دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / عوارض لابیاپلاستی چیست؟ و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عوارض لابیاپلاستی چیست؟ و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

می دانستید عمل لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها در بین عمل های زیبایی در بین خانم ها در سطح دنیا می باشد؟ امروزه عمل های زیبایی نه تنها هدف زیبایی دارند بلکه در برخی موارد به درمان نیز کمک می کند . یکی از این جراحی ها لابیاپلاستی که هدف اصلی آن ترمیم ناحیه خارجی تناسلی می باشد . در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این عمل و عوارض ناشی از آن بدانید .

لابیاپلاستی چیست؟

ناحیه خارجی تناسلی زنان از لابیامینور و لابیاماژور تشکیل شده است . جراحی لابیاپلاستی برای اصلاح این قسمتها در ناحیه تناسلی افرادی است که ظاهر مناسبی ندارد . در این جراحی نه تنها قسمتی از لابیامینور بریده و برداشته می شود بلکه نیاز به اصلاح لابیاماژور می باشد .

عکس عوارض-لابیاپلاستی

عکس عوارض-لابیاپلاستی

برای عمل لابیاپلاستی به چه پزشکی مراجعه کنیم ؟

این جراحی نیاز به تخصص و تبحر پزشک دارد بنابراین باید به پزشکی مراجعه کرد که دوره ها و فلوشیپ زیبایی را گذرانده باشد . توجه به این نکته بسیار مهم است زیرا در صورتی که فرد این جراحی را نزد پزشکی که آموزش های لازم را ندیده است انجام دهد عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد.

پزشک باید در حین جراحی باید به این نکته توجه داشته باشد که ظاهر لابیا به صورت طبیعی تغییر پیدا کند و حس لذت جنسی با این جراحی تغییر پیدا نکند ( آسیبی به رگهای این ناحیه وارد نشود ).

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان شماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام مراجعه کنید.

همه افراد می توانند لابیاپلاستی کنند ؟

این جراحی برای افرادی با شرایط ذیل انجام می شود :

 • در اثر زایمان طبیعی متعدد یا کاهش وزن زیاد یا ترومای شدید دچار افتادگی در ناحیه لابیاماژور شده اند .
 • بین لابیاماژور آنها فاصله بیش از حد طبیعی است .
 • اندازه لابیاها باهم قرینه نیست .

فیلم عمل لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

بسیاری از افراد از عوارض لابیاپلاستی سوال می کنند که در پاسخ به این افراد  باید گفت این عمل در صورتی که به درستی و توسط جراح متخصص زنان انجام شود هیچ گونه عوارضی برای فرد ندارد . البته بیمار در صورتی که بیماری خاصی دارد باید به پزشک خود اطلاع دهد . برخی از بیماران را می توان با وجود بیماری این جراحی را انجام داد ولی باید به صورت ظریف تری انجام شود .

از جمله جراحی های فراگیر که در حال حاضر توسط متخصص زنان انجام می شود، جراحی لابیاپلاستی است. این جراحی به علت ایجاد تاثیرات چشمگیر در ایجاد زیبایی واژن در میان بانوان طرفداران بی شماری دارد. اما بانوان باید دقت داشته باشند انجام این جراحی ممکن است برای آن ها نتیجه مطلوبی ایجاد نکرده و آن ها را با مشکلات عدیده ای مواجه کند.اگر بانوان علی رغم منع پزشکی برای انجام این جراحی ها اقدام کنند، باید منتظر عوارض ناشی از آن نیز باشند. همچنین در صورتی که این جراحی توسط فرد ماهر صورت نگیرد احتمال اسکار شدید، بدشکلی و عدم تقارن ناحیه وجود دار برخی از عوارض لابیاپلاستی خبر از بروز مشکل حادی می دهد که بانوان با مشاهده آن ها باید به سرعت به پزشک خود مراجعه کنند. این عوارض عبارت اند از:
 • بروز خونریزی
 • ابتلا به عفونت واژن، بانوان دقت داشته باشند در صورت تب و یا خروج ترشحات زرد و سبز رنگ از واژن باید فورا به متخصص زنان مراجعه کنند.
 • از بین رفتن حس در ناحیه تناسلی
 • بر جای ماندن جای زخم
 • واکنش به مواد بی حسی و بیهوشی
 • کبودی در ناحیه اندام تناسلی و ران های پا
 • درد های عصبی مزمن
 • التهاب
 • تورم
 • پاره شدن بخیه های زده شده
 • ترشحات غیر طبیعی
 • احساس ضعف یا بی حسی در اندام تحتانی بدن
برخی از عوارض ذکر شده ممکن است پس از جراحی بر اثر سهل انگاری یا عدم رعایت نکات ذکر شده ممکن است رخ دهد، که باید در صورت مشاهده هر کدام از موارد زیر سریعاٌ به پزشک مراجعه کنید تا درمان را پیش بگیرید. بانوان باید برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی در یافتن بهترین جراح زیبایی زنان دقت لازم را به عمل آورند. البته  متخصص جراحی زیبایی زنان قبل از اقدام به جراحی فرد را با مراقبت های بعد از جراحی آشنا کرده و توصیه های لازم را به وی ارائه دهد. *یک توصیه بسیار مهم: بانوان به یاد داشته باشند قبل از انجام هرگونه جراحی زیبایی زنان باید به متخصص زنان مراجعه کرده و از سلامت ناحیه تناسلی و عاری بودن از عفونت های زنان اطمینان یابند، چراکه در صورت ابتلا به عفونت باید تا بعد از بهبودی کامل انجام هرگونه جراحی زیبایی زنان به تعویق افتد. در مواقعی ممکن است متخصص زنان برای اطمینان از عدم وجود عفونت و یا بیماری خاص انجام تست پاپ اسمیر را توصیه کند. *نکته بعدی در خصوص دوران قاعدگی است. پر واضح است که بانوان نمی توانند در این دوران از جراحی های زیبایی واژن استفاده کنند.

آیا جراحی لابیاپلاستی خطر آفرین است؟

خوشبختانه می توانیم این نوید را به تمامی زنان بدهیم که لابیاپلاستی از کم خطر ترین و کم عارضه ترین انواع جراحی زیبایی زنان است که تا حد زیادی موفق عمل کرده است. در طی این سال ها شاهد بوده ایم که زنان زیادی دست به چنین اقدامی زده اند و از نتیجه های مثبت آن بهره مند گشته اند. لابیاپلاستی علیرغم اینکه جراحی کم خطری است اما باید از سوی بهترین متخصصین و جراحان زیبایی انجام شود تا کمترین احتمال خطر نیز از بین برود. ناپختگی و بی تجربگی پزشک معالج گاها می تواند منجر به بروز خطراتی برای بیمار شود. از همین رو توصیه می کنیم این اقدامات زیبایی را به دست اهلش بسپارید تا تجربه عمل لابیاپلاستی کاملا موفقیت آمیز باشد. با ایجاد مزایای فراوان در این جراحی، در مواقعی ممکن است انجام آن عوارضی را به همراه داشته باشد که برخی آن ها طبیعی بوده و برخی نیازمند به مراجعه به جراح است.

کنترل تورم و کبودی بعد از جراحی

تورم و کبودی از جمله عوارضی است که به علت آسیب به بافت و اعصاب، بعد از جراحی بروز خواهد کرد. حتی ممکن است بانوان این دو عارضه را تا دو هفته پس از جراحی تجربه کنند. البته بروز تورم و کبودی طبیعی بوده و پس از مدتی با رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی برطرف خواهد شد. هر دو این عاضه ها به علت آسیب به بافت و اعصاب، بعد از جراحی بروز خواهد کرد. حتی ممکن است بانوان این دو عارضه را تا دو هفته پس از جراحی تجربه کنند. البته بروز تورم و کبودی طبیعی بوده و پس از مدتی با رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی برطرف خواهد شد.

کم کردن عوارض لابیاپلاستی با رعایت کردن مراقبت های بعد از عمل

 • تورم بعد از جراحی طبیعی است و بعد از چند روز خود به خود برطرف می شود .
 • بهتر است تا 24 ساعت بعد از جراحی لباس زیر نپوشید .
 • برای بهبود سریع تر بخیه ها از دستشویی فرنگی استفاده کنید .
 • ناحیه تناسلی را با ژل شستشو زنان ، شستشو داده و آن ناحیه را با دستمال یا سشوار خشک کنید .

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

بسیاری از زنانی که از روند انجام لابیاپلاستی آگاه می شوند اولین سوالی که در این زمینه می پرسند این است که آیا جراحی لابیاپلاستی درد دارد یا خیر.برای رفع نگرانی و دلهره عزیزانی که علاقه دارند این اقدام زیبایی را انجام دهند باید بگویم که خیر. این اقدام پزشکی هیچ گونه درد و ناراحتی را به همراه ندارد. زیرا که پیش از انجام اقدامات مختلف لابیاپلاستی از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود. موادی که به بدن تزریق می شود موجب می گردد زنان هیچ گونه احساس درد نداشته باشند. بدین ترتیب تمامی مراحل لابیاپلاستی طی می شود.

نتیجه

در صورتی که جراحی لابیاپلاستی را نزد پزشکی که دوره و فلوشیب زیبایی زنان را گذرانده است انجام دهید عوارض خاصی نداشته و از نتیجه جراحی رضایت کافی را خواهید داشت .

بیشتر بدانیم
مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی در دختران باکره چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی در دختران باکره چگونه انجام می شود؟

می دانیم که عمل لابیاپلاستی روشی پر طرفدار در میان انواع جراحی های زیبایی زنان است که بر روی لابیاها انجام می شود. اما یکی از بیشترین سوالاتی که ممکن است در حوزه جراحی لابیاپلاستی مطرح شود این است...

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل لابیاپلاستی انجام دهند برایشان این نکته اهمیت زیادی دارد که اطلاعات خود را در مورد لابیاپلاستی با میل جنسی افزایش دهند. لابیاپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی...

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 5 =