و ترمیم دوباره استفاده می شود.

گاهی اوقات فرد احساس می کند که بخیه ها باز شده است ولی چنین اتفاقی روی نداده است. برای جلوگیری از برجای ماندن جای زخم جراحی، بخیه ها طوری زده می شوند که قسمت های برش داده شده در جای قبل خود قرار بگیرند و بعد از بهبودی کاملا طبیعی به نظر آید. شما نباید اشتباه کنید! اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام داده اید، باید دقیقا به اندازه همان فردی که عمل لابیاها خود را به روش جراحی به انجام رسانده است، ار بخیه های عمل مراقبت کنید.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن لابیاپلاستی، هنگامی است که رشد اعضای بدن خانم، متوقف شده است. خانم ها تا پایان دوره بلوغ نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند تا مشکلات ظاهری لابیاها را برطرف کنند. انجام لابیاپلاستی زود...

دارو های بعد از لابیاپلاستی

دارو های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام هر عمل جراحی، جراح داروهایی مناسب را برای بهبودی محل جراحی تجویز می کند. مصرف دارو های بعد از لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت و افزایش روند بهبودی محل جراحی لازم است. انجام مراقبت های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر من عمل لابیا پلاستی انجام دادم حالا با گذشت یکماه تازه همه بخیهام جوش خورد جذبی هم بود
  ولی الان خیلی جاش مشخص یه قسمتاییش دکترم گفته طبیعی بعد چندماه میره
  ایا ممکن همینطور بمونه؟
  ترمیم کننده هم میزنم بی تاثیر انگار

  پاسخ
  • با سلام. با گذر زمان اسکار ها کمتر می شود

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *