تنگ کردن واژن

 تنگ کردن واژن

آیا راههای تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی تنها شامل جراحی است ؟ علت گشادشدن واژن بعد از سزارین چیست ؟ آیا واژن در زایمان طبیعی گشاد میشود؟ آیا با داروی گیاهی یا روش های سنتی می توان گشادی واژن را درمان کرد ؟ در این مقاله قصد داریم درباره تکنیک های تنگ کردن واژن و تفاوت آنها با هم صحبت کنیم .

 برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر شیرین شمس متخصص زنان شماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام مراجعه کنید.

درمان شلی واژن

با افزایش سن ، زایمان های مکرر و یائسگی واژن دچار افتادگی و شلی می شود که نیاز به درمان دارد . زیرا در غیر اینصورت عوارضی از قبیل عفونت ، بی اختیاری ادرار و.. برای فرد ایجاد می کند . درمان شلی واژن بر اساس میزان آن انجام می شود . در صورتی که شدید باشد ، نیاز به جراحی دارد .

تکنیک های تنگ کردن واژن

پرینورافی

یکی از روشهای تنگ کردن واژن ، پرینورافی است . پرینورافی نوعی روش تهاجمی( جراحی ) است که در بیمارستان انجام می شود . این جراحی تحت بیهوشی انجام می شود و حدود یک ساعت به طول می انجامد . نیاز به آنتی بیوتیک وریدی دارد و در برخی موارد لازم است بیمار تا در بیمارستان بستری شود و ریکاوری طولانی دارد .

انواع لیزر هایی که در پرینورافی استفاده می شود و کاربرد های آن

لیزر ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند:

یک دسته آنهایی که بر سطح واژن تاثیر می گذارند و باعث می شوند واژن از خشکی و سوزش بیفتد. در واقع تاثیر اینها سطحی بوده و تمام مشکلاتی که در سطح مطرح است را مورد درمان قرار می دهد. برخلاف اینها دسته دوم انهایی هستند که در عمق واژن موثر بوده و تاثیر بر عمق باعث می شود تنگی واژن را در پی داشته باشد.

دسته اول و دوم لیزر ها مخصوص به بخشی از مشکلات واژنی است که با توجه به تشخیص و نیاز پزشک از آنها استفاده می گردد.

البته باید به خدمت عزیزان عرض کنیم که دسته ای جدید و نوین از انواع لیزرها ایجاد شده است که در هر دو قسمت یعنی هم بر قسمت های داخلی واژن و هم بر قسمت های خارجی آن تاثیر گذاشته و باعث می شود در هر دو قسمت هر نوع مشکلی که به وجود آمده است حل بشود. عده ای از مراجعین برای اینکه تمام معضلات نواحی داخلی و خارجی را یکجا برطرف نمایند با مشورت پزشک خود همین نسل جدید از لیزرها را برای درمان خود استفاده می کنند.

تنگ کردن واژن با نخ

ولی سیستم جدید که همان استفاده از نخ یا PPL نیازی به آنتی بیوتیک ندارد . تنها در برخی موارد نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی می باشد . از بی حسی موضعی در این روش استفاده می شود . نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد . دوره ریکاوری کوتاه است . بیمار بعد از یک تا دو هفته بعد از می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد و فعالیت خود را شروع کند . ماندگاری و طول عمر این روش از پرینورافی نیز بیشتر است .

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر روشی مناسبی برای تنگ کردن واژن می باشد اما هر فردی اندیکاسیون آن را ندارد .

 عکس تنگ-کردن-واژن

عکس تنگ-کردن-واژن

جدیدترین روش تنگ کردن واژن

روش های زیادی برای تنگ کردن واژن استفاده می شد اما خوشبختانه دستگاه آر اف روش جدیدی برای این موضوع استفاده می شود . در واقع یک موج رادیوفرانسی گرمایی را ایجاد می کندکه می توان به صورت عمقی در واژن کار کرد. با این دستگاه می توان ورودی دهانه واژن تنگ کرد کاری که تا به امروز انجام نشده است .

این دستگاه روی چند بیمار انجام شده است و پاسخ دهی خوبی دارد . با توجه به اینکه خانم ها مخصوصا خانم های جوان بیشترین مشکل را در عضلات لگن و واژن دارد که با این وجود مشکل برطرف شد . کاری که با جراحی نمی توان مشکل را برطرف کرد .

هزینه تنگ کردن واژن با لیزر

از آنجائیکه تنگ کردن واژن با لیزر نیازی به بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل ندارد هزینه آن از روش جراحی پایین تر می باشد . هزینه این روش بستگی به تعداد جلسات مراجعه به مطب دارد.

تعداد جلسات تنگ کردن واژن با لیزر

تعداد جلسات تنگ کردن با لیزر بستگی به میزان گشادی واژن دارد . در صورتی که شلی و گشادی واژن کم باشد تنها نیاز به یک جلسه دارد . اما به طور معمول در ۳ جلسه می توان لیزر را به طور کامل انجام داد .

تنگ کردن واژن با روش های سنتی

بسیاری از خانم ها درباره تنگ کردن واژن با روش های خانگی از دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسندکه آیا تاثیری در تنگ کردن ناحیه تناسلی دارد و چه میزان ماندگاری دارد ؟ دکتر در پاسخ می گوید : استفاده از روش های خانگی از جمله سرکه ، زردچوبه ، داروهای گیاهی نه تنها تاثیری در بافت واژن ندارد بلکه ممکن است باعث آسیب بافت های این ناحیه شود . تنگ کردن واژن تنها با روش های علمی و پزشکی از جمله جراحی ، لیزر امکان پذیر است .

کدام تکنیک تنگ کردن واژن را انتخاب کنیم؟

بسیاری از بیماران از دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسند که کدام روش برای تنگ کردن مناسب است ؟ دکتر در پاسخ می گوید : الگوی خاصی برای تنگ کردن واژن وجود ندارد که بتوان برای همه افراد آن را اعمال کرد . انتخاب این روش به تشخیص پزشک بستگی دارد . زیرا پزشک باید بیمار را معاینه کند تا مشکل را بررسی کند :

  • آیا مشکل از شلی واژن است ؟
  • آیا مربوط به سابقه جراحی های قبلی است ؟
  • در اثر زایمان طبیعی است ؟
  • در اثر افزایش یا کاهش وزن متوالی است ؟
  • ناشی از اسکار سایر جراحی ها می باشد ؟
  • در اثر ورزش های سنگینی که بیمار داشته است ؟

بنابراین تکنیک را بر اساس شرایط بیمار می توان انتخاب کرد  . گاهی فرد نیاز به جراحیی ، نخ واژن ، هایفوتراپی یا آر اف وجود دارد .

برای تنگ کردن واژن به چه کسی مراجعه کنیم ؟

از آنجائیکه تنگ کردن واژن نوعی زیبایی تلقی می شود باید توسط فردی انجام شود که دوره های آموزشی و تخصصی را گذرانده باشد . بنابراین باید به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید.

نتیجه

تنگ کردن واژن تنها از طریق روش های علمی باید انجام شود و نیاز به تخصص دارد که تنها توسط جراح زیبایی زنان قابل انجام می باشد . استفاده از روش های خانگی نه تنها تاثیری در زیبایی ناحیه تناسلی ندارد بلکه ممکن است باعث ایجاد آسیب می شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

جراحی زیبایی واژن 

لابیاپلاستی 

سفید کردن واژن

پاسخ

14 − 14 =

Call Now Buttonتماس بگیرید