دکتر شیرین شمس / بیماری های زنان / چگونه از سلامت پرده بکارت خود مطمئن شویم
مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه

چگونه از سلامت پرده بکارت خود مطمئن شویم

­پرده بکارت و آسیب دیدگی آن جزو دغدغه های مهمی است که می تواند ذهن هر خانم مجرد و شاید متاهل را درگیر کند. چگونه می توان آسیب دیدگی آن را تشخیص داد؟ در اولین تجربه مقاربت درد یا خونریزی نداشته ام. علت چیست؟ حقیقت دارد که افراد با پرده بکارت حلقوی دچار خونریزی ناشی از نزدیکی نمی شوند؟ و بسیاری سوال دیگر که پاسخ همگی آن ها را می توانید در این مقاله بیابید. با ما همراه باشید.

برخی از شایع ترین مسائلی که در مورد پرده بکارت مطرح است.

فهرست مطالب نمایش

پرده بکارت چیست و در کدام قسمت واژن قرار دارد؟

پرده بکارت در حقیقت یک بافت ارتجاعی است که بافت عضلانی ندارد و خونرسانی آن نیز بسیار کم و ضعیف است. در خارجی ترین ناحیه واژن و در ورودی آن قرار گرفته و شکلی مانند پرده به خود گرفته است. یعنی یک بافت آناتومیک مشخص نیست؛ بلکه در خروجی قرار دارد. در حقیقت داخل واژن و در خارجی ترین قسمت آن بافتی ارتجاعی وجود دارد که با خونرسانی کم، شکلی مانند پرده بکارت به خود گرفته است که از گذشته به آن هایمن یا پرده بکارت می گویند.

روند تکامل پرده بکارت

پرده بکارت ­در دختران جوان معمولا قبل از بلوغ وجود دارد و به مرور شکل آن محکم تر و سفت تر می شود. در برخی موارد که شخص در حال تکامل است و در اوایل دوره بلوغ قرار دارد، ممکن است وقتی به پرده بکارت آسیب می رسد، به خودی خود تکامل پیدا کده و آسیب برطرف می شود. اما در سنین بالاتر برخلاف تصوری که وجود دارد و برخی فکر می کنند به علت حلقوی بودن پرده بکارت یا ارتجاعی بودن آن، بعد از نزدیکی خود به خود ترمیم می شود، چنین چیزی نیست! پس تنها در دوره قبل از بلوغ و اوایل آن ممکن است آسیب سطحی در پرده بکارت به صورت خودکار رفع و ترمیم شود.

انواع پرده بکارت

پرده بکارت بر اساس شکلی که دارد، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. ممکن است شکل آن به صورت های زیر باشد:

 • حلقوی
 • غربالی یا مشبک، دارای سوراخ های متعدد
 • دندانه ای یا dentate
 • سپتوم دار یا دیواره دار؛ این دیواره می تواند در قسمت بالا یا قدامی واژن باشد و یا کل دهانه واژن را احاطه کند. در چنین حالتی به آن دو دیواره ای یا دو قسمتی (twice septate) گفته می شود.
 • Semi septate که یک دیواره ناقص دارد. این دیواره ممکن است کاملا صخیم باشد و پرده بکارت را به صورت دو سوراخ از هم جدا کند. همچنین می تواند خیلی نازک باشد و حین مقاربت، نزدیکی به راحتی صورت گیرد.
 • هلالی: پرده بکارت هلالی ممکن است در قسمت قدام یا خلفی وجود داشته باشد.
 • پرده کاملا مسدود
 • پرده ای که کاملا مسدود نیست و دارای سوراخ کوچکی بر روی خود است.

ارتجاعی یا غیرارتجاعی بودن پرده بکارت ربطی به شکل آن ندارد؛ بلکه نوع و جنس پرده بکارت می تواند به صورت ارتجاعی یا غیر ارتجاعی باشد.

ارتجاعی: یعنی ­دیواره بسیار ضخیم نباشد و پارگی آن با خونریزی زیادی همراه نباشد.

غیرارتجاعی: یعنی دارای دیواره ضخیم و در اولین مقاربت همراه با خونریزی باشد.

پرده های سوراخ دار خود به صورت های مختلفی مانند حلقوی، مشبک، دندانه ای، سپتوم دار و یا هلالی وجود دارند.

علل آسیب پرده بکارت

پرده بکارت تنها با داشتن رابطه جنسی دچار آسیب نمی شود و عواملی به شرح ذیل می تواند به آن آسیب برساند :

 • ورود شی خارجی به داخل واژن برای خود ارضایی
 • ژنتیک: برخی از افراد از بدو تولد دارای شکلی از پرده می باشند که دارای آسیب بوده یا بدون پرده هستند.
 • حادثه ای مانند تصادف
 • جراحی هایی که در لگن انجام می شود.

تشخیص پارگی پرده بکارت چگونه انجام می شود؟

آسیب دیدگی پرده بکارت به این معنا است که شکل اولیه خود را از دست می دهد و ممکن است یکسری ضایعات در نواحی مختلف آن وجود داشته باشد.

پرده بکارت به صورت ساعت در نظر گرفته می شود و هر نوع از آسیب ها در موقعیت خاصی روی می دهد. در مواردی که آسیب پرده بکارت به علت مقاربت غیردلخواه اما غیرزور است، زمانی که شخص دچار درد حین نزدیکی است و یا  در افرادی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند، معمولا پارگی در نواحی قدامی و از لحاظ موقعیت ساعتی در ساعت های 10، 11، 12 یا دقیقا ساعت 6 اتفاق می افتد. معمولا تجاوز جنسی در قسمت قدامی که جزو پرده بکارت محسوب نمی شود، یعنی از ساعت 9 تا 3 در قسمت بالا اتفاق می افتد.

ساعت

در مواردی که مقاربت با تمایل فرد انجام می شود، معمولا پارگی پرده بکارت در ساعت های 5 یا 7 اتفاق می افتد. در صورتی که با درد زیادی همراه باشد معمولا پارگی در ساعت 6 مشاهده می شود.

پس معمولا در پزشکی قانونی بر اساس محل پارگی پرده بکارت تشخیص داده می شود که آیا مقاربت به دلخواه بوده یا پارگی پرده بکارت به دنبال تجاوز جنسی اتفاق افتاده است.

معاینه توسط فرد با تجربه در زمینه تشخیص پارگی پرده بکارت، به شکل های مختلفی انجام می شود. معاینه پرده بکارت در دختربچه ها معمولا از پشت یا پهلو و در بزرگسالان از جلو، با کشیدن لابیامینورها به سمت جلو و پایین انجام می شود.

فردی که تجربه داشته باشد می تواند تشخیص دهد که:

 • آیا پارگی پرده بکارت صورت گرفته است یا خیر؟
 • موقعیت پارگی در چه ساعتی است؟
 • آیا پارگی پرده بکارت طبیعی است یا خیر؟
 • پارگی پرده بکارت به تازگی رخ داده است یا قدیمی است.

نکته: امکان ذکر زمان دقیق برای پارگی پرده بکارت وجود ندارد. مثلا نمی توان گفت دقیقا 6 ماه و 2 روز پیش مقاربت صورت گرفته است و یا در اثر حادثه ای پارگی صورت گرفته است.

آیا معاینه سلامت پرده بکارت توسط افراد غیر متخصص امکانپذیر است؟

حتما باید پرده بکارت برای معاینه توسط افراد متخصص با تجربه معاینه شود. چون اگر فردی باشد که غیرمتخصص باشد حتی با معاینه اش ممکن است که نوع معاینه متفاوت باشد و منجر به آسیب دیدگی آن شود و یا اطلاعات اشتباه به شما بدهدکه باعث نگرانی تان بشود یا اطمینان کاذب بدهد. بنابراین حتما باید معاینه پرده بکارت توسط فردی با تجربه و کاملا اطلاعات دقیق دارد و به صورت مناسب و دقیق انجام شود.

لابیاپلاستی دکتر شمس

آیا امکان عدم خونریزی در پرده بکارت سالم وجود دارد؟

خونریزی پرده بکارت بستگی به دیواره پرده بکارت دارد. اگر پرده بکارت بسیار خیلی محکم  و ضخیم نباشد، ممکن است شخص دچار خونریزی کم با خون قرمز روشن شود. اما اگر دیواره خیلی ضخیم و کلفت باشد ممکن است خونریزی بیشتر شود که در موارد نادری ممکن است شاهد خونریزی زیاد باشیم.

موارد بسیاری وجود دارد که ممکن است پرده بکارت سالم باشد اما دچار خونریزی نشود. زیرا جنس بافت این ناحیه حالت ارتجاعی دارد و دیواره خیلی ضخیمی ندارد که شخص دچار خونریزی خیلی شدید باشد. بنابراین عدم خونریزی پرده بکارت دلیلی برای عدم سلامت و نیز پاره شدن یا نشدن آن نیست.

زیرا بر اساس اینکه پرده بکارت قابلیت ارتجاعی دارد، در نتیجه دارای بافت کشسان است. ممکن است خونریزی رخ ندهد اما به هر حال مقاربتی صورت گرفته است که به دنبال آن پرده بکارت دچار آسیب دیدگی می شود. حتی اگر مقاربت به صورت خارجی باشد و دخول کامل هم صورت نگیرد از نوع بافت، کاملا مشخص می شود که مقاربت صورت گرفته است یا خیر. حتی مقاربت های خارجی و پارگی های ریز و ظریف در اطراف پرده بکارت نیز قابل تشخیص است.

درمان پرده بکارت مسدود

اگر پرده بکارت به صورت کامل، انسداد پیدا کرده باشد، معمولا باعث هماتوکولپوس می شود. یعنی خون در رحم و حتی گاهی در شکم جمع شده و باعث درد شدید می شود. اگر شخص متوجه نشود، حتی ممکن است به شوک برود و به مرگ دچار شود. بنابراین اگر شخصی تا سنین 16 سال، تا به حال پریود نشده باشد و دچار درد ناگهانی شکم، حالت تهوع و استفراغ شود، خانواده نباید نادیده بگیرد و برای رفع این مشکل به یک متخصص زنان خوب مراجعه کنند.

پزشک معمولا یک برش صلیبی در ناحیه ورودی واژن (ناحیه پرده بکارت) ایجاد می کند که خون از آن خارج شده و سوراخی که لازم است، ایجاد گردد. به ور کلی درمان پرده بکارت مسدود بسیار آسان است، آنچه اهمیت دارد شناخت و تشخیص آن است.

آیا امکان بارداری با وجود باکره بودن وجود دارد؟

بارداری با وجود پرده بکارت

یک نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که بارداری برای افرادی که پرده بکارت سالمی دارند هم امکان پذیر است. زیرا اسپرم ها بسیار ظریف و کوچک (در حد میکرون) هستند، سرعت بسیار بالایی دارند و تعداد زیادی از آن ها در هر مقاربت آزاد می شوند. (علیرغم تخمک که فقط 1 عدد در هر سیکل آزاد می شود، اسپرم ها تعداد زیادی دارند؛ حدودا بالای 200 میلیون) . در نتیجه تحرک بالای اسپرم ها و کوچک بودن اندازه آن ها باعث می شود که به راحتی از سوراخ کوچک پرده بکارت عبور کنند. همچنین اگر مقاربت نزدیک پرده و حتی در نقاط دورتر مانند کشاله ران صورت گیرد، احتمال باروری و بارداری وجود دارد. بنابراین فکر نکنید که صرف نداشتن رابطه واژینال، احتمال باروری برای شما صفر است.

تاثیر پرده بکارت بر دخول

بسته به اینکه بافت پرده بکارت چقدر سفت و ضخیم و نیز دیواره آن تا چه اندازه عضلانی و محکم است، می تواند حین دخول با خونریزی و درد همراه باشد. پرده بکارت در هنگام دخول و نیز سایر موارد تاثیر خاصی ندارد و ممکن است حتی با خونریزی زیاد یا کم همراه باشد. در این صورت نیز تاثیری در باروری نخواهد داشت مگر اینکه خیلی ضخیم و دیواره دار باشد.

در مواردی که مقاربت کامل انجام شود، مقاربت از خارج باشد و دخول کامل، صورت نگیرد، در افرادی که خودارضایی دارند، حرکات خیلی شدید، ورزش های آبی خیلی شدید که مستقیما بر ناحیه پرده بکارت اثر می گذارد، وارد شدن جسم تیز در این ناحیه و موارد مشابه دیگر ، ممکن است باعث آسیب پرده بکارت شود. اما به طور معمول دوچرخه سواری، پرش از ارتفاع، سر خوردن و … باعث آسیب دیدگی پرده بکارت نمی شود.

آسیب دیدگی پرده بکارت با جراحی های زیبایی و درمانی زنان

در مواردی که پرده بکارت خیلی ضخیم است، سوارخ خیلی کوچکی دارد، هیچ پارگی روی آن وجود ندارد و یا دچار خونریزی های غیر معمول در محل های غیرمعمول شده است، معمولا به راحتی می توان در این مناطق جراحی را انجام داد و ترمیم و بازسازی این ناحیه یا باز کردن آن به راحتی انجام می گیرد.

آیا پارگی پرده بکارت با درد همراه است؟

ممکن است پارگی پرده بکارت در حین اولین مقاربت با درد همراه باشد. چون بافت، ضخیم است. اما برای برخی نیز ممکن است بدون درد باشد و هیچ احساس دردناکی برای شخص ایجاد نکند. بنابراین نگران نباشید اگر اولین تجربه مقاربت شما بدون درد یا خونریزی است. زیرا می تواند حالتی طبیعی باشد.

چند درصد احتمال نداشتن پرده بکارت وجود دارد؟

در یکسری از افراد ممکن است به صورت آناتومیک و ژنتیکی و طبیعی پرده بکارت وجود نداشته باشد. تشخیص این امر مهم بر عهده پزشک است. به هر حال احتمال وقوع چنین حالتی بسیار کمر و حتی کمتر از 1 درصد است.

آیا خودارضایی می تواند موجب پارگی پرده بکارت شود؟

چنانچه خودارضایی به صورت مستقیم باشد، ریسک پارگی پرده بکارت وجود دارد. به خصوص اگر خودارضایی همراه با وارد کردن جسم تیز باشد، دقیقا مانند نزدیکی عمل کرده و می تواند منجر به آسیب دیدگی پرده بکارت گردد.

نشانه های پارگی پرده بکارت

شایع ترین نشانه های آسیب دیدگی پرده بکارت ضایعاتی است که بر روی آن قرار دارد. اما در شرایطی که نوع پرده بکارت به صورت آناتومیک دارای سوراخ، دندانه، حاشیه های مختلف و یا پارگی بر روی خود باشد، این نشانه ها می تواند متفاوت باشد.

پارگی با وجود ضایعات و در شکل های آناتومیک، با حاشیه سالم همراه است اما به طور معمول پارگی تا حاشیه ادامه دارد.

آیا ممکن است پرده بکارت هرگز پاره نشود؟

در این باره نمی توان به صورت قطعی صحبت کرد. زیرا به هرحال مشخص می شود که پرده بکارت دچار آسیب دیدگی شده است یا خیر. اما ممکن است با خونریزی همراه نباشد و یا شخص به صورت طبیعی پرده بکارتی نداشته باشد تا بخواهد پارگی را تجربه کند.

تفاوت خونریزی ناشی از پارگی پرده بکارت در مقایسه با خونریزی های عادی و قاعدگی

خونریزی که به دنبال آسیب پرده بکارت روی می دهد، معمولا در حد یک قطره است و در مقایسه با خونریزی های عادی و قاعدگی، خون ناشی از پارگی پرده بکارت به رنگ قرمز روشن است. اگر خون خیلی روان و با سوزش همراه باشد، جای نگرانی ندارد. زیرا ممکن است ناحیه پرینه دچار آسیب دیدگی شده باشد و به دنبال زخمی شدنش، خونریزی اتفاق بیفتد.

اکثریت دختربچه ها دچار پارگی پرینه شده و خونریزی دارند. مادران آن ها که اغلب اطلاعات کافی ندارند، هراسان مراجعه می کنند تا از وضعیت سلامت پرده بکارت فرزندشان مطمئن شوند. معمولا پرده بکارت در اثر ضربه و … دچار آسیب نمی شود، به ویژه در کودکان. معمولا ناحیه پرینه و خارجی است که دچار خونریزی می شود و پزشک سریعا آن را تشخیص می دهد.

در شرایط معمول، لزومی برای معاینه پرده بکارت وجود ندارد مگر اینکه شخص در شرایط خاصی باشد که ریسک آسیب دیدگی پرده بکارت برایش وجود داشته باشد؛ مانند وقوع تصادف، تصادم، سوء استفاده جنسی، خونریزی غیرطبیعی و … .

ترمیم پرده بکارت در چه صورت انجام می شود؟

بر اساس نوع آسیب دیدگی و وضعیت آن، تکنیک های قانونی ترمیم پرده بکارت به کار گرفته می شوند که انواع متفاوتی هم دارد. بهترین تکنیک ترمیمی برای هر فرد بسته به نوع و شکل پرده بکارت و آسیبی که دیده است، انتخاب می شود. تشخیص اینکه پرده بکارت نیاز به ترمیم دارد یا خیر باید از نظر قانونی بررسی شود. در غیر این صورت ترمیم هایی که به جای پرده بکارت در ناحیه پرینه و قسمت خارجی انجام می شود­، اشتباه است. ترمیم باید بر روی خود پرده بکارت و بر اساس آسیب دیدگی و نیاز قانونی انجام شود.

نقاهت پس از ترمیم پرده بکارت

برای مدتی پس از ترمیم پرده بکارت لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین، دوچرخه سواری، اسب سواری و ورزش های سنگین
 • ممنوعین دویدن سریع و پرش
 • استفاده از توالت فرنگی به مدت 40 روز پس از ترمیم
 • و …

به طور کلی مراقبت های لازم از سوی پزشکی قانونی اعلام می شود که باید به طور کامل رعایت گردد تا ترمیم به خوبی انجام شود. زیرا این ناحیه بسیار حساس است و خونرسانی زیادی ندارد. بنابراین کوچک ترین خللی می تواند منجر به احتمال عدم ترمیم شود.

آیا پرده بکارت ترمیم شده با معاینه قابل تشخیص هستند؟

در مواردی که ترمیم انجام می شود هیچ تضمینی مبنی بر اینکه در معاینات آینده ترمیم شدن آن مشخص نشود، وجود ندارد. روش ترمیم پرده بکارت بنا به صلاحدید پزشکی قانونی انتخاب شده و سبک آن برای هر فرد، می تواند متفاوت باشد.س

پرده بکارت مصنوعی چیست؟

این نوع پرده که امروزه بسیار هم مرسوم شده است، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. فرد با این کار می خواهد که خونریزی ایجاد کند. اما از آن جا که جنس این ابزار مشخص نیست، ممکن است خودش حاوی ویروس باشد و عاملی برای عفونت واژن و آسیب دیدگی آن به شمار بیاید. بنابراین اقدام علمی و صحیحی محسوب نمی شود.

آیا احتمال پارگی خود به خود پرده بکارت وجود دارد؟

معمولا احتمال پارگی پرده بکارت به صورت خودکار وجود ندارد. مگر اینکه یک اتفاق خاص بیفتد مانند خودارضایی یا تصادم هایی که مستقیما در ناحیه هایمن یا پرده بکارت صورت می گیرد. در غیر این صورت آسیب دیدگی خود به خود برای پرده بکارت از محالات است.

سوالات متداول در مورد پرده بکارت

سخن پایانی

توصیه مهمی که برای شما عزیزان داریم این است که خیلی نگران سلامت پرده بکارت خود نباشید. زیرا بکارت (virginity) علیرغم تفکر عمومی، صرفا به معنی دخول پرده بکارت نیست. هر گونه دخول، چه دهانی، چه مقعدی، چه واژینال، چه تماس و حتی حسی که در فرد ایجاد می شود، می تواند بکارت او را از بین ببرد. بنابراین نزدیکی غیر متعارف و آسیب رسان را فقط صرف اینکه پرده بکارت شما آسیب نبیند، انتخاب نکنید. چه بسا افرادی که چنین اقداماتی انجام داده اند و دچار آسیب های خیلی شدید و مهم مقعدی، عفونت های گسترده مانند تبخال یا زگیل تناسلی (hpv) شده اند. بنابراین سعی کنید از حساسیت خود بر این موضوع کم کنید و بیایید بیشتر بر تکامل روحی و روانی خود بیافراییم تا فهم ارتباطمان را اصلاح کنیم.

برچسب ها:
دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

دكتر شيرين شمس جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند. دکتر شمس موفق به دریافت دکتری عمومی در سال 1374 شده اند و مدت 5 سال دوره پزشکی عمومی خود را در حوزه پوست و لیزر به فعالیت مشغول شدند. ایشان با مدرک تخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل شدند و مدت 7 سال در شهر خوزستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر شمس در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.
مقالات مرتبط
دلیل درد در هنگام برقراری رابطه جنسی

دلیل درد در هنگام برقراری رابطه جنسی

درد در هنگام برقراری رابطه جنسی به چه دلیل ایجاد می شود؟ آیا می دانید چگونه میتوان درد در حیسن رابطه جنسی را کاهش داد؟ کیفیت رابطه جنسی یکی از جمله مواردی است که در زندگی زوجین بسیار تاثیر گذار است....

زگیل تناسلی و راهکار درمان آن

زگیل تناسلی و راهکار درمان آن

ویروس HPV مخفف Human Papillomavirus است که همان پاپیلومای انسانی است. با توجه به آلودگی هایی که می تواند ایجاد کند نه تنها در کشور ما بلکه در دنیا شیوع دارد. همانطور که می دانید زگیل های تناسلی...

خونریزی غیر طبیعی زنان و درمان آن

خونریزی غیر طبیعی زنان و درمان آن

در بسیاری از مواقع بیماران احساس میکنند خونریزی غیر طبیعی دارند. تشخیص خونریزی غیر طبیحی رحم با مراجعه به متخصص زنان و انجام بررسی های لازم صورت می پذیرد. بانوان لازم است بدانند بعد از هر بارداری،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

92 دیدگاه ها
 1. با سلام.و وقت بخیر.میبخشید من با آینه نگاه واژنم کردم بالا حالت گرد داره و یه لبه جدا شده اونورشم همینطور ینی نیم دایره قطع شده بعد پایینش یکی تیکه گوشته حالت هشتی شکل..واژنم حالت نشسته نیم بند انگشته…بالا کاملا گرد هست..دخول نبوده اصلا…آیا این نوع پرده بکارت سالمه دور تا دور واژن رو نپوشونده ولی دایره کوچکه و دو تا حالت توپی مانند اول واژنه.آیا مقاربت اینگونه پرده بکارت خونریزی و درد داره؟؟؟!

  پاسخ
 2. با سلام
  خانوم دکتر بکارت مسدود خطری ایجاد نمیکنه موقع رابطه جنسی برای اولین بار یا کلا خطری نداره

  پاسخ
 3. سلام وقتتون به خیر باشه
  من یه سوالی داشتم ازتون که خیلی ذهنم و درگیر کرده
  من چند روز پیش به پزشک زنان مراجعه کردم و بکارت من رو معاینه کردن و گفتن سالمه اما هنگام معاینه لبه های داخلی و کشیدن و من درد داشتم اما خونی نیومد
  خواستم بپرسم امکانش هست با معاینه آسیبی به بکارت من وارد شه ؟

  پاسخ
  • با سلام خیر

 4. سلام ببخشید من شناختی از بدنم نداشتم تو اینه دیدم ورودی واژن هلالی هست و داخلش دو قسمت بالا و پایین داره ک عذر میخوام با زور زدن بینشون باز میشه و ته اون ی چیزی از جنس هموناس ایا پرده س؟ اخه واسه این سوال میپرسم چون ی بار قسمت بالایی رو لمس کردم اوایل فک میکردم کیستی چیزی هست شاید با نصف یا یه بند انگشت اونم ب ارومی، امکان پارگی پرده هست ؟

  پاسخ
 5. سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من چهارده ساله هستم
  و دو سه باری خودارضایی انجام دادم
  و انگشتم رو اندازه یک بنده انگشت داخل کردم
  ولی اصلا خونریزی نداشتم
  واقعا استرس دارم و نمیتونم چیزی به خانوادم بگم
  به نظره شما اتفاقی برای پرده ام افتاده؟

  پاسخ
 6. سلام خانم دکتر درد مقعد از چیه؟؟

  پاسخ
  • با سلام به دکتر کلون و رکتوم مراجعه کنید

 7. سلام من هیچ رابطه ای نداشتم ولی ی شئ داخلم کرد ن خونی اومد ن دردی داشتم
  ایا من پرده دارم یان؟

  پاسخ
 8. سلام خانم دکتر وقتتون به خیر . من یه دختر 18ساله هستم . چندین ساله که خودارضایی انجام میدم . چند بار در حمام لوله خودکار داخل واژنم کردم . نزدیک نیمی از خودکار وارد بدنم میشه. یک بار وقتی لوله رو خارج کردم توش خون بود . الان پرده من پاره شده ؟ لطفا جواب بدید . خیلی ذهنم درگیره . به خاطر خانواده امکان مراجعه به پزشک ندارم .

  پاسخ
 9. سلام وقتتون بخیر
  من چن وقت پیش یه حالت یبوست بهمدست داد، رفتم دسشویی، زور زدم، بعد یه خون دیدم تو توالت و نگران شدم، زیر شکمم هم درد گرفت تا چن ساعت درد داشت
  نگران شدم
  رفتم پیش یه ماما ک چکم کنه
  چون میخواستم عقد کنم
  ماما همین ک نگاه کرد گف پرده آسیب دیده
  و گف ک پرده ام ارتجاعیه
  این اسیب ینی پارگی؟!
  گواهی دادن بهم
  ولی نگرانم شوهرم در اینده شک کنه
  خیلی نگرانم

  پاسخ
 10. سلام خانم دکتور اول پریود شدم خوب شدم بعد دوبارع خون اومد بعدش دوبارع شدید خون ریزی کردم حس میکنم بدنم تغییر کرده دلم درد میکنه وقتی نگا میکنم خودمو پرده ندارم خیلی مترسم

  پاسخ
  • با سلام. باید مورد معاینه قرار بگیرید

 11. سلام خانم دکتر
  یه سوال
  اگر پرده بکارت با فشار اسیب ببینه ولی رابطه کاملی برقرار نشه نظر پزشک قانونی چی میتونه باشه؟
  من عقدم رفتم دکتر گفت هایمنت یه مقدار اسیب دیده با اینکه اصلا رابطه ای با همسرم نداشتیم الان نظر پزشک قانونی چیه بنظرشما؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام. احتمالا اعلام می کنند که آسیب دیدگی دارد

 12. سلام خانم دکترمن توشن14سالگی بایکی نزدیکی داشتم ودردزیادی نداشتم وخونم فقط یکی دوقطره دیدم چندبارنزدیکی داشتم باهاش. بعد2سال پیش رفتم دکترمعاینم کردگفت هیچ مشکلی نداری ازتون خواهش میکنم نظرتون روبهم بگین خیلی نگرانم انقدرکه نتونستم ازترس ازدواج کنم

  پاسخ
  • با سلام. اگر پزشک اعلام کرده اند که مشکلی ندارید، جای نگرانی وجود ندارد

 13. سلام خوبین خانم دکتر میگم من رابطه از پشت داشتم اما خب ی کم ی کوچولو آلت ب واژنم برخورد کرد یکمم درد داشت بعد چن ساعت دیدم یکم خون اومد ی کوچولو بنظرتون ممکنه پرده بکارتم پاره شده باشه خیلی میترسم میشه کمکم کنین

  پاسخ
  • با سلام باید مورد معاینه قرار بگیرید

 14. سلام من 14سالمه خود ارضایی مالشی داشتم و وقتی دسشویی میرفستم اب را با فشار کم وداغ روی واژنم میگرفتم
  نمیدونستم ایا ممکنه پرده اسیب دیده باشه
  لطفا کمکم کنین خیلی میترسم واسترس دارم

  پاسخ
  • با سلام احتمال بسیار کم است

 15. ببخشید پرده همونی که وقتی لبه های کوچک کنار می‌زنم اما با فشار لبه هارو نمیکشم تا باز بشه من وقتی لبه هارو کنار می‌زنم دو تا سوراخ میبینم که بالاش مال ادرارمه و پایینش مال پریود وقتی زور میزنم سوراخ پریود باز میشه بعد کمی داخل یه گوشت توپی شکل و دایره ای میبینم آیا این گوشت توپی شکل با دایره ای پرده بکارت؟

  پاسخ
  • با سلام.

   چند بار رابطه دخول داشتم اولین بار کمی درد داشتم ولی هیچ خونریزی نبود بعد چند ساعت در حد دو سه قطره خون دیدم ایا ممکن پرده پاره شده بسه

  • با سلام، سلامت و زنده باشید

 16. سلام من رفتم دکتر برای ازمایش گفتن پرده زدگی داره بنظرتون سلامت بکارت میدن بهم
  یا وقت دخول خون میتونه بیاد؟

  پاسخ
  • با سلام باید مورد معاینه قرار بگیرید

 17. سلام خانم دکتر من ۱۶ سالمه راستش تا حالا به این موضوع دقت نمی کردم ولی الان ذهنم و درگیر کرده راستش من قبلا ها روی پاشنه پام می نشستم و یکمی خیلی کم یه فشاری میومد ولی نه خونی میومد و نه هیچ دردی حس می شد هیچ دردی فقط الان به شک افتادم اینکه ممکنه در این صورت (که هیچی وارد نشده و فقط روی پاشنه پا نشسته شده ) آسیبی وارد شده باشه به پرده بکارت ؟

  پاسخ
  • با سلام، خیر

 18. سلام من ۱۸ سالمه دیروز خودارضایی داشتم یک بند انگشتم رو داخل واژن کردم و دراوردم همون لحظه دلم تیر کشید و واژنم سوزش ریز داشت بعد چند ساعت ک رفتم دسشویی حالت لخته خون یا مخات ک رگه خون توش بود با ادرار ازم خارج شد یعنی پرده بکارتم پاره شده؟

  پاسخ
  • با سلام، باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 19. سلام من وقتی کوچک بودم خود ارضایی میکردم ولی نمیدونستم دارم چیکار می کنم انگشتم رو بردم تو الان که تو آینه نگاه میکنم اصلا چیزی نمیبینم ینی تا ته معلوم هستش و الان ۱۵ سالم هست و نمیدونم چیکار کنم و علاوه بر اون نمیتونم به مامانم بگم چون حسابی دعوا میکنه و در نتیجه که کلا نمیدونم چیکار کنم ولی حسابی میترسم و استرس زیادی دارم دیگه کم کم شب ها رو هم نمی تونم بخوابم!!

  پاسخ
  • با سلام شما باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 20. سلام وقتتون بخير
  من چند بار پیش متخصص رفتم گفتن پرده ات معلوم نیست
  دو بار رفتم پزشک قانونی گفتن دومین بار گفتن ارتجاعی هست
  میخواستم بگم الان با نامزدم میخوام رابطه برقرار کنم چطور بهش ثابت کنم باکره ام یعنی اون میتونه بگه خب پرده نداری یا معلوم نیست?
  ممنون میشم جواب بدید استرس دارم

  پاسخ
  • با سلام از پزشک قانونی برگه تهیه کنید

 21. سلام وقت بخیر من نامزد داشتم یکی دوبار رابطه ایجاد کردیم و هیچ خونریزی هم نداشتم اما بااینکه بار اولم بود رابطم نامزدم گفت واژنت گشاده علت گشادی واژن چی میتونه باشه بااینکه قبلش اصلا رابطه ای نداشتم ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • با سلام با انجام ورزش کگل عضلات کف لگن را قوی کنید

 22. سلام خانم دکتر ببخشید من 17 سال دارم و میخواستم بدونم نوع پرده بکارتم از چه نوع هستش چون یبار تو اینه مشاهده کردم خیلی ترسیدم چون سوراخ بود و تا ته مشخص بود و باز میشد واژن
  من حس کردم پرده ندارم و به شدت ترسیدم بعد جستجو در گوگل دبدم پرده نوع بکارت حلقوی این شکلی دایره هست و مشخصه و در ورودی واژن هست انگار پرده ندارم این شکلیه من چیکار کنم به شدت میترسم حس میکنم پرده ندارم یا دارم و حلقوی هستش؟

  پاسخ
  • با سلام. باید مورد معاینه قرار بگیرید تا بتوان اعلام نظر قطعی نمود

 23. سلام وقتتون بخير من صبح ها ناحیه تناسلی درد میگیره ازخواب بلند میشم
  باکره هم هستم چرا اینطوریه؟

  پاسخ
  • با سلام. باید مورد معاینه قرار بگیرید تا بتوان اعلام نظر قطعی نمود

 24. سلام من وقتی خودم خودم رو معاینه کردم چیزی مثل چربی در کناره های سوراخ واژن دیدم ممکنه پرده بکارت باشه آخه زیاد شبیه نیست

  پاسخ
  • با سلام. باید مورد معاینه قرار بگیرید تا بتوان اعلام نظر قطعی نمود

 25. سلام من هیچ کار نکردم ولی وقتی خودمو معاینه می کنم فقط سوراخ واژنم مشخصه بعد از اون چیزی شبیه پرده نمیبینم کلا بستس ،پرده بکارت رو خودمون نمی تونیم ببینیم؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام برای برخی افراد امکان مشاهده وجود دارد. برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید

 26. سلام . وقت بخیر . می خواستم ببینم برای اطمینان از سالم بودن پرده دختران یک تا چهار سال، لبه های واژن کنار زده بشه ،این عمل کنار زدن لبه ها ممکنه باعث پارگی یا اسیب بشود؟ با تشکر

  پاسخ
  • با سلام لطفا از معاینه شخصی کودکان پرهیز کنید

 27. سلام من چندین بار برا دیدن واژن در اینه لبه های اطراف ش و کشیدم ولی اصلا بهش دست نزدم و هیچ وقت هیچ چیزی رو داخل نکردم و چهارده روز از پریود قبلیم گذشته بود که این دفعه خونریزی شدیدی داشتم به مدت 6 روز کمر درد هم بودم من همیشه پریود میشم خونریزی کمی دارم اما این بار شدید بود نمیدونم پریود م نامنظم یا به پرده اسیبی رسیده لطفاً راهنمایی م کنین 🙏

  پاسخ
  • با سلام. در صورت عدم دخول احتمال پارگی بکارت وجود ندارد

 28. سلام من چندوقت قبلا با نامزدم ک عقدیم ی رابطه کوچیک از جلو داشتیم ک فقط آلتشون دویا سه سانت وارد شد بعدش یکم خون اومد و روز بعدش هم ی مقدار کمی خون اومد یعنی ممکنه بکارتم از بین رفته باشه اخه مادرشون اصرار داره قبل مراسم عروسی باید براشون گواهی سلامت ببرم و واقعا استرس دارم

  پاسخ
  • با سلام باید مورد معاینه قرار بگیرید تا بتوان اعلام نظر قطعی نمود

 29. سلام دکتر من روی لبه بیرونی واژن دخترم یعنی روی لابیور اون رو به آرومی کشیدم واصلا به سوراخ واژنش کاری نداشتم

  خواستم بدونم مشکلی برای پردش پیش نیومده

  پاسخ
  • با سلام. در صورت عدم دخول هیج مشکلی به وجود نمی آید.

 30. سلام من عقد هستم دارم جدا میشم با همسرم تا حدی نزدیکی داشتن الان میترسم برای معاینه برن چون خونریزی نداشتم

  پاسخ
  • با سلام برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 31. سلام ببخشید من دفاع شخصی کار میکنم یک بار با دوستم دعوا شد محکم زد وسط وام باعث شد خون از من بیاد و یک برای کلاس ۲بودم از سر کنجکاوی دست کردم توی خودم یادم نیست چقدر کردم احتمال داره پرده پاره شده باشه ؟

  پاسخ
  • با سلام برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 32. سلام من چندبار خود ارضایی کردن ویک بند انگشت داخل کردم اما خون ندیدم ممکن پاره شده باشه پرده بکارت؟

  پاسخ
  • با سلام برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

  • سلام وقت بخیر ببخشید من ۱۴ سالمه من وقتی یه عکس دیدم از فامیلا انگشتش

   تو واژنش بود اون موقع کلاس دوم یا سوم بودم منم کنجکاو بودم انگشتمو کردم

   تو واژنم اون موقع پریود نمیشدم تا کلاس شیشم این کارو کردم بعد پریود شدم

   شروع شد منم نمیدونستم بکارت چیه بعد ولی اصلا ازم خونی چیزی نیومد فقط

   موقع پریود شدن خون میومد بعد از اینکه فهمیدم خیلی نگران بودمو گریه میکردم

   دو ستمم مثل من اینکارو کرده بود وقتی نامزد کرد رفت پیش ماما گفتن سالمه

 33. سلام پارگی بکارت به راحتی قابل مشاهده است یا
  سوراخی که ایجاد میشود بسیار کوچک است؟

  پاسخ
  • از معاینه شخصی خودداری کنید و به پزشک مراجعه کنید.

 34. سلام خانم دکتر دختر ۱۹ ساله ای هستم ، الان میخوام ازدواج کنم در بچگی دست در واژن خود کردم که انگار بکارت داشت کش میومد و الان هم که بکارت خود نگاه میکنم به نظر خیلی زخیم میاد، خانم دکتر من بعد دو سه ماه هی چک میکردم بکارت رو که یه وقت قبل ازدواج بلایی سرش نیاد😅امروز یه دفعه دیدم نصف بکارت از حالت کردم رنگ در اومده و یه حالت قرمز مانند شده و پایین بکارت کاملا کرم رنگه ولی اون قسمت بکارت که قرمز شده سالمه فقط رنگ قرمز گرفته، آیا آسیب دیده یا اینکه نشانه عفونت؟

  پاسخ
  • با سلام. از حساسیت بی مورد خودداری کنید.

 35. سلام خانم دکتر
  من خودارضایی دخولی داشتم حدود دو الی سه سانت
  به دکتر متخصص زنان مراجعه کردم گفت سالمه
  پیش یک ماما رفتم گفت یک آسیب خیلی ریز روی ساعت ۳ هست و هایمنت حلقوی ارتجاعی هست ولی گواهی بهت میدم
  من نگران هستم آیا پیاده روی به مدت یک ساعت در روز یا رقصیدن یا وقتی میخوابم پاهام را باز میکنم یا چهار زانو میشینم آسیب خیلی ریز گسترش پیدا نکنه؟
  و اینکه لازم هم نیاز به دکتر متخصص مراجعه کنم چون وسواس ذهنی گرفتم

  پاسخ
  • با سلام. خیر مشکلی پیش نمی آید

 36. سلام اگه خود ارضایی همراه لمس کردن باشه و دخول چیز سفت و تیز ب واژن نشه پرده بکارت پاره میشه یا سالم میمونه؟؟

  پاسخ
  • با سلام. در صورت عدم دخول مشکلی پیش نمی آید

 37. سلام من تازه نامزد کردم رفتم دکتر دکتر گفتش ک پردت حلقویه ولی خون ریزی داری

  رابطه داشتیم من خون ریزی نداشتم

  پاسخ
  • با سلام برخی از پرده های بکارت خونریزی ندارند

 38. سلام خانم دکتر ی سوالی داشتم اونجوری که خوندم باید پرده ورودی واژن باشه ولی خیلی وقت پیش تا بند دوم انگشتم کردم داخل واژن ن دردی داشتم ن خونریزی اومد ولی بعدش باد از واژنم خارج میشه ایا باد واژن مربوط به پرده هست و اینکه امکانش هس پرده نداشته باشم یا چیز دیگه ای؟

  پاسخ
  • با سلام برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 39. سلام ، ضمن تشکر سوال بنده این است که آیا بعد از ۲۵ سال که از زمان ترمیم پرده بکارت گذشته باشد آیا با معاینه میشود متوجه شد ؟ خیلی ممنون و سپاسگزارم

  پاسخ
  • با سلام. بله

 40. سلام خانم دکتر من چند هفته پیش افتادم زمین و یه جوری افتادم زمین که پاشنه پام یکمی به واژنم فشار آورد و یه قطره هم خون اومد الان چی میشه به نظرتون؟

  پاسخ
  • با سلام برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 41. سلام خسته نباشید
  من یه رابطه داشتم که دخول به صورت کامل انجام نشد
  در حد یه فشار کوچیک ولی من خونریزی کردم
  مقدار خون هم متوسط بود نه زیاد نه کم
  بعدش که با اینه نگاه کردم تغییری تویه شکل ظاهری واژنم به وجود نیومده بود
  ایا ممکنه پردم فقط اسیب دیده باشه؟؟
  تورو خدا جواب بدین😪

  پاسخ
  • با سلام. برای اعلام نظر قطعی باید مورد معاینه قرار بگیرید.

 42. سلام فرق پرده با سوراخ واژن چیه؟
  یعنی به این سادگی نمیشه پرده رو دید؟
  یعنی لبه های رو باز کنیم اولین چیزی که میبینیم پرده نیس بلکه سوراخ واژنه؟

  پاسخ
  • بله پرده بکارت بعد از سوراخ واژن قرار داره

 43. سلام وقت بخیر ، نوع پرده ی بکارت ارثیه؟ دو خواهر بزرگترم هردو حلقوی بودن، چند درصد امکان داره من هم حلقوی باشم؟

  پاسخ
  • سلام. نوع پرده بکارت تا حدودی ارثی هست یعنی چون خواهراتون پرده بکارتشون حلقوی هست، احتمالش زیاده برای شما هم حلقوی باشه البته فقط شکلش حلقوی هست اما برای ما جنس پرده از لحاظ خونریزی یا عدم خونریزی اهمیت داره. احتمال اینکه جنس پرده شما ارتجاعی باشه وجود داره ولی به هر حال باید بررسی بشید. ممکنه هم نباشه. احتمال اینکه مثل دو خواهر بزرگترتون باشید حدود 70 الی 75 درصد هست

  • وقتتون بخیر
   ۳۲ساله و باکره هستم.
   تمایل رابطه جنسی دارم، بدلیل ترس درد نزدیکی و عدم پذیرش خانواده ، تحت فشار هستم.
   به چه پزشکی برای مشاوره باید مراجعه کنم؟؟؟

  • با سلام به روانشناس مراجعه بفرمایید

  • سلام ببخشید
   من دو هفته پیش با جسم خارجی حدود دو الی سه سانت دخول داشتم ، الان رفتم پیش متخصص زنان گفت پرده ات سالمه ، چون استرس داشتم دو مرتبه معاینه کرد
   من حس خوبی ندارم و نگرانم آیا امکان اشتباه وجود داره ؟

  • با سلام. اگر متخصص زنان اعلام کرده اند که سالم است، جای نگرانی ندارد

 44. سلام خانم دکتر من بکارتم پاره شده امکان ترمیمش هست؟

  پاسخ
  • سلام باید معاینه بشید

 45. سلام. ببخشید من سه بار، دوتا انگشتم رو نه اروم، نه محکم روی واژنم کشیدم.
  من الان خیلی ترسیدم، نظر شما چیه؟ ممکنه آسیب ببینه؟

  پاسخ
  • سلام باید معاینه بشید

  • خانم دکتر من مجردم کاری نکردم تاحالا خودم دست کردم داخل کلان ناخونم رفت تو دارم از ترس میمرم باید چکار کنم

  • برای معاینه اقدام کنید

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =