دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / جراحی لابیا ماژور پلاستی
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی سال های متمادی از ظاهر اندام تناسلی خود رضایت کافی ندارند ولی با این وجود از اینکه با جراح زیبایی زنان مشورت کنند، امتناع می نمایند. شما باید به خوبی بدانید که زیبایی ظاهر اندام تناسلی اهمیت بسیار زیادی بر روابط جنسی می گذارد و اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. متدهای بسیار زیادی برای زیبایی این بخش از اندام تناسلی به کار می رود که یکی از آن ها جراحی لابیا ماژور پلاستی می باشد.

دو لایه پوست در دو سمت دهانه واژن خانم ها وجود دارد که به آنها لابیا می گویند. شکل ظاهری لابیاها در همه خانم ها شبیه به یکدیگر نمی باشد، برخی از آنها اندازه بزرگی دارند و برخی از آنها اندازه یکسانی ندارند. رنگ و اندازه آنها در هر خانم با دیگری متفاوت می باشد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید. با استفاده از متد جراحی لابیاماژور زیبایی این بخش اندام تناسلی افزایش پیدا می کند و خانم ها زیبایی بیشتری را به این بخش می بخشند.

توضیحات دکتر شیرین شمس در مورد نقش لابیاماژور

جراحی لابیا ماژور پلاستی چیست؟

بسیاری از خانم هایی که کاهش وزن شدیدی داشته اند ظاهر لابیاهای اندام تناسلی شان زیبایی خود را از دست می دهد. در واقع آن ها دچار افتادگی شدیدی در این ناحیه می شوند و یا فاصله این لابیاها به دلیل زایمان طبیعی و یا شیردهی افزایش پیدا می کند. این دسته از خانم ها به جراحی لابیاماژورپلاستی نیاز دارند و بهتر است برای انجام آن نزد بهترین جراح زیبایی واژن که تخصص زیادی در این زمینه دارد مراجعه کنند.

به طور معمول این دسته از خانم ها کاهش وزن زیادی را تجربه کرده اند و یا اینکه به دلیل مصرف دخانیات و سیگار، واژن شان تغییر شکل داده است. برای استفاده از این شیوه جراحی شما باید به نزد بهترین و حرفه ای ترین پزشکی بروید که در این زمینه تخصص و تجربه بیشتری دارد. او به بهترین نحو ممکن می تواند زیبایی واژن شما را با استفاده از شیوه جراحی مشخص شده باز گرداند. این جراحی مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها از این شیوه جراحی، برای زیبایی بیشتر واژن خود استفاده می کنند.

جراحی لابیاماژورپلاستی برای افرادی که در ناحیه لابیاماژور دارای مشکلاتی مانند چروک خوردگی، جمع شدگی، تیرگی، شکل نامناسب، پوست اضافه یا جوش های نامتعارف هستند و قصد برطرف کردن آن ها را دارد، انجام می گیرد. این عمل واژینال باعث می شود که شکل زیبایی برای بافت این ناحیه ایجاد گردد.

جراحی لابیاماژور پلاستی معمولا در اتاق عمل انجام می شود. زیرا عروق و شریان های مهمی در این ناحیه قرار دارد که باید با کوتر خونگیری عروق انجام شود. در این عمل، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و با بی حسی موضعی امکان پذیر نیست. برش های جراحی لابیاماژورپلاستی به صورت دوکی شکل ایجاد می شود.

دلایل انجام جراحی لابیا ماژور پلاستی

تاکنون به خوبی متوجه شدید که جراحی لابیا ماژور پلاستی یکی از جراحی زیبایی واژن می باشد که برای کاهش دادن اندازه لابیاهای بیرونی از آن استفاده می کنند. این جراحی از آن دسته روش های عمل زیبایی می باشد که اگر پزشک برای انجام دادن آن تخصص زیادی نداشته باشد بدون شک زیبایی واژن شما تضمین شده نمی باشد. به همین دلیل شما باید به خوبی زیبایی واژن را از هر نظر مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید این روش جراحی را انتخاب کنید و بهترین پزشک را هم انتخاب نمایید.

چه کسانی می توانند از جراحی لابیا ماژور پلاستی بهره ببرند؟

 • خانم هایی که اندازه لابیاهای واژن شان بسیار بزرگ است باید بدانند که این روش جراحی برای آنها بهترین انتخابی است که می توانند داشته باشند.
 • خانم هایی که لابیاهای افتاده و شل دارند باید بدانند که بهترین دلیل را برای انجام جراحی لابیا ماژور پلاستی خواهند داشت. این مورد روی زیبایی واژن آنها تاثیر زیادی می گذارد و به همین دلیل بهتر است با استفاده از این روش جراحی زیبایی را به واژن بازگردانند.
 • برخی از خانم ها به دلیل اندازه نبودن لابیاهای واژن خود نمی توانند به راحتی روی دوچرخه سوار شوند. آنها بهتر است که از این روش جراحی استفاده کنند تا به راحتی فعالیت های ورزشی خود را انجام دهند.

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که به دلیل عدم زیبایی و تقارن در لابیاهای واژن خود از داشتن رابطه جنسی خجالت می کشید، باید بدانید که انتخاب و استفاده از این روش جراحی بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

بهترین جراح لابیاپلاستی

تفاوت جراحی لابیاماژورپلاستی با لابیامینورپلاستی

لازم است بدانید که عمل لابیاهای بزرگ با لابیامینورپلاستی کاملا متفاوت است. جراحی لابیامینور به علت اینکه طی آن لابیاهای کوچک برداشته و بازسازی می شوند، می تواند با بی حسی موضعی انجام گیرد. اما در جراحی لابیاهای بزرگ این امکان فراهم نیست. زیرا لابیاماژورها سطح بیشتری دارند، وسیع تر هستند، برجسته ترند، عروق مهم تری دارند و چسبندگی های بیشتری دارند. بنابراین پروسه جراحی دشوارتر است و از همین رو باید حتما در داخل اتاق عمل انجام شود.

در جراحی لابیاماژورپلاستی میزان مصرف آنتی بیوتیک بیشتر است. پزشکی که قصد انجام این جراحی را دارد باید کاملا حرفه ای باشد تا به اصولی ترین کل ممکن، فرآیند جراحی را انجام دهد. زیرا برداشتن بیش از حد لابیاها باعث می شود که دهانه واژن باز بماند و در این شرایط مخاط واژن به بیرون راه می یابد که موجب می شود شکل زیبایی برای این ناحیه ایجاد نگردد. بنابراین برای ظرافت و زیبایی بیشتر لازم است که اندازه ها به صوت متعادل رعایت شود تا قسمت های داخلی به بیرون متمایل نشوند. پس از جراحی، لابیاماژورها جمع و کوچک تر و چروک ها برطرف می شوند. اکثر اوقات ممکن است جراحی لابیامینور و لابیاماژور به صورت همزمان با هم انجام گیرند.

تفاوت دیگری که برای جراحی لابیامینور و لابیاماژور می توان در نظر گفت این است که در جراحی لابیامینور می توان به صورت همزمان، تزریق چربی نیز انجام داد. البته فرآیند جراحی کمی دشوار و حساس تر می شود اما مانعی برای آن وجود ندارد. در لابیاماژورپلاستی با توجه به اینکه ترمیم در همین ناحیه انجام و بافت باز می شود، چسبنگی آزاد می شود و چروک ها و پوست اصافی برداشته می شوند، نمی توان همزمان با آن تزریق چربی انجام داد. بنابراین افرادی که قصد تزریق ژل چربی ناحیه لابیاماژور دارد باید حداقل 40 روز پس از عمل صبر کنند تا فرآیند ترمیم کامل شود و تزریق چربی امکان پذیر گردد.

البته تزریق چربی پس از لابیاماژورپلاستی بسیار توصیه می شود. زیرا وقتی لابیاماژور تحت عمل جراحی قرار می گیرد، مانند یک داربست در ناحیه زیر لابیا نقش آفرینی می کند که کاملا آن را سفت می کند، بافت اضافی و شل را بر می دارد و تیرگی را نیز رفع می نماید. بنابراین تزریق چربی پس از آن ظاهر بسیار زیبایی را در ناحیه واژن ایجاد می کند.

این دو جراحی (لابیاماژورپلاستی و لابیامینورپلاستی) از نظر دوره ریکاوری با هم تفاوتی ندارند. در هر دوی آن ها فرد باید تا 40 روز از انجام فعالیت های سنگین، ورزش کردن و نزدیکی دوری کند. همچنین در این مدت باید از توالت فرنگی استفاده کرده و ناحیه جراحی را با آب خنک شست و شو دهد.

مراقبت های بعد از لابیا ماژور پلاستی

همه خانم هایی که جراحی لابیا ماژور پلاستی را انجام می دهند می توانند به فعالیت های روزانه خود باز گردند. اما آنها باید به خوبی بدانند که رعایت برخی نکات در بهبود و تسریع روند بهبودی آنها نقش بسیار مهمی دارد، در این صورت رضایت آنها از عمل بیشتر خواهد شد. برخی از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی که شما باید بعد از این جراحی در نظر داشته باشید و به آن اهمیت دهید عبارت می باشد از:

 • استفاده از کمپرس آب سرد یکی از بهترین اقداماتی می باشد که شما می توانید انجام دهید. در این صورت ورم و درد آن تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
 • شما زمانی که می خواهید از کمپرس آب سرد استفاده کنید باید از 20 دقیقه یکبار آن را بردارید و به واژن خود استراحت بدهید. زمانی که می خواهید استراحت کنید باید روی کمر خود بخوابید.
 • دقت داشته باشید که از انجام دادن فعالیت های ورزشی که کششی هستند باید به طور جدی خودداری کنید. در این صورت امکان دارد به واژن شما فشار وارد شده و تورم لابیا ها بیشتر شود.
 • یکی از دیگر نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد این است که بیماران تا 1 ماه اصلا نباید رابطه جنسی داشته باشند.
 • با توجه به اینکه ضخامت لابیاها تا چه اندازه ای می باشد امکان دارد تا 6 ماه پس از جراحی تورم وجود داشته باشد و این امر طبیعی است.
 • بعد از جراحی لابیا ماژور پلاستی بهترین جراح زیبایی زنان در تهران به شما دستوراتی مبنی بر خوردن قرص های مسکن می دهد. دقت داشته باشید که به جز آن قرص ها اصلا نباید داروی دیگری را مورد استفاده قرار دهید.
 • برای خشک کردن واژن خود نیاز است که از حوله و یا سشوار استفاده کنید، دقت داشته باشید که اصلا نباید دستمال کاغذی استفاده شود.
هزینه لابیاپلاستی

نتیجه جراحی لابیاماژورپلاستی

این جراحی منجر به کوچکتر شدن و سفت تر شدن لابیاهای ماژور می شود. در بیمارانی که پوست اضافه دارند و این مورد منجر به افتادگی و یا آویزان شدن لابیا ها هنگام ایستادن می شود، بعد از جراحی این مورد بهبود می یابد. همچنین حجم بالای لابیاها در این جراحی می تواند کاهش یابد.

آیا جراحی لابیاماژورپلاستی خطر دارد؟

این جراحی همانند هر جراحی دیگری عوارض و خطراتی دارد که بهتر است قبل از جراحی با این موارد آشنا شد. در ادامه به برخی از این خطرات و عوارض اشاره می کنیم:

 • خونریزی از ناحیه جراحی
 • هماتوم
 • بروز عفونت در ناحیه جراحی
 • ایجاد اسکار و یا همان جای بخیه
 • برش بیش از حد در ناحیه جراحی
 • برش کم تر از حد مورد نیاز در ناحیه جراحی

البته در صورتی که لابیاپلاستی توسط یک جراح با تجربه و متبحر انجام گیرد این عوارض به وجود نمی آیند بنابراین انتخاب جراح اهمیت بسیار بالایی دارد.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا به تازگی تصمیم به جوانسازی واژن خود با لابیاپلاستی گرفته اید و از درد لابیاپلاستی ترس دارید؟ باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که دارای مزایای زیادی است و در کل...

درد زایمان سزارین

درد زایمان سزارین

زایمان سزارین زایمانی است که در آن اقدام به برش در شکم مادر و به دنیا آوردن نوزاد می گردد. هر چند که نگرانی در خصوص درد زایمان طبیعی بیشتر است، اما بسیاری از افراد در مورد دوران نقاهت و درد پس از...

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله های رحم

توبکتومی یا بستن لوله ها یک روش عقیم سازی زنانه است. این یک روش جراحی است که به انسداد لوله های فالوپ زنانه اشاره دارد. این امر مانع از رسیدن تخمک ها به رحم و لانه گزینی می شود. لوله های فالوپ...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. آیا عمل لابیا ماژور پلاستی برای دختران باکره مناسبه؟ و باعث پارگی پرده نمیشه؟ و اینکه خطرناکه؟

  پاسخ
  • با سلام بله

 2. سلام وقت بخیر هزینه جراحی لابیا چقدره ؟ مدت زمان عمل چقدره نیاز به بیهوشی داره یا نه

  پاسخ
  • با سلام. هزینه بسته به شرایط فردی شما متفاوت می باشد و باید مورد معاینه قرار بگیرید تا هزینه اعلام شود. زمان عمل کوتاه و کمتر از یک ساعت است و نیاز به بیهوشی عمومی ندارد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *