پرسش و پاسخ

تنگ کردن واژن

سوال بیمار :تنگ کردن واژن تا چه مدت موثره خانم دکتر؟ دیگه اینکه خواهرم واژنشو پیش خودتون یک سال پیش عمل کرده الان بارداره. اگه سزارین کنه مشکلی پیش نمیاد برای واژن؟

پاسخ پزشکزایمان سزارین مشکلی ایجاد نمی کند و اگر مراقبت های لازم صورت گیرد مادام العمر اثر خود را حفظ می کند.

سوال بیمار : سلام خانم دکتر شبتون بخیر من قبلا مزاحمتون شدم بهتون پیام دادم . راجع به عمل تنگی واژن که پیشتون انجام دادم و شما گفتین که حضوری بیام معاینه شم الان میخواستم ازتون بپرسم من رحمم زخم داره قرار بود برم واسه فریز یا سوزاندون و گفتم بپرسم ببینم شما انجام میدین که هم بیام واسه معاینه هم واسه فریز یا سوزوندن . گفتم بپرسم ببینم شما انجام میدین که هم بیام واسه معاینه هم واسه فریز سنو داخل رحم و پاپ اسمیر داخل مایع هم انجام دادم مشکلی ندارم اگر لطف کنید بفرمایید چطوری وقت بگیرم تا زودتر بیام خدمتتون ممنون از راهنماییتون

پاسخ پزشک : اینطور نیست که هر کسی زخم دهانه سرویکس دارد را فریز کرد . حتما بیمار باید معاینه کرد ممکن است با دارو درمان شود . اگر به درمانی پاسخ نداد و نیاز داشت فریز انجام داد . می توان همزمان تنگ کردن واژن را به همراه درمان انجام داد یا می توانید بعد از اتمام درمان تنگ کردن را انجام دهید .

جراحی زیبایی زنان

 

سوال بیمار : ژل رژواسیل برای جای بخیه خوبه؟

پاسخ پزشک : ژل رژواسیل برای بهبود بخیه است نه از بین بردن جای بخیه .

بیماری های زنان

سوال بیمار :علت جدا شدن جفت چیست ؟
پاسخ پزشک :علت جدا شدن متعدد است ممکن است جفت سرراهی باشد ، ممکن است پارگی جفت اتفاق بیفتد زیرا محلی که کاشته شده نادرست باشد تغذیه نادرست باشد
سوال بیمار : سلام دکتر برای تقویت حس جنسی چیکار باید کرد ؟
پاسخ پزشک :مهم ترین مورد در تقویت قوای جنسی اینست که استرس نداشته باشند زیرا باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود . از کشیدن سیگار و قلیان اجتناب کنند . همچنین تغذیه مناسب داشته باشند . از آنتی اکسیدان استفاده کنند و می توانند از داروهای مکمل که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند استفاده کنند .
سوال بیمار : آیا کسی که زگیل تناسلی داشته و الان چکاپ شده و موردی نداشته و تقریبا دو سال میگذره از بهبودی میتونن بدون کاندوم نزدیکی داشته باشن و در صورت حاملگی باید سزارین بشه ؟ چون سزارین هم به راحتی نمیکنن و میگن باید از دکتر پوستی که زگیلو فریز کرده و مداوا نامه ببرن برای زایمان سزارین اونوقت دکتر پوست میگه نه نامه نمیدم چون میتونی طبیعی زایمان کنی پس کسی که زگیل تناسلی داشته می تونه زایمان سزارین میتونین توضیح بدین ممنون
پاسخ پزشک : حتما باید آزمایش بدهند تا مشخص شود از چه نوعی بوده و الان هست زیرا ممکن است تا الان clear شده است . تا جواب آزمایش نباشد نمی توان نظری داد باید بدانید در زمان بارداری hpv داشته اید یا نه ؟ که بعد تصمیم گرفته شود برای وضع حمل که کدام بهتر است زایمان طبیعی یا سزارین؟

سوال بیمار : تست پاپ اسمیر و hpv  برای همه ضروری است و چه کاربردی دارد ؟

پاسخ پزشک :  تست پاپ اسمیر و تست HPV برای بررسی دهانه سرویکس انجام می شود. سرویکس در انتهای رحم و قسمت فوقانی واژن قرار دارد . در انجام تست پاپ اسمیر همه سلول های دهانه رحم جمع آوری می شود و سلول های غیر طبیعی که احتمال بدخیم شدن  دهانه سرویکس و تبدیل شدن به سرطان را دارند را بررسی می شود . همچنین از نظر HPV سرویکس مورد ارزیابی قرار می گیرد . hpv ممکن است تبدلی به سرطان سرویکس یا ایجاد زگیل تناسلی کند . دکتر شیرین شمس متخصص زنان در این باره می گوید : کار ما با یک آزمایش ساده قابل انجام است . معاینه لگنی انجام می شود .یک اسفکولوم داخل واژن قرار می دهیم . با باز کردن اسفکولوم دهانه سرویکس قابل مشاهده خواهد بود . سپس با یک برس سلول های دهانه رحم جمع آوری می شود . به طور کامل تمام سلول ها مورد ارزیابی قرار می گیرد و در زیر میکروسکوپ بررسی می شود. سلول ها از نظرطبیعی و غیر طبیعی بودن و hpv بودن ارزیابی انجام خواهد شد .

برای گرفتن جواب تست نیاز به حدودا یک تا سه هته طول خواهد کشید تا از سلامت فرد اطمینان حاصل شود .

پاسخ

پنج × 5 =