دکتر شیرین شمس / جراحی زیبایی زنان / همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

همه چیز درباره جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا یکی از مهم ترین بخش های اندام تناسلی زنانه می باشد که دو نوع دارد. شما باید بدانید که جراحی لابیا ماژور پلاستی به منظور افزایش زیبایی لابیاهای واژن به کار می رود. بسیاری از خانم ها هستند که طی سال های متمادی از ظاهر اندام تناسلی خود رضایت کافی ندارند ولی با این وجود از اینکه با جراح زیبایی زنان مشورت کنند، امتناع می نمایند. شما باید به خوبی بدانید که زیبایی ظاهر اندام تناسلی اهمیت بسیار زیادی بر روابط جنسی می گذارد و اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. متدهای بسیار زیادی برای زیبایی این بخش از اندام تناسلی به کار می رود که یکی از آنها جراحی لابیا ماژور پلاستی می باشد.

دو لایه پوست در دو سمت دهانه واژن خانم ها وجود دارد که به آنها لابیا می گویند. شکل ظاهری لابیاها در همه خانم ها شبیه به یکدیگر نمی باشد، برخی از آنها اندازه بزرگی دارند و برخی از آنها اندازه یکسانی ندارند. رنگ و اندازه آنها در هر خانم با دیگری متفاوت می باشد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید. با استفاده از متد جراحی لابیا ماژور پلاستی زیبایی این بخش اندام تناسلی افزایش پیدا می کند و خانم ها زیبایی بیشتری را به این بخش می بخشند.

جراحی لابیا ماژور پلاستی چیست؟

بسیاری از خانم هایی که کاهش وزن شدیدی داشته اند ظاهر لابیاهای اندام تناسلی شان زیبایی خود را از دست می دهد. در واقع آنها دچار افتادگی شدیدی در این ناحیه می شوند و یا فاصله این لابیاها به دلیل زایمان های طبیعی و یا شیردهی افزایش پیدا می کند. این دسته از خانم ها به جراحی لابیاماژورپلاستی نیاز دارند و بهتر است برای انجام آن نزد بهترین جراح زیبایی واژن که تخصص زیادی در این زمینه دارد مراجعه کنند.

به طور معمول این دسته از خانم ها کاهش وزن زیادی را تجربه کرده اند و یا اینکه به دلیل مصرف دخانیات و سیگار واژن شان تغییر شکل داده است. برای استفاده از این شیوه جراحی شما باید به نزد بهترین و حرفه ای ترین پزشکی بروید که در این زمینه تخصص و تجربه بیشتری دارد. او به بهترین نحو ممکن می تواند زیبایی واژن شما را با استفاده از شیوه جراحی مشخص شده باز گرداند. این جراحی مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها از این شیوه جراحی، برای زیبایی بیشتر واژن خود استفاده می کنند.

دلایل انجام جراحی لابیا ماژور پلاستی

تاکنون به خوبی متوجه شدید که جراحی لابیا ماژور پلاستی یکی از روش های زیبایی واژن می باشد که برای کاهش دادن اندازه لابیاهای بیرونی از آن استفاده می کنند. این جراحی از آن دسته روش های عمل زیبایی می باشد که اگر پزشک برای انجام دادن آن تخصص زیادی نداشته باشد بدون شک زیبایی واژن شما تضمین شده نمی باشد. به همین دلیل شما باید به خوبی زیبایی واژن را از هر نظر مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید این روش جراحی را انتخاب کنید و بهترین پزشک را هم انتخاب نمایید.

بیهوشی در جراحی لابیا ماژوراپلاستی

این روش جراحی می تواند با بی حسی موضعی و تزریق داروهای آرام بخش و یا با انجام بیهوشی کلی انجام گیرد. انتخاب نوع بیهوشی بستگی به مقدار بافت مورد نیاز برای برداشتن دارد.

چه کسانی می توانند از جراحی لابیا ماژور پلاستی بهره ببرند؟

 • خانم هایی که اندازه لابیاهای واژن شان بسیار بزرگ است باید بدانند که این روش جراحی برای آنها بهترین انتخابی است که می توانند داشته باشند.
 • خانم هایی که لابیاهای افتاده و شل دارند باید بدانند که بهترین دلیل را برای انجام جراحی لابیا ماژور پلاستی خواهند داشت. این مورد روی زیبایی واژن آنها تاثیر زیادی می گذارد و به همین دلیل بهتر است با استفاده از این روش جراحی زیبایی را به واژن بازگردانند.
 • برخی از خانم ها به دلیل اندازه نبودن لابیاهای واژن خود نمی توانند به راحتی روی دوچرخه سوار شوند. آنها بهتر است که از این روش جراحی استفاده کنند تا به راحتی فعالیت های ورزشی خود را انجام دهند.

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که به دلیل عدم زیبایی و تقارن در لابیاهای واژن خود از داشتن رابطه جنسی خجالت می کشید، باید بدانید که انتخاب و استفاده از این روش جراحی بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

مراقبت های بعد از لابیا ماژور پلاستی

نکات مراقبتی پس از عمل لابیاماژورپلاستی

همه خانم هایی که جراحی لابیا ماژور پلاستی را انجام می دهند می توانند به فعالیت های روزانه خود باز گردند. اما آنها باید به خوبی بدانند که رعایت برخی نکات در بهبود و تسریع روند بهبودی آنها نقش بسیار مهمی دارد، در این صورت رضایت آنها از عمل بیشتر خواهد شد. برخی از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی که شما باید بعد از این جراحی در نظر داشته باشید و به آن اهمیت دهید عبارت می باشد از :

 • استفاده از کمپرس آب سرد یکی از بهترین اقداماتی می باشد که شما می توانید انجام دهید. در این صورت ورم و درد آن تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
 • شما زمانی که می خواهید از کمپرس آب سرد استفاده کنید باید از 20 دقیقه یکبار آن را بردارید و به واژن خود استراحت بدهید. زمانی که می خواهید استراحت کنید باید روی کمر خود بخوابید.
 • دقت داشته باشید که از انجام دادن فعالیت های ورزشی که کششی هستند باید به طور جدی خودداری کنید. در این صورت امکان دارد به واژن شما فشار وارد شده و تورم لابیا ها بیشتر شود.
 • یکی از دیگر نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد این است که بیماران تا 1 ماه اصلا نباید رابطه جنسی داشته باشند.
 • با توجه به اینکه ضخامت لابیاها تا چه اندازه ای می باشد امکان دارد تا 6 ماه پس از جراحی تورم وجود داشته باشد و این امر طبیعی است.
 • بعد از جراحی لابیا ماژور پلاستی جراح زیبایی زنان به شما دستوراتی مبنی بر خوردن قرص های مسکن می دهد. دقت داشته باشید که به جز آن قرص ها اصلا نباید داروی دیگری را مورد استفاده قرار دهید.
 • برای خشک کردن واژن خود نیاز است که از حوله و یا سشوار استفاده کنید، دقت داشته باشید که اصلا نباید دستمال کاغذی استفاده شود.

نتیجه جراحی لابیا ماژوراپلاستی

این جراحی منجر به کوچکتر شدن و سفت تر شدن لابیاهای ماژور می شود. در بیمارانی که پوست اضافه دارند و این مورد منجر به افتادگی و یا آویزان شدن لابیا ها هنگام ایستادن می شود، بعد از جراحی این مورد بهبود می یابد. همچنین حجم بالای لابیاها در این جراحی می تواند کاهش یابد.

خطرات جراحی لابیا ماژوراپلاستی

این جراحی همانند هر جراحی دیگری عوارض و خطراتی دارد که بهتر است قبل از جراحی با این موارد آشنا شد. در ادامه به برخی از این خطرات و عوارض اشاره می کنیم :

 • خونریزی از ناحیه جراحی
 • هماتوم
 • بروز عفونت در ناحیه جراحی
 • ایجاد اسکار و یا همان جای بخیه
 • برش بیش از حد در ناحیه جراحی
 • برش کم تر از حد مورد نیاز در ناحیه جراحی

البته در صورتی که جراحی توسط یک جراح لابیاپلاستی با تجربه و متبحر انجام گیرد این عوارض به وجود نمی آیند بنابراین انتخاب جراح اهمیت بسیار بالایی دارد.

بیشتر بدانیم
تشخیص و درمان سرطان دهانه رحم چگونه صورت می گیرد؟
برچسب ها:

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

لابیاپلاستی و میل جنسی چه ارتباطی باهم دارند؟

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل لابیاپلاستی انجام دهند برایشان این نکته اهمیت زیادی دارد که اطلاعات خود را در مورد لابیاپلاستی با میل جنسی افزایش دهند. لابیاپلاستی از آن دسته جراحی های زیبایی...

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

هر چه باید در مورد جراحی فیبروم رحم بدانید

فیبروم رحم عبارت است از رشد غیر طبیعی و بیش از اندازه بافت های رحم در بانوان در بازه های سنی 25 تا 40 سالگی، که امکان باروری وجود دارد.  فیبروم رحم در واقع، غده های غیر سرطانی هستند که بافت های...

دانستنی های لازم دوران یائسگی

دانستنی های لازم دوران یائسگی

این مرحله از سن آدمی که دارای معنای خاصی در علم طب است، در میان عام به دوره یائسگی موسوم است که در آن مرحله زنان از دوره قاعدگی فارغ گشته و تمام حالات دوران نوجوانی از آنها رخت برمی بندد. این مرحله...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =