لابیا ماژوراپلاستی

لابیا ماژوراپلاستی

لابیا ماژوراپلاستی نوعی روش جراحی برای کاهش سایز قسمت بیرونی لابیاها و ناحیه پوشیده از مو در ناحیه تناسلی است. دلایل بسیاری وجود دارد که فردی برای انجام این جراحی اقدام می کند. در برخی بیماران لابیای ماژور بسیار بزرگ است و تقریباً آویزان است که این مورد در بسیاری از فعالیت ها مانند دوچرخه سواری مشکل و درد ایجاد می کند. همچنین افراد از پوشیدن مایو و لباس های تنگ احساس خجالت می کنند. در نتیجه برای انجام این جراحی اقدام می کنند.

بیهوشی برای جراحی لابیا ماژوراپلاستی

این روش جراحی می تواند با بی حسی موضعی و تزریق داروهای آرام بخش و یا با انجام بیهوشی کلی انجام گیرد. انتخاب نوع بیهوشی بستگی به مقدار بافت مورد نیاز برای برداشتن دارد.

طریقه انجام جراحی لابیا ماژوراپلاستی

این جراحی با ایجاد دو برش هلالی شکل در پوست داخلی هر لابیا شروع می شود. مقدار بافت مورد نیاز برای برداشتن بستگی به مقدار بافت اضافی دارد. در برخی موارد که آتروفی بافت های چربی وجود دارد می توان مقدار کمی چربی با لیپوساکشن از دیگر نواحی بدن گرفت و به این ناحیه تزریق کرد. معمولا ًبا بخیه های جذب شونده نواحی برش خورده بسته می شوند.

لابیا ماژوراپلاستی

لابیا ماژوراپلاستی

ریسک ها و خطرات جراحی لابیا ماژوراپلاستی چیست؟

این جراحی همانند هر جراحی دیگری عوارض و خطراتی دارد که بهتر است قبل از جراحی با این موارد آشنا شد. در ادامه به برخی از این خطرات و عوارض اشاره می کنیم :

– خونریزی از ناحیه جراحی
– هماتوم
– بروز عفونت در ناحیه جراحی
– ایجاد اسکار و یا همان جای بخیه
– برش بیش از حد در ناحیه جراحی
– برش کم تر از حد مورد نیاز در ناحیه جراحی

البته در صورتی که جراحی توسط یک جراح با تجربه و متبحر انجام گیرد این عوارض به وجود نمی آیند بنابراین انتخاب جراح اهمیت بسیار بالایی دارد.

دوران نقاهت بعد از جراحی لابیا ماژوراپلاستی

هر جراحی نیازمند انجام یکسری مراقبت ها و اقدامات است. انجام درست این مراقبت ها دوران نقاهت را کوتاه تر می کند و بهبودی را تسریع می بخشد. اکثر بیماران یک هفته از کار مرخصی می گیرند. در طول این دوره با قرار دادن کمپرس های یخ بر روی موضع می توان به کاهش تورم و درد کمک کرد. از یک گن مخصوص بعد از جراحی استفاده می شود که این مورد نیز باعث کاهش تورم می شود. کمپرس یخ بین دو پا قرار می گیرد.

۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی می توان استفاده از تامپون را از سر گرفت و رابطه جنسی و دخول بلامانع است. تورم بعد از لابیا ماژوراپلاستی تا ۶ ماه همراه فرد است و بستگی به ضخامت بافت این مدت زمان می تواند کوتاه تر یا طولانی تر شود. البته میزان زیادی از تورم تا هفته ششم از بین می رود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با شماره ۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. همچنین می توانید به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

نتیجه جراحی لابیا ماژوراپلاستی

این جراحی منجر به کوچکتر شدن و سفت تر شدن لابیاهای ماژور می شود. در بیمارانی که پوست اضافه دارند و این مورد منجر به افتادگی و یا آویزان شدن لابیا ها هنگام ایستادن می شود، بعد از جراحی این مورد بهبود می یابد. همچنین حجم بالای لابیاها در این جراحی می تواند کاهش یابد.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/vaginal-rejuvenation/labia-majoraplasty

مطالب مرتبط با این مقاله:

لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

پاسخ

19 + 20 =

Call Now Button