دکتر شیرین شمس / تنگ کردن واژن / نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن از جمله محبوب ترین جراحی های زیبایی زنان است که در دهه اخیر با استقبال فراوانی مواجه شده است. بانوان با افزایش سن شاهد تغییر ظاهری و داخلی واژن هستند، این تغییرات گاها موجب کاهش کیفیت روابط جنسی خواهد شد. تا قبل از دهه اخیر آسیب های بافتی و تغییرات ظاهری واژن به معنای امروزین مورد توجه نبود، چه بسا که بانوان آن را به عنوان تغییرات لاینفک ویژگی زنانگی خود می دانستند. اما در عصر حاضر تاثیرات زایمان، افزایش سن و یا حتی ژنتیک بر اندام تناسلی درمان شدنی است. با توجه به دغدغه های امروزین بانوان برای انجام این دست جراحی ها، در این نوشتار سعی در تشریح یکی از جراحی های زیبایی زنان به نام تنگ کردن واژن خواهیم داشت و به طور خاص به تاثیر آن بر روابط جنسی خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن با ما همراه باشید.

تنگ کردن واژن چیست؟

جراحی تنگ کردن واژن به منظور تنگ کردن دهانه واژن و یا قسمت های عمیق تر آن صورت می گیرد. از این حیث برای تنگ کردن دهانه واژن از جراحی پرینورافی و برای تنگ کردن نواحی عمیق تر آن از جراحی واژینوپلاستی استفاده می شود. تفا.وت این دو جراحی در عمق و میزان تنگ کردن کردن واژن است.

چه افرادی می توانند از این جراحی بهره مند شوند؟

این جراحی به علل مختلف و با اهداف مختلف انجام خواهد شد. افرادی که می توانند از این جراحی استفاده کنند عبارت اند از:

• بانوانی که در سنین بالا هستند.
• بانوانی که چندین زایمان طبیعی را تجربه کرده اند.
• بانوانی که به جهت ژنتیکی دچار شل شدگی ناحیه تناسلی هستند.
• بانوانی که به لحاظ روانی اعتماد به نفس لازم در روابط جنسی را به علت گشاد بودن ناحیه تناسلی از دست داده اند.
• بانوانی که در رسیدن به ارگاسم دچار مشکل هستند.
• بانوانی که به علت گشادی واژن مکررا دچار عفونت می شوند.

هزینه تنگ کردن واژن
نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن

شما نمی توانید این جراحی را انجام دهید!

در این میان بانوانی نیز هستند که این جراحی نمی تواند به مانند دیگران برایشان مفید فایده باشد، لذا انجام آن برای آن ها توصیه نمی شود:

• بانوانی که در دوران بارداری به سر می برند و یا تصمیم به بارداری در آینده را دارند.
• بانوانی که سیستم ایمنی بدن آن ها ضعیف است.
• بانوانی که به بیماری های خاص مبتلا هستند.
• بانوانی که دارای حساسیت و آلرژی های خاص هستند.

تاثیر تنگ کردن واژن بر روابط جنسی

همانطور که گفته شد این جراحی با هدف تغییر اندازه ناحیه داخلی و یا دهانه واژن انجام می شود. دو جراحی واژینوپلاستی و جراحی پرینورافی یا پرینوپلاستی علاوه بر ایجاد زیبایی و جوانسازی ناحیه واژن می تواند تاثیرات مثبتی بر کیفیت روابط جنسی گذارد. همانطور که می دانید با گذشت زمان به علت زایمان و یا افزایش سن عضلات ناحیه تناسلی دچار شل شدگی و آسیب خواهند شد. از این رو برقراری رابطه جنسی در این شرایط برای بانوان لذت بخش نخواهد بود؛ بنابراین این دو جراحی با تقویت این عضلات و تغییر اندازه ناحیه داخلی واژن می تواند بر میزان لذت زوجین از برقراری رابطه نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن تاثیر گذار باشد.

لابیاپلاستی دکتر شمس

تا چه زمانی بعد از جراحی تنگ کردن واژن می توان رابطه جنسی برقرار کرد؟

این پرسشی متداول از سوی بانوان بعد از انجام جراحی تنگ کردن واژن است. روشن است که انجام هرگونه جراحی نیازمند رعایت مراقبت های مشخص بعد از آن است. در واقع مراقبت های بعد از جراحی های زیبایی و حتی درمانی می تواند بر میزان رضایت مندی بعد از جراحی بسیار تاثیر گذار باشد.

از این رو توجه به برخی نکات به عنوان مراقبت بعد از جراحی تنگ کردن واژن نیز حائز اهمیت است. یکی از این مراقبت ها توجه به زمان برقراری رابطه جنسی بعد از جراحی تنگ کردن واژن است.

بانوان باید دقت داشته باشند این جراحی به هر روشی اعم از لیفت واژن با نخ و یا تنگ کردن واژن با لیزر صورت گیرد، نیازمند سپری کردن دوره نقاهت مشخص است تا با بهبودی التهاب و احتمالا زخم های ناشی از جراحی امکان برقراری رابطه جنسی میسر شود.

بانوان باید دقت داشته باشند برای برقراری این رابطه نیازمند مراقبت 6 الی 7 هفته پس از جراحی هستند، لذا باید در این دوران از برقراری رابطه جدا خودداری کنند.

از دیگر مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن

آیا جراحی تنگ کردن واژن عوارضی خواهد داشت؟

شاید برخی بانوان به دلیل ترس از برور عوارض احتمالی از انجام این جراحی ها صرف نظر کنند. باید به این دست از بانوان بگوییم که تمامی جراحی ها با جنبه زیبایی و یا حتی درمانی می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. این جراحی نیز می تواند با عوارض عدیده ای همراه باشد که مبتلا شدن به آن ها در صورت عدم رعایت توصیه های قبل و بعد از جراحی و مراجعه به جراحان بی تجربه به وجود خواهد آمد. بنابراین مراجعه به بهترین جراح تنگ کردن واژن می تواند از بروز این عوارض پیشگیری کند. اما عوارض احتمالی جراحی تنگ گردن واژن عبارت اند از:

• التهاب ناحیه تناسلی
• احساس سوزش و خارش
• تنگی بیش از حد نرمال
• ابتلا به عفونت

بانوان باید دقت داشته باشند که قبل از هرگونه اقدام باید از سلامتی ناحیه تناسلی و عاری بودن آن از عفونت قارچی واژن اطمینان حاصل کنند. از این رو لازم است قبل از جراحی برای معاینه به متخصص زنان مراجعه کنند.

در مورد جراحی لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

یک نکته بسیار مهم

بانوان به یاد داشته باشند گرچه این جراحی را به عنوان جراحی ساده و کم تهاجم معرفی می کنند؛ اما این ویژگی به معنای عدم بررسی و تحقیقات لازم در انتخاب جراح خوب نیست. ناحیه تناسلی برای بانوان علاوه بر نقش تولید مثل به عنوان تنها ارگان لذت جنسی شناخته می شود، لذا سلامت آن بسیار حائز اهمیت است. بنابراین بانوان باید قبل از اقدام به این جراحی در پی یافتن بهترین جراحی زیبایی زنان در تهران باشند. در این مقاله در مورد نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن توضیح داده شد، امید است که مفید باشد.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
ورزش کگل برای تنگ کردن واژن

ورزش کگل برای تنگ کردن واژن

اگر به تازگی متوجه شده‌اید که هنگام خندیدن، دچار بی‌اختیاری ادرار می‌شوید و یا اینکه هنگام رابطه‌ی جنسی مانند گذشته لذت نمی‌برید، با مشکلی مواجه شده‌اید که خیلی از خانم‌ها پس از زایمان با آن روبرو...

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن : معرفی روش ها مزایا و عوارض

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی ها است که با هدف درمانی و اغلب زیبایی انجام می شود و به بهبود روابط جنسی بین زن و مرد کمک می کند. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این عمل واژینال وجود دارد که بسته به...

درمان بی اختیاری ادرار در زنان

درمان بی اختیاری ادرار در زنان

خیلی از خانم ها از بی اختیاری یا ناتوانی در کنترل ادرار شکایت دارند. درمان بی اختیاری ادرار زنان یکی از دغدغه های افراد مبتلا به شمار می‌آید. در واقع بی اختیاری خروج غیر ارادی ادرار است. بعضی از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

8 دیدگاه ها
 1. سلام ، من ۴۸ روزه عمل لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن انجام دادم هنوز نزدیکی نداشتیم احساس میکنم خیییلی تنگ شده درحدی که اصلا سوراخ واژنم معلوم نیست و حتی نمیتونم انگشتمو فروکنم داخل لطفا بگین باید چیکار کنم ؟ و اگر بیش از حد نرمال تنگ شده باشه راحلش چیه؟؟

  پاسخ
  • با سلام. باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 2. با سلام من عمل ترمیم بکارت به همراه تنگی واژن انجام دادم،هم کانال واژن هم دهانه ی واژن،الان ۴۵روز از عملم میگدره و ۴روز دیگه عقدم هست،آیا میتونم رابطه داشته باشم؟

  پاسخ
  • با سلام. خیر تا 3 ماه رابطه توصیه نمی شود

 3. سلام خانم دکتر وقت بخیر.من 25 روزه جراحی با بخیه برای تنگ کردن انجام دادم.یکبار رابطه داشتم با درد زیاد .اما خونریزی نداشتم.با یکبار رابطه واژنم گشاد شده مجدد؟ اگر دیگه رابطه نداشته باشم مجدد به حالت تنگی عمل برمیگرده؟

  پاسخ
  • با سلام برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 4. سلام خانم دکترشرمنده من نزدیک 40روزه عمل وازینوپلاستی وپرینورافی کرذم.احساس میکنم دکترزیادواژنم روتنگ نکرده اخه شنیدم بعداازاولین نزدیکی خیلی دردداره ولی من امروزانگشتم روداخل کردم راحت فرورفت وبازهم جابود.طبیعیه یازیادتنگ نکردن؟توروخداجوابموبدیت خیلی نگرانم

  پاسخ
  • با سلام لطفا برای معاینه تشریف بیارید مطب. ابتدا با منشی از طریق شماره تلفن های درج شده در سایت هماهنگ کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =