دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین

آیا حقیقت دارد که می توان همزمان با زایمان سزارین، جراحی شکم را هم انجام داد و چربی های شکم را بیرون کشید؟ در جواب به این سوال باید خدمتتان عرض شود که بله این مطلب صحت دارد. بسیاری از مادران مشهور و سلبریتی ها با رژیم غذایی و ورزش های سنگین بعد از زایمان قصد دارند تا به هیکل و بدن قبل از بارداری خود باز گردند. در این مقاله از سایت دکتر شیرین شمس، متخصص و جراح زنان در تهران، همه چیز درباره جراحی لیفت شکم (ابدومینوپلاستی) همزمان با زایمان سزارین را مورد بررسی قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

دکتر برای سزارین

دلیل انجام عمل لیفت شکم همزمان با زایمان چیست؟

زنان در دوران بارداری به دلیل رشد جنین در رحمشان پوست ناحیه شکمشان کشیده می شود. بعد از این که زایمان انجام شد، این پوست کشیده شده حالت افتادگی و شل شدگی پیدا می کند و نمای بدی را در این بخش از بدن زنان ایجاد می کند. ایجاد ترک های متعدد روی پوست و افتادگی و شل شدگی پوست باعث می شود زنان برای رفع آن دست به انجام انواع جراحی های زیبایی در ناحیه شکم از جمله ابدومینوپلاستی بزنند.

در برخی از موارد زنان خواستار آن هستند که جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین انجام شود تا دوره نقاهت و بهبودی در یک مرحله طی شود. در پاسخ به این سوال که آیا امکان جراحی همزمان جراحی زیبایی شکم و زایمان سزارین وجود دارد یا خیر، باید بگوییم که بله می توان جراحی شکم و ابدومینوپلاستی را همزمان با جراحی سزارین انجام داد ولی این مورد باید با نظر پزشک انجام گیرد و همه افراد شرایط انجام این جراحی را ندارند. بسیاری از زنان باردار در سه ماهه سوم بارداری خود به مطب پزشک مراجعه می کنند و درباره انجام جراحی شکم هنگام سزارین می پرسند.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی از انواع جراحی های زیبایی است که در ناحیه شکم و برای برداشتن چربی و پوست اضافی در این بخش از بدن افراد انجام می شود. طیف گسترده ای از زنان و مردان این روزها برای حذف چربی های اضافی و نیز برداشتن پوست اضافی شکم دست به چنین اقدامی می زنند. این جراحی در طول سال های اخیر نتایج مثبت فراوانی در پی داشته است و به دلیل ایمنی و بی خطر بودن تعداد زیادی از افراد برای انجام آن اقدام کرده اند.

مهم ترین نکات درباره لیفت شکم همزمان با زایمان سزارین

باید بدانید که در ابتدا هدف از سزارین به دنیا آوردن کودک بدون کوچک ترین مشکلی و به صورت ایمن می باشد. به این صورت که هیچ خطری کودک و مادر را تهدید نکند. باید بدانید که در صورتی که جراحی ابدومینوپلاستی به صورت حرفه ای و توسط متخصص انجام نگیرد، می تواند احتمال ایجاد لخته خونی و عفونت را بالا ببرد. بنابراین در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشید. باید بدانید که جراحی سزارین توسط متخصص زنان انجام می گیرد ولی جراحی شکم و ابدومینوپلاستی توسط جراح پلاستیک صورت می گیرد و دو جراح به طور همزمان در اتاق عمل هستند.

انجام جراحی ابدومینوپلاستی در مواردی که افراد دارای پوست اضافی زیادی هستند و چربی های زیادی در ناحیه شکم شان تجمع یافته است بسیار سنگین است و باید همزمان با سایر عمل های زیبایی از جمله لیپوساکشن انجام شود.

در چنین مواردی به دلیل تخصصی بودن این جراحی باید روند عمل را به دست یک جراح زیبایی یا جراح پلاستیک بسپارید. اما در صورتی که پوست اضافی ناحیه شکم زنان کم باشد و با اقدامات ساده و جزئی بتوان به رفع مشکل پرداخت زمانی که تحت زایمان سزارین قرار گرفته اند می توانند از پزشک خودشان بخواهد که پوست اضافی ناحیه شکم را بردارد.

بنابراین یکی از مهم ترین شروط انجام همزمان عمل ابدومینوپلاستی با زایمان سزارین این است که کشیدگی پوست و اضافات پوست و چربی ها در این  ناحیه مختصر باشد تا بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران بتواند این جراحی را انجام دهد. در غیر این صورت لازم است که از یک جراح پلاستیک کمک بگیرید. در ادامه صحبت های دکتر شیرین شمس را در رابطه با لیفت شکم همزمان با زایمان سزارین می بینید.

مزایای جراحی شکم همزمان با سزارین

همان طور که رحم به چندین ماه زمان برای بازگشتن به حالت طبیعی خود و وضعیت قبل از بارداری نیاز دارد، پوست و عضلات شکمی هم به این چند ماه نیاز دارند.کشیدگی عضلات شکمی به دلیل بارداری و احتباس مایعات بدن جراحی ابدومینوپلاستی را کمی دشوار می کند زیرا تخمین زدن میزان پوست و ماهیچه های اضافی دقیق نیست.

اگر اسکار زشتی ناشی از زایمان سزارین های پیشین وجود داشته باشد در طول زایمان سزارین می تواند به راحتی برداشته شود. همچنین سفت کردن عضلات شکمی به دلیل موقعیت و اندازه بزرگ رحم به دلیل بارداری، آسان نیست. با این حال بهتر است تا نزدیک به زمان زایمان صبر شود و سپس در صورت امکان این جراحی را همزمان با سزارین انجام داد.

لابیاپلاستی دکتر شمس

مهم ترین مزایایی که انجام ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین دارد موارد زیر هستند:

  • دوره بهبودی و دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم و زایمان سزارین در یک مرحله انجام می شود؛ در واقع به نوعی شما با یک تیر دو نشان زده اید. در طی یک عمل تمامی اقداماتی که لازم است را انجام خواهید داد و دوره بهبودی که حاصل شد شما شاهد هیچ گونه مشکل در ناحیه شکم نخواهید بود.
  • ایجاد برش در ناحیه پوست در یک مرحله: در طی عمل سزارین برش هایی زیر شکم افراد انجام می شود که جنین از آن مجرا خارج شود. همین برش ها کانالی می شود در جهت این که پوست اضافی زنان بعد از زایمان برداشت شود. بنابراین بعد ها نیازی نیست که دوباره برش هایی در نواحی شکمی زنان ایجاد شود.
  • بی خطر بودن و ایمنی همزمانی جراحی ابدومینوپلاستی و زایمان سزارین؛ بسیاری از متخصصان زنان در ونک می توانند با تکیه بر تجربه و تخصص خود مناسب ترین برنامه جراحی را طراحی کنند و با مهارت و توانمندی بالا آن ها را پیاده سازی کنند. بنابراین توصیه می شود که از یک متخصص زنان و زایمان در این زمینه کمک بگیرید.

آیا انجام جراحی ابدومینوپلاستی با زایمان سزارین خطرناک است یا خیر؟

خیر. این جراحی در طول چند ساله اخیر برای بسیاری از زنان انجام شده است و زنان از نتایج مثبت آن بهره مند شده اند. اما مهم ترین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که این جراحی به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد و یک متخصص زنان و زایمان خوب باید این اقدامات زیبایی را انجام دهد. بنابراین روشن است که باید در هنگام انتخاب متخصص زنان و زایمان با تجربه نهایت دقت را داشته باشید. در این موارد هیچ خطری در روند انجام این دو جراحی به طور همزمان رخ نخواهد داد.

البته زنانی که سزارین را انجام می دهند و بعد از آن طی چند ماه با رژیم غذایی و ورزش وزن خود را کاهش می دهند و سپس برای جراحی شکم و ابدومینوپلاستی اقدام می کنند نتیجه به مراتب بهتری را خواهند دید. ولی گزینه جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین بسیار وسوسه انگیز است و معمولاً بسیاری از زنان خواهان این مورد هستند. جراحی ابدومینوپلاستی در افرادی که در آینده قصد بارداری ندارند می تواند گزینه بهتری باشد زیرا در بارداری های آینده ماهیچه های شکمی دوباره دچار کشش می شوند و نیاز به جراحی دوباره می باشد.

عوارض خطرناک انجام ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین

یکی از راهکارهای پیشگیری از بروز عوارض جراحی لیفت شکم همزمان با زایمان سزارین، انتخاب صحیح متخصص زنان و زایمان است که در این زمینه مهارت دارد. بعد از تمامی جراحی های زیبایی و درمانی احتمال اینکه برخی از عوارض پدید آیند وجود دارد مهم ترین آن ها موارد زیر هستند:

  • باقی ماندن افتادگی و شل شدگی پوست
  • نکروز پوست در بخش های پاییینی شکم
  • عفونت در ناحیه زخم های ناشی از جراحی
  • باقی ماندن برجستگی شکم و چین و چروک های پوستی در این ناحیه

چه کسانی نمی توانند جراحی ابدومینوپلاستی را با زایمان سزارین همزمان انجام دهند؟

زنانی که اضافه وزن زیادی دارند و چربی های انباشت شده در ناحیه شکم شان زیاد باشد نیازمند اقدامات پیچیده جراحی ابدومینوپلاستی هستند. از این رو توصیه می شود که هرگز این دو جراحی یعنی ابدومینوپلاستی و زایمان سزارین را همزمان با هم انجام ندهید.

این دسته از زنان می توانند بعد از گذشت دوره بهبودی بعد از زایمان سزارین به یکی از جراحان پلاستیک مراجعه کنند و روند عمل ابدومینوپلاستی را پشت سر بگذارند.

در مورد جراحی لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

نتیجه گیری

در پایان توصیه می شود در صورتی که تمایل دارید این دو جراحی را همزمان با هم انجام دهید حتما در ابتدا با پزشک خود مشورت داشته باشید تا بعد از انجام معاینات و بررسی های تخصصی صلاحیت شما در زمینه انجام این اقدام تایید شود. در صورتی که شرایط انجام همزمان دو جراحی ابدومینوپلاستی و زایمان سزارین را ندارید توصیه می شود اصرار نداشته باشید. زیرا هر جراحی ای شرایط خود را دارد که باید آن ها را دارا باشید تا این جراحی ها بدون خطر باشند.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
درمان HPV به صورت قطعی

درمان HPV به صورت قطعی

ویروس HPV امروزه ترس و اضطراب بسیار زیادی در جامعه ایجاد کرده است. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید امروزه این ویروس، تا حد بسیار زیادی کنترل شده است. اگر به این ویروس مبتلا هستید، بدانید که امروزه...

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به...

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

 مراقبت‌های بعد از سفید کردن واژن بسیار مهم است تا بهبودی دائمی و حفظ سلامت واژن را تضمین کند. این مقاله به بررسی مراقبت‌ها و اقدامات لازم بعد از سفید کردن واژن می‌پردازیم و راهنمایی‌هایی جامع را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + پانزده =