1 min read

انواع پرده بکارت

پرده بکارت

اطراف دهانه ورودی واژن غشاء به صورت ضخیم یا نازک به نام پرده بکارت وجود دارد . این پرده تنها مختص انسان نبوده و در حیوانات نیز وجود دارد .

پرده بکارت طبق نظر برخی پزشکان برای محافظت از دهانه واژن بوده و مانع از ورود عفونت به این محدوده می شود .دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان از روش های جدیدی برای درمان این بیماری استفاده می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۸۸۱۹۲۷۴۸-۹تماس بگیرید . برای ارتباط با دکتربه کانال تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید.

انواع پرده بکارت

به طور کلی پرده بکارت دارای شکل های متفاوتی می باشد که بر این اساس دارای انواعی به نام های حلقوی ، هلالی ، پول دار ، سوراخ دار ( fenestrated ) ، نعل اسبی ، بسته (imperforated hymen) می باشد . بنا بر تصور مردم پرده های حلقوی، ارتجاعی می باشد و حالت کشسان دارد اشتباه می باشد . حالت ارتجاعی در حقیقت ویژگی پرده بکارت است نه شکل آن . تمام پرده های بکارت می توانند حالت ارتجاعی یا کشسان را داشته باشند . حتی پرده بکارت پل دار یا سپتوم دار می تواند حالت الاسیسیته را داشته باشد که در این موارد پرده ممکن است دچار پارگی شود اما خونریزی نداشته باشد .

پرده-بکارت

پرده-بکارت

محل پرده بکارت

یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد پیش می آید در مورد عقب بودن یا جلو بودن پرده بکارت می باشد . فاصله پرده بکارت تا فورشت محفظه ای به نام فورنیکس وجود دارد . در این منطقه ممکن است پرده در قسمت جلو یا عقب قرار داشته باشد . در هر صورت در هر جا قرار داشته باشد مدخل ورود واژن می باشد . بنابراین پرده بکارت با مقاربت و نزدیکی آسیب می بیند . به ندرت پیش می آید که کسی مقاربت داشته باشد در حالیکه پرده عقب باشد و در هنگام نزدیکی آسیبی به پرده وارد نشود. تمام انواع پرده نیز حلقوی خاصیت ارتجاعی ندارد . اگر هم این حالت را داشته باشد فرد ممکن است خونریزی نداشته باشد .

علل آسیب پرده بکارت

پرده بکارت تنها با داشتن رابطه جنسی دچار آسیب نمی شود و عواملی به شرح ذیل می تواند به آن آسیب برساند :

  • انجام فعالیت و ورزش های سنگین مانند ژیمناستیک
  • ورود شی خارجی به داخل واژن برای خود ارضایی
  • ژنتیک : برخی از افراد از بدو تولد دارای شکلی از پرده می باشند که دارای آسیب بوده یا بدون پرده هستند.
  • حادثه ای مانند تصادف
  • جراحی هایی که در لگن انجام می شود .

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر شیرین شمس

داراي بورد تخصصي جراحی (زنان و زایمان) کسب رتبه ممتاز از دانشگاه سراسری از سال 1376 مشغول به کار بوده و بيش از 10000 عـــمل جراحي داشته اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =

Call Now Buttonتماس بگیرید