مشکلات دوران بارداری

مشکلات دوران بارداری

مشکلات بارداری زنان چیست ؟ بیماری های دوران حاملگی شامل چه بیماری هایی است؟
سوالات زنان باردار معمولا چیست ؟ عوارض بارداری ناخواسته چیست ؟عوارض دوران بارداری چیست؟ در این مقاله به بیماری های افراد باردار و تاثیر آن بر حاملگی می پردازیم .

مشکلات-دوران-بارداری

مشکلات-دوران-بارداری

بیماری های دوران حاملگی

۱٫ فشار خون
در فشار خون بسیار بالا به لحاظ فشردگی و تنگی رگها ، جریان خون در آنها کاهش می یابد و بنابراین رگی که خون را از جانب شاهرگهای مادر به جنین می رساند ، تنگ شده و مقدار اندکی خون را به بدن جنین می رساند و بدین لحاظ جنین در اثر عدم امکان دریافت مواد غذایی و اکسیژن مورد نیاز از رشد و تکامل خود معذور می ماند و در نتیجه لاغری و عقب ماندگی در رشد جنین مشاهده می شود . علاوه بر موارد یاد شده ، در زنان بارداری که دچار ناراحتی فشار خون زیادی هستند احتمال سقط جنین بیشتر است . از این رو انتظار می رود که زنان باردار در نهایت از حد درجه فشار خونی ۱۰۰-۱۶۰ برخوردار باشند . اگر در طی کنترل و مراقبت های مداوم ، باز فشار خون زیادی در وضعیت زن باردار مشاهده شود ، می بایست هر چه سریعتر به پزشک انتقال داده شود.

زنان باردار برای اینکه خودشان را از بیماری شایع و روزمره و فصلی مصون نگهدارند ، می باید قبل از هر اقدامی به نوع تغذیه و نیازهای جسمانی بدن خود توجه کنند .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر شیرین شمس متخصص زنانشماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام مراجعه کنید.

۲٫ بیماری های مسری
در اثنای آبستنی ، مبتلا شدن به بیماری های مسری برای مادر و خود جنین زیان آور است . از این رو محافظت و مراقبت مادر و جنین از بیماری های مسری و عدم دیدار و نزدیک شدن آنها به بیمارانی که دارای ناراحتی و بیماری های سرایت کننده ای دارند ، امری اجتناب ناپذیر است . البته باید گفت که هر بیماری به نسبت شدت و شیوع خود و بر اساس نوع ویروس و باکتری آلوده سازش می تواند مادر و جنین را در مراحل مختلفی مورد تهدید قرار دهد . بنابراین آنچه که باید مورد توجه مادران باردار باشد ، اینکه نهایت سعی خودشان را مبذول نموده و از دیدار بیماران مبتلا به بیماری های شایع احتراز جسته و خود و جنین امانت شده اش را به مهلکه مرگ نیندازد . وگرنه زایمان نارس و سقط جنین ناخواسته و سایر مشکلات غیر منتظره پیش خواهد آمد.
آنچه در این بحث مورد یادآوری است، اینکه زنان باردار برای اینکه خودشان را از بیماری شایع و روزمره و فصلی مصون نگهدارند ، می باید قبل از هر اقدامی به نوع تغذیه و نیازهای جسمانی بدن خود توجه کنند . به طور فرض در فصل زمستان برای مصون ماندن از سرماخوردگی و آنفولانزا نیازی نیست که پیوسته در جای گرمی سکنی بگزینند . رعایت مواد غذایی مناسب و عنایت به دمای معتدلی که سازگاری با بدن انسان داشته باشد ، می تواند زن باردار را از ابتلا به بیماری های روزمره و فصلی نیز مصون نگهدارد .

مطالب مرتبط با این مقاله :

مشاوره قبل از  بارداری

زایمان طبیعی 

زایمان سزارین

پاسخ

سه × 3 =

Call Now Button