تنگ کردن واژن با لیزر به زبان ساده

تنگ کردن واژن با لیزر

بسیاری از بانوان علی الخصوص آنهایی که تجربه رابطه جنسی و زایمان طبیعی داشته اند، به دلیل گشاد شدن دیواره های واژن اعتماد به نفس خود را نسبت به برقراری رابطه زناشویی تا حدودی از دست می دهند. برخی اوقات با افتادگی بافت داخلی واژن، احساس عدم کفایت در رابطه جنسی به فرد دست داده و در پی آن رضایت و کیفیت نزدیکی به شدت کاهش می یابد.

تنگ-کردن-واژن-با-لیزر

تنگ-کردن-واژن-با-لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر یک پروسه جراحی غیر تهاجمی بوده که به تنگ کردن و مستحکم سازی دیواره های واژن و ناحیه ولو می پردازد. واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن می تواند برای بر طرف کردن اختلال گشادی واژن موروثی مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان یک جراحی زیبایی کم عارضه، تنگ کردن واژن با لیزر به وسیله سفت کردن بافت های نرم و ماهیچه ای محیط داخلی واژن به بهبود روابط جنسی زوجین کمک شایانی می نماید.

با دخالت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی، امروزه روش های نوینی برای درمان مشکلات و بیماری های مختلف انسان پدید آمده است. عمل های تهاجمی با عوارض جانبی و دوران نقاهت طولانی امروزه جای خود را به لیزرهای موثر داده اند. جالب آنکه برای گشادی واژن نیز در دنیای امروزی راهکارهای کاربردی و ایمنی به وجود آمده است.

با لیزرتراپی در زمینه تنگ کردن واژن، می توان تأثیر بسزایی در افزایش قوام بافت واژن ایجاد نمود. این در حالی است که با انجام برخی از ورزش های روتینی که توسط بسیاری از متخصصین زنان و زایمان توصیه می گردد، تنها می توان از گشاد شدن واژن به میزان اندکی پیشگیری کرد.

چه عواملی موجب گشاد شدن واژن می شوند؟

افزایش سن، عوامل موروثی، بارداری و زایمان طبیعی می توانند در گشاد شدن واژن و افتادگی بافت های داخلی آن نقش موثری بازی کنند. از آنجا که بافت پوست واژن حاوی کلاژن می باشد، با گذشت زمان و از دست دادن سلول های کلاژن ساز نیز کاهش یافته و افتادگی بافت داخلی واژن آغاز می گردد. با افزایش سن بانوان، پوست واژن همچون سایر نقاط بدن کیفیت و شادابی خود را به مرور زمان از دست می دهد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان شماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام مراجعه کنید.

تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

در پروسه تنگ کردن واژن با لیزر، پروپ مخصوص لیزر داخل واژن شده و با تابش اشعه های بی ضرر لیزر به داخل محیط واژن به افزایش قوام ماهیچه های این ناحیه می پردازد. تابش لیزر بر روی بافت واژن به افزایش کلاژن سازی سلول های پوستی کمک شایانی می نماید.

در این پروسه جراح زیبایی زنان به منظور افزایش راحتی شما ممکن است از بی حسی های موضعی استفاده نماید. تنگ کردن واژن با لیزر نیازی به بستری و مراقبت های ویژه ندارد. شما می توانید بلافاصله پس از انجام این عمل به منزل بازگردید.

به دلیل آنکه بافت واژن از مقدار زیادی آب تشکیل شده است، روش های جدیدی که بر پایه استفاده از امواج رادیوفرکوئنسی یا RF هستند می توانند تأثیر زیادی بر لایه های داخلی و خارجی واژن داشته باشند. استفاده از لیزرها برای درمان مشکلات بانوان امروزه در سراسر دنیا بسیار فراگیر شده است. لیزرهای یادشده می توانند عضلات کف لگن و واژن را تقویت نمایند.

تنگ کردن واژن با لیزر عملکردی همانند فیزیوتراپی دارد. به این معنا که بدون فعالیت ماهیچه ای در بخش هایی از بدن، به افزایش عملکرد ماهیچه در این نقاط یاری رسانده و سفتی عضلات را در پی دارد.

هدف اصلی و اساسی برای استفاده از لیزر RF رفع آتروفی یا خشکی واژن بوده که در کنار آن و با وارد شدن اشعه های لیزر تا حد زیادی ماهیچه های این ناحیه سفت شده و به تنگی استاندارد کانال واژن منجر می شود.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

در ذیل به برخی از مزایای تنگ کرد واژن با لیزر اشاره می نماییم:

  • لیزر تنگ کردن واژن پروسه ای بدون درد است. بانوانی که تجربه تنگ کردن واژن با لیزر را داشته اند، تنها اندکی از گرم شدن پوست واژن خود خبر داده اند.
  • تنگ کردن واژن با لیزر بدون دوران نقاهت بوده و شما می توانید بلافاصله پس از انجام این پروسه به زندگی روزمره خود باز گردید.
  • پروسه تنگ کردن واژن حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و نسبت به درمان های مشابه بسیار کوتاه است.
  • دستگاه هایی که برای تنگ کردن واژن با لیزر استفاده می شوند، مورد تأیید سازمان غذا و دارو (FDA) بوده و کاملاً ایمن می باشند.

تفاوت تنگ کردن واژن با لیزر با سایر روش ها در چیست؟

در تکنیک تنگ کردن واژن با لیزر، اشعه های لیزر معمولاً از بافت اپیتلیوم (لایه خارجی یا سطحی) تا لایه ساب موکوزال (لایه داخلی) نفوذ می کند. در روش هایفو از امواج اولتراسوند (امواجی که در سونوگرافی نیز استفاده می شوند) برای تنگ کردن واژ« بهره می گیرند. گفتنی است امواج اولتراسوند تنها بر روی لایه عمقی تأثیر گذار است و لایه های سطحی تر را درگیر نمی کند.

ولی لیزر RF به طور همزمان بر روی تمامی لایه های واژن اثر مطلوبی می گذارد. لذا از این جهت لیزر RF نسبت به تمامی روش های برتری اثبات شده ای در زمینه تنگ کردن و رفع خشکی واژن دارد.

پاسخ

4 + شانزده =

Call Now Button